Hore

Adobe Lightroom CC (multiplatform) II. - Knižnica

Adobe Lightroom CC je primárne určený pre chytré zariadenia. Grafické rozhranie prispôsobuje veľkosti displeja konkrétneho zariadenia. Inak vyzerá na telefóne a inak na tablete.

Funkcionalita je však podobná. Komfort práce s fotkami priamo závisí na veľkosti displeja. Ak vám nestačí ani tablet, môžete fotky upravovať na desktopovej verzii Lightroomu CC. Nemýľte si ju s “veľkým” Lightroomom CC Classic. Desktopová verzia vám umožňuje pracovať s myšou a klávesnicou, využívať klávesové skratky, ktoré výrazne urýchľujú prácu s aplikáciou.

Adobe Lightroom CC ukladá fotografie do Cloudu a synchronizuje ich medzi zariadeniami. V praxi tak napr. importujete čerstvo nafotené zábery do Lightroomu v mobile a pokiaľ ste pripojený k internetu, fotografie sa prenesú aj do tabletu alebo do počítača. V akomkoľvek zariadení fotografie upravíte, prenesú sa úpravy na fotografie v ostatných zariadeniach.

Lightroom CC je databázovo orientovaný program, ktorý pracuje s knižnicou. Fotografie sú fyzicky uložené na Cloude a vy pracujete s chytrými náhľadmi alebo duplikovanými súbormi. Nepracujete s tradičnou architektúrou adresárov na disku počítača. Aby ste si udržali vo fotografiách poriadok, mali by ste používať albumy.

Knižnica

Knižnica slúži na archiváciu fotografií. Fotografie do nej dostanete importom, o tom sme písali v prvej časti seriálu. Neporiadnici môžu fotky len importovať a viac sa o nič nestarať, pri väčšom množstve fotografií však čoskoro stratia prehľad.

Všetky fotografie vidíte, ak máte vybrané zobrazenie “All photos”.

Mobil a tablet

Grafické rozhranie Lightroomu je podobné na mobilnom telefóne i tablete. Základom práce s knižnicou je základná obrazovka, v ktorej vyberáte, či chcete prezerať všetky fotografie, alebo konkrétne albumy.

Na tablete môžete zvoliť zobrazenie náhľadov (grid view) v režime Flat (kontinuálne) alebo Segment (rozdelené po dátumoch). Možnosti nájdete pod tlačidlom s tromi bodkami.

Navigácia v katalógu je oddelená od náhľadov. Takto vyzerá na tablete Apple iPad (2018).

A takto na telefóne Huawei P20.

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia