Hore

Luminar 2018 IX. - Professional filters

Pokračujeme v predstavovaní filtrov, konkrétne skupinu profesionálnych filtrov. Ako názov napovedá, určené sú skúsenejším editorom, ktorí ovládajú teóriu farieb a farebné modely. Neznamená to, že by s nimi nemohli experimentovať aj začiatočníci. Veď ak sa niečo nepodarí, stačí filter zrušiť.

Filtre na pracovnú plochu pridáte tak, že kliknete na modré tlačidlo Add Filters, čím sa zobrazí katalóg filtrov, z ktorého si vyberiete konkrétny filter.

Advanced Contrast

Filter pre pokročilé nastavenie kontrastu. Kontrast môžete len pridávať. Zvlášť pre svetlá, stredné tóny a tiene. Parametrom Amount nastavujte silu efektu, Balance nepriamo ovplyvňuje expozíciu vybraného rozsahu tónov.

Channel Mixer

Funkcia miešania kanálov bola kedysi veľmi obľúbená pri prevode farebných fotografií do ČB. Dnes máme na to intuitívnejšie nástroje. Channel Mixer sa používa na korekciu farebných posunov a vytváranie špeciálnych efektov. Určite to nie je filter, ktorý by mali používať začiatočníci. Veľmi rýchlo môžu fotografiu miesto vylepšenia pokaziť. Pri korekciách farebného posunu musíte vedieť teóriu miešania farieb RGB.

Color Balance

Filter Color Balance má podobnú úlohu, ako Channel Mixer, pracuje sa s ním oveľa intuitívnejšie. Ako napovedá jeho názov, slúži na vyváženie farieb. Nesupluje vyváženie bielej. Filtrom môžete korigovať nežiadúci farebný posun, alebo ho naopak zámerne vyvolať. Úpravy sú rozdelené podľa jasu, na tiene/shadows, stredy/midtones a svetlá/highlights. K dispozícii máte posun troch primárnych farieb CMY/RGB. Aj keď je použitie Color Balance intuitívnejšie, ako pri Channel Mixer, aj tu si musíte dávať pozor na to, aby ste pracovali s citom a fotku nepokazili.

Color Contrast

Filter, ktorý je spočiatku ťažší na pochopenie. Slúži na pridanie kontrastu konkrétnej farby, tú vyberiete parametrom Hue. Parameter Amount nastavuje účinok pridania kontrastu. Funguje tak, že vybranú farbu zosvetlí a farbu na opačnej strane spektrálneho…

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
kwido
2018-06-13 15:21:30
Jasne a strucne vysvetlene. Dakujeme ..
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované