Hore

Adobe Lightroom CC (multiplatform) I. - Úvod

Desktopový Lightroom patrí medzi najpopulárnejšie RAW konvertory s funkciou archivácie a správy fotografií.

Má niekoľko plnohodnotných konkurentov. Prakticky bez konkurencie je však na mobilných platformách. Kto sa zameriava na fotenie smartfónom a pokročilú editáciu, nenájde porovnateľný softvér. Niežeby neexistovali kvalitné programy pre editáciu, ale nie v štýle Lightroomu.

Keď sa objavili dva Lightroomy vedľa seba, zavládol chaos, ktorý vládne dodnes. Mnohí si nezvykli, že desktopový Lightroom CC ma priezvisko Classic a Adobe Lightroom CC je úplne nový program. Keby ho pomenovali Express, ako odľahčenú verziu Photoshopu, chaos by nenastal.

Viacerým vadí obchodný model Adobe, ktorý je založený na Cloude a predplatnom. Nechcem teraz o tom polemizovať, mne vyhovuje. Teraz sa však ukazuje, akú ma Adobe víziu do budúcna. Chce byť multiplatformový a mať softvér pre tých, čo dávajú prednosť foteniu mobilom. Práve pre nich je určený Adobe Lightroom CC a pripravuje sa aj Photoshop (nemýliť si s jednoduchými aplikáciami, v ktorých názve je Photoshop).

Multiplatformový Lightroom CC prepája cez Cloud zariadenia s operačnými systémami iOS, Android, Windows a Mac OS. Fotografie sa ukladajú na Cloud, aj keď kvôli zrýchleniu práce sa môžu ukladať aj do pamäte zariadenia. Ako užívateľ ste obmedzený veľkosťou cloudového priestoru. Tí, ktorí používajú len desktopovú verziu Lightroom CC Classic + Photoshop a Cloud nechcú využívať, tých kapacita netrápi.

Adobe ponúka tri fotografické balíčky:

Plán Lightroom CC - obsahuje Lightroom CC a 1TB úložného priestoru na Cloude. Tento plán je vhodný pre tých, čo fotografujú výhradne chytrými zariadeniami. Plán pre prácu s fotografiami - obsahuje Photoshop CC, Lightroom CC Classic, Lightroom CC a 20GB cloudového úložného priestoru. Tento plán je určený fotografom, ktorí fotia fotoaparátmi a v prípade, že fotia aj mobilom, vystačia si s malým cloudovým priestorom. Plán pre prácu s fotografiami s 1TB cloudového úložného priestoru - obsahuje Photoshop CC, Lightroom CC Classic, Lightroom CC a 1TB cloudového úložného priestoru. Plán pre fotografov, ktorý chcú využívať Cloud intenzívne.

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia