Hore

Fototip: Fotografovanie kvapiek do kruhu

Fotografovanie tekutín je zábava, najmä keď potrebuje záber s kvapkami. Prečítajte si krátky návod ruskej fotografky Diny Belenkovej, ako nafotiť a upraviť fotografiu, aby ste získali tento zaujímavý efekt – jednoduchý záber so šálkou kávy a padajúcou kockou cukru. Navyše tento druh záberu ponúka veľa možností pre experimentovanie a ešte väčšiu zábavu.

1/ Potrebujete papier, alebo sadu dosiek (autorka použila preglejku), veľké ijekčné striekačky bez ihly, lepiacu pistol. obojstrannú lepiacu pásku a dekorácie pre zátišie podľa vašej predstavy. Z fotovýbavy budete potrebovať, okrem fotoaparátu :), statív a externý blesk.

2/ Pripravte si zátišie. Tu treba myslieť na to, že ho budete musieť otočiť “hore nohami”. Zloženie zátišia si dobre premyslite, lebo neskôr ho už nebude možné upraviť.

 

Na pripevnenie jednotlivých predmetov a dekorácií použite obojstranné pásky,a lepiacu pištoľ pre ťažké sklo. Na fotografií sú ešte použité cookies a obrúsok.

3/ Skontrolujte či je všetko dobre pripevnené a otočte pozadie “hore nohami.” (viď. obrázok). Uistite sa, že celá konštrukcia je stabilná!

4/ Pre osvetlenie autorka použila blesk s manuálnym nastavením výkonu (1/8 až 1/128), pri ktorom záblesk trvá veľmi krátko a zmrazí tekutinu v pohybe. Opakovane snímala niekoľko záberov za sebou.

 

Striekačku môžete naplniť aj inou tekutinou, napr. kávou a proces opakovať. Kuživými pohybmi získate kruhový efekt striekajúcej tekutiny.

Najkrajšie jednotlivé zábery potom môžete skombinovať vo Photoshope .

Prázdny pohár

Rozliate mlieko

Kúzlo s kávou


Autorka fotografií: Dina Belenkova

Ak sa rozhodnete tento spôsob fotenia vyskúšať pridajte fotografiu do Galerie pod článkom. Autor najlepšej fotografie získa tričko ePhoto podľa vlastného výberu. Veľa zdaru! ☺

Užívateľská galéria k článku (0)

zobraziť celú galériu

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
markato1
2017-06-28 18:45:05
zaujimave
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia