Hore

Letný foto tábor

Chceš sa NAUČIŤ fotiť? UPRAVOVAŤ fotky na PC? Máš VEĽA NÁPADOV? Príď v lete medzi nás a NAUČÍME ŤA TO. Budeme SÚŤAŽIŤ a zabávať sa. Stretneme sa s profesionálnymi fotografmi. Nájdeme nových priateľov, pripravíme FOTO výstavu, karneval a veľa cien.

 
Takto uviedlo svoju letnú aktivitu pre deti vo veku 8 - 14 rokov občianske združenie ATELIÉR FANTÁZIE. Deti strávia 7 dní v prekrásnom prostredí Malých Karpát a pod vedením skúsených fotografov absolvujú svoje prvé fotografické krôčiky. Tí skúsenejší - členovia fotokrúžkov, budú mať možnosť svoje vedomosti a skúsenosti rozvinúť pri fotografických experimentoch. Aké pokroky deti urobili, si môžte prečítať v denne aktualizovanom fotoreporte.

Deň 1. - NEDEĽA

 

Ahojte fotokamaráti,
 

Zdravíme Vás z LETNÉHO FOTO TÁBORA.

 
Úspešne sme všetci našli náš hotel a absolvovali uvítacie ceremónie. Spoločenskú miestnosť sme premenili na fotoateliér a skontrolovali celý areál. Už sa nevieme dočkať kedy nám naši vedúci dovolia otestovať náš obrovský bazén. Večer sme sa zoznámili a predstavili sme si navzájom svoje fotoaparáty. Dnes nás čakajú prvé workshopy a už zajtra sa s vami podelíme o naše výtvory.

 
Tak do sfotenia...

 
mava

 

 

 

Deň 2. - PONDELOK

 

Ahojte všetci, malí i veľkí fotografi.

 

Máme za sebou prvý vážny deň v LETNOM FOTO TÁBORE. Sme príjemne unavení po celom dni a už sa nám zatvárajú oči. Hlava by ešte chcela, ale telo už hovorí dosť.

V našom ateliéri sa dá zažiť kopec zábavy - dokonca sa tu dá aj lietať... Zistili sme, čo všetko na tých našich fotoaparátoch vlastne máme. Všetky tie gombíky, páčky a kolieska majú zmysel. Teraz už vieme, čo s nimi a je to vidieť aj na našich fotkách.

 

Bazén je úplne super. Dá sa tam nielen plávať, šantiť a blázniť sa, ale čuduj sa svete aj fotiť. Dokonca aj pod vodou- a to je iná sranda. Aj lúka skrýva veľké tajomstvá. Obyčajná tráva, kvetinky, chrobáčiky sú zrazu na fotke úplne iné, ak vieme ako fotiť makro. Zrazu aj tá kvetinka na foťáku má iný význam...

 

 

Podaktorí z nás boli takí aktívni, že si vôbec nevšimli, že ten krásny záber zeleného listu v protisvetle, ku ktorému sme si museli takmer ľahnúť, leží práve v mravenisku... To, čo nasledovalo potom, bolo sprevádzané veľmi intenzívnymi zvukmi, ale už je všetko O.K. a nikomu sa nič nestalo. Bol to jednoducho super deň.

 

mava

 

 

 

 

Deň 3. - UTOROK

 

LETNÝ FOTO TÁBOR zdraví všetkých fotografov,

 

Utorok bol deň, keď sme všetci zažívali samé prekvapenia. Panie kuchárky sa nestačili diviť koľko dokážeme obliať obrusov za hodinu. Vedúcich sme prekvapovali počtom stratených kľúčov od izieb za jediný deň. Rodičia boli prekvapení, čo sme stihli nafotiť. (videli to tu na www.ephoto.sk.) No a my sami sme boli veľmi prekvapení, čo všetko sme doteraz nedokázali vidieť. Téma MAKRO zaujala všetkých a naša lúka sa premenila na veľké ľudské - či vlastne detské mravenisko, na ktorom čupeli, plazili sa či liezli mladí fotografi. Skúšali, z ktorej strany je pohľad najkrajší, čo urobí z obyčajným listom slniečko, čo prekvapujúci, nezvyčajný uhol pohľadu.

 

Bazén a fotenie pod vodou, je našou neodmysliteľnou aktivitou, ktorú si za nič na svete nenecháme ujsť. Veď kto by odolal perfektnému bazénu s nádhernou vodou a kopou zábavy v čistučkej vode a navyše s okuliarmi, šnorchlom a fotoaparátom v ruke. Už teraz sa tešíme ako nám budete závidieť.

Tak ahoj a dobré svetlo - zajtra ideme na výlet...

 

mava

 

 

 

Deň 4. - STREDA

 

Fotografi, fotografky a fotografčiatka,

 

Dnes sme sa rozhodli opustiť náš tábor, po raňajkách sme vyrazili na cestu. Červená značka nám tvrdila, že cesta bude trvať 1hod 24min. Nám trvala cesta tri hodiny. Ak si myslíte, že naša kondícia bola taká zlá, tak ste neuhádli. Naše fotografčiatka dokázali nájsť toľko zaujímavých objektov na fotenie, že sme stáli každých päť minút.

 

Zurčiaci potôčik, kvetinky, chrobáčiky a mnoho iných motívov spôsobilo, že sme domov priniesli nespočetné množstvo záberov. Obed, ktorý sme si niesli so sebou, sme zjedli už na druhej zastávke, stihli sme absolvovať malú olympiádu a dali sme zarobiť aj miestnemu pohostinstvu na konci našej cesty. Ani dnes sme nevynechali náš bazén a podvodné fotografie sú čím ďalej tým zaujímavejšie. Večer nebolo debatám konca kraja. Jedna otázka striedala druhú a náš hosť - profesionálny fotograf pán Biháry mal čo robiť, aby zodpovedal naozaj na všetky. No a aby bola naša večerná show - teda šou - naozaj kompletná, tak dnes večer k nám prišiel aj kúzelník (Mário António).....

 

mava

 

 

Deň 5. - ŠTVRTOK

 

Ahoj,

 

Už o nás viete skoro všetko. Dnes sme väčšinu času trávili mimo tábora. Malé Karpaty sú nádherné a nevyužiť šancu navštíviť jedinú jaskyňu na západnom Slovensku by bolo neodpustiteľné. Cesta autobusom bez klimatizácie nám dala poriadne zabrať. Po „náročnom" výstupe lesným chodníkom sme sa predsa len ocitli „na vrchole" pred jaskyňou Driny. Príjemný chládok a jedlo nás všetkých postavilo na nohy. Jaskyňa nám poskytla fantastický vzduch, nádherné krasové výtvory a sympatický sprievodca mal čo robiť, aby zodpovedal všetky zvedavé a častokrát vysoko odborné otázky našich mladých fotografov. Uvarení a upečení sme po návrate do základného tábora „zasyčali" do nášho obľúbeného bazéna, ktorý nám poskytol dlho očakávané osvieženie.

 

 

V tábore nás už čakal neúnavný pán Biháry a naša zbierka fotografií sa začala veľmi intenzívne dopĺňať. Uzávierka vyhlásených táborových fotosúťaží na témy: Portrét, Makro a Experiment sa nezadržateľne blíži a ešte nám podaktorým tie správne zábery chýbajú. Večer pri táboráku sa nám podarilo urobiť zopár veľmi zaujímavých záberov. Určite bude veľká konkurencia. Vtipy a strašidelné príbehy nemali konca kraja. Ranné vstávanie bude ťažké....

 

 

 

Deň 6. - PIATOK

 

Ani sme sa nenazdali a je tu záver nášho LETNÉHO FOTO TÁBORA. Dnes je posledný „pracovný" deň - dnes odovzdávame fotografie do súťaží. Každý má za úlohu vybrať zo všetkých svojich fotografii, ktoré urobil v tábore tri do každej súťažnej kategórie. Tí čo nie sú spokojní sami so sebou ešte horúčkovito lovia posledné zábery.

Okolo obeda sa začína potiť porota a vznikajú „užšie výbery" aby nakoniec boli ocenené tri fotografie v každej kategórii.

Ako dôkaz toho, že sme celý tábor brali úplne vážne bol aj záverečný test, ktorý osvedčil že sme dobre počúvali a hlavne všetko vyskúšali.

 

 

Každý malý - veľký fotograf získal certifikát o úspešnom absolvovaní LETNÉHO FOTO TÁBORA. Po večeri nastal slávnostný okamih. Pretože poriadok a pravidlá v tábore robia dobré vzťahy, tak aj v našom tábore sa nakoniec tešili tí, ktorí túto zásadu dokázali udržať počas celého tábora. Cenu za NAJ... IZBU získali Erika a Lenka.

 

A potom to začalo - vyhlásili sme výsledky vo foto súťažiach:

 

Prezentácia fotografií

vo formáte .pps (9,5 MB)

 

O úplný záver piatkového večera sa nám postarali naši kamaráti z Červeného kríža, ktorí sa rozhodli, že preveria našu odvahu a schopnosti improvizácie a pripravili pre nás nočný záchranársky zásah. Adrenalín stúpal už pri pochode nočnou lúkou na „miesto havárie", kde už na deti čakali obete v „šoku, vystresované, dezorientované, ľahko i vážne zranené. Mladí fotografi na naše veľké prekvapenie preukázali nielen vysoké znalosti z poskytovania prvej pomoci (excelovala najmä Barborka Hladíková), čo vysoko ocenil aj inštruktor z Červeného kríža, ale aj reportérsku pohotovosť pri dokumentovaní celého zásahu. Nadšené deti ešte dlho do noci diskutovali a zabávali sa.

 

 

 

V sobotu doobeda sme popri balení a upratovaní už len nadšene rozprávali rodičom všetky tie zážitky a príhody, ktoré nám pripravil LETNÝ FOTO TÁBOR v réžii občianskeho združenia Ateliér Fantázie, o.z. Už teraz sa tešíme na výstavu našich fotografií FOTO SALÓN 2010, ktorá sa uskutoční v rámci mesiaca fotografie v Stredisku kultúry - Bratislava - Nové Mesto na Vajnorskej ul. V Bratislave.

   

Horný rad zľava:

Belicová Gabriela, Polák Dušan, Hirländerová Eva, Zgabur Alex, Valovič Marián ml.,

Krechňák Lukáš Martin, Križanová Júlia, Krechňák Šimon Ondrej, Pristaš Filip

 

Dolný rad zľava:

Valovič Marián, Mihál Vladimír, Vallová Lenka, Belicová Monika, Hruškovič Šimon, Liptaj Mario Antonio,

Belicová Erika, Hladíková Barbara, Danilla Tibor, Szabo Adam

 

Zdravíme všetkých našich priaznivcov, ďakujem všetkým, čo nám pomohli, menovite portálu www.ephoto.sk za to, že nám poskytol tento priestor a tešíme sa na všetkých, ktorí budú mať záujem s nami spolupracovať a rozšíriť naše rady.

Dobré svetlo Vám praje Ateliér Fantázie, o.z.

 

mava

 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Palso
2010-07-19 12:32:51
GJ! Fakt veľmi užitočné a zmysluplné, všetok rešpekt a česť autorom tohto projektu. Nech sa vám darí, aj detičky nech sa toho veľa naučia :)
 
PaPi
2010-07-19 13:55:24
Vyborny napad. Vela stastia s tymto projektom.
 
svetloleta
2010-07-19 17:52:35
Aj ja chcem vysloviť poďakovanie za takúto zaujímavú a zmysluplnú aktivitu, ktorú organizátori pripravili pre naše deti.
A tými klikmi nešetrite!:-)
 
ado22
2010-07-19 20:39:55
namiesto fotenia robiť kiliky no by som V8s za to poslal do ...(prdele) ale inak uper nápad učiť deti fotiť
 
LuXa
2010-07-20 00:41:18
super...hadze sem fotky jak to tam vyzerá...ja by som také niečo prijal ale pre nás starších :D (aj ked som neni o moc starši, ale hranicu prekračujem :X)
 
milka
2010-07-20 14:43:59
prekrasne fotky, vidim, ze deti sa dobre bavia. ste vsetci super!!!!!
prajem pekny pobyt
 
worx
2010-07-20 21:33:59
vidim, ze si pobyt v tabore uzivate
 
pristi
2010-07-21 10:15:10
Veľmi oceňujem aktivity pána Valoviča a ostatných nadšencov - profesionálov okolo neho. Z Fotografií vidno, že budúca generácia mladých fotografov tak má možnosti, o ktorých sa nám - rodičom v ich veku ani nesnívalo.

Takže deti, oči a uši majte nastražené a snažte sa čo najviac naučiť.
Osobitne pozdravujem Filipka.

Vďačný otec.
 
milka
2010-07-21 12:35:03
naozaj vam zavidim, lebo takyto tabor by som si tiez chcela skusit, ale bohuzial pre nas seniorov nic take nie je. velmi ocenujem humorne prispevky mava, pozdravujem a hlavne alexka.
stastna mamina
 
leto
2010-07-21 18:15:26
skvelá myšlienka,mi to pripomenulo,že ked som bol v tábore ako dieťa,tak som sa prihlásil tiež do fotokrúžku(v rámci táborových aktivít),ale len preto že na nič iné som nemal náladu,a tento krúžok zostal ako posledný,a nakoniec to bola paráda,prešli sme si celé okolie,a užili si to,keby som vedel že raz ma to takto drapne,,, :)) prajem všetkým účastníkom i vedúcim krásne prežitie letných dní,a veľa zážitkov,,,
 
MAVA
2010-07-21 19:08:52
príspevok od: ado22
namiesto fotenia robiť kiliky no by som V8s za to poslal do ...(prdele) ale inak uper nápad učiť deti fotiť
Vieš ado22, keby to bolo namiesto fotenia tak by som si to asi vyčítal. Ale pokiaľ kvôli nespratníckym aktivitám nemôže fotiť 15 detí....
Ako by si to ty vyriešil?
 
worx
2010-07-21 20:19:15
...fotky z tabora budu urcite suprove...
 
noiseless
2010-07-22 11:15:31
super tábor .. veľmi dobrá myšlienka :)
 
ado22
2010-07-22 14:29:46
vieš. mne kliky nejdú vyriešil by som drepmi
 
alexko
2010-07-24 13:39:19
to som ja ALEX
 
alexko
2010-07-24 13:59:55
ahoj
 
mons
2010-07-25 15:34:27
konečne som prihlásena .. predtým to neják nefungovalo ^^
tje fotky sú úplne super ;D
na ten foto tábor by som šla veľmi rada zas (;
 
dudo.polak
2010-07-26 10:30:41
tabor bol super urcite pojdem aj nabuduce juchuu

Dusan
 
belga77
2010-07-31 20:13:16
bol super tabor dufam ze mozem aj buduci rok prist

Gabika
 
Majkov
2010-08-03 13:29:10
Who whooooooo úúúplne super tábor aj keď bol krátky bol úplne super a vela sme sa naučili. Myslím si, že by mal byť aj na budúci rok aspoň dva krát.

S pozdravom Majko Valovič
 
belga77
2010-08-03 13:56:55
ano máš pravdu
 
MAVA
2010-08-03 16:01:00
Ahojte všetci,
tešia ma vaše reakcie. Chystáme pre vás stretnutie po tábore.Fotografie sú už vybrané a spracované - pripravujeme výstavu a samozrejme bude aj prekvapenie.
Už sa na vás všetkých teším.
P.S.
naše víkendové stretnutia už začínajú fungovať - 1.8. sme to otestovali a určite budeme pokračovať...
mava
 
MAVA
2010-09-03 21:31:44
Ahojte,
prázdniny máme úspešne za sebou a opäť začíname. Pripravte si všetky Vaše prázdninové foto úlovky a pochváľte sa nimi. Stretneme sa čoskoro. Už máme pre Vás pripravené nové prekvapenia.... Sledujte Vaše e-mailové schránky!
mava
 
drz70
2011-02-12 20:16:41
príspevok od: LuXa
super...hadze sem fotky jak to tam vyzerá...ja by som také niečo prijal ale pre nás starších :D (aj ked som neni o moc starši, ale hranicu prekračujem :X)
Presne. Mali by to robit aj pre 15-18 rocnych.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-02-12 21:28:09
milée
 
Cyril
2011-02-13 12:27:46
Hmm, super myslienka. Gratulujem, drzim palce!
 
jennalma
2012-05-08 22:04:30
Zaujmalo by ma ci si tam fotoaparaty nesu sami alebo tam dostavaju
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia