Hore
Fórum » Blesky
 

pomocny luc AF - C 430EX II

micuro
2011-03-13 00:09:17+01
ahojte,len sa chcem spytat ci je normalne ze tento pomocny luc AF na blesku mi nefunguje v poloautomatickych rezimoch a tiez v manualnom rezime. Funguje len v plno automate alebo tzv. CA-kreativnom rezime (co mi je dost na nic,kedze ani jeden z nich nepouzivam)
thx
 
micuro
2011-03-13 00:31:15+01
no tak uz som na to z casti prisiel sam,mal som ostrenie v rezime servo a je aj celkom logicke ze vtedy to nefunguje Len polovica problemu zostala..kedze v rezimoch Av,Tv,M a P sa rozsvieti len polovica luca teda 1 dioda..zatial co v plno automate obe.To mi uz logicke nepripada..vie mi niekto vysvetlit cim to je?
 
raplik
2011-03-13 09:51:58+01
mozno teraz trepnem sprostost ale skus dat ostrit na stredovy bod.
 
Big Lebowski
2011-03-13 10:08:14+01
Je to normálne. Na ostrenie v zhoršených svetelných podmienkach to vplyv nemá.
 
TonyGrex
2014-04-03 16:04:48+02
Fu.. dakujem za vyriesenie mojho problemu ,tiez mi to neslo pricina Servo ..ale po prepnuti a aj v rezimoch ako TV mi svietia obe diody...,vlastne len blikaju !?? Cakal som poriadny svietiaci luc ktory by mi pomohol aj komponovat fotku pri velmi nizkej viditelnosti ! Som dost smutny a aj nespokojny .Pri Nikonoch to je riesene ovela lepsie..a to som si myslel ze Canon bude vyhodou
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-04-03 16:20:25+02
príspevok od: TonyGrex
Fu.. dakujem za vyriesenie mojho problemu ,tiez mi to neslo pricina Servo ..ale po prepnuti a aj v rezimoch ako TV mi svietia obe diody...,vlastne len blikaju !?? Cakal som poriadny svietiaci luc ktory by mi pomohol aj komponovat fotku pri velmi nizkej viditelnosti ! Som dost smutny a aj nespokojny .Pri Nikonoch to je riesene ovela lepsie..a to som si myslel ze Canon bude vyhodou
Pomocne svetlo byva trojakeho druhu.
1. svietiaca disoda (ziarovka) - nevyhoda oslnuje fotiaceho a zbytone puta pozornost
2. blikanie vstavaneho blesku - asi najhorsie riesenie - velmi neprijemne
3. Kratke premietnutie cervenych pasikov. Najmenej rusive, pouziva sa najme u systemovych bleskov.

Postupne sa na trh dostava nova generacia bleskov so vstavanym trvalym svetlom LED urenym ale najma pre snimanie videa.
 
bear
- moderator
2014-04-03 18:25:59+02
príspevok od: TonyGrex
Fu.. dakujem za vyriesenie mojho problemu ,tiez mi to neslo pricina Servo ..ale po prepnuti a aj v rezimoch ako TV mi svietia obe diody...,vlastne len blikaju !?? Cakal som poriadny svietiaci luc ktory by mi pomohol aj komponovat fotku pri velmi nizkej viditelnosti ! Som dost smutny a aj nespokojny .Pri Nikonoch to je riesene ovela lepsie..a to som si myslel ze Canon bude vyhodou
Pomocny luc sa neaktivuje, ak je rezim zaostrovania nastaveny na AF-SERVO. Pri stlaceni nahladu hlbky ostrosti sa Ti spusti stroboskop, to Ti moze pomoct pri nahlade na scenu. Ak je naozaj malo svetla, pouzivam v tme na komponovanie celovku, alebo LED svetlo Aputure Amaran.
 
total empty
2014-04-04 13:02:02+02
príspevok od: TonyGrex
Fu.. dakujem za vyriesenie mojho problemu ,tiez mi to neslo pricina Servo ..ale po prepnuti a aj v rezimoch ako TV mi svietia obe diody...,vlastne len blikaju !?? Cakal som poriadny svietiaci luc ktory by mi pomohol aj komponovat fotku pri velmi nizkej viditelnosti ! Som dost smutny a aj nespokojny .Pri Nikonoch to je riesene ovela lepsie..a to som si myslel ze Canon bude vyhodou
Kúp si laser ukazovatko, namier na bod kde chceš ostriť,stlač spúšť dopoly,zaostrí ti, vypni ukazovatko a cvakni. Eto vsjo.
Nemôžeš sa spoliehať nato, že všetko máš zabudované vo foťaku a atomat sa občas zvykne zmýliť alebo nesprávne zaostriť,
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()