Hore

Luminar 2018 X. - Utility

Tak a je tu posledná časť. Posledná časť venovaná filtrom, ktorých je v Luminari neúrekom.

Čoskoro by mala byť predstavená beta verzia modulu pre správu fotografií, čím sa Luminar stane plnohodnotnou konkurenciou Lightroomu, Capture One a ďalším komplexným RAW konvertorom. Výrazne to pomôže zefektívniť workflow práce s fotografiami.

Utility (Nástroje) je posledná skupina filtrov, ktorú nájdete v katalógu filtrov úplne naspodku. Z predchádzajúcich častí seriálu o Luminari viete, že filter aplikujete tak, že kliknete na modré tlačidlo “Add filters” a z vysunutého katalógu vyberiete požadovaný filter.

Adjustable Gradient

Tento filter je vlastne pevný prechodový filter, či vlastne dva. Fotografia je rozdelená na dve polovice. Top je horná polovica a Bottom spodná. Účinok filtra nastavujete zvlášť pre každú polovicu. Nastavovať môžete štyri parametre: Exposure - korekcia expozície, Contrast - kontrast, Vibrance - jemné nastavenie saturácie farieb, Warmth - nastavenie teploty farieb (studenšie alebo teplejšie).

Dôležitým prvkom filtra je nastavenie orientácie (Set Orientation). Umožňuje nastaviť prechod medzi horným a dolným filtrom. Jeho uhol a šírku prechodu.

Prechodové filtre sú obľúbené v krajinárskej fotografii a pri Adjustable Gradient tomu nie je inak. Klasickým spôsobom využitia je úprava rozdielov v expozícii medzi oblohou a zemou. Šikovné je využiť funkciu Warmth, ktorou môžete zvýrazniť farebný kontrast (oblohu urobiť studenšiu, zem teplejšiu), alebo farby zjednotiť. Ak ste krajinári, dajte si filter medzi obľúbené (kliknite na hviezdičku vedľa filtra).

Nastavenie umiestenia prechodu a jeho šírky (Set Orientation).

Bi-Color Toning

Tento filter je podobný filtru Adjustable Gradient. Tiež tu máme dvojicu prechodových filtrov. Pri Adjustable Gradient to boli neutrálne šedé prechodové filtre a korekčné filtre, Bi-Color Toning je ekvivalentom farebných prechodových filtrov. Tie niektorí považujú za gýčovité. Ale dajú sa rozumne využiť, napr. na úpravu západu slnka.

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia