Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
Fotoaparát pre nováčika, samozrejme pod stromček

Fotoaparát pre nováčika, samozrejme pod stromček

Ešte máte pár týždňov premýšľať nad tým, čo kúpiť nádejnému začínajúcemu fotografovi. Ak máte hromadu peňazí, kľudne mu kúpte to najlepšie a najdrahšie.

2018-12-05 06:00:00
Karol Srnec
1
8215
 
 
 • 9693
  10

  Ako ušetriť na príslušenstve

  Keď si začiatočník kúpi svoj prvý seriózny fotoaparát, má tendenciu čo najrýchlejšie kúpiť príslušenstvo, o ktorom sa dočítal v odborných článkoch.

 • 8436
  7

  Brašne typu Messenger

  Pred niekoľkými rokmi fotografi nosili veľké brašny, alebo klasické jednokomorové batohy, do ktorých sa zmestila zrkadlovka a aspoň 5 veľkých objektívov.

 • 11646
  2

  Kompaktné LED svetlo vo fotografii

  Boli časy, keď som holdoval technike strobist. Strobist je použitie malých systémových bleskov tak, aby nahradili veľké štúdiové blesky, ktoré majú veľké obmedzenia.

 • 15806
  50

  Bezzrkadlovky Sony 2017

  Sony v tomto roku potvrdilo, že sa chce sústrediť na profesionálnych fotografov. Zároveň chce presvedčiť zrkadlovkárov, že ich CSC sú nielen rovnocenné zrkadlovkám, ale lepšie. Najmä čo sa týka rýchlosti.

 • 13876
  68

  Panasonic Lumix G 2017

  Panasonic nám ku koncu roka nadelil peknú novinku v podobe modelu G9. Zároveň prešiel na nové označenie bezzrkadloviek, miesto skratky DMC nájdete pred označením fotoaparátov skratku DC. Zmenilo sa aj označovanie jednotlivých radov. V tomto prehľade si v tom urobíme poriadok. Najprv však všeobecný úvod.

 • 15320
  8

  Najlepšie fotoaparáty pod stromček

  Nedávno sme si predstavili 15 fotoaparátov pre začiatočníkov a mierne pokročilých, najnovších modelov, ale aj tých výbehových, ktoré zoženiete do 700€. Dnes sa pozrieme na najzaujímavejšie novinky a aktuálne modely a pekne sa pri tom rozšupneme. Cena tentoraz nebude zohrávať úlohu. To však neznamená, že tu nenájdete cenovo dostupnejšie kúsky.

 • 13931
  9

  15 fotoaparátov pod stromček do 700€

  Blížia sa Vianoce a tí šťastnejší sa môžu tešiť, že pod stromčekom nájdu fotoaparát. Pozrime sa na aktuálnu ponuku najzaujímavejších, cenovo dostupnejších fotoaparátov pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Pohybovať sa budeme do limitu 700€. Pri hľadaní najlepšej ceny využite niektorý z porovnávačov cien. Často môžete naraziť na výrazne nižšie ceny, ako odporúča dovozca.

 • 13662
  13

  Základný prehľad DSLR Canon 2017

  Po prehľade DSLR Nikon, tu máme najväčšieho konkurenta. Aj Canon používa dve veľkosti snímača, APS-C a FF. Kedysi používal aj medziformát APS-H. Canon pre zrkadlovky, s rôzne veľkým snímačom, nemá špeciálne označenie ako Nikon s FX a DX formátom.

 • 15025
  16

  Základné rozdelenie DSLR Nikon 2017

  Blíži sa koniec roka a s najväčšou pravdepodobnosťou nás už žiadne zásadné novinky nečakajú. Výrobcovia a predajcovia sa pripravujú na Vianoce. U Nikonu si ich niektorí užili skôr, vďaka Nikonu D850, novinke, ktorá naplno oslávila 100. výročie značky.

 • 15745
  3

  Investovať do tela alebo objektívu?

  Rozpočet začiatočníkov býva často obmedzený. Poprípade po pár mesiacoch zistia, že technická kvalita fotografií ich neuspokojuje. V čom je chyba, vo fotoaparáte alebo objektíve? Do čoho investovať, aby sa technická kvalita zlepšila?

 • 13324
  3

  Zrkadlovka a CSC z druhej ruky

  Nie každý má na nový fotoaparát. Alebo chce ušetriť a peniaze investovať napr. do lepších objektívov. Od určitého času fotoaparáty spĺňajú dostatočne vysoký štandard a kvalitou snímačov sa amatér nemusí zaoberať. Dnes sa pozrieme, pri ktorých modeloch nastal prelom. Tie sú za najnižšiu cenu, nie však na úkor použiteľnosti.

 • 13737
  5

  Lacné kompakty

  Lacné kompakty nie sú fotoaparátmi, ktoré by nás zrovna zaujímali. Preto ich ani nerecenzujeme. Postupne vymierajú a kategória fotoaparátov je postupne a dosť rýchlo nahradzovaná fotomobilmi. Tie sa dnes tešia oveľa väčšej pozornosti.

Inzercia

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.