Hore

Canon novinky

Troma novinkami sú Canon Powershot A450, A460 a A550. Prvé dva majú rozlíšenie 5 Mp a posledný 7,1 Mp.
Powershot A450 má 3,2-násobný optický zoom (38-122mm v prepočte na kinofilm), A460 4-násobný (38-152mm) a A550 4-násobný optický zoom v rozsahu 35-140mm.

Canon prehlásil, že vyvíjal fotoaparáty s najväčším dôrazom na jednoduchosť a ľahkosť používania fotoaparátov aj pre začiatočníkov. S fotoaparátmi má podľa výrobcu vedieť pracovať každý člen rodiny od vnúčat po starých rodičov. Na to sú aparáty vybavené motívovými režimami fotografovania, ktoré pokrývajú takmer všetky sociálne a rodinné situácie od nočných portrétov po fotografovanie detí a domácich miláčikov.

Canon Powershot A450, A460 a A550

 

Oproti svojim predchodcom však aparáty ponúkajú rôzne vylepšenia. Napriek svojej kategórií disponujú Áčka širokým rozsahom závierky od 15s do 1/2000s. Ani nočné fotografie menej osvetlených scén by tak nemali byť problémom. Najmenšia zaostriteľná vzdialenosť u A550 je 5cm a u A450 a A460 dokonca 1cm.Všetky fotoaparáty disponujú troma naj-častejšími spôsobmi merania svetla: celoplošné automatické, s vyváže-ným stredom a bodové. Aj v sťažených svetelných podmienkach tak užíva-teľ môže vyhotoviť správne exponované fotografie. V my color móde môžu užívatelia na vyfotografované obrázky aplikovať rôzne efekty bez nutnosti úprav na počítači. Fotografovať tak môžete v čierno-bielom režime, alebo do populárneho tónu sépie, alebo môžete zvýrazniť farby v režime vivid alebo ich naopak zjemniť v režime neutral. Potešiteľné je, že aj v tejto kategórii niekto ešte montuje do fotoaparátov optický priezorový hľadáčik. Aj pri najlepšom displeji sa na snehu alebo pláži za jasného počasia môžete dostať to problémov s kompozíciou pre slabšiu čitateľnosť displeja. S hľadáčikom však takýto problém nemáte.

 


                            

 

 

Všetky fotoaparáty ukladajú dáta na SD/SDHC/MMC karty a všetky taktiež podporujú priamu tlač cez Picture Bridge. Tlačidlo Print/Share umožňuje takto tlačiť fotografie jediným stlačením alebo ich poslať do systém Windows či Macintosh.

 

 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia