Hore

Fórum » Vyhľadávanie



Hľadať v:

JanM
JanM 2019-07-13 06:58:14+02
príspevok od: rawan
Ahojte 😊 zvažujem kúpu nového batohu a statívu pre Canon 7D mark2 statív mam aj batoh ale statív ma 3kg a na turistike to dá dosť zabrať a v zloženom stave ma cez 50cm a batoh je tiež dosť veľký a keďže sa chystám letecky na Ukrajinu tak by som niečo menšie a hlavne ľahší statív a aj menší v zloženom stave uvažujem nad týmito : https://www.prolaika.sk/e-shop/lowepro-fastpack-150-aw-ii-cierny/p-3632594.xhtml a statív https://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-abt-kit-stativ-s-hlavou-i je to podľa vás dobrá voľba? Alebo je nejaký typ na niečo lepšie ďakujem
skus napr aj tu: https://www.amateurphotographer.co.uk/latest/articles/modulars-top-backpacks-revealed-129278
 
DenisBede
DenisBede 2019-07-13 13:43:55+02
Lowepro má fajn fotobatohy na turistiku (Photosport a Powder), závisí aj od toho, čo všetko chceš do batohu dostať. Sú už fajn batohy, ktoré sú špeciálne vymyslené na to, aby popri turistickej výbave odniesli bezpečne a pohodlne aj nejakú fotovýbavu. Podobný batoh som hladal nedávno, nakoniec som kúpil Lowepro Whistler ale preto, že potrebujem nosiť dlhý teleobjektív. Jediné čo mi prekáža, je pevný tvar. Výhoda že batoh aj prázdny pekne stojí sám, nevýhoda zasa, že zaberie v skrini aj všade inde veľa priestoru. No a cena... veľa ľudí to rieši tak, že si kúpi obyčajný turistický batoh a fototechniku nosí v cube inserte ktorý si objedná z netu, alebo v brašni. Aj tak sa dá keď peniaze sú priorita. Skvelé batohy má Shimoda. U nás sa dajú zohnať na megapixel.cz ale sú veľmi drahé.
Čo sa týka statívu, ja mám malý a prenosný MeFoto Globetrotter ako alternatívu k Feisolu, ktorý mám pod teleobjektív.
 
gianmarco1
gianmarco1 2019-07-13 18:30:16+02
Podelim sa so skúsenosťou, tiež som cca 2 roky dozadu riešil rovnaký problém.
Rozhodol som sa nakoniec pre batoh lowepro flipside trek bp 350 aw. Pri výstupe na Kôprovsky štít mi perfektne sekundoval jeho široký aj keď nie odnímatelný bedrový pás. Ten nosim zapnuty opačnou stranou cez batoh v pripade, keď jeho funkciu nevyužívam. Bral som so sebou len telo Nikon D7200 s Tokinou 11-16 f2,8. Ostatné objektívy ktoré sa do batohu pohodlne zmestia ostali doma (Nikon 85mm f1,8 a Nikon 35mm f1,8). Na cestu som mal zbalené 2x náhradné tričko, cambelback 1,5l (urobil som si v batohu pre miesto keďže prepážka medzi foto technikou a trek vecami je na suchý zips), jedlo (klasika chleba, sušienky, keksiky, hladom som netrpel), bunda bola celý čas prichytená z vonku kvoli šetreniu miesta + kvoli rýchlej dostupnosti. Taktiež litrova fľaša s vodou si našla miesto v bočnej sietke a bola tak po ruke. V hornej kapse zvýšilo miesto na čelovku, first aid kit, peňaženku, kľúče, mobil, somariny atd + v prednom vrecku si našla miesto mapa. Rozhodne som nešiel full nabalený. Nebudem tvrdiť že je to batoh do Himalají, to určite nie, ale jeden deň v horach da s úctou a rezervou. Foťak bol po ruke hneď ako som zvesil ramenné popruhy a vytočil si batoh okolo svojej osi zavesený na bedrovom pase tak, ako to nájdeš na produktovom videu, veľmi návykové.
Statív Vanguard VEO 235AB zaujal pozíciu na druhej strane batoha, dve z nôh zapichnuté v sieťke a vrch prichytený sťahujúcou klipsňou. Vďaka jeho kompaktnej veľkosti som nevedel že mám statív. Cena oboch produktov nie je najnižšia, ale ako píšu skúsenejši, objektív sa kupuje na 2x a tomu som sa chcel vyhnúť niečim kvalitnejším. Oba produkty spĺňajú moje nie náročne požiadavky.
PS: otvaranie batohu na chrbtovej časti som chcel aj kvoli možnému záujmu zlodejov o techniku.
Snáď som vniesol trochu svetla do tvojho problému, ak budeš mať otázku, tak ma kľudne kontaktuj.
 
yquinox
yquinox 2019-07-13 20:28:23+02
príspevok od: gianmarco1
Podelim sa so skúsenosťou, tiež som cca 2 roky dozadu riešil rovnaký problém.
Rozhodol som sa nakoniec pre batoh lowepro flipside trek bp 350 aw. Pri výstupe na Kôprovsky štít mi perfektne sekundoval jeho široký aj keď nie odnímatelný bedrový pás. Ten nosim zapnuty opačnou stranou cez batoh v pripade, keď jeho funkciu nevyužívam. Bral som so sebou len telo Nikon D7200 s Tokinou 11-16 f2,8. Ostatné objektívy ktoré sa do batohu pohodlne zmestia ostali doma (Nikon 85mm f1,8 a Nikon 35mm f1,8). Na cestu som mal zbalené 2x náhradné tričko, cambelback 1,5l (urobil som si v batohu pre miesto keďže prepážka medzi foto technikou a trek vecami je na suchý zips), jedlo (klasika chleba, sušienky, keksiky, hladom som netrpel), bunda bola celý čas prichytená z vonku kvoli šetreniu miesta + kvoli rýchlej dostupnosti. Taktiež litrova fľaša s vodou si našla miesto v bočnej sietke a bola tak po ruke. V hornej kapse zvýšilo miesto na čelovku, first aid kit, peňaženku, kľúče, mobil, somariny atd + v prednom vrecku si našla miesto mapa. Rozhodne som nešiel full nabalený. Nebudem tvrdiť že je to batoh do Himalají, to určite nie, ale jeden deň v horach da s úctou a rezervou. Foťak bol po ruke hneď ako som zvesil ramenné popruhy a vytočil si batoh okolo svojej osi zavesený na bedrovom pase tak, ako to nájdeš na produktovom videu, veľmi návykové.
Statív Vanguard VEO 235AB zaujal pozíciu na druhej strane batoha, dve z nôh zapichnuté v sieťke a vrch prichytený sťahujúcou klipsňou. Vďaka jeho kompaktnej veľkosti som nevedel že mám statív. Cena oboch produktov nie je najnižšia, ale ako píšu skúsenejši, objektív sa kupuje na 2x a tomu som sa chcel vyhnúť niečim kvalitnejším. Oba produkty spĺňajú moje nie náročne požiadavky.
PS: otvaranie batohu na chrbtovej časti som chcel aj kvoli možnému záujmu zlodejov o techniku.
Snáď som vniesol trochu svetla do tvojho problému, ak budeš mať otázku, tak ma kľudne kontaktuj.
... priklanam sa k tomuto batohu, ja v nom mam zbehane feraty v Slovinsku, Taliansku ci Rakusku, toho roku aj trek na Toubkal v Afrike ... je mozne vybrat z troch velkosti (250, 350 a 450) - ja mam 350 a da sa zbalit aj na 4000 kopec ... vyber techniky pri zapnutom bedrovom pase a pretocenim batohu je bezproblemove, odporucam prikupit drziak na popruh od Peak Designu - perfektna vec ... camelback tam vopcham 3l (naplneny tak na 2-2,5l) ... vyhoda batohu - vyzera uplne obycajne ...

... k stativu asi len tolko, tiez som nosil 50cm hebedo, teraz mam "no name" karbon z ciny - zlozeny 25cm, max vyska asi len 60cm - na cestovanie postacuje ...
 
mao7
mao7 2019-07-14 10:30:47+02
Ahoj planujem si kupit novy fotoaparat - bezzrkadlovku + objektiv a neviem sa rozhodnut medzi

1.Panasonic Lumix G90 + 12-60mm f/2,8-4 ASPH. Power O.I.S. + objektív 25mm f/1,8
2. Fujifilm X-T30 + Fujinon XF 18-55mm f/2,8-4 R LM OIS
3. Olympus E-M10 Mk.III + M.ZD 14-42 f/3.5-5.6 EZ + M.ZD 40-150 R, + objektív 45/1.8

cena okolo 1000-1200€
bude sluziť prevazne na rodine fotografie, vylety a pod. veci, sem tam nejake to video
 
j.a.r.o.
j.a.r.o. 2019-07-14 10:41:55+02
príspevok od: lennyl
mam na A7R3 Sigmu 24/1,4 ART, Samyang 35/1,4 AF FE, Sigmu 50/1,4 ART, Samyang 85/1,4 AF FE.

24ka je univerzal pouzitelna, na report, obcas na portret (viac na stred komponovanie),krajina tiez.
AF je rychly a presny.
35tka ma dost odpadu, ale to je vinou firmware co som tam teraz dal,cakam na dalsiu verziu. do 35ARTky som nesiel, lebo ma viac korigovany obraz.
50tka je klasika, na report a viac na portety. obcas sa netrafi, ale zanedbatelne. AF je pomalsi ako na 24tke.
85tka Samyang je moje najviac pouzivane sklo teraz- vyslovene portrety mu idu, AF presny skoro vzdy. co je zazrak, ze je to treti vyrobca. rychlost ostrenia je dost dobra.

takze kazde sklo mam na nieco ine. na report idem najviac s 24kou a na portret s 85tkou.

si musi kazdy vybrat co mu vyhovuje.

PS: na Nikone D750 som mal este Nikon 20/1,8G AF-S a vyborne sklo na krajinu, ale na ludi som musel ist velmi blizko, aby to odpichlo pozadie. takze na Sony som uz 20tku ohnisko nebral. resp. uprednostnujem skla s filtrovym zavitom (na polarizak a NDcka)
Ja sa neviem už dlhšie rozhodnúť medzi 20/F1.8G, 24/F1.8G a 16-35/F4 k Nikonu D800. Hlavne na fotografovanie architektúry a prírody.
 
lennyl
lennyl 2019-07-14 12:13:25+02
pozor na 16-35/4, robi debilne odlesky do protisvetla. ja som namiesto neho radsej zobral 18-35/3,5-4,5 G AF-S ci ake to malo presne oznacenie. a 20/1,8G bol luxusny, bez pripomienok na ostrost/protisvetlo.
 
blahoslav J B Art
blahoslav J B Art 2019-07-14 12:42:32+02
príspevok od: mao7
Ahoj planujem si kupit novy fotoaparat - bezzrkadlovku + objektiv a neviem sa rozhodnut medzi

1.Panasonic Lumix G90 + 12-60mm f/2,8-4 ASPH. Power O.I.S. + objektív 25mm f/1,8
2. Fujifilm X-T30 + Fujinon XF 18-55mm f/2,8-4 R LM OIS
3. Olympus E-M10 Mk.III + M.ZD 14-42 f/3.5-5.6 EZ + M.ZD 40-150 R, + objektív 45/1.8

cena okolo 1000-1200€
bude sluziť prevazne na rodine fotografie, vylety a pod. veci, sem tam nejake to video
ja by som bral z tejto ponuky bud Panasonic alebo Fuji
 
j.a.r.o.
j.a.r.o. 2019-07-14 12:53:47+02
príspevok od: lennyl
pozor na 16-35/4, robi debilne odlesky do protisvetla. ja som namiesto neho radsej zobral 18-35/3,5-4,5 G AF-S ci ake to malo presne oznacenie. a 20/1,8G bol luxusny, bez pripomienok na ostrost/protisvetlo.
Ďakujem za upozornenie. Aj mňa láka tá 20mm ale zase 24mm je asi praktickejšia aj na streetko. Kebyže 14-24/f2.8 má závit na filtre, tak beriem tú, bez váhania. Ale nedajú sa s ňou robiť dlhočasovky, čo je veľká škoda. Ach, ach to je dilema
 
mao7
mao7 2019-07-14 13:28:16+02
A je medzi nimi nejaký zásadný rozdiel ❓ alebo je to len o tom ktorý mi je sympatický
 
Murder_Inc
Murder_Inc 2019-07-14 14:26:59+02
Dobrý deň,
priznám sa, že som úplný amatér vo fotografovaní. Zatiaľ fotím len cez mobil. Stiahol som si aplikáciu, prostredníctvom ktorej môžem pochopiť (aspoň trochu) expozičnému trojuholníku a prečítal som si niektoré články vo fotoškole. Mnohí ale vedia, že teória a prax idú ruka v ruke a ani mobil a ani aplikácia pre manuálne fotenie mi neposkytnú to, čo fotoaparát určený priamo na fotenie.
Chcel by som fotiť momenty, ľudí, detaily, stavby - urban, street photo. Rád by som preto investoval do bezzrkadlovky.
Preto sa obraciam na Vás a prosím o radu. Môj rozpočet je do 800€ aj s objektívom. Zatiaľ som sa zapozeral do Canon EOS M50. Objektív vôbec neviem aký, jednoducho sa tomu nerozumiem. Každej rade budem veľmi vďačný a prosím, berte do úvahy, že som skutočný amatér, ktorý by chcel vkročiť do sveta "profesionálnejších" fotiek. Ďakujem.
 
fatality
fatality 2019-07-14 14:36:24+02
príspevok od: mao7
A je medzi nimi nejaký zásadný rozdiel ❓ alebo je to len o tom ktorý mi je sympatický
je..vo velkosti fotoaparatu a snimaca..vo funkcionalite,v rozsahu,svetelnosti a kvalite objektivov..
v tvojom pripade by som sa pozrel po pana gx9,sony a6300,canon m50,fuji xt20/30 a oly em10II/III..
a k vybranemu typu kupil jeden univerzalny zoom a jeden pevny svetly objektiv..
 
mao7
mao7 2019-07-14 14:53:58+02
No nad týmito som ani neuvažoval
Podľa recenzií a testov som zúžil výber na tie tri
 
fatality
fatality 2019-07-14 15:01:22+02
príspevok od: mao7
No nad týmito som ani neuvažoval
Podľa recenzií a testov som zúžil výber na tie tri
su to vsetko vyborne bezzrkadlovky,asi to najjj co mozes v pomere cena/kvalita dostat..
ja osobne by som isiel do fuji xt20+18-55/2.8-4+23/2(alebo 35/1.4)..
 
blahoslav J B Art
blahoslav J B Art 2019-07-14 15:33:38+02
príspevok od: mao7
A je medzi nimi nejaký zásadný rozdiel ❓ alebo je to len o tom ktorý mi je sympatický
pozri si recenzie oboch a obrazky ake z nich lezu ... a potom je este dobre si ich osahat v obchode ... az potom vybrat
 
mao7
mao7 2019-07-14 16:21:31+02
bude velky rozdiel v kvalite fotografii ked jeden ma xt30: APS C snimac a G90: 4/3
 
fatality
fatality 2019-07-14 17:32:15+02
príspevok od: mao7
bude velky rozdiel v kvalite fotografii ked jeden ma xt30: APS C snimac a G90: 4/3
zalezi od situacii/fotografovanych scen..pri niektorych nie,pri niektorych maly,pri niektorych podstatny(sero,tma,vyssie iso)..
 
Karol Srnec
Karol Srnec redakcia ephoto.sk 2019-07-14 18:13:29+02
1. Panasonic je vynikajuco vybaveny a ma moznost pripojenia gripu. Setovy objektiv 12-60 je prekvapujuco dobry. Vynikajuca stabilizacia + 4K video.
2. Fuji ma vyborny setak. Ovladanie je do vvelkej miery mechanicke, ako na starych fotakoch. Fuji ma chyrakteristicky vystup, ktory si vyzaduje vediet ako ho spracovat. Esencia fototechniky, ktora nemusi vyhoviet kazdemu. Velke minus, absencia stabilizacie snimaca.
3. Olymus je z tejto trojky najsalbsi aj ked je to prima fotacik, ale z tychto je to najnizsi model. Spominane objektivy sa na tie, ktore su vybrane k Panasonicu a Fuji, nechytaju. S inym objektivom poskytne aj Oly vybornu kvalitu.

Moj favorit je Panasonic, pretoze je pre mna univerzalnejsi a lahsie ovladatelny pre amatera, ako Fuji.
 
Karol Srnec
Karol Srnec redakcia ephoto.sk 2019-07-14 18:24:52+02
Myslim si, ze sa najde kopec lepsich fotakov, ako EOS M50. Canon do radu M nedava vela technologii. Nie zeby zle fotil, foti ako EOS 80D. Konkurencia le dava do fotakov ovela viac vychytaviek a ma aj lepsiu ponuku objektivov. Olympus OM-D E-M10 Mark II alebo Mark III, Panasonic G80, GX8, GX80, Fujifilm X-T20/X-T100, Sony A6000/6300.
 
roka222
roka222 2019-07-14 18:49:43+02
https://www.prolaika.sk/e-shop/panasonic-lumix-g90-12-60mm-f-28-4-asph-power-ois-zdarma-objektiv-25mm-f-18/p-4451205.xhtml
Ak si pozeral v prolaike - asi pri clone majú zle uvedené clonové čislo malo bi biť 3,5 - 5,6 !
 
1 2 ... 15060 15061 15062 15063 15064 ... 15835 15836 Strana 15062 z 15836
 


Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()