Kvapky a ľad, topiaci sa ľadopád

Body: 21.00    Videnia: 1419    Páči sa: 2

Pre vloženie príspevku alebo hodnotenie musíte byť prihlásený.

Komentáre a hodnotenia

Zoradiť od najstarších
RomanF
2010-03-18 20:35:32
Steve, priateľu. Týmto komentárom a hodnotením si ma veľmi potešil. Vieš nezáleží mi až tak na sedmičkách... Nepotrebujem foto dňa. Ale trochu ma mrzí, keď si niektorú z mojich fotografií nik nevšimne. Chápeš... úplne nikto. Najmä ak tú fotografiu ja sám nepovažujem za najhoršiu. Teda Ďakujem.
A netráp sa Steve ja Ti konkurenciou nie som. To Ty si tu kráľom textov a diskusií. Priznám sa, že ja si nemôžem dovoliť tráviť tu viac času... Hoci je to celkom príjemné. No a trošku sa provokovať môžeme na naše dobré vzťahy to nemusí mať žiadny vplyv :-) Ešte raz vďaka :-)
 
SteveS
ocenenie redakciou 2010-03-17 18:11:09
Zdravím literáta, básnika a fotografa 3in1 :-)

Posúdili sme, daná funkcia má jednu chybu, že ju nemám aj ja .-))) Alebo možno mám, lebo mám canon, len o tom neviem :-(((

Tvoj popis som hlboko prežíval, predstavoval som si ako muž, čo mi predtým napísal že by bez statívu smerom ani k vode nepozrel, mi to napísal asi tesne pred tým ako vložil fotografiu, kde kymácajúc sa na rímse bez statívu ide fotiť ľadopád a padajúcu vodu!

Po predošlej požiadavke fotiť realitu a sám to nedodržujúc som už konečne prišiel na to koľká bije. Ty beťár Roman si platený agent provokatér. Redakcia ťa platí aby si ma najedoval a vystrnadil ako nežiadúci živel :-)) prišli na to že som veľmi drahý a za svoje tutoriály pod fotkami beriem a pýtam veľa. Tak ťa nalákali na dampingovú cenu a máš ma svojimi tutriálmi nahradiť. Ale ja sa nedám, začnem ich ďalej písať zdarma! :-)))

Roman, pekné foto, bez debaty!
 
 


Technika: Olympus E-3, Olympus E-1, Canon PowerShot G11,

Objektívy: Olympus Zuiko 14-54mm f/2.8-3.5 Digital, Olympus ED 70-300mm F4.0-5.6,

Clona: f 8
Expozícia: 1/60 s sec
ISO: 80
Fotoaparát: Canon PowerShot G11
Pridané: 2010-03-16 09:44:54
Na kritiku: 2010-03-16 09:44:54
Miesto:Park v Betliari, okr. Rožňava
Témy: voda, zátišie
Albumy: Park v Betliari
Spŕška kvapiek skrápa

Vädnúci ľad v predjarí.
Kým každá splynie
S vodou, davom,
V letku Slnkom zažiari.

Fotografia zobrazuje detail vodopádu – ľadopádu, ktorý padá do malého jazierka v parku v Betliari. Keď ľad v zime zahatá prítok vodopádu voda sa rozleje po okolí a po zamrznutí všetko schová pod pancier ľadu.
Pre túto fotografiu som sa potreboval dostať na dosah prepadovej hrany vodopádu. Keďže som nechcel riskovať pád po zamrznutom ľadovom svahu, vykašľal som sa na statív a zrkadlovku. Fotografoval som kompaktom, balansoval som na zamrznutej rímse a fotoaparát som oprel o železnú mrežu.
Cencúle ľadopádu boli zozadu silne ožiarené ostrým slnkom. Voda , ktorú chrlil vodopád prskala žiarivé trblietavé kvapky. Za scénou bol kontrastný tieň.
Hoci som použil najvyššiu možnú clonu, efekt dlhých rozmazaných kvapiek nebol dostatočný. Vtedy som si spomenul na softvérovú funkciu ND filter, ktorú Canon G11 má. Výsledok posúďte sami :-)