Hore

FOTO Slovakia 2009 - reminiscencia

Viacerí ste sa už vyjadrili, ako sa vám na podujatí FOTO Slovakia páčilo. My sme si nechali trochu času, aby sme získali odstup a objektívnejší pohľad (aj vašimi očami... ). 

 

Prečítali sme si vaše príspevky na stránke www.fotoslovakia.sk, ale tiež vo fóre ePhoto.sk. Prečítali sme všetkých 850 dotazníkov, ktoré ste vyplnili a zapojili sa prostredníctvom nich do súťaže o zaujímavé ceny. Ďakujem všetkým, ktorí sa s nami aj takýmto spôsobom podelili o svoje  názory a pocity.

 

Nastal čas, aby sme aj my zhodnotili 1. ročník FOTO Slovakia a s ním spojené úsilie, ktoré sme venovali na dosiahnutie stanoveného cieľa.

Naším prvým a hlavným cieľom bolo pripraviť zaujímavé podujatie pre širokú fotografickú verejnosť, na ktorom by si na svoje prišli začiatočníci, poloprofesionáli aj profesionáli. Jednoducho podujatie, na ktorom by sa nikto nenudil. Mal to byť skôr celoslovenský zraz fotografov ako iba lokálna akcia. Okrem zaujímavých prednášok sa toto podujatie malo hrdiť výstavou najnovšej techniky na poli digitálnej fotografie, zobrazovacích technológií a digitálnej tlače.

 

Program a prezentácie firiem

 

Ak zhodnotím vaše príspevky, podarilo sa nám dosiahnuť náš cieľ v zaujímavosti prednášok a programu. Začnem štatistikou.

 

Na FOTO Slovakii 2009 za zúčastnilo 1949 návštevníkov, ktorí si mohli prezrieť expozície 20 partnerov a vystavovateľov a zúčastniť sa 17 prednášok, prezentácií produktov, alebo si vyskúšať fotografovanie v ateliéri pomocou zábleskovej techniky Fomei.

 

Návštevníci prišli z rôznych kútov našej krajiny a podujatie sa naozaj môže pýšiť titulom národné. Nechýbali ďalekí východniari zo Šariša či Zemplína, ale ani Orava či iné časti Slovenska neboli bez početných zástupcov.

 

Pre tých, ktorí sa nezmestili na prednášku, sme pripravili priamy prenos do foyer. Foto: zolec

 

Program prebiehal v piatich priestoroch Domu Kultúry Ružinov. Vo foyer bol umiestnený otvorený ateliér, stánky vystavovateľov boli rozmiestnené vo veľkej kinosále a vo foyer, v malej kinosále prebiehali prednášky „Svet fotografie", vo veľkej prednáškovej miestnosti prednášky „Fotografovanie od A po Z" . Workshop „hardvérová kalibrácia monitorov"  sa konal v malej prednáškovej miestnosti 2x za sebou (pre veľký záujem návštevníkov).

 

Prednášky boli obľúbené a kapacita malej kinosály - takmer 200 - ľudí bola nezriedka bohate prekročená.
Foto: zolec, prednáška "Vyjadrovacie prostriedky vo fotografii"
foto: bear

 

Vaše reakcie na odbornosť prednášok,  hodnotenie ich obsahu a prístupu jednotlivých prednášajúcich k téme sú veľmi pozitívne. Zaznamenali sme  výhrady k prezentácii Photoshop CS4, ktorá bola viacerými označená ako nedostatočná. Chcem iba pripomenúť, že to bola prezentácia a nie workshop alebo školenie. To znamená, že spoločnosť, ktorá PS CS4 prezentovala, mala na túto prezentáciu iba pol hodinu a chceli počas nej ukázať základy práce, ktorú tento editor umožňuje vykonávať.

 

Viacerí ste sa pozastavili nad nedostatočnou propagáciou spoločnosti Canon. Chcem povedať, že Canon na Foto Slovakii nemal oficiálny stánok a predajcovia Fax Copy a Software Partner ho len suplovali. Tak ako aj ostatné značky, aj Canon  sme oslovili s ponukou na prezentáciu značky a jej produktov vo vlastnom stánku na  FOTO Slovakia 2009. Našu ponuku pre tento rok neprijali.

 

Jeden z najväčších a najfascinujúcejších objektívov na FOTO Slovakii - Nikkor AF-S 400 f2,8 G ED VR,  Foto: lochnes

 

Naopak, samé chvály žne prezentačný stánok Nikonu, ktorý odprezentoval kompletné portfólio fotoaparátov, vrátane najnovších modelov profesionálnych zrkadloviek. Ľudia sa tam stretli s ochotou a ústretovosťou. Podobne sa svojho stánku zhostil aj Panasonic a Olympus, ktorí tiež ponúkli návštevníkom kompletné portfólio a možnosť si prístroje i objektívy aj vyskúšať.

 

Viacerým z vás chýbali aj iné značky prístrojov, ktorými fotografujete, no opäť musím iba povedať, že všetci mali možnosť sa k svojim zákazníkom priblížiť, nie každý však túto možnosť využil.

 

Panasonic s kompletnou ponukou 4/3 a micro 4/3 systému, ale aj s kompaktnými fotoaparátmi a kamerami.
 Foto: bear
Veľkoformátová tlač TEPEDE a Epsonu. Foto: Tono

 

Na FOTO Slovakii 2009 mala obrovskú podporu tlač fotografií v rôznych veľkostiach a na rôzne povrchy. Z vašich reakcií je to vidieť, že mnohých z vás zaujali aj prezentačné stánky týchto spoločností.  Mnohí z vás využili možnosť otestovať si tlač a nechali ste si vytlačiť vlastné fotografie.

 

Otvorený ateliér

 

Otvorený ateliér s možnosťou „ohmatať" - vyskúšať si zábleskovú a inú štúdiovú techniku nebol  myslený ako prakticky vedený workshop.  V svojej podstate to bol veľký výstavný stánok, ktorý obsluhovali  zástupcovia spoločnosti Fomei. Viacerí ste nám ale písali, že by ste chceli aj praktické ukážky od profesionálov, ako sa fotografuje v ateliéri, čiže skôr moderované fotografovanie.

 

Otvorený ateliér s modelkou Ritou. Foto: mironto
Pán riaditeľ Fomei v akcii. :) Foto: norris
Rita a Vespa v hlavných úlohách. Foto: bear
Foto: ventura

 

Berieme na vedomie a nabudúce budú pravdepodobne ateliéry dva. Jeden na prezentáciu firmy, druhý s moderovaným fotografovaním alebo workshopom (workshopmi). Všetci ste si pochvaľovali výber modeliek, zvlášť skúsenejšia Rita sa vám naozaj páčila. Nebojte sa, siahneme po overenom a nájdeme aj ďalšie zaujímavé tváre. :)

 

Výstava víťazných kôl celoročnej fotografickej súťaže FOTO Slovakia

 

Viacerí ste boli fascinovaní kvalitatívnou úrovňou zväčšenín a pýtali ste sa, ako to, že je lesk na fotografiách tak rovnomerný a ani v najhlbších miestach čiernej sa neobjavujú na povrchu žiadne fľaky. Vysvetlenie je jednoduché. Nejde totiž o tlačené fotografie, ale o fotografie nasvietené a vyvolané chemickou (mokrou) cestou. Týmto chcem ešte raz poďakovať nášmu partnerovi Milanovi Antalovi z Fiľakova (www.fotoantal.sk), za zhotovenie týchto jedinečných fotografií.

 

Výstava víťazných  fotografii FOTO Slovakia  je návštevníkom k dispozícii v DK Ružinov ešte do stredy  28.10.2009. Tí čo to nestihnú si budú môcť víťazné fotografie už aj zo 4. kola pozrieť na podujatí Camera Slovakia v januári 2010 v Inchebe. Nezabúdajte, že sa môžete stále zapojiť do tejto súťaže a okrem cien v jednotlivých kolách hrať o hlavnú cenu, ktorou je imidžový skúter Vespa od partnera súťaže Car Care. s.r.o.

 

UV show. Foto: bear
Foto: bear

 

UV show dvoch mladých umelcov ste všetci označili za zaujímavú ale zároveň ťažkú na nafotenie. Áno vieme, a naďalej sa budeme snažiť dostať do programu nejaké zaujímavé vystúpenie, na ktorom si môžete potrénovať svoje fotografické zručnosti.

 

Časový sklz

 

Chvíľku pred deviatou hodinou sa začali zbiehať prví návštevníci. O deviatej sa už dvere kultúrneho domu nezatvorili. Väčšina návštevníkov si zvolila príchod na poslednú chvíľu,  a tak sa vytvoril dlhý rad, čo malo za následok omeškanie začiatku prednášok aj v jednej aj v druhej prednáškovej sále.

 

Stáli sme pred rozhodnutím - začneme prednášky načas za cenu zmeškania prednášok čakajúcimi alebo akceptujeme sklz v časovom harmonograme. Rozhodli sme sa pre druhé, aby každý stihol prednášku. 25 minútový sklz sa s nami potom vliekol celý deň. Nestalo sa teda niekoľko chýb alebo zlyhaní. Jednoducho, ak sme nikoho z prednášajúcich (a ani poslucháčov) nechceli ukrátiť, museli sme celý program posúvať o dané oneskorenie.

 

Ale ako som spomenul už na začiatku, zhodnotili sme priebeh celej akcie a v budúcnosti sa určite dočkáte zmien, ktoré prispejú k vyriešeniu tohto problému.  Teraz sa chceme predovšetkým poďakovať za vašu ústretovosť, pochopenie a trpezlivosť.

 

Odovzdávanie cien. Foto: Ivan Pekelník

  

Stretnutia, očakávania a naplnenia

 

Viacerí ste písali, že ste sa navzájom stretli po prvýkrát a spoznali ste sa nielen virtuálne, ale aj osobne. FOTO Slovakia predstavovala ideálnu príležitosťou na zosobnenie virtuálnych kontaktov. Viacerí z vás mali menovku s nickom, ale ešte viac bolo tých čo si menovku nenalepili. Je škoda, že poniektorí si ju vložili len do vrecka :)

 

Ja osobne som sa stretol s niekoľkými ePhoťákmi prvýkrát, ale musím priznať, že skôr ich, ako mojou zásluhou, keďže pre moju zaneprázdnenosť na mieste ma oslovili skôr oni. Ďakujem teda vám, ktorí ste sa prihovorili a veľmi milo ste ma prekvapili svojím odhodlaním a nadšením pre fotografiu. Teším sa, že sme sa my, z tímu ephoto, spoznali s novými tvárami a videli so starými známymi z workshopov alebo iných akcií.

 

Chvalabohu je nás toľko, že mám problém si všetkých uschovať vo svojej pamäťovej karte a technológia zatiaľ nedospela k tomu, aby mi umožnila zvýšiť kapacitu pamäte o niekoľko GB. :) A keďže je nás už tak veľa, ak by som vás na ulici niekedy prehliadol, budem rád, ak sa ozvete, pripomeniete sa, podložíte nohu (jemne)... :)

 

Zhrnutie

 

Fotografi sú veľmi náročná skupina klientov, nemyslím to v zlom, skôr naopak a vysvetlím aj prečo. Sú to ľudia technicky zdatní, veľmi zruční a precízni. Prichádzajú do kontaktu s najmodernejšími technológiami, ktoré zvládajú na vysokej úrovni a sú taktiež počítačovo veľmi zdatní. Ich nároky na presnosť, logiku, funkčnosť a spoľahlivosť sú teda veľmi vysoké. Zároveň sú to však ľudia, ktorí majú vysoko vyvinutý zmysel pre estetiku, obraz, súlad a celkové vyznenie. Preto majú aj po tejto vizuálnej stránke vysoké nároky.

 

Ak si to všetko uvedomím, s radosťou zisťujem, že naše i vaše očakávania sa z veľkej časti naplnili. Vaše ohlasy, pozitívne aj negatívne sú pre nás veľkým záväzkom. Preto sa budeme snažiť, aby sme v rámci prípravy 2. ročníka FOTO Slovakia 2009 zohľadnili vaše konštruktívne návrhy a želania.

 

Ďakujem vám za vašu priazeň, za odhodlanie a nadšenie pre fotografiu. Nezabúdajme, že na konci všetkých aktivít stojí stále to isté - aby si každý z nás mohol raz vychutnať ten okamih, keď svojím pozorným zrakom odhalí príbeh/obraz, ktorý je hodné zaznamenať a tento jedinečný okamih sa mu podarí „zmraziť" pre potešenie seba a ostatných. Iba k tomu má slúžiť všetko úsilie o rozsiahle vedomosti, zručnosti a kvalitnú techniku. Aby sme vedeli, ako zachytiť to dobré svetlo, ktoré vám všetkým srdečne želám!

 

Predčasné Vianoce. :) Foto: bofo

 

Na záver sa chcem v mene tímu ePhoto.sk poďakovať hlavným partnerom a partnerom podujatia, vystavovateľom, mediálnym partnerom a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zúčastnili na 1. ročníku výstavy FOTO Slovakia 2009 a prispeli tak k jeho zdarnému priebehu.

 

 

Organizátor podujatia:                                                              Garant sprievodného programu:  

                                   apfsr     
                                                     

 

            

  

 

     

Hlavní partneri:  

                                           

          

          

                     

 

                                
 

 

Partneri: 

                                         
                                  

 

 

Mediálni partneri:

                                
 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Ultra TXF
2009-10-23 12:58:27
Bolo to jedno skvelé podujatie,za ktoré sa chcem ešte raz poďakovať organizátorom.Pár mušiek na ktoré sa najviac poukazovalo sa dá v pohode vychytať.
Verím,že FOTO Slovakia sa stane trvalou súčasťou fotografického kalendára a teším sa na budúci rok :)
 
2009-10-23 13:03:11
tak tento clanok som precital na jedenkrat tusim aj bez nadychu :o)
dakujem este raz za velmi prijemny vikend a tesim sa na druhy rocnik...ak budem zdravy, pridem, aj z druheho konca zemegule :o)
 
sese
2009-10-23 13:05:40
na to, že to bol premiérový ročník, môžu byť organizátori aj účasníci podujatia plne spokojní. A to sa Ja považujem za náročného diváka :) vďaka za pekný deň.
 
Tono
2009-10-23 13:10:02
Dakujem za vyborne podujatie, a uz sa tesim na dalsi rocnik.
 
slavik
2009-10-23 13:20:00
Pre mna akcia roka! Dakujem velmi pekne!
 
zuzuliena
2009-10-23 13:30:18
... buduci rok naplanujem inak dovolenku, nech mi to neujde :-)
 
norris
2009-10-23 13:30:28
Ja to taktiež ešte raz zopakujem...Som veľmi rád, že ste takúto akciu usporiadali. Tešíím sa na druhý ročník, úprimne...nedá mi sa nevyjadriť ešte k tým iným značkám/vystavovateľom. Úplne chápem, že to nieje vaša chyba a ani to nevyčítam vám, že tam neboli. Ale cítil som potrebu to napísať, aby sa možno o tom niekto z ´povolaných´ dopočul a možno o rok ešte raz prehodnotil stanovisko=neúčastim sa...

ešte raz veľmi pekne ďakujem za krásnu sobotu a už teraz sa teším na budúci ročník
 
norris
2009-10-23 13:32:09
príspevok od: norris
Ja to taktiež ešte raz zopakujem...Som veľmi rád, že ste takúto akciu usporiadali. Tešíím sa na druhý ročník, úprimne...nedá mi sa nevyjadriť ešte k tým iným značkám/vystavovateľom. Úplne chápem, že to nieje vaša chyba a ani to nevyčítam vám, že tam neboli. Ale cítil som potrebu to napísať, aby sa možno o tom niekto z ´povolaných´ dopočul a možno o rok ešte raz prehodnotil stanovisko=neúčastim sa...

ešte raz veľmi pekne ďakujem za krásnu sobotu a už teraz sa teším na budúci ročník
lovenčina móóój :D ...samozrejme som chcel napísať nezúčastním sa :D
 
bear
2009-10-23 13:46:30
Nabuduce mozno pride aj NINJA-KHAR-CHI ;-)
 
mayko
2009-10-23 14:03:37
príspevok od: bear
Nabuduce mozno pride aj NINJA-KHAR-CHI ;-)
Popravde to bola prva vec co ma napadla, ked som pocul ze bude UV sou... ale aj tito tipci boli dobri:)
 
bebel
2009-10-23 14:06:00
bol vysoky prepodklad, ze reakcia na foto slovakia pride aj od samotnych organizatorv, a je tu, co ma velmi tesiiii :) - paci sa mi, ze ste si nechali ten casovy odstup :)
ako som uz pisala a niekolko krat hovorila, pre mna to bola uzasna sobota :) - spoznala som novych ludi.. niektorych aj ex post .).. ta sobota stala za to :)
p.s.: nejaky Stano mi pozical aj externy blesk, tak ked tu niekde si, tak diiiky, bol to moj prvy krat :))))
 
bebel
2009-10-23 14:22:34
p.s.: premrvilo sa nas tam 1949? waw :).. taketo cislo som necakala. velmi potesujuce :)
 
Daša
2009-10-23 16:03:22
Pre mna to bol skvely zazitok, cely den. tesim sa na dalsi rocnik, len skoda ze mi najprv prisla registracia na prednasku ako potvrdena a o 2 dni na to som bola pod ciarou...ale napokon som sa na prednasku M. Vrabka dostala a ta ma teda dostala, bola vyborna!:-)) Skoda toho konca, M. Vrabko si mohol vybrat inu emociu ako prezentaciu toho co chcel dosiahnut, hoci chapem, ze tragicka emocia je najsilnejsia... ale klepali sa mi ruky este cely den z toho.
 
2009-10-23 16:22:49
Výborný článok, vydarená akcia, teším sa na 2. ročník :-)
 
Jozef Krajčo
externý redaktor 2009-10-23 17:09:49
..akcia, ktora bude zapisana u fotografov, ako autosalon nitra u autickarov..
 
fotografik
2009-10-23 17:58:10
Je mi ľútto,že som sa tohto prvého festiválu ephota nemohol zúčastníť.Napriek tomu,že zo Svidníka to nie je na skok,rád by som tu vzdialenosť prekonal.Rád by som sa stretol z mnohými virtualnými priateľmi a bližšie ich poznal.Pre mňa je to ale otázka vedieť to minimálne 2 mesiace dopredu.Tiež by bolo demokratické,keby táto akcia cirkulovala v ďalších ročníkoch po väčších mestách Slovenska(Bratislava,B.Bystrica,Košice,resp.aj iné zaujímavé lokality,napr.Bardejovské Kúpele).Chápem,že je to náročne,ale nie nerealizovateľné.
 
2009-10-23 20:06:02
príspevok od: fotografik
Je mi ľútto,že som sa tohto prvého festiválu ephota nemohol zúčastníť.Napriek tomu,že zo Svidníka to nie je na skok,rád by som tu vzdialenosť prekonal.Rád by som sa stretol z mnohými virtualnými priateľmi a bližšie ich poznal.Pre mňa je to ale otázka vedieť to minimálne 2 mesiace dopredu.Tiež by bolo demokratické,keby táto akcia cirkulovala v ďalších ročníkoch po väčších mestách Slovenska(Bratislava,B.Bystrica,Košice,resp.aj iné zaujímavé lokality,napr.Bardejovské Kúpele).Chápem,že je to náročne,ale nie nerealizovateľné.
neblazni, FotoSlovakia nie je kocovny cirkus ani divadlo, ze zoberies par veci do privesu, maringotku a ides :o) info bolo dostatocne vopred, kazdy kto chcel prist, prisiel...je to len o prioritach...a 2 mesiace si planovat navstevu vystavy, ktora trva jeden den je velmi nezvycajne...nie je to predsa expedicia sdo Himalaji...pokial by si bol chcel prist, prides...bez vyhovoriek...
 
fotografik
2009-10-23 20:29:38
príspevok od:
neblazni, FotoSlovakia nie je kocovny cirkus ani divadlo, ze zoberies par veci do privesu, maringotku a ides :o) info bolo dostatocne vopred, kazdy kto chcel prist, prisiel...je to len o prioritach...a 2 mesiace si planovat navstevu vystavy, ktora trva jeden den je velmi nezvycajne...nie je to predsa expedicia sdo Himalaji...pokial by si bol chcel prist, prides...bez vyhovoriek...
Ja nemám na výber.Už teraz mám napr.pacientov objednaných do polovice decembra...:)Nie som ničím výnomočný,iba snáď tým,že pacienti mi neodpustia ani vlastnú náhle ochorenie...veď som si ho neplánoval:))
 
2009-10-23 20:45:05
príspevok od: fotografik
Ja nemám na výber.Už teraz mám napr.pacientov objednaných do polovice decembra...:)Nie som ničím výnomočný,iba snáď tým,že pacienti mi neodpustia ani vlastnú náhle ochorenie...veď som si ho neplánoval:))
vsimol som si tvoju zasluznu profesiu, no ako som napisal, je to o prioritach...vsetko ma svoju dan...tak i tvoje povolanie a nedostatok casu pre svoje veci...
 
pekelnikivan
2009-10-23 21:17:21
Ďakujem organizátorom za vynikajúcu akciu na ktorú sa rozhodne oplatilo cestovať. Ako sa hovorí lepšie raz vidieť ako sto-krát počuť a v tomto prípade by som povedal že to platilo dvojnásobne. Taktiež sa teším na ďalší ročník a prajem všetkým dobré svetlo.
 
madoler
2009-10-23 22:46:19
Aj ja by som sa rad tymto sposobom podakoval organizatorom za velmi vydarenu akciu.Zvladli ste to na vybornu. Uz teraz sa tesim na dalsi rocnik.
 
Dodo PO
2009-10-24 14:39:28
príspevok od: fotografik
Je mi ľútto,že som sa tohto prvého festiválu ephota nemohol zúčastníť.Napriek tomu,že zo Svidníka to nie je na skok,rád by som tu vzdialenosť prekonal.Rád by som sa stretol z mnohými virtualnými priateľmi a bližšie ich poznal.Pre mňa je to ale otázka vedieť to minimálne 2 mesiace dopredu.Tiež by bolo demokratické,keby táto akcia cirkulovala v ďalších ročníkoch po väčších mestách Slovenska(Bratislava,B.Bystrica,Košice,resp.aj iné zaujímavé lokality,napr.Bardejovské Kúpele).Chápem,že je to náročne,ale nie nerealizovateľné.
Ja sa pripájam k Vášmu návrhu, stačila by aj v BB aby to bolo demokratické čo sa týka vzdialenosti. Z Prešova tam viem byť za cca 2,5 hodiny, veď nakoniec aj Interkamera z Prahy už je v Brne. Viem, že je to otázka ekonomická pre usporiadateľov, ale na druhej strane by to nemalo byť tak náročné na dopravu hardvéru. Snáď tam raz bude aspoň administratívne centrum SR, Banská Bystrica, D.C.
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2009-10-24 14:45:33
Podla mňa to bolo tiež super už sa teším na budúci ročník =))
 
lochnes
2009-10-25 02:29:23
Od rána lietam po tomto článku a ešte som nestihol napísať koment :)
Najprv by som chcel veľmi pekne poďakovať organizátorom za zvládnutie, až prekvapujúco dobre, prvú takto obrovskú fotokaciu... Všetko bolo super až na ten canon... ale vzhľadom na okolnosti vďaka aj za to málo keďže to nebol ´originál´ canon... tak sa asi báli... a ešte by som nejako viac poriešil občerstvenie (všeto bolo ephoto - od pier cez nálepky... tak aj minerálky sa mohli rozdávať ephoto :) )
Všetko ostatné bolo super, preto to nevymenovávam... teším sa a prídem aj nabudúce...
 
drecpy©photo
2009-10-25 17:16:43
ja môžem iba ľutovať, že som nemohol prísť. O to viac sa teším na budúcu príležitosť.
 
hasanko
2009-10-26 13:00:11
prednáška ´Komunikácia fotografa s modelkou/om´ s Martinom Vrabkom bola vynikajúca. ale počúvanie p. Neila Warnera bolo skoro životným zážitkom! kiež by sa človek dopracoval v svojej vytúženej profesii takýchto piedestálov... všetky takéto ´delenia sa´ so svojimi životnými skúsenosťami sú pre mňa nedoziernou studnicou inšpirácie! skutočne trefa do čierneho, páni ePhoťáci!!!
 
SalvadorD
2009-10-27 13:47:30
Perfektna AKCIA predpokladam ze bude aj v roku 2010.URCITE SA RAD ZUCASTNIM AJ V DALSOM ROKU.Dufam ze sa vsetky foto znacky schopia a budu minimalne na takej urovni prezentacie ako bol Nikon.Chybal mi tam Canon,Pentax a kvantum inych znaciek.TAK s mojej strany DUFAM ze ten krasny O K R U H L Y rok 2010(dvadsatdesat)bude jedinecny a okuzlujuci.
 
j.a.r.o.
2009-10-29 21:03:41
Akcia to bola pekná. Všimol som si, že prednášky (neviem ale asi všetky) boli zaznamenávané kamerou. Nedáte tieto nahrávky do archívu, aby sme si ich mohli ešte raz (lebo tí, ktorí ich nevideli) pozrieť?
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované