Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
Technika pre blogerov a vlogerov

Technika pre blogerov a vlogerov

Blogovanie a vlogovanie sa tešia veľkej popularite. Pri tomto využití fototechniky sa na ňu kladú špecifické požiadavky. Blogeri a vlogeri sú tvorcovia, často ani nie sú zanietení fotografi, či kameramani, len pracujú s obrazom.

2019-07-31 06:00:00
Karol Srnec
2
1414
 
 
 • 16086
  3

  Investovať do tela alebo objektívu?

  Rozpočet začiatočníkov býva často obmedzený. Poprípade po pár mesiacoch zistia, že technická kvalita fotografií ich neuspokojuje. V čom je chyba, vo fotoaparáte alebo objektíve? Do čoho investovať, aby sa technická kvalita zlepšila?

 • 13672
  3

  Zrkadlovka a CSC z druhej ruky

  Nie každý má na nový fotoaparát. Alebo chce ušetriť a peniaze investovať napr. do lepších objektívov. Od určitého času fotoaparáty spĺňajú dostatočne vysoký štandard a kvalitou snímačov sa amatér nemusí zaoberať. Dnes sa pozrieme, pri ktorých modeloch nastal prelom. Tie sú za najnižšiu cenu, nie však na úkor použiteľnosti.

 • 14138
  5

  Lacné kompakty

  Lacné kompakty nie sú fotoaparátmi, ktoré by nás zrovna zaujímali. Preto ich ani nerecenzujeme. Postupne vymierajú a kategória fotoaparátov je postupne a dosť rýchlo nahradzovaná fotomobilmi. Tie sa dnes tešia oveľa väčšej pozornosti.

 • 13905
  13

  SD karty

  Vyznáte sa v najrozšírenejšom type pamäťových kariet? Čo znamenajú všetky tie loga, značky, čísla? Karty typu SD sú dnes najrozšírenejším pamäťovým médiom vo fotoaparátoch. Karty sa neustále vyvíjajú, reagujúc tak na požiadavku trhu na väčšiu kapacitu a vyššiu rýchlosť. Parameter kapacity je každému jasný, inak je to s rýchlosťou, pretože sa používa niekoľko rôznych značení.

 • 8981
  1

  Fototechnika do školy

  Doteraz ste sa o fotografiu príliš nezaujímali, ale čaká vás štúdium na škole, kde bude súčasťou osnov? Tak to začínate premýšľať o tom, aký fotoaparát kúpiť. Pokúsime sa vám v tom pomôcť.

 • 9854
  3

  Príslušenstvo pre začínajúcich fotografov

  Čo skutočne využijete a čo je zbytočným vyhadzovaním peňazí?

 • 8788
  27

  Upgrade techniky

  Budete mať lepšie fotografie ak upgradujete techniku? Alebo sú to vyhodené peniaze? Pravda je ako vždy nejednoznačná.

 • 6660
  5

  Zbierka za “hubičku”

  Fotoaparáty, najmä tie staršie sú krásnymi technickými objektami, ktoré môžete aj zbierať. K svojmu fotografickému koníčku tak môžete pridať niečo naviac. Zbierku fotoaparátov, ktorá vás finančne nezrujnuje, ale urobí vam radosť.

 • 10734
  39

  Digitálny fotoaparát z druhej ruky

  Malý sprievodca kúpou digitálneho fotoaparátu z druhej ruky. Na čo si dávať pozor a ako sa nenechať napáliť?

 • 16537
  33

  Väčšia šanca na predaj

  Niekoľko všeobecných rád, ako byť úspešný pri predaji použitej fototechniky, ale aj o tom, ako inzerovať v našej sekcii Bazár.

 • 16753
  38

  Nákup fototechniky v Hong Kongu

  Pravdepodobnosť že sa vyberiete do Hong Kongu len kvôli nákupu lacnej fototechniky je dosť malá. Avšak vďaka rozmachu nízkonakladových aerolínií sa aj našinec môže ocitnúť v tejto metropole, zvlášť v rámci tranzitu do cieľovej destinácie. V Hong Kongu je nespočetné množstvo obchodov s elektronikou, a preto nie je možné poskytnúť informácie o každom. Z vlastnej skúsenosti ako aj z informácií iných…

 • 22045
  73

  Ako si zachovať chladnú hlavu

  O medových motúzoch alebo ako si zachovať chladnú hlavu...

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.