Hore

Nová kniha ZOOM 2 (doplnené)

Bratislava 2. septembra (TASR) - Slovenský fotograf a cestovateľ Filip Kulisev vydáva už svoju šiestu publikáciu. ZOOM 2 je pokračovaním úspešného prvého dielu, ktorý vyšiel v roku 2012. "Bol som milo prekvapený záujmom o prvý diel mojich príhod pri cestovaní po svete a fotografovaní. Obvykle som viac ako pol roka na cestách a vždy za ten čas získam množstvo námetov na novú knihu," uviedol pre TASR Kulisev.


Knižná novinka má 216 strán a viac ako 400 fotografií, z ktorých veľká časť je publikovaná po prvý raz. "Čitateľov by mohla zaujať naša speleologická výprava do ľadovcovej jaskyne na Islande, ktorá sa každý rok mení, kľučkovanie medzi prúdmi stovky stupňov horúcej magmy na Havaji či kúpanie sa v zamŕzajúcom mori na Antarktíde. Platí, že každá fotografia má vlastný a jedinečný príbeh, ktorý rád rozprávam," dodal Kulisev.


Fotografie z novej knihy ZOOM 2 sú takisto súčasťou výstavy Amazing Planet, ktorá sa dnes začína na Západnej terase Bratislavského hradu. Krst knihy sa uskutoční 4. septembra v Bratislave.


Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP absolvoval viac ako 170 individuálnych výstav na Slovensku a v zahraničí. V roku 2013 sa ako jediný Slovák stal súčasťou projektu International Masters of Photography, ktorý v Las Vegas prezentoval diela najlepších svetových fotografov. Za svoje diela získal viacero prestížnych medzinárodných ocenení. Medzi ne patrí najvyššie európske ocenenie pre profesionálnych fotografov "Master QEP" (Qualified European Professional Photographer). Zároveň, ako prvý fotograf z krajín strednej a východnej Európy, získal v Londýne v kategórii prírodné scenérie najvyššie ocenenie, certifikát a titul Fellowship (FBIPP) od Britského inštitútu profesionálnych fotografov (BIPP). Za rok 2012 sa stal Európskym profesionálnym fotografom roka v kategórii Príroda. Je autorom šiestich monografií, ktoré približujú krásu a unikátnosť prírody na našej planéte.


Náhľad knihy ZOOM2.

Príbehy fotografa Filipa Kuliseva pokrstili americký veľvyslanec Theodore Sedgwick a Dominik Hrbatý

Bratislava 5.septembra- Čierny vulkanický piesok z Antarktídy vypravil do života šiestu knihu slovenského fotografa a cestovateľa Filipa Kuliseva, ZOOM 2. Krstní otcovia, americký veľvyslanec na Slovensku Theodore Sedgwick a bývalý slovenský tenisový reprezentant Dominik Hrbatý, jej popriali všetko najlepšie na ceste za čitateľmi, ktorých zaujímajú krásy našej planéty i mnohé vtipné a zaujímavé príhody zo zákulisia fotografických výprav Filipa Kuliseva. „V knihe je viac ako 400 fotografií. Mnohé z nich sa objavia na verejnosti vôbec po prvý raz. Zažili sme pri nich veľa zábavy, ale aj útrap, či fyzického nebezpečenstva. Napríklad pri zostupe do ľadovcovej jaskyne na Islande , ktorá sa každý rok mení alebo pri fotografovaní žeravej magmy na Havaji, kde sme mali slušne povedané úplne indisponovaného sprievodcu,“ povedal počas krstu Filip Kulisev, ktorého spolu s krstnými otcami jeho knihy nespája fotografovanie, ale obľúbená hra tenis. „Radšej hrávam s Filipom ako proti nemu, vtedy mám šancu vyhrať. Som preto poctený, že môžem byť krstným otcom tejto nádhernej knihy,“ konštatoval Theodore Sedgwick.

Dlhoročným obdivovateľom Filipa Kuliseva je aj Dominik Hrbatý. „To, čo dokázal vo svete  a to, kde všade ho poznajú, to je obdivuhodné. Málokto urobil pre Slovensko, toľko ako Filip,“ zdôraznil slávny slovenský tenisový reprezentant.

Filip Kulisev sa netají tým, že rád rozpráva príbehy svojich fotografií. Mnohé z nich sú súčasťou sprievodnej výstavy, ktorú si so záujmom prezrelo viac ako 250 hostí slávnostného krstu. Medzi nimi nechýbali viacerí veľvyslanci, poslanci NR SR, či primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. Tí si mohli počas večera vychutnať aj nový fotografický film Amazing Planet a zabaviť sa s Diplomatickou imunitou, hudobnou kapelou členov bratislavského diplomatického zboru. O príjemnú atmosférou sa aj touto formou staral „krstný otec“ Theodore Sedgwick, veľvyslanec Izraela Alexander Ben-Zvi, či slovenskí členovia kapely primátor Banskej Bystrice Peter Gogola a šéf Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov.  Výstava Amazing Planet bude v priestoroch Západnej terasy Bratislavského hradu prístupná verejnosti do 19.septembra.

Zdroj: tasr

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
kutolike
2014-08-31 23:25:20
Tesim sa
 
satch
2014-09-02 08:59:13
prídem pozrieť. snáď nebude zrovna bomba, ako pred rokom...
 
brki
2014-09-02 12:57:18
Videl som výstavu k vydaniu prvého dielu ZOOM v roku 2012, som presvedčený, že aj táto bude veľmi vydarená. Krásna knižka ZOOM 2 bude jednou z cien pre ocenených autorov na Foto v záhrade 2014 už túto sobotu 6.9. www.fotovzahrade.sk . Filip Kulišev tako podporil našu akciu.
 
pavucik monky
2014-09-13 20:55:33
kniha je uz doma, prave si v nej listujem - nadherne fotografie, super citanie.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia