Hore

Instagram - rozlíšenie fotografií a videí

Instagram patrí medzi najpopulárnejšie sociálne siete. Užívatelia pomocou aplikácie Instagram nahrávajú svoje fotografie a videá na internet.

Aplikácia Instagram je k dispozícii pre platformy Android a iOS. Navrhnutá je pre smartfóny, na tabletoch sa spustí v obmedzenom režime. Instagram môžete navštíviť aj prostredníctvom webovej stránky. Tu ale nemôžete nahrávať fotografie a videá, ale len si prezerať obsah, lajkovať a  komunikovať.

Pomer strán a rozlíšenie fotografií

Instagram preferuje štvorcový formát, inšpirovaný instantnými fotografiami z Polaroidu. Od roku 2015 podporuje aj obdĺžnikový formát. Pôvodne bola maximálna šírka obrázka 640 px, dnes je to 1080 px. Ak má vaša fotografia väčšie rozmery, Instagram ju zmenší na šírku 1080 px. Snažte sa nezverejňovať fotografie s menším rozlíšením, na zariadeniach s vysokou hustotou bodov displeja nebudú vyzerať dobre.

Pomer strán má obmedzenia. Najširší je panoramatický formát 1,91:1. Pri ňom má obrázok max. rozlíšenie 1080 x 566 px. Na výšku je maximálny pomer strán 4:5, obrázok má vtedy max. rozlíšenie 1080 x 1350 px.

Maximálny výškový formát, ktorý vám Instagram zobrazí.

Ani webová aplikácia nie je optimalizovaná pre rôznorodé formáty. Náhľady sú štvorcové.

Až po rozkliknutí uvidíte fotografiu horizontálneho formátu celú.

Aj keď Instagram podporuje obdĺžnikový formát, samotná aplikácia v základnom zobrazení vašej nástenky zobrazuje štvorcové náhľady. Pri fotkách na šírku s väčším pomerom strán dochádza k výraznejšiemu orezu, čo môže byť u niektorých obrázkov rušivé. Celkovo plochu displeja najviac využijete pri štvorcovom a výškovom obdĺžnikovom formáte.

Instagram

Aplikácia Instagram umožňuje orezať fotografiu len na štvorcový formát, alebo ju ponechať v pôvodnom pomere strán. To, ak si vyberáte z knižnice fotografií. Ak budete fotografovať priamo pomocou aplikácie, tá rovno nastaví pomer strán 1:1. Fotografiu môžete v aplikácii Instagram aj…

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
brnj
2020-05-27 16:37:43
sú dávno preč časi keď sa prostredníctvom webovej stránky na instagram nedalo nahrávať, teraz to funguje bez problému
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované