Hore
Fórum » Blesky
 

Zníženie výkonu blesku Elinchrom D-Lite RX 4/4 TO GO Set

Ajvii
2019-01-10 13:34:39+01
Rada by som Vas poprosila o radu. Pouzivame zableskove svetla Elinchrom D-Lite RX 4/4 TO GO Set a k tomu fotoaparat Canon EOS 70D. Rada by som sa spytala, ci je mozne nastavit taky vykon blesku, ktory by bol len ako minimalny, mierne doplnkovy. Nieco vyssi ako najvyssi vykon prisvietenia. Potrebujeme to kvoli fotokutiku, kde pocas nocnych akcii byva minimalne svetlo, no zaroven potrebujeme, aby boli ludia viditelni na monitore, ktory je prepojeny so zivym nahladom vo fotoaparate. Ked som vykon fotoaparatu dala na najnizsi stupen (2.0 - t.j. 25 Joulov) a k tomu nastavila na fotoaparate hodnoty, aby bola expozicia vyvazena, obraz na monitore v zivom nahlade bol velmi podexponovany, ludia sa slabo videli, aj ked vysledna foto bola ok. Ak sme pouzivali len prisvietenie na najvyssi stupen, pri niektorych svetelnych podmienkach to nebolo postacujuce a vysledna foto podexponovana.
Dakujem vopred za rady.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-01-10 14:23:47+01
To nema nic s vykonom blesku, ani s nastaveniami fotaku. Jednoducho zapni pilotku na max. Bude svietit maximalne, takze sa ludia dobre uvidia na obrazovke a pri expozicii sa aj tak pouzije blesk s jeho nastavenim. Pilotka sa nastavuje opakovanym stlacanim tlacidla so symbolom ziarovky.
 
ajc_photo
2019-01-10 18:03:19+01
Zalezi na tom, ako tu danu scenu chces fotit. Trosku chaoticky je to zosumarizovane. Chces mixovat okolite svetlo, ktore uz v miestnosti je, s bleskom, alebo chces mat na fotke vylucne len svetlo z blesku? Jednoduchsie sa pracuje, ked je jedinym svetlom na vyslednej fotke len svetlo z blesku/ bleskov. Cize ako prve by som si nastavil fotak tak, aby vysledna fotka BEZ blesku bola uplne cierna (napr. pri nastaveni fotaku na clone 8, case najkratsom synchronizacnom s bleskom, aky ti dovoluje fotak - byva to okolo 1/200 sekundy a ISO 100 (400 Ws blesk by to mal zvladat v pohode aj s velkymi softboxami alebo dazdnikmi). Potom by som si nastavil blesk, aby bleskal pri tejto clone a ISO potrebnym vykonom. Svietenie trvalym svetlom na ucely nahladu na scenu (napr. v live view) sa da doladit aj dodatocnymi svetlami - alebo teda pilotnymi ziarovkami na maximum (ako napisal Karol) - ktore by v konecnom dosledku nemali ovplyvnovat vyslednu fotku.
 
ajc_photo
2019-01-10 18:22:34+01
Este jedna vec ma dodatocne napadla - ked pises, ze to fotis v live view pripojenom k PC pri slabom osvetleni - mozno staci v menu fotaku vypnut funkciu "Expo. simulation" - teda aby fotak v live view simuloval to, ako bude vyzerat expozicia vyslednej fotky. Chces mat zretelny nahlad v live view s pouzitim trvalych svetiel (napr. pilotka v blesku) a zaroven chces mat INU expoziciu na vyslednej fotke (na vyssich clonovych cislach a nizkych hodnotach ISO).
 
francesco
2019-01-10 19:50:20+01
Presne ako pise Karol, pilotku na max., aby sa ako tak videli, bude to zasumene ale uvidia sa. Nema to nic s vykonom blesku, ten zivy nahlad vo fotokutiku si reguluje software.
 
Ajvii
2019-01-10 19:53:57+01
Dakujem velmi pekne za odpovede. Pomohlo vypnutie simulacie expozicie, toto by mi nenapadlo. Fakt vrela vdaka za radu!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()