Hore
Autor: ephoto

Luminar 2018 XI. - vlastné workflow

Z predchádzajúcich dielov seriálu o programe Skylum Luminar 2018 by ste už mali poznať funkciu všetkých filtrov. Je ich neúrekom a začiatočník môže mať problém s výberom, ktoré používať. Prv ako ich spozná, mal by si vybrať tie najdôležitejšie, s ktorými urobí väčšinu úprav.

Vyberať si filtre pre každú fotografiu zvlášť, je nepraktické a zdĺhave. Luminar má pre prehľadnejšie workflow úprav dôležitú funkciu - workspace. Spomínal som ho v jednej z prvých časti seriálu o Luminari.

Panel úprav (Workspace) je panel úplne vpravo (1.), do neho sa ukladajú filtre úprav z katalógu filtrov (2.).

Workspace je vlastne pravý panel, v ktorom sa nachádzajú vybrané filtre. Užívateľ môže  začať s čistým stolom a na plochu panela postupne pridávať filtre z katalógu filtrov. Postupom času zistíte, ktoré filtre, používate veľmi často. Môžete si ich pridať medzi obľúbené, stačí kliknúť na hviezdičku, filter sa zvýrazní oranžovou farbou. V hornej časti katalógu filtrov sa nachádza filtrovanie. Favorites sú filtre, ktoré ste označili ako obľúbené. Rescent sú filtre, ktoré používate najčastejšie.

Vybrané filtre si môžete pridať medzi obľúbené (Favorites) a nechať si ich vyfiltrovať.

Aby som tu nemusel skloňovať anglický názov, v článku budem namiesto Workspace používať slovenský názov Panel úprav, hodí sa mi viac ako doslovný preklad pracovný priestor/plocha.

Vlastný panel úprav

Skutočným zlepšením práce s filtrami/úpravami je vytvoriť si vlastný panel úprav. Možno vám bude vyhovovať aj niektorý z preddefinovaných. Vybrať si môžete z univerzálnych alebo žánrových panelov. Myslím, že je to dobrý štart na začiatok.

Niekoľko rôznych preddefinovaných Panelov úprav. Začiatočníkom bude asi najviac vyhovovať “Essentials”.

Ak si vyberiete niektorý z preddefinovaných panelov, môžete ho ešte upraviť. Pridať do neho vaše obľúbené filtre a vyhodiť z neho filtre, ktoré nepoužívate. Filtre pridáte stlačením modrého tlačidla “Add Filters”, objaví sa ponuka filtrov a kliknutím na filter ho pridáte do Panelu úprav. Ak chcete filter z panelu odstrániť, kliknite na malý zobáčik vedľa jeho názvu a vyberte Delete. Metódou “drag and…

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia