Hore
Fórum » Blesky
 

Nissin di866 II - nabíja sa no nenabije sa

poqy
2019-12-19 18:55:41+01
Ahojte.
Blesk mi ukazuje ikonu vybitej batérie. Kúpil som nové alkalické aby som vylúčil chybu blesku, blysol som s ním asi 15-20x, fungoval, tak som kúpil nové nabíjacie baterky. Po asi 5 zábleskoch začal znovu ukazovať vybitú batériu a robí to aj z novými alkalickými batériami. Keď počas indikovania nabíjania(červené blikanie) stlačím kontrolný záblesk, slabunko blysne, aj sa ozve zvukový signál ale nabíjanie sa nikdy nedokončí a zobrazí sa ikona vybitia.

Očistil som kontakty v tom batériovom "šuplíku", no nepomohlo. Neviete poradiť čo s tým? (Blesk je kupovaný z ruky bez záruky)
 
Krtko fotografom
2019-12-20 18:55:00+01
príspevok od: poqy
Ahojte.
Blesk mi ukazuje ikonu vybitej batérie. Kúpil som nové alkalické aby som vylúčil chybu blesku, blysol som s ním asi 15-20x, fungoval, tak som kúpil nové nabíjacie baterky. Po asi 5 zábleskoch začal znovu ukazovať vybitú batériu a robí to aj z novými alkalickými batériami. Keď počas indikovania nabíjania(červené blikanie) stlačím kontrolný záblesk, slabunko blysne, aj sa ozve zvukový signál ale nabíjanie sa nikdy nedokončí a zobrazí sa ikona vybitia.

Očistil som kontakty v tom batériovom "šuplíku", no nepomohlo. Neviete poradiť čo s tým? (Blesk je kupovaný z ruky bez záruky)
V tom lepsom pripade kondenzator, ten "najvacsi", ktory udrzuje kapacitu.
 
poqy
2019-12-20 21:51:10+01
príspevok od: Krtko fotografom
V tom lepsom pripade kondenzator, ten "najvacsi", ktory udrzuje kapacitu.
Ďakujem pekne za odpoveď. Ono to aj istú dobu prenikavo pískalo, môže byť že vtedy práve "zomieral"? Skúsim napísať p. Matunákovi, či také niečo opravuje.
 
poqy
2019-12-21 10:20:34+01
Takže v podstate vyriešené. Pán Matunák mi odpovedal takto:

[i]Moze byt viacej pricin nefunkcnosti.
Skontrolujte a vycistite napajacie kontakty.
Ak sa blesk zapne ale nesignalizuje nabity stav a nepocut jemne piskanie je vadny menic napatia , ktory ma generovat napatie 280 voltov.
Treba vymenit modul menica .
Kondezator vadny sa prejavuje praskanim, samovybijanie alebo minimalnym vykonom blesku.
Vzhladom na charakter zavady je oprava mozna len v znackovom servise nakolko nie je dostupny nahradny diel.[/i]

Starý kus sa mi opravovať neoplatí, ale možno táto info ešte niekomu pomôže.
 
Krtko fotografom
2019-12-21 13:56:56+01
príspevok od: poqy
Takže v podstate vyriešené. Pán Matunák mi odpovedal takto:

[i]Moze byt viacej pricin nefunkcnosti.
Skontrolujte a vycistite napajacie kontakty.
Ak sa blesk zapne ale nesignalizuje nabity stav a nepocut jemne piskanie je vadny menic napatia , ktory ma generovat napatie 280 voltov.
Treba vymenit modul menica .
Kondezator vadny sa prejavuje praskanim, samovybijanie alebo minimalnym vykonom blesku.
Vzhladom na charakter zavady je oprava mozna len v znackovom servise nakolko nie je dostupny nahradny diel.[/i]

Starý kus sa mi opravovať neoplatí, ale možno táto info ešte niekomu pomôže.
Ten blesk, sam o sebe, vydava divne zvuky. Ked som ho kupil, zo zaciatku som sa bal, ci mi "nepokazi" fotak. Teraz ho uz pouzivam iba ako "slave".
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()