Hore

NiSi Natural CPL PRO Nano

Pokračujeme v predstavovaní kruhových filtrov NiSi. Nekorunovaného kráľa filtrov som si nechal na koniec.

Polarizačný filter je nekorunovaným kráľom filtrov. Je zo všetkých filtrov najuniverzálnejší a najpoužívanejší, ak medzi ne nerátame ochranný filter UV alebo Protector. Tie ale nemajú na fotografiu žiaden vplyv, len chránia objektív. Naproti tomu polarizačný filter môže mať na fotografiu veľký vplyv. Sú situácie, kedy je rozdiel medzi fotkami s filtrom a bez filtra diametrálny. O jeho funkcionalite sa tu nebudem rozpisovať, to som urobil v našej Fotoškole.

Polarizačný filter potláča odrazy od nekovových povrchov. Softvérovo je čiastočne napodobniteľná len jeho funkcia zvýraznenia saturácie farieb, zvýraznenie modrej oblohy. Nijakým spôsobom sa nedá napodobniť jeho schopnosť potlačiť odrazy, napr. na skle, vodnej hladine, listoch rastlín, kapote automobilu, okuliaroch a pleti, atď.


https://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/fotograficke-filtre/polarizacny-filter-na-csc-fotoaparatoch/

https://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/fotograficke-filtre/polarizacny-filter-standardne-i-softverovo/

Polarizačné filtre NiSi

NiSi má v ponuke tri kruhové polarizačné filtre. PRO Nano HUC C-PL je základný model vyrobený z optického skla s nanopovlakom a vysoko kvalitným polarizačným filmom. Je to vynikajúci polarizačný filter pre bežné použitie a ponúka nadpriemerný výkon (v mnohých situáciách až 95% polarizácia). Vďaka vynikajúcemu pomeru ceny a kvality patrí k bestsellerom spoločnosti NiSi.

Enhance (Landscape) Ti-Frame je polarizačný filter pre fotografovanie krajiny, zvýrazňuje farby žiadané v tomto žánri. Vďaka polarizácii až 99% je jedným z polarizačných filtrov, ktoré fotografi krajiny najviac oceňujú a uznávajú. Filter je osadený v pevnom titánovom ráme.

My si podrobnejšie predstavíme najkvalitnejší filter z ponuky NiSi, model Natural Pro Nano CPL.

https://www.focusnordic.cz/znacky/nisi/

NiSi Natural CPL PRO Nano

Nisi Natural Pro Nano CPL je cirkulárny polarizačný filter najnovšej generácie. Vyznačuje sa vernou reprodukciou farieb s presnosťou až 99%. Natural Pro so svojimi vernými farbami sa uplatní tam, kde potrebujete potlačiť odlesky a zároveň potrebujete vernú reprodukciu farieb, napríklad pri fotení reprodukcii obrazov, či v produktovej fotografii.

Aj tento filter využíva obojstranné vrstvy Pro Nano®️ poskytujúce odolnosť proti poškriabaniu a znečisteniu. Povlak umožňuje ľahké odstránenie prachu, otlačku prstov a vodných kvapiek. Použité je špičkové sklo NiSi zasadené do ultra plochého rámu. Hrany skla sú natrené tmavou vrstvou, ktorá zabraňuje vzniku odrazov vo vnútri filtra a zároveň chráni vnútorné vrstvy pred vlhkosťou, čím sa predlžuje životnosť filtra.


Vrstvy Pro Nano®️ poskytujú odolnosť proti poškriabaniu a znečisteniu. Odpudzujú kvapaliny a prach.


Detail Cine Sealed náteru hrán skiel filtra.


Graf rovnomernosti prenosu svetla v celom spektre. Dôležitá je lineárnosť grafu zaručujúca, že pre každú farbu sa prenáša rovnaké množstvo svetla. T% (priepustnosť%), ktoré sa určilo pri všeobecnom nastavení polarizačného filtra. Hodnota T% sa líši podľa meniacich sa svetelných podmienok a nastavenia polarizačného filtra, lineárne chovanie nameraných hodnôt pri rôznych vlnových dĺžkach nie. Neutralita je tak vždy zaručená.

     
Test reprodukcie farieb. Vľavo bez filtra, vpravo s filtrom Natural Pro Nano CPL.

     
Test antireflexných vrstiev. Vľavo bez filtra, vpravo s filtrom Natural Pro Nano CPL. Žiadne reflexy nepribudli.


Polarizačný filter zvýrazňuje modrú oblohu.

     
Eliminovanie odrazu od skla je častým využitím polarizačného filtra. Vľavo bez filtra, vpravo s filtrom Natural Pro Nano CPL.


  • Pro Nano®️ Multi-Coating: vodoodpudivý a olej odpudzujúci náter, antireflexné vrstvy
  • 99% zhoda farieb
  • Cine Sealed - odolný voči poveternostným vplyvom
  • Veľmi vysoká kvalita spracovania s ultra plochým 5 mm dvojfarebným rámom
  • NiSi sklo s vysokým rozlíšením
  • Dostupné priemery: 46 až 112 mm
  • V cene handrička a letáčik


https://www.focusnordic.cz/znacky/nisi/

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Hakuna Matata
2020-12-16 10:27:46
NiSi zrovna nie je lacný špás. Je možné porovnať značku NiSi napríklad s vyššími radmi od Hoya, prípadne B+W? Myslím z hľadiska optickej kvality a odolnosti. Hoya sú Japonci, Nisi Číňania. Prípadne vie sa niekto vyjadriť k téme vzorková heterogenita (sample variance)? Vopred ďakujem.
 
oldbas
2020-12-16 14:56:00
Zajímalo by mě, jak si NISI vede oproti českým VF Foto, které osobně považuji za špičkovou kvalitou. Děkuji
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované