Hore

Michael Freeman: Kompendium pro digitální fotografy

Novinkou z produkce Zoner Press je sada publikácií pre začínajúcich fotografov, elegantne distribuovaná v striebornom kufríku. Takéto balenie zaujme na prvý pohľad a zaujalo aj nás. Nebude pod pozlátkom (striebrom) pekného balenia len zbierka výpredajových titulov? Nie, celý obsah má jednotný štýl a obsah je dobre vyvážený. Michael Freeman má dar podávať informácie logicky a zrozumiteľne a priznám sa, pár argumentov som si od neho požičal do svojho workshopu o kompozícii. Kufrík obsahuje šesť kníh, jedno DVD a niekoľko bonusov.

 

 

UMĚNÍ DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE

Pod čislom jedna sa ukrýva kniha väčšieho panoramatického formátu. Tlač aj obálka je na vysokej úrovni. Kniha pojednáva o základných atribútoch fotografie: kompozícii, farbe, svetlách a fotografických témach. Vďaka väčšiemu formátu sa je aj na čo dívať.

 

DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁT - ZÁKLADNÍ PŘÍRUČKA

Útlejšia knižka v paperbackovom prevedení je rovnako kvalitne tlačená a prináša dobrý prehľad o základných technických pojmoch. Keby si ju prečítali všetci začínajúci fotografi, na našom fóre by odpadla polovica otázok. Venuje sa expozícii, fotografovaniu a technológii. Zrozumiteľne vysveťluje také pojmy, akými sú histogram, expozičné režimy, meranie expozície a mnoho ďaľších.

 

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE WORKFLOW

Tretia kniha, v rovnakom prevedení ako tá predchádzajúca sa zaoberá workflow. Nejedná sa o nič špeciálneho, prináša praktické rady, ako pracovať s fotografiami. Do akého formátu snímať, ako ich ukladať, archivovať, triediť a pod.

 

KREATIVNÍ ÚPRAVY A SPECIÁLNÍ EFEKTY

Štvrtá kniha je viazaná v krúžkovej väzbe a zaoberá sa počítačovými úpravami. Tými základnými, ktoré by mal ovládať každý fotograf, aby sám dokázal opraviť chyby na fotografiách alebo im dodať na príťažlivosti. Okrem tradičného retušovania tu nájdete jednoduché návody na napodobnenie obľúbených techník typu cross proces, či infrafoto. Návody sú demonštrované na programoch od Adobe ale väčšinu z nich si ľahko prispôsobíte aj pre iné programy.

 

 

TIPY DO TERÉNU PRŮVODCE

Knižôčka malého formátu, ale s kvalitnou tlačou je praktická pre každodenné nosenie. Môžete si ju vložiť do fotobrašny a pri fotografovaní z nej čerpať praktické informácie a inšpiráciu. Je to vlastne sprievodca, ktorý vás vedie procesom samotného fotografovania.

 

TIPY DO KAPSY

Maličké leporelo na jednej strane stručne popisuje základne režimy expozície, merania, zaostrovania. Ukazuje aj vplyv času a clony na fotografiu. Druhá časť je technickejšia a obsahuje tabuľky určené pre prácu s expozičným trojuholníkom (čas, clona, ISO)

 

DVD TUTORIAL

DVD je dabované do češtiny. Zaoberá sa kompozíciou a výrazovými prostriedkami fotografie. Jeho druhá časť je rozprávaním o cestách a praktických ukážkach aplikácie teórie v konkrétnom prostredí. Zo všetkým častí balíčka ma potešilo najviac.

 

 

BONUSY

1) Poukaz na 1 knihu zadarmo z produkcie vydavateľstva Zoner Press (výber z desiatich kníh v rámci tohto bonusu).

2) Zľavový kupón 40% na knihu podľa vlastného výberu z produkcie Zoner Press.

3) Zľavový kupón na exkluzívnu 10 % zľavu na ročné predplatné časopisu Digitální foto magazín. (Predplatiteľ získava 30% zľavu z bežnej ceny časopisu na stánku (6,50 € / 4,55 €).

4) Poukaz na “CeWe Fotoknihu" zadarmo (hodnota poukážky 8,50 €).

5) Software na správu, editáciu a zdieľanie fotografií Zoner Photo Studio 13 PRO na 90 dní zadarmo a zľavový kupón na prípadný nákup tohto produktu.

6) 50% zľava na inPage Standard (služba pre tvorbu webových stránok jednoducho), vrátane domény, hostingu, mailu + e-shopu.

7) 60% zľava na ročný program e-learningového kurzu fotografovania na PHOTO TV

 

 

Kompendium pro digitálni fotografy je zbierkou zrozumiteľných publikácii a jedného DVD, v atraktívnom balení. Odporúčam ho začínajúcim ale aj mierne pokročilým fotografom. Určite sa uplatní aj ako skvelý darček k narodeninám, k novému fotoaparátu, či pod vianočný stromček. Obsah kufríku ďaleko presahuje nákupnú cenu a to aj vďaka bonusom. Od nás získava táto kolekcia ocenenie Tip redakcie.

Kompendium pro digitálni fotografy si môžete kúpiť v predajnom štúdiu www.ephotoshop.sk.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Tomáš Muška
2011-06-20 11:51:03
ja sa z toho jančára pominiem to je model ako remeň... kufrík rozhodne zaujímavý nápad
 
kovacmj
2011-06-20 12:03:14
Ale to najdôležitejšie chýba. Recenzia samotného kufríka...
 
Retko
2011-06-20 14:36:21
Miesto kufríka mohli použiť fotobrašnu...
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-06-20 15:01:46
pekne, už z obalov je tam citit pekne graficke spracovanie a obsah moze byt tiež užitočný cena ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-20 15:13:07
príspevok od: DEVOTEE
pekne, už z obalov je tam citit pekne graficke spracovanie a obsah moze byt tiež užitočný cena ?
Dnes v zlave dna za 49€, inak bezne za56€.
shop.ephoto.sk/kompendium-pro-digitalni-fotografy-kufor-knih.html
 
blasi
2011-06-22 10:01:51
vyzera to tak, ze problem bude so zlavami. Platia len pre Cesko - teda vacsina z nich (zadarmo kniha,predplatne + darcek a tak). Bolo by fajn ak by predajca objasnil, ci sa to da vybavit aj u nas.

Kvoli tym zlavam sa to velmi oplati, ale bude treba spravit velke usilie k uplatneniu zliav. Asi budem zistovat, lebo to mam kupene.
 
titinius
2011-06-23 23:21:25
somarina
za 50€ nech si radsej kupia filter na objektiv
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia