Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
Adobe Lightroom Classic CC - ako na bokeh

Adobe Lightroom Classic CC - ako na bokeh

Bokeh je vo fotografii známy pojem. Popisuje estetiku rozostrenia pozadia. Pri fotografovaní chceme dosiahnuť to, aby hlavný fotografovaný objekt vynikol.

2019-01-30 06:00:00
Karol Srnec
2
4126
 
 
 • 8414
  20

  Vytvárame cesty

  Spôsob vytvárania selekcie pomocou pracovnej cesty má pre fotografa veľký význam. Hlavne ak nepoužívate Photoshop v kombinácii s perom tabletu ale s myšou. Vaše výbery získajú ešte na väčšej presnosti.

 • 11069
  25

  Vytvárame Selekcie, časť 2.

  Druhé pokračovanie videotútorialu o použití nástrojov pre vytváranie selekcií. Predstavíme si ďalšie možnosti  ako Rýchly výber (Quick Selection), Čarovná palička (Magic Wand) a veľmi šikovné Magnetické laso (Magnetic Lasso). Na záver príde ešte demonštrácia vytvorenia pokročilého výberu okolo vlasov portrétovanej modelky za pomoci nástroja Quick Selection a voľby Refine Edges.

 • 11128
  22

  Vytvárame Selekcie, časť 1.

  Potrebujete vo fotografii zmeniť farbu očí, alebo potrebujete vyrezať určitý objekt od pozadia? Ak ste si dopovedali kladne, tak určite sa nezaobídete bez dobrej selekcie (výberu). V dnešnej prvej časti sa pozrieme na základné nástroje určené pre vytváranie selekcií vo fotografií a objasníme si princípy používania rozšírených volieb týchto nástrojov.

 • 14257
  13

  Základná práca s vrstvami

  Videotutoriál určený úplným začiatočníkom s bitmapovým programom Photoshop vysvetľuje základy práce s vrstvami. Tento spôsob manipulácie s grafickými objektmi katapultoval Adobe Photoshop na prvé miesto medzi grafickými programami a udržal ho tam dlhé roky až po dnes. Ak chceme so svojimi fotografiami robiť pokročilé úpravy, je nevyhnuté si tieto princípy dôkladne osvojiť.

 • 12229
  23

  Použitie fotofiltrov vo fotografii

  Pomerne málo známy nástroj PhotoFilter, ktorý ponúka Photoshop, umožňuje pridaným farebným nádychom umocniť, poprípade celkom zmeniť, atmosféru vo fotografii. K dispozícii je niekoľko filtrov. Samozrejmosťou je možnosť zvoliť vlastný farebný odtieň a to aj pri zachovaní svetlosti fotografie. Využitie tohto nástroja je široké od fotografie krajiny až po kreatívnu fotografiu na umelecké dotvorenie autorovho zámeru.

 • 11029
  4

  Make-up bez maskéra

  Princíp je jednoduchý, ale technika nanášania farieb si vyžaduje značné znalosti v používaní masiek a spôsobov prelínania grafického aditora. Preto aj návod je určený zdatnejším uživateľom Photoshopu.

 • 15058
  3

  Ako na fotoknihu?

  Nebojte sa, nebudeme sa venovať deštrukcii nepodarených fotokníh. Práve naopak. Zalamovanie, zlom... to sú výrazy používané pri sadzbe novín, časopisov a kníh. Zalamovač je slangový výraz pre počítačového grafika, ktorý usporadúva fotografie a text do finálnej podoby.

 • 24901
  67

  Použitie kriviek vo fotografii

  Neexistuje komplexnejší nástroj pre fotografov ako sú krivky.

 • 11273
  48

  Návrat do Nepálu

  Postprocesový návrat do Nepálu alebo ako som pri úpravach išiel po stopách Ansela Adamsa.

 • 9435
  4

  Príprava fotografií do súťaže

  Ako upraviť fotografie do fotosúťaží, aby ste zvýšili šance na úspech?

 • 15057
  54

  Notebook ako digitálna fotokomora

  S nákupom digitálneho fotoaparátu prichádza potreba počítačového spracovania fotografií.

 • 16146
  21

  Tlakový tablet

  Polohovacie zariadenie s intuitívnym ovládaním vie byť dobrým pomocníkom fotografov a ilustrátorov.

 
Inzercia

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.