Hore

Canon predstavil jesennú kolekciu kompaktov

Digital IXUS 200 IS - ultraširokouhlý fotoaparát ovládaný dotykom

 

Jeho 24mm ultraširokouhlý objektív s 5x optickým zoomom a stabilizátorom obrazu (IS) vám umožní snímať úchvatné panoramatické zábery krajiny alebo početných skupín ľudí zblízka, pričom sa ovláda jednoduchým dotykom prstov.  Špičkovú kvalitu obrazu zabezpečuje snímač s rozlíšením 12,1 megapixela a obrazový procesor DIGIC 4 - najrýchlejší a najprepracovanejší procesor Canon, ktorý zabezpečuje prvotriednu kvalitu obrazu a prirodzené podanie farieb.

 

Digital IXUS 200 IS je vybavený 3-palcovým širokouhlým dotykovým displejom PureColor II Touch. K mimoriadne jednoduchému použitiu fotoaparátu prispieva technológia dotykového displeja, namiesto ktorej je však možné používať aj klasický volič.

 

Režim dotykového automatického zaostrenia (Touch AF) umožňuje na dotykovom displeji vybrať objekty alebo tváre, ktoré potom fotoaparát automaticky sleduje a nepretržite na ne zaostruje.

 

Ďalšou praktickou funkciou fotoaparátu Digital IXUS 200 je Active Display - umožňuje prezeranie vytvorených fotografií a spustenie alebo zastavenie videozáznamov miernym pohybom a naklonením fotoaparátu.

 

Digital IXUS 200 tiež dobre vyzerá. Má štíhle elegantné kovové telo a bude sa predávať v štyroch farebných úpravách - modrej, zlatej, purpurovej a striebornej. 

 

 

Digital IXUS 120 IS - mimoriadne štíhly, inteligentný a štýlový

 

Digital IXUS 120 IS je doteraz najtenším širokouhlým modelom série Digital IXUS.

 

Napriek svojej štíhlej konštrukcii obsahuje výkonný širokouhlý objektív (28mm) s 4x optickým zoomom, obrazový snímač s rozlíšením 12,1 megapixela a procesor DIGIC 4.

 

Digital IXUS 120 IS je vybavený zreteľným 2,7-palcovým displejom PureColor LCD II, ktorý umožňuje prezeranie z najrôznejších uhlov, a tým aj jednoduchú kompozíciu a prezeranie snímok. PureColor LCD II je tiež odolný voči odtlačkom prstov a poškrabaniu.

 

Technológia optickej stabilizácie obrazu bráni rozostreniu snímok, ktoré je spôsobované chvením fotoaparátu.

Automatický režim ISO Auto a technológia detekcie pohybu tiež pomáhajú pri tvorbe dokonale ostrých snímok - nastavením úrovne citlivosti ISO sa kompenzuje pohyb v snímanej scéne, aby vznikli dokonalé zábery pohybujúcich sa objektov.

 

Digital IXUS 120 IS sa bude predávať v štyroch elegantných farebných odtieňoch - čiernej, modrej, hnedej a striebornej.

 

 

Digital IXUS 200 IS aj Digital IXUS 120 IS ponúkajú automatický režim Smart Auto s technológiou detekcie scény.  Skvelé výsledky dosahuje vykonaním automatickej detekcie tvárí, vzdialenosti, pohybu, farieb a jasu v zábere a na ich základe pre snímanú scénu vyberie to najvhodnejšie z 22 možných scénických nastavení.  Technológia Smart Auto je navyše posilnená o režim Servo AE/AF, ktorý sleduje pohyb v zábere a pre snímaný objekt neustále nastavuje zaostrenie a expozíciu.

 

Oba fotoaparáty disponujú režimom záznamu HD videa, ktorý umožňuje širokouhlý videozáznam s vysokým rozlíšením (720p). Ten potom môžete s rodinou a priateľmi sledovať na kompatibilnej HD obrazovke, ku ktorej fotoaparát pripojíte cez miniport HDMI.

 

  

Kompaktný fotoaparát PowerShot G11 so systémom duálneho potlačenia šumu

 

Spoločnosť Canon dnes predstavila digitálny kompaktný fotoaparát PowerShot G11, nástupcu mnohonásobne oceneného PowerShot G10. Nový fotoaparát ponúkne širokú škálu nových funkcií.

 

Medzi hlavné inovácie modelu PowerShot G11 patrí variabilne nastaviteľný LCD displej s vysokým rozlíšením a funkcia redukcie šumu, ktorá bola podstatne vylepšená. Nový systém duálneho potlačenia šumu (Dual Anti-Noise System) vyvinutý spoločnosťou Canon využíva vysokocitlivý 10Mpix obrazový snímač a zdokonalenú technológiu spracovania obrazu obrazového procesora Canon DIGIC 4.

 

 

S jej pomocou sa mimoriadne účinne potláča obrazový šum a zvyšuje kvalita snímok pri dvojnásobnom predĺžení expozičného času. Systém duálneho potlačenia šumu tak umožňuje fotografovať aj v nepriaznivých svetelných podmienkach s plným rozlíšením pri nastavení citlivosti až ISO 3200.

 

 

Fotoaparát PowerShot G11 je vybavený novým 2,8-palcovým LCD displejom PureColor II VA, ktorý je možné variabilne nastavovať. Vďaka variabilne nastaviteľnému displeju je možné fotoaparát PowerShot G11 použiť na tvorbu snímok v akýchkoľvek situáciách, napr. pri reportážnej fotografii, kedy nemusí byť použitie optického hľadáčika práve najpraktickejšie.

 

Objektív poskytuje 5x širokouhlý (28mm) zoom a optický stabilizátor obrazu (IS). Umožňuje tak kvalitné fotografovanie z ruky pri podstatne dlhších expozičných časoch (až štvornásobné predĺženie), než umožňujú bežné modely bez stabilizácie obrazu.

 

 

Obrazový procesor Canon DIGIC 4 má vylepšenú technológiu inteligentnej korekcie kontrastu i-Contrast, ktoré optimalizuje dynamický rozsah snímok, aby sa zabránilo preexponovaniu jasných oblastí snímok a zároveň sa zachovali detaily v tmavých oblastiach. i-Contrast je ideálny pri fotografovaní v náročných svetelných podmienkach, kedy je medzi tmavými a svetlými oblasťami snímanej scény veľký rozdiel, napríklad pri tvorbe portrétov v exteriéri.

 

Nový režim Slabé osvetlenie (Low Light) sa dá používať na dosiahnutie nízkych úrovní šumu pri fotografovaní s nižším rozlíšením a vyšším rozsahom ISO. Je teda vhodný na fotografovanie v interiéroch a pri slabom osvetlení, kedy je možné vytvárať 2,5Mpix snímky s ISO 12800 a rýchlosťou 2,4 obr./s.

 

Procesor DIGIC 4 teraz disponuje zdokonalenou verziou inteligentného režimu Smart Auto s technológiou detekcie scény. PowerShot G11 vykoná automatickú analýzu a porovnanie snímanej scény s 22 typmi scén a nastaví pre ňu najvhodnejšie parametre.

 

K ďalším užitočným funkciám fotoaparátu PowerShot G11 patrí vstavaný šedý filter ND (Neutral Density), umožňujúci až trojnásobné zníženie intenzity svetla a presné ovládanie vyváženia bielej.

 

 

 

 

Canon PowerShot S90 - séria PowerShot S sa vracia

 

Spoločnosť Canon predstavuje fotoaparát PowerShot S90, ktorým obnovuje svoju ponuku fotoaparátov série Canon PowerShot S, vybavených špičkovými ručne ovládanými funkciami, ktoré zaručujú prvotriednu kvalitu obrazu a vynikajúce užívateľské vlastnosti. Patrí medzi ne okrem iného aj systém duálneho potlačenia šumu (Dual Anti-Noise System), širokouhlý objektív so svetelnosťou f/2.0, 3-palcový LCD displej PureColor II a nový intuitívny ovládací krúžok objektívu. 

 

Fotoaparát PowerShot S90 disponuje systémom duálneho potlačenia šumu (Dual Anti-Noise System) od Canon, ktorý pri potláčaní obrazového šumu používa vysokocitlivý 10Mpix obrazový snímač fotoaparátu a zdokonalený obrazový procesor DIGIC 4.

 

Procesor DIGIC 4 navyše ponúka vylepšenú verziu technológie i-Contrast, t.j. inteligentnú technológiu korekcie kontrastu z dielne spoločnosti Canon.

 

Spoločnosť Canon osadila PowerShot S90 širokouhlým objektívom so svetelnosťou f/2.0, ktorý umožní plne využiť systém duálneho potlačenia šumu.  Širokouhlý objektív so svetelnosťou f/2.0 prepustí do fotoaparátu dvojnásobné množstvo svetla (ako objektív so svetelnosťou f/2.8), čím umožňuje použiť vyššiu rýchlosť uzávierky, a tým zabrániť rozostreniu alebo dosiahnuť menšiu hĺbku ostrosti. Fotoaparát je tiež vybavený optickým stabilizátorom obrazu (IS) Canon.

 

Pri tvorbe dokonalého záberu potom užívateľom pomáha 3-palcový LCD displej s technológiou Canon PureColor II LCD.

 

PowerShot S90 disponuje intuitívnym ovládacím krúžkom objektívu, ktorý umožňuje nastavenie rôznych funkcií otočením selektora v základni tubusu objektívu doľava či doprava. Ovládací krúžok objektívu je možné používať ako akýsi ručný zoom, umožňujúci priblíženie objektov v krokoch nastavenia 28 mm, 35 mm, 50 mm, 85 mm a 105 mm. Fotografi môžu vykonávať aj ďalšie nastavenia, napr. nastavenie úrovne ISO (s krokom nastavenia 1/3), uzávierky, clony, zaostrenia a kompenzácie expozície.

 

 

Fotoaparát ponúka možnosť výberu z rôznych scénických režimov (na kruhovom voliči označených skratkou SCN), prostredníctvom ktorých užívatelia vyberú pre konkrétne snímané scény najvhodnejšie nastavenie.

 

Nový režim Slabé osvetlenie  (Low Light) umožňuje fotografovať s nižším rozlíšením 2,5 megapixela v prostredí s tlmeným osvetlením pri nastavení citlivosti ISO až 12800 a rýchlosti snímania 2,4 obr./s.

 

Fotografi si tiež môžu vybrať z viacerých kreatívnych režimov, napr. AE s prioritou rýchlosti uzávierky, AE s prioritou clony, Program AE, Ručné alebo vlastné režimy.

Okrem toho fotoaparát PowerShot S90 poskytuje možnosť fotografovania vo formáte RAW a je kompatibilný so softvérom Digital Photo Professional (DPP) od Canon.

 

 

Širokouhlý Canon PowerShot SX20 IS so supervýkonným zoomom

 

PowerShot SX20 IS - digitálny kompaktný fotoaparát so širokouhlým objektívom a 20x optickým zoomom umožňujúcim mimoriadne priblíženie snímaného objektu. 

 

Canon PowerShot SX20 IS s variabilne nastaviteľným 2,5-palcovým displejom PureColor LCD a možnosťou plne ručného ovládania nastavení ponúka široké možnosti tvorivého fotografovania. Navyše disponuje funkciou záznamu HD videa (720p).

 

PowerShot SX20 IS je osadený širokouhlým objektívom s 20x (28mm) optickým zoomom s rozsahom nastavení 28 mm až 560 mm, čo umožňuje maximálne flexibilnú kompozíciu snímok. Objektív je vybavený motorom USM (Ultrasonic Motor) a mimoriadne presnou technológiou VCM (Voice Coil Motor), ktoré zabezpečujú rýchle a tiché zaostrovanie a zoomovanie.

 

Obrazový snímač s rozlíšením 12,1 megapixela dokáže zachytiť každý moment v neuveriteľných detailoch a výkonný obrazový procesor DIGIC 4 zabezpečuje vysokú kvalitu spracovania snímok, pružnú odozvu a mimoriadne účinnú redukciu šumu. K dosiahnutiu vysokej kvality vytvorených snímok ďalej prispieva optický stabilizátor obrazu (IS).

 

Maximálne jednoduché fotografovanie ponúka fotoaparát PowerShot SX20 IS pri nastavení vylepšenej verzie automatického režimu Smart Auto s technológiou detekcie scény.

 

 

Fotografovanie ďalej uľahčuje detekcia tváre, samospúšť po rozpoznaní novej tváre v zábere a automatická korekcia červených očí. Rozmazaniu snímok bráni PowerShot SX20 IS prostredníctvom technológie detekcie pohybu a režimu Servo AF/AE. Pri ich nastavení si užívatelia môžu v snímanej scéne vybrať objekt, pre ktorý fotoaparát nepretržite nastavuje zaostrenie a expozíciu.

 

PowerShot SX20 IS ďalej disponuje zdokonalenou verziou technológie i-Contrast, t.j. technológie inteligentnej korekcie kontrastu od Canon. Tá mimoriadne účinne pomáha pri fotografovaní v nepriaznivých svetelných podmienkach.

 

PowerShot SX20 IS má vstavanú päticu na príslušenstvo, ktorá umožňuje použitie mnohých voliteľných doplnkov.

 

 

Canon PowerShot SX120 IS s 10x optickým zoomom

 

Spoločnosť Canon predstavuje PowerShot SX120 IS - špičkový digitálny kompaktný fotoaparát s 10x optickým zoomom, 3-palcovým LCD displejom so širokým pozorovacím uhlom a jednoduchým ovládaním. Prístroj ponúka vysoké rozlíšenie, obrazový procesor DIGIC 4 a režim automatického fotografovania Smart Auto.

 

Nový PowerShot SX120 IS, ktorý stavia na úspechu svojho populárneho predchodcu, modelu PowerShot SX110 IS. Jeho dizajn sa vyznačuje ergonomickými zaoblenými líniami a príjemnou odľahčenou čiernou úpravou.

 

Stabilizátor obrazu Canon (IS) spolu s režimom ISO Auto a technológiou detekcie pohybu tvorí komplexné riešenie proti rozostreniu snímok. PowerShot SX120 IS je vybavený 10-megapixelovým obrazovým snímačom a inteligentným obrazovým procesorom DIGIC 4, ktorý zabezpečuje mimoriadne pružnú odozvu fotoaparátu a vernú reprodukciu farieb. Procesor DIGIC 4 si tiež poradí s nepriaznivými svetelnými podmienkami - vďaka technológii i-Contrast.

 

Bezstarostné fotografovanie umožňuje inteligentný režim Smart Auto, režim jednoduchého snímania (Easy) a technológia detekcie scény. Fotoaparát vykoná analýzu osôb v zábere, vzdialenosti, jasu a farieb a potom pre snímanú scénu automaticky vyberie jedno z 18 dostupných scénických nastavení. PowerShot SX120 IS zároveň ponúka najnovšiu technológiu detekcie tváre, ktorá dokáže v snímanej scéne rozpoznať až 35 tvárí a automaticky pre ne nastaviť zaostrenie a expozíciu.

 

 

Skúsenejší užívatelia si tiež môžu vybrať vlastné nastavenia s využitím doplnkových režimov, ako je napr. priorita clony a priorita rýchlosti uzávierky.

 

 

Spracoval Daniel Dobrovodský

 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Corvus
2009-08-20 20:07:09
mna by zaujimalo kedy urobia kompakt, s ktorym sa bude dat pracovat s hlbkou ostrosti.
 
paldixy
2009-08-20 20:28:45
Perfektné kompakty.
 
bear
2009-08-20 20:29:03
príspevok od: Corvus
mna by zaujimalo kedy urobia kompakt, s ktorym sa bude dat pracovat s hlbkou ostrosti.
Nehrozi, pochybujem, ze najsvetelnejsi objektiv som v kompakte videl tusim F1.7, ale aj to je pri takej kratkej ohniskovej vzdialenosti malo na dosiahnutie malej hlbky ostrosti inde ako pri makre. Sanca je len s fotakmi, co maju vacsie senzory a potrebuju objektivy s dlhsimi ohniskami (micro 4/3, sigma DP-2, Leica M8)
 
Ultra TXF
2009-08-20 21:25:31
Už to tu bolo preberané v inom vlákne ,ale osobne sa teším z obnovenia sŕie S,ktorá z nepochopiteľných dôvôdov stagnovala.Potrebujem nahradiť S50 novým strojom a S90 je tým pravým orechovým. V recenzii to nie je spomenuté,ale má rovnaký čip ako G11 .Čip tejto veľkosti 1/1,7 nemá žiadny kompakt inej značky.
 
petr123
2009-08-20 21:39:13
a ja som si pred 1 a pol tyzdnom kupil g10. Skoda, to ISO sa mi velmi paci, uvidime co to bude v praxi.
 
Marcel Rebro
2009-08-20 22:07:30
napriklad LX3 ma 1/1.63 ... mas pravdu nie je to to iste je to vacsi cip ;-)

... ale S90 ma vacsi rozsah, lepsie ovladanie a je to Canon ;-)
 
julo kotus
2009-08-20 22:57:32
Mne sa osobne veľmi páči, že Canon prvý zareagoval na volanie odborníkov a recenzentov. Už pri teste G10 som si zavzdychal, že načo 15 Mp, že by lepšie značky urobili, keby vývoj smerovali do lepšieho ovládania, svetelnosti... Konečne niekto pochopil, že vojna Mp na tak malých senzoroch je nezmysel pri súčasnej technológii. Prvá lastovička je tu.
 
julo kotus
2009-08-20 22:59:03
príspevok od: Corvus
mna by zaujimalo kedy urobia kompakt, s ktorym sa bude dat pracovat s hlbkou ostrosti.
kompakt s tak malým senzorom asi nie, ak práca s hĺbkou ostrosti, tak aspoň micro 4/3 a viac
 
Marcel Rebro
2009-08-20 23:04:06
príspevok od: julo kotus
Mne sa osobne veľmi páči, že Canon prvý zareagoval na volanie odborníkov a recenzentov. Už pri teste G10 som si zavzdychal, že načo 15 Mp, že by lepšie značky urobili, keby vývoj smerovali do lepšieho ovládania, svetelnosti... Konečne niekto pochopil, že vojna Mp na tak malých senzoroch je nezmysel pri súčasnej technológii. Prvá lastovička je tu.
ze jaky vplyv maju recenzie a nazory redaktorov a userov na ePhoto na vyvojarov v Canone ... ;-)))
 
Ultra TXF
2009-08-20 23:25:35
Na ten som zabudol,sorry :)
 
bear
2009-08-21 07:30:33
panasonic LX-3 ma kusok vacsi cip, ale je to koli tomu, ze nie vzdy vyuziva jeho celu plochu. Ma 10MP bez ohladu na zvoleny pomer stran (4:3, 3:2, 16:9), ma preto pixely o kusok hustejsie 24 MP/cm² ako S90 - 23 MP/cm² - ale to je zanedbatelny rozdiel podobne ako 1/1.63´ (LX3) vs 1/1.7´ (S60)
 
Corvus
2009-08-21 08:03:02
príspevok od: julo kotus
kompakt s tak malým senzorom asi nie, ak práca s hĺbkou ostrosti, tak aspoň micro 4/3 a viac
no tak mi nezostava nic ine len pockat kym zacnu take senzory pouzivat aj v kompaktoch :-/ (len aby kvoli tomu moc nenarastli...)
 
bear
2009-08-21 08:20:50
Fuji pouziva v kompaktoch dokonca este vacsi senzor 1/1.6´ (FinePix F200EXR, F60fd). Nativne maju 12MP, ale pri 6MP rozliseni dokazu polovicu pixelov podexponovat (precitat data este pred ukoncenim expozicie) a dosiahnut lepsi dynamicky rozsah.
 
Marcel Rebro
2009-08-21 08:24:42
príspevok od: bear
Fuji pouziva v kompaktoch dokonca este vacsi senzor 1/1.6´ (FinePix F200EXR, F60fd). Nativne maju 12MP, ale pri 6MP rozliseni dokazu polovicu pixelov podexponovat (precitat data este pred ukoncenim expozicie) a dosiahnut lepsi dynamicky rozsah.
ano a pouzivaju nieco podobne aj v F-bajonet zrkadlovkach. kamarat co foti svadby pouziva Fuji S6 (tusim) prave koli tomu - aby nevesta bola biela a zenich cierny a vsetko prekreslene ...
 
marcel.m
2009-08-21 08:27:21
O chvilku sa asi dockame micro 4/3 Panasonic GF 1 spolu s objektivom 20mm f 1.7. Tam bude aspon naznak prace s DOF.
 
wayne
2009-08-21 11:47:46
a co samsung s NX systemom? ten prisiel na PMA´09 spravil halo a odvtedy ziadna sprava... alebo mi neico uslo? keby na to sli davat tie pentax pancaky hmmm mnam :) ale cista utopia zatial
 
wayne
2009-08-21 11:48:54
príspevok od: marcel.m
O chvilku sa asi dockame micro 4/3 Panasonic GF 1 spolu s objektivom 20mm f 1.7. Tam bude aspon naznak prace s DOF.
4/3 snimac nie je zas az taky maly ako v kompaktoch... ma vacsiu HO no nie zas nejak astronomicky... (podla postov na dpreview)
 
dragonn
2009-08-21 13:10:34
príspevok od: bear
panasonic LX-3 ma kusok vacsi cip, ale je to koli tomu, ze nie vzdy vyuziva jeho celu plochu. Ma 10MP bez ohladu na zvoleny pomer stran (4:3, 3:2, 16:9), ma preto pixely o kusok hustejsie 24 MP/cm² ako S90 - 23 MP/cm² - ale to je zanedbatelny rozdiel podobne ako 1/1.63´ (LX3) vs 1/1.7´ (S60)
spravne chapem ze LX3 ho potom nikdy nevyuziva cely?
 
bear
2009-08-21 13:15:05
príspevok od: dragonn
spravne chapem ze LX3 ho potom nikdy nevyuziva cely?
v JPG urcite nie, myslim, ze pri foteni do RAW zaznamenane vsetky body, ale nie som si 100% isty (LX3 som nemal v rukach). Moj LX1 pri foteni do RAW uklada data z celeho senzora, bez ohladu na to aky vyberiem pomer stran.
 
dragonn
2009-08-21 23:05:23
príspevok od: bear
v JPG urcite nie, myslim, ze pri foteni do RAW zaznamenane vsetky body, ale nie som si 100% isty (LX3 som nemal v rukach). Moj LX1 pri foteni do RAW uklada data z celeho senzora, bez ohladu na to aky vyberiem pomer stran.
a ked ten raw vyvolas aky ma rozmer? taky ako si nastavil pomer stran alebo cely rozmer cipu?
 
Ultra TXF
2009-08-21 23:10:16
príspevok od: Corvus
mna by zaujimalo kedy urobia kompakt, s ktorym sa bude dat pracovat s hlbkou ostrosti.
Keď hovoríš o hĺbke ostrosti u kompaktu,tak si uvedom jednu vec:
clona f/2,8 na kompakte zodpovedá f/11 clone zrkadlovky
clona f/4 zopovedá f/16 clone
clona f/5,6.........f/22
f/8...........f/32
f/11..........f/64 !!!!

To znamená ,že ani na f/2,8 nemáš šancu nejako výraznejšie separovať pozadie .Preto je na kompaktoch všetko beznádejne ostré :)
 
bear
2009-08-22 08:41:52
príspevok od: dragonn
a ked ten raw vyvolas aky ma rozmer? taky ako si nastavil pomer stran alebo cely rozmer cipu?
Na LX1 vzdy zaznamena 16:9, ale tam 3:2 a 4:3 riesi len orezom. LX2 a LX3 maju ine senzory, vacsie. Ak Ta to naozaj zaujima, najdi si niekde na internete RAW z LX3 a vyskusaj.
 
Cako
ocenenie redakciou 2009-08-22 10:30:48
na to pomoze tele,ak myslis teda ultrazoom ked sa vysunie na full tak min.clonu mam f5,7 (cize okolo F22) tak fotim vacsinou vtaky a myslim ze od pozadia su v poho ´odseknute´ da sa,ale len na plny zoom
 
Cako
ocenenie redakciou 2009-08-22 10:32:22
Ta SX20 je SX1 v tele SX10 a pridane 12mega to je vsetko...ale zas sa moze pridat volitelne prislusenstvo...neviem co to nespravili hned dpc :)
 
Erny
2009-08-22 15:05:33
neviete ci bude podvodne puzdro aj k tej S90? na dpreview pisu len pre G11
 
bear
2009-08-23 09:41:07
príspevok od: Erny
neviete ci bude podvodne puzdro aj k tej S90? na dpreview pisu len pre G11
To by som aj ja rad, mozno od ineho vyrobcu, ale tie byvaju dost drahe:-(
 
Erny
2009-08-23 11:54:03
príspevok od: bear
To by som aj ja rad, mozno od ineho vyrobcu, ale tie byvaju dost drahe:-(
tak potom kupim asi radsej tu G11 lebo k nej je puzdro rovno od vyrobcu.ale tiez nikde nepisu kolko stoji
 
bear
2009-08-24 18:48:17
príspevok od: Erny
tak potom kupim asi radsej tu G11 lebo k nej je puzdro rovno od vyrobcu.ale tiez nikde nepisu kolko stoji
Predsalen je puzdro aj k S90: Canon WP-DC35
 
Erny
2009-08-25 16:28:23
príspevok od: bear
Predsalen je puzdro aj k S90: Canon WP-DC35
dik hned idem na to kuknut
 
Margot
2009-09-13 13:06:26
Zaujímavé.:)
 
TomášK
2009-11-01 23:25:30
Nemohol by to tu niekto s timi clonami objastnit???
Pokial dobre viem, tak na urcenie velkosti clony existuje vzorec z geometrickych velkosti (vlastnosti) objektivu,
a podla mna, ked na jednom urcim ze toto je clona 2,8 tak aj na inom je urcena clona 2,8 clonou 2,8 aj ked ma iny rozmer v mm a teda objektiv sa tiez musi s touto clonou spravat rovnako.
Ak si dobre spominal, tak clona je neaky pomer priemeru otvoru clony k ohniskovej vzdialenosti objektivu...
Dakujem za objastnenie, lebo ten text v predoslich prispevkoch mi nejde do hlavy...
 
duroslav
2009-11-02 00:08:19
Čo sa týka množstva svetla dopadajúceho na jednotku plochy je 2,8 rovnaká u kompaktu ako aj u zrkadlovky. Ale keďže kompakt má krpatý snímač, používa veľmi krátke ohniskové vzdialenosti v porovnaní so zrkadlovkou, takže pri rovnakom uhle záberu a clone má vďaka tomu kompakt podstatne väčšiu HO než zrkadlovka.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované