Hore

5 spôsobov ako vytvoriť kreatívne papierové pozadie

GLENN NORWOOD (Belfast – Severné Írsko) je módny fotograf špecializujúci sa na reklamnú a portrétnu fotografiu.

Vo svojom blogu sa rozhodol podeliť o nápad ako vyrobiť netradičné pozadie z klasického papierového pozadia, resp. ako využiť už použité a znehodnotené pozadie.

Som fotograf portrétnej a reklamnej fotografie a veľká časť mojej práce prebieha v štúdiu. Milujem svoje štúdio, ale priestor v ňom je obmedzený, preto pre dosiahnutie dobrých výsledkov využívam, podobne ako iní fotografi, lacné a pohodlné papierové pozadie.

Časom to však začala byť nuda, a priznám sa, nenávidím plytvanie. Tak som prišiel s niekoľkými nápadmi ako získať z papiera kreatívne pozadie a tiež ako využiť použité zvyšky.

Papier nastrihám na pásy,  ktoré stáčam do rôznych, špirálovitých tvarov. Nasvietením získam zaujímavé trojrozmerné efekty na pozadí. Na to všetko stačí hladký papier na stojane, svorky a rezač papiera.

Na pásy si môžete nastrihať aj kus odstrihnutého papiera, ktorý sponou upevníte na zrolovaný kotúč. Získate tak pásy rolované opačným smerom.

Z papiera môžete vytvoriť nielen rôzne farebné variácie, ale aj  rôzne stočené pásy, ktoré vytvoria zaujímavé efekty, ako to môžete vidieť na nasledujúcich fotografiách.

Ak je papier roztrhaný nemusíte ho vyhadzovať.  V ateliéri som mal na zemi prilepený papier, ktorý bol časom dosť opotrebovaný. Potreboval som ho vymeniť.  Po odlepení z podlahy mi poslúžil ako vynikajúce a netradičné pozadie. 

A takýto je výsledok....

a niekoľko ďalších príkladov...

Pri nasledujúcich fotografiách som použil veľké softboxy a clonu f4 s malou hĺbkou ostrosti. Ďalších niekoľko príkladov som fotografoval s clonou f11, aby som vytvoril väčší kontrast a zvýraznil textúru papiera...Aj model môžete zapojiť do práce s pozadím...

Nápadom a kreativite sa medze nekladú, v tomto prípade potrebujete len niekoľko metrov papiera :).

Viac fotografií si môžete porieť na webstránke autora.

Autor fotografií:  Glenn Norwood

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
PeCh
2015-10-13 11:34:48
Výborné. Najmä tá prvá časť. Tá druhá mi pripomína Joe Klamara a jeho Olympijské portrety .
 
Wewe18
2015-10-14 11:09:55
dobrá inšpirácia
 
bear
2015-10-14 17:16:46
Konecne vidim nejake vyuzitie aj pre pestrofarebne papierove pozadie. Ja vacsinou pouzijem len biele, cierne a obcas na to biele pozadie nieco premietnem cez projektor.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia