Hore

Fórum » Vyhľadávanie



Hľadať v:

@viatorko
@viatorko 2019-07-11 19:35:11+02
pre uplnost bajonet canon
 
blahoslav J B Art
blahoslav J B Art 2019-07-11 19:40:32+02
Na mobile fotím s HDR režimom a fotky sú vhodné hneď na zverejnenie na FB a IG. Na nejaký RAW nie je čas 😄
 
Otecadams
Otecadams 2019-07-11 21:12:55+02
príspevok od: @viatorko
Nazdar kluci, po dlhom rozhodovani medzi ohniskami 16-35 a 24-70 som sa nakoniec rozhodol ze pojdem cestou pevneho skla a svetelnosti. Neviete nahodou kde by som mohol aspon virtualne porovnat vystupy sigmy 24mm a 35mm f 1,4 ? samozrejme potesi aj osobna skusenost. Dakujem za cenne rady a mimochodom, ak sa vam povaluje nieco podobne v sufliku, nevahajte mi to ponuknut Podmienka FF
https://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=985&Camera=979&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=829&CameraComp=979&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp=0
 
seifi
seifi 2019-07-11 22:18:13+02
35/1,4 je lepší , neviem načo to potrebuješ, ja by som sa dnes nebál ísť do sigmy 14-24/2,8. Inak ponúkam na predaj, mrkni bazár, Sigma 20/1,4 Art. Určite lepšie sklo ako 24/1,4 Art. Pozri parametre na opticallimits.com .
 
filip.p3k
filip.p3k 2019-07-12 06:23:19+02
príspevok od: BR_A_NO
neočakávam nič ...skôr som bol zvedavy či mi to otvori nejake možnosti oproti automatickému procesu na JPEG z mobilu ...hlavne pri krajinkarskej foto pri svetelne narocnych scenach kde treba velky DR a tie HDR fotky z mobilov sa mi zdaju dost hrubo ponate ...mozno by tomu prospelo viac kontroly ...

cela ta uvaha o RAW z mobilu je taka skôr hobby uvaha ...vobec to nema nahradit bezny workflow ...len do situacie s peknou scenou ked clovek nema pri sebe fotak a chce z toho vymacknut maximum

...predtym som skusal obcas taky "expozicny bracketting na kolene" ze som si vyfotil mobilom tu istu scenu 3x s rozne upravenou korekciou expozicie a skladal v PS neskor ...

....kazdopadne, jasne ze doraz na expoziciu je prvorady ...presiel som z fullframe DSLR na m4/3 olympus pre radost z fotenia ...spoznal som hned co znamena nemat ten luxus "vytahovat tiene a stahovat highlights"
Brano, všimol som si že máš Mi8, taktiež mám Xiaomi a nainštaloval som si .apk foťáku z Google Pixel. Funguje to ako vstavaná aplikácia takmer, sú tam niektoré fičúry orezané, ale to nevadí. Ale neskutočne to dvihlo úroveň foťáku v mobile. Tie google algoritmy sú úplne iný svet. Ozvi sa mi do správy a poradím ako na to
 
rawan
rawan 2019-07-12 08:33:26+02
Ahojte 😊 zvažujem kúpu nového batohu a statívu pre Canon 7D mark2 statív mam aj batoh ale statív ma 3kg a na turistike to dá dosť zabrať a v zloženom stave ma cez 50cm a batoh je tiež dosť veľký a keďže sa chystám letecky na Ukrajinu tak by som niečo menšie a hlavne ľahší statív a aj menší v zloženom stave uvažujem nad týmito : https://www.prolaika.sk/e-shop/lowepro-fastpack-150-aw-ii-cierny/p-3632594.xhtml a statív https://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-abt-kit-stativ-s-hlavou-i je to podľa vás dobrá voľba? Alebo je nejaký typ na niečo lepšie ďakujem
 
jozef84
jozef84 2019-07-12 10:00:33+02
príspevok od: rawan
Ahojte 😊 zvažujem kúpu nového batohu a statívu pre Canon 7D mark2 statív mam aj batoh ale statív ma 3kg a na turistike to dá dosť zabrať a v zloženom stave ma cez 50cm a batoh je tiež dosť veľký a keďže sa chystám letecky na Ukrajinu tak by som niečo menšie a hlavne ľahší statív a aj menší v zloženom stave uvažujem nad týmito : https://www.prolaika.sk/e-shop/lowepro-fastpack-150-aw-ii-cierny/p-3632594.xhtml a statív https://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-abt-kit-stativ-s-hlavou-i je to podľa vás dobrá voľba? Alebo je nejaký typ na niečo lepšie ďakujem
Mám podobný statív a nesťažujem sa. Občas si dotiahni skrutky na zacvakávacích segmentoch a uchytenie hlavy. Je pomerne ľahký a dostatočne pevný. Čo sa týka batohu, s týmto nemám skúsenosť. Pozri si uchytenie na boku batohu na uchytenie statívu, či je dostatočne pevné a či nestratíš statív. Budeš sa ti viac potiť na chrbát, nemá moc dobre poriešené odvetranie chrbta a širší bedrový pás na odľahčenie, ale celkove je poriešený v pohode a prístupný všade a myslím, že za dobrú cenu.
 
rawan
rawan 2019-07-12 10:13:36+02
príspevok od: jozef84
Mám podobný statív a nesťažujem sa. Občas si dotiahni skrutky na zacvakávacích segmentoch a uchytenie hlavy. Je pomerne ľahký a dostatočne pevný. Čo sa týka batohu, s týmto nemám skúsenosť. Pozri si uchytenie na boku batohu na uchytenie statívu, či je dostatočne pevné a či nestratíš statív. Budeš sa ti viac potiť na chrbát, nemá moc dobre poriešené odvetranie chrbta a širší bedrový pás na odľahčenie, ale celkove je poriešený v pohode a prístupný všade a myslím, že za dobrú cenu.
Ak máš v merku nejakú lepšiu variantu batohu tak sem s tým 😁 Takže statív unesie aj 7d Mark 2 úplne pohode
 
jozef84
jozef84 2019-07-12 10:30:23+02
Tu máš link : https://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&t=sigma_24_f1-4art
 
koozy
koozy 2019-07-12 10:35:46+02
ahoj, riesil som tiez lahke stativy cas dozadu. Zostal som tiez pri Gensis, model C1.
Doporucujem pozriet aj radu Vanguard VEO 2
 
jozef84
jozef84 2019-07-12 10:50:42+02
príspevok od: rawan
Ak máš v merku nejakú lepšiu variantu batohu tak sem s tým 😁 Takže statív unesie aj 7d Mark 2 úplne pohode
Sklamem ťa. Fotobatohy sú na fotenie a turistické na turistiku. Nenašiel som zatiaľ taký "hybrid" ktorý by plne uspokojil obe záležitosti. Je to o kompromisoch. Ja používam turistický 28l kôli odvetraniu chrbta, pevnosti, váhe a šírke popruhov, bedrového a hrudného pásu. Bedrový ti pekne odľahčí chrbticu a prenesie váhu batoha na bedrá. Tým, že ti uvoľní chrbát, tak sa má pot kde odvetrať a nejde iba do polstrovania. Na zavesenie statívu používam bočné vrecko na fľašu a horný úchyt, s ktorým uchytím hornú časť statívu. Foťák mám uchytený aj s objektívom na niečo ako Peak design na popruhu. Batoh je od firmy Regatta, myslím asi 28-35l na jednodňovú turistiku postačuje. Nevýhodou je horší prístup do batohu, ale aj tak mám všetko poruke, takže rýchly prístup do batohu nepotrebujem. Posledne ale už pomaly nenosím takéto opachy, ale beriem ľahký hliníkový ministatív a Sony RX 100III a pochvaľujem si. Tie kilá dole je cítiť a výstup zo Sony môžem porovnať s lacnejšími zrkadlovkami Canon, alebo staršou generáciou Nikonov. A navyše aj solídne video.
 
pirhi
pirhi 2019-07-12 12:22:06+02
Ja používam klasický turistický batoh, staručký treksport, a foťák mam v malej brašni pripevnenej na bedroom páse... Ku spokojnosti... Statív som vymenil sa gorila pod, na seriózne fotenie nie je ideál, ale je to lepšie ako nič
 
sharkyyy
sharkyyy 2019-07-12 12:35:32+02
Stativ pozri sarui. Uzasne stativy(vraj vetva z manfrotta): 30 cm v zlozenom stave, 1.15kg, pevny-stabilny(ziadna hama), moznost fotit par cm nad zemou...

Vak som zhanal podobny. Tebou spominany fastpack je sam onsebe tazky, aj ked je odolnejsi.
Ja som skoncil u vanguardu veo discovery 46-lahucky, priestranny, drziak na stativ. Neposobi vsak az tak odolne ako tazke 1.5kg a viac vaky.
 
Tibor78
Tibor78 2019-07-12 13:31:17+02
Sigmu by som na Canon nekupoval, velke problemy s AF.
 
@viatorko
@viatorko 2019-07-12 15:00:17+02
perfektne, dakujem vsetkym
na crope som mal novu 18-35 f1,8 aj s dokom, objektiv po vymene tela za FF odisiel dalsiemu chlapcovi ale bol uzasny. Aj preto sa rozhodujem nad podobnym ohniskom. Pouzitie ziadna specializcia, skratka chcem ostry svetelny objektiv ci uz do interieru, reportaz, dovolenka a pod.
 
@viatorko
@viatorko 2019-07-12 15:05:33+02
ta citovana 20 -ka je isto na FF ?
 
Porubo
Porubo 2019-07-12 17:33:13+02
Stativ velmi nekomentujem ale pride mi jeho popis velmi zvlastny, az marketingovy: Vazi len 1.2kg ale nosnost ma vraj az 10kg. Nedoverujem tomu, a do hor radsej poriadny stativ, dobry vietor (a na horach na vyhliadkach byva casto) Ti ukaze jeho limity v horsom pripade az po pad na zem v lepsom nebude taky stabilny.

Batoh mi pride absolutne nevhodny, priplat si za poriadny priestranny batoh!
Najlepsie taky co ma zvlast kontajner na foto a okolo/nad dost miesta na turisticke veci

+ extremne maly, kde das dostatok
- vody na pitie (dehydratacia na horach moze byt velmi vazny problem)
- extra oblecenie (okrem rukavic, ciapky treba aj dalsie vrstvy kedze teploty dost klesaju so stupanim a treba rezervu ked pride nahle ochladenie)
+ to ze nema uchytku na stativ az tak nevadi, aspon Ja nosievam stativ zvycajne v puzdre na predlakti alebo cez rameno, len treba s tym ratat ze v pripade chodenia po rebrikoch alebo retaziach a pod hodi sa miesto kde ho uchytit, tu by sa dal aj vodorovne pod tie dva popruhy dole vzadu
+ bedrovy pas je absolutne smejdovy, vobec nema dostatocnu hrubku aby sa dal pohodlne utiahnut a vaha sa z ramien preniesla na bedra, slusne povedane bedrovy pas je tam skor esteticky nez funkcny

Toto je batoh skor na robenie reportaze v meste nez seriozny pohyb po horach.

Spominal si ze mas stativ a iny batoh.
Ja som na to pouzival takyto trik:
Stativ som dal do kufra co siel na "check in", podobne som tam aj vopchal vacsi batoh a do lietadla som dal mensi batoh na telo, objektivy, blesk a potom som po pristani si to len rozlozil a prehodil.
Radsej pouzi co mas a priplat si za check-in. Hlavne ten batoh mi pride nebezpecny do hor, lebo kde budes nosit pri zostupe spotenu vetrovku alebo rezervnu vodu?
 
francesco
francesco 2019-07-12 17:59:53+02
Mam aj 24 aj 35, skusal som aj 20. Vôbec ba som si netrufal povedat, ze jedna je lepsia ako ina. Ohnisko 20 ma uplne iny charakter, ked sa rohodujes ci 24 alebo 35 z toho vychadza 20? Vsetko je o tom na co to chces a ake ohnisko vyhovuje tebe.
 
lennyl
lennyl 2019-07-12 18:12:13+02
mam na A7R3 Sigmu 24/1,4 ART, Samyang 35/1,4 AF FE, Sigmu 50/1,4 ART, Samyang 85/1,4 AF FE.

24ka je univerzal pouzitelna, na report, obcas na portret (viac na stred komponovanie),krajina tiez.
AF je rychly a presny.
35tka ma dost odpadu, ale to je vinou firmware co som tam teraz dal,cakam na dalsiu verziu. do 35ARTky som nesiel, lebo ma viac korigovany obraz.
50tka je klasika, na report a viac na portety. obcas sa netrafi, ale zanedbatelne. AF je pomalsi ako na 24tke.
85tka Samyang je moje najviac pouzivane sklo teraz- vyslovene portrety mu idu, AF presny skoro vzdy. co je zazrak, ze je to treti vyrobca. rychlost ostrenia je dost dobra.

takze kazde sklo mam na nieco ine. na report idem najviac s 24kou a na portret s 85tkou.

si musi kazdy vybrat co mu vyhovuje.

PS: na Nikone D750 som mal este Nikon 20/1,8G AF-S a vyborne sklo na krajinu, ale na ludi som musel ist velmi blizko, aby to odpichlo pozadie. takze na Sony som uz 20tku ohnisko nebral. resp. uprednostnujem skla s filtrovym zavitom (na polarizak a NDcka)
 
jozef84
jozef84 2019-07-12 19:07:47+02
príspevok od: Porubo
Stativ velmi nekomentujem ale pride mi jeho popis velmi zvlastny, az marketingovy: Vazi len 1.2kg ale nosnost ma vraj az 10kg. Nedoverujem tomu, a do hor radsej poriadny stativ, dobry vietor (a na horach na vyhliadkach byva casto) Ti ukaze jeho limity v horsom pripade az po pad na zem v lepsom nebude taky stabilny.

Batoh mi pride absolutne nevhodny, priplat si za poriadny priestranny batoh!
Najlepsie taky co ma zvlast kontajner na foto a okolo/nad dost miesta na turisticke veci

+ extremne maly, kde das dostatok
- vody na pitie (dehydratacia na horach moze byt velmi vazny problem)
- extra oblecenie (okrem rukavic, ciapky treba aj dalsie vrstvy kedze teploty dost klesaju so stupanim a treba rezervu ked pride nahle ochladenie)
+ to ze nema uchytku na stativ az tak nevadi, aspon Ja nosievam stativ zvycajne v puzdre na predlakti alebo cez rameno, len treba s tym ratat ze v pripade chodenia po rebrikoch alebo retaziach a pod hodi sa miesto kde ho uchytit, tu by sa dal aj vodorovne pod tie dva popruhy dole vzadu
+ bedrovy pas je absolutne smejdovy, vobec nema dostatocnu hrubku aby sa dal pohodlne utiahnut a vaha sa z ramien preniesla na bedra, slusne povedane bedrovy pas je tam skor esteticky nez funkcny

Toto je batoh skor na robenie reportaze v meste nez seriozny pohyb po horach.

Spominal si ze mas stativ a iny batoh.
Ja som na to pouzival takyto trik:
Stativ som dal do kufra co siel na "check in", podobne som tam aj vopchal vacsi batoh a do lietadla som dal mensi batoh na telo, objektivy, blesk a potom som po pristani si to len rozlozil a prehodil.
Radsej pouzi co mas a priplat si za check-in. Hlavne ten batoh mi pride nebezpecny do hor, lebo kde budes nosit pri zostupe spotenu vetrovku alebo rezervnu vodu?
Ide na Ukrajinu, nie na Nanga Parbat. . Tam sú tiahle kopce zhruba ako u nás cca Nízke Tatry alebo severovýchod Rumunska. To, čo si popísal je na iný typ kopcov. Ale ten bedrový pás súhlasím, je dosť biedny a pri tiahlych výšlapoch na Ukrajinské kopce sa zíde širší.Šetrí to energiu a chrbát. Ten statív unesie aj 10kg, ale v nízkej polohe. Na hory radšej menší a ľahší statív, ako ťažké a neskladné hovado. Radšej si ľahnem k nemu, alebo kľaknem, oželiem chvíľkové "nepohodlie", že statív nemám v úrovni očí.Stačí aj menší ľahší napr. Rolei 1,2kg. Ak chceš pevnosť, nemusíš ho celkom vysúvať, aj hlava unesie veru dosť.
 
1 2 ... 15059 15060 15061 15062 15063 ... 15836 15837 Strana 15061 z 15837
 


Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()