Hore

Modrá hodinka

Zlatá hodinka je známa väčšine fotografov. Hodinka po východe a pred západom slnka, kedy je svetlo krásne zafarbené do oranžova a vytvára hlboké plastické tiene. Zlatú hodinku obľubujú krajinkári, ale i portrétisti, či street fotografi. Modrá hodinka už tak známa nie je.

Modrá hodinka je čas po západe slnka, kedy teplé farby prejdú do studených. Nie je to ale noc, je to magický čas medzi dňom a nocou, kedy je na oblohe ešte svetlo, ktoré pomáha prekresliť tiene. Slnko je tesne pod horizontom. V angličtine sa tento čas označuje ako twilight. Modrá hodinka trvá kratšie ako hodinu, zvyčajne máte najlepšie svetlo 15 až 20 minút. Už menej natrafíte na modrú hodinku ráno, ani zlatá hodinka nebýva ráno tak pekná.

Galéria: Zlatá hodinka

Rozdiel vo farebnosti medzi zlatou a modrou hodinkou je výrazný. Tu je niekoľko záberov rovnakej scény snímanej v rozdielnu dennú hodinu.

Zlatá hodinka večer.

Modrá hodinka večer.

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované