Hore

Jeseň v meste

Jeseň v meste je o zachytení atmosféry svetla, tepla alebo naopak aj chladu a dažďa. Jeseň je obdobím kontrastov. Na jednej strane sú tu slnkom prežiarené teplé zábery, na druhej čiernobiele, nafotené v hmle alebo počas dažďa. A to je super.

Jeseň v Bratislave som roky trestuhodne zanedbával. Bolo to aj tým, že som viac vyrážal do prírody, napríklad do rakúskych viníc, na Liptov, do Ledníc atď. Prvú jesennú fotku, ktorú som našiel v mojom digitálnom archíve som nafotil v roku 2004, ako čerstvý majiteľ objektívu Nikon AF-D 85/1,4. V sade Janka Kráľa som urobil detail listov na lavičke a cítil som sa ako kráľ (nie Janko). Bol to začiatok mojej veľkej lásky k portrétnym objektívom. Potom nasledovala niekoľkoročná prestávka a jesenné mesto som začal intenzívnejšie fotografovať, až keď som prišiel na ephoto.sk.

Prvá jesenná fotka z môjho digitálneho archívu, Nikon D70 + AF-D 85/1,4.

Digitálny archív je skvelá vec, vďaka metadátam ľahko nájdete fotografie, ktoré ste fotili na jeseň po minulé roky. Ľahko tak zistíte, kedy ste napr. nafotili strom ginko s nádhernými zlatými listami a môžete sa na fotenie vopred pripraviť. U nás na západe Slovenska je jeseň najkrajšia posledné dva októbrové a prvý novembrový týždeň.

Jedným z najkrajších bratislavských stromov je ginko v sade J. Kráľa. Na jeseň sa krásne zafarbí. Kedy? To mi prezradia metadáta z fotografií, ktoré som nafotil po minulé roky.

Z hľadiska technickej výbavy je jedno čím fotíte. Uplatníte akýkoľvek fotoaparát alebo objektív. Viac ako o technike je to o zachytení atmosféry. Využiť počasie a svetlo, či už dobré alebo zlé. Oplatí sa fotografovať skoro ráno, kedy sa objavujú hmly a poobede, pred a počas zlatej hodinky. Ale aj keď zaprší.

Je jedno z čím vyrazíte do mesta, vždy niečo nafotíte.

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
peterth
2021-05-06 11:26:28
naozaj pekne fotky ....
 
blahoslav J B Art
2021-05-06 15:17:36
ten Olympus PEN F s objektivom 75mm/1.8 v striebornom prevedeni a s kozenym puzdrom vyzera super
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia