Hore
Autor: Adelita Husni-Bey, "The Council," 2018_MoMA

Being: New Photography 2018

Múzeum moderného umenia (MoMA) v New Yorku v rámci svojich priestorov otvorilo výstavu pod názvom Being: New Photography 2018. 

Od roku 1985 v priestoroch múzea odprezentovalo svoju tvorbu už viac ako 100 umelcov z rôznych kútov sveta. Aktuálna výstava je zamerná na skúmanie a fotografické zobrazenie toho, čo to znamená byť človekom. MoMA vo svoje tlačovej správe uvádza: „Fotografi skúmajú ako sa dnes vyjadruje osobnosť, ponúkajú pohľad na súkromie, komunity, pohlavie, dedičstvo a psychológiu.“

Prehliadka je organizovaná Lucy Gallun, asistentkou kurátora, katedry fotografie. Ak ste (alebo budete) v New Yorku, môžete výstavu navštíviť odteraz do 19. augusta 2018. Viac informácií tu .

Museum of Modern Art (MoMA) v New Yorku patrí medzi najvplyvnejšie múzeá sveta. Niektorí ho dokonca považujú za najlepšiu zbierku moderných západných umeleckých diel na svete. V múzeu založenom v roku 1929 sú tie najlepšie kúsky z oblasti architektúry, priemyselného dizajnu, filmu, sieťotlače ale aj kresby, maľby, sochy, grafiky, fotografie, knihy a tiež dnes už neodmysliteľné elektronické médiá. Archívy s 300 tisíc knihami MoMA sú primárnym zdrojom informácií k dejinám moderného a súčasného umenia.


Autor fotografie: Aida Muluneh, "All in One," 2016

Autor fotografie: Sam Contis, "Denim Dress," 2014

Autor fotografie: Andrzej Steinback, "Untitled," 2018

Autor fotografie: Harold Mendez, "Consent not to be a single being," 2017-18

Autor fotografie: Stephanie Syjuco, "Cargo Cults: Head Bundle," 2013-16

Autor fotografie: Sofia Borges, "Yellow Chalk," 2017

Autor fotografie: Installation view of Carmen Winant's "My Birth," 2018

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia