Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
Ako som jesenný Liptov zbavil farieb

Ako som jesenný Liptov zbavil farieb

Jeseň milujeme pre jej pestrofarebnosť. Príroda sa rozhodla, že dosť bolo zelenej a postupne ju nahrádza teplými tónmi žltej, oranžovej, červenej a hnedej. Volaniu farieb pravidelne neodoláva ani partička ePhoťákov, ktorá sa každú jeseň vydáva na Liptov, pod končiare Tatier.

2017-10-10 06:00:00
Karol Srnec
1909
 
 
 • 1672
  1

  Flexaret model V.

  Ak čakáte nejaký článok o legendárnom československom fotoaparáte, musím vás sklamať. Sme v rubrike príbeh fotografie, kde sa venujeme tomu, ako vznikla konkrétna fotografia. Dnes vôbec po prvýkrát bude fotografia nafotená mobilným telefónom.

 • 6599
  30

  Vikingská zima

  Pripravený blýskať o stošesť. Človek mieni, príroda mení. Blesky museli zostať doma a o atmosféru sa postaralo sneženie.

 • 4575
  1

  Novoročenka - Bratislavský hrad

  Sviatočne nasvietený hrad sa stal motívom mojej tohtoročnej PF-ky. Tentokrát to nebol žiadny experiment, ale len bežná nočná fotografia. Najdôležitejšie bolo nájsť miesto s nie príliš okúkanou kompozíciou.

 • 2811
  3

  Všímavosť, plánovanie, trpezlivosť...

  Premýšľajte ako fotograf pri každom motíve, ktorý fotografujete, nech je akokoľvek obyčajný. Váš prístup je vašou vizitkou, buďte k sebe poctiví.

 • 2906
  11

  Tri elementy: voda, svetlo, vietor

  Experiment? Kdeže, len obyčajné fotografovanie bratislavskej fontány.

 • 2467
  0

  Botanica blanco

  Pred týždňom sme dali prednosť temnote, dnes z našich fotografií zažiari svetlo. Ukážeme si ako nafotiť a upraviť fotografie kvetov v štýle High Key.

 • 2918
  5

  Botanica Noir

  Ponorme sa do tmavých odtieňov šedej na mieste, kde by ste fotografický motív možno ani nehľadali. Úpravy budú veľmi jednoduché, pretože pri nich použijeme špecializované pluginy.

 • 3534
  13

  Nočná panoráma Bratislavy

  Tretíkrát sa venujeme podobnému motívu. Tentokrát využijeme techniku ETTR nástroje programu Adobe Lightroom CC.

 • 4215
  7

  Most Apollo HDR

  Fotografie Mosta Apollo neodmysliteľne patria do môjho portfólia. Prvýkrát som s nimi “zabodoval” v roku 2006. Pýtate sa, ako som ich nafotil. Tak tu je ich príbeh, novo písaný koncom roku 2015.

 • 4095
  7

  Vianočná pohľadnica II.

  Každý rok vám prinášame článok o tom, ako som nafotil PF-ko/Vianočnú pohľadnicu. Tohto roku som sa rozhodol, že sa ešte viac zameriam na bokeh. Už po minulé roky som sa hral s rozostrenými svetielkami a hodlal som v tom pokračovať aj teraz.

 • 13141
  29

  Jesenná mozaika

  Tento príbeh bude jednoduchý a je skôr návodom, či inšpiráciou, ako využiť koniec jesene tvorivo. Nemusíte mať špeciálne vybavenie, ani vedomosti. Postačuje bežný kompakt s funkciou makro.

 • 3818
  7

  Mazutka 555.3008

  Po dlhšom čase straits duo Srnec/Praženka v akcii. A tentokrát to nebude nič malé, ale rovno parná lokomotíva.

 
Inzercia

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.