Hore

Canon uvádza EOS 60D

Canon EOS 60D

 

Canon dnes predstavuje najnovší prírastok do svojej kolekcie digitálnych jednookých zrkadloviek SLR (DSLR) typu EOS - nový EOS 60D.  Ním nahrádza prístroj EOS 50D a bol navrhnutý pre fotografov, ktorí sa chcú posunúť na vyššiu úroveň. Poskytuje vysoký výkon, množstvo kreatívnych funkcií, výklopný LCD displej a zlepšenú ergonómiu - dáva tak nadšencom pre fotografiu možnosť unikátnym a kreatívnym spôsobom zachytiť skvelé fotografie i videosnímky vo vysokom rozlíšení Full High Definition (HD).

 

Vysoká rýchlosť, vysoké rozlíšenie

Vďaka 18-megapixelovému snímaču APS-C ponúka EOS 60D mimoriadne detaily a 1.6x zväčšenie ohniskovej vzdialenosti objektívu na zachytenie snímok vo formáte plagátu s rôznymi pomermi strán. Mimoriadne výkonný procesor DIGIC 4 z dielne Canon zabezpečuje veľmi rýchle spracovanie obrazových dát zachytených snímačom CMOS so štvorkanálovým výstupom. Poskytuje tak špičkovú reprodukciu farieb spolu s vysokorýchlostným snímaním frekvenciou 5,3 sním./s v sérii 58 JPEG snímok v plnom rozlíšení.

 

Štandardný rozsah ISO 100-6400 je rozšíriteľný na 12800, takže získate hladké zobrazenia s minimálnym šumom aj v slabom svetle. 9-bodový systém automatického zaostrovania (AF) krížového typu tiež poskytuje rýchle a presné zaostrovanie s mimoriadne citlivým stredovým bodom pre objektívy s vyššími hodnotami než f/2.8. To fotografom umožňuje tvorivé použitie malej hĺbky ostrosti pri portrétoch alebo zdôraznenie atmosféry.

 

Súčasťou modelu EOS 60D je merací systém iFCL z dielne Canon, prvýkrát použitý v modeli EOS 7D, so 63-zónovým dvojvrstvovým snímačom. Informácie o polohe predmetu sa získavajú zo systému automatického zaostrovania a kombinujú sa s farebnými a svetelnými hodnotami - tak sa zabezpečuje presná a konzistentná expozícia v každej situácii. Integrovaný vysielač Speedlite zasa poskytuje ovládanie viacerých externých bleskov EX, čo umožňuje tvorivejšie nasvietenie snímanej scény.

 

 

Fotografujte zo všetkých uhlov

Nový širokouhlý 7,7cm (3,0") výklopný LCD displej charakterizuje pomer strán 3:2 a rozlíšenie 1 040 000 bodov; poskytuje tak zvýšenú flexibilitu a umožňuje fotografom prezerať si zábery v neuveriteľných detailoch. Výklopný širokouhlý displej dovoľuje kompozície scény z rôznych uhlov a je možné ho uplatniť v režime Live View. Dosiahnete tak požadovanú kompozíciu aj v prípadoch, keď nie je možné použitie hľadáčika. Okamžite sa tak rozširujú možnosti fotografovania zvierat vo voľnej prírode, zábery s fotoaparátom nad hlavou alebo na úrovni zeme. Povrch displeja je navyše chránený antireflexnou vrstvou odpudzujúcou vodu, ktorá zlepšuje zobrazovanie v jasnom svetle a z rôznych uhlov.

 

Voda na mlyn vašej tvorivosti

Nová funkcia Basic + umožňuje fotografom ozvláštniť zábery vlastným tvorivým spôsobom bez toho, aby sa museli zaoberať zmenou nastavení. Atmosféru fotografovanej scény zachytíte v súlade s podmienkami osvetlenia a typom scény, pričom môžete plne využívať režimy ako Portrét, Krajina, Detail, Šport, Nočná momentka či Creative AUTO. Rozličné efekty dosiahnete snímaním s doplnkami funkcie Basic +, ako je režim Denné svetlo, Zamračené a Západ slnka alebo predvolené štýly snímok Jasné, Mäkké, Teplé či Čiernobiele.

 

 

Mimoriadne výkonný procesor DIGIC 4 podporuje integrované spracovanie obrazu vo formáte RAW, takže fotografi môžu jednoducho upravovať nastavenia jasu, kontrastu či vyváženie bielej a opravovať skreslenie či chromatickú aberáciu. Upravenú snímku potom môžu uložiť ako súbor JPEG, takže je pripravená na vytlačenie alebo upload do počítača či na web.

 

Pre fotografov, ktorí chcú svoje snímky ozvláštniť postprodukčnými efektmi bez potreby zakúpenia drahého softvéru, má EOS 60D pripravené množstvo kreatívnych filtrov použiteľných priamo vo fotoaparáte. Filtre ako Zrnitý čiernobiely, Mäkké zaostrenie, Efekt hračkárskeho fotoaparátu či Efekt miniatúry dodajú snímkam odlišný nádych a umožnia fotografom vytvoriť si tematickú kolekciu - napríklad použitím filtra Zrnitý čiernobiely pridáte zobrazeniu reportážny nádych - či jednoducho vyhladiť tóny pleti na portrétoch s filtrom Mäkké zaostrenie.

 

EOS a video: Full HD s plne manuálnym ovládaním

EOS 60D dáva fotografom možnosť neobmedzovať sa len na statické snímky - môžu snímať video vo formáte 1920x1080p HD s množstvom užívateľských snímkovacích frekvencií vrátane 30, 25 a 24 sním./s a tiež video 720p so snímkovacou frekvenciou 60 a 50 sním./s. K dispozícii je tiež režim Movie Crop (Orezanie videa) umožňujúci záznam so stredovou oblasťou snímača 640x480 pixelov. Vznikne tak efektívne zväčšenie s hodnotou približne 7-násobku ohniskovej vzdialenosti objektívu.

 

Plne manuálne ovládanie v režime videa umožňuje uplatniť vlastné užívateľské nastavenia expozície a zaostrenia, takže budete môcť naplno využiť všetky možnosti širokej ponuky objektívov EF z dielne Canon. Externý stereofónny konektor na mikrofón a možnosť nastavenia úrovne zvuku pri snímaní zabezpečí, že kvalita audiozáznamu bude zodpovedať obrazovej kvalite a získate tak skutočne profesionálny zvuk.

 

 

Užívatelia, ktorí chcú svoje snímky zdieľať s blízkymi, môžu použiť integrovaný konektor HDMI kompatibilný s formátom Consumer Electronics Control (HDMI-CEC). Videosnímky a fotografie je tak možné zobrazovať na všetkých kompatibilných televíznych obrazovkách s podporou HD a ovládať ich diaľkovým ovládačom televízora.

 

Dôraz na flexibilitu

Telo prístroja EOS 60D bolo kompletne prepracované, takže teraz kombinuje ergonomicky zdokonalený zaoblený tvar s novým rozložením tlačidiel, aby bola zmena nastavení pre fotografov maximálne rýchlou a pohodlnou. Často používané ovládacie prvky fotoaparátu sú zoskupené spolu, takže umožňujú rýchly prístup, zatiaľ čo Quick Control Dial (ovládač rýchleho nastavenia), Multi-controller (viacúčelový ovládač) a tlačidlo SET (Nastavenie) boli zoskupené do jediného multifunkčného ovládača.

 

 

Špeciálne tlačidlo zrýchleného ovládania umožňuje okamžitý prístup k väčšine bežne používaných nastavení snímania a ovládacím prvkom prehrávania. Viacero tlačidiel tiež umožňuje úpravu priradených funkcií, takže užívatelia si môžu ovládanie fotoaparátu prispôsobiť podľa vlastných potrieb. Fotografovaniu krajiny s perfektne zobrazeným horizontom napomáha horizontálne nastavenie Electronic Level (Elektronická úroveň), ktoré možno zobraziť v hľadáčiku alebo v režime Live View.

 

EOS 60D je jedným z najnovších modelov od Canon, ktorý podporuje vysokokapacitné pamäťové karty SDXC. Fotografi tak získajú pamäťovú kapacitu až 2 TB, takže môžu natáčať HD video a fotografovať vo formáte RAW a JPEG bez nutnosti meniť karty.

 

 

Podeľte sa o vzácne okamihy

Pre fotografov, ktorí chcú prenášať obsah bezdrôtovo, ponúka EOS 60D funkcie Eye-Fi connected. Súčasťou fotoaparátu EOS 60D je oddiel Eye-Fi v užívateľskom rozhraní, ktorý umožňuje vypnutie funkcie WiFi, keď sa práve nepoužíva. Tým sa predlžuje výdrž batérií.

 

EOS 60D - základné vlastnosti:

 • 18-megapixelový snímač APS-C CMOS
 • Pokročilé kreatívne funkcie Basic +
 • Výklopný 7,7cm (3,0") displej s pomerom 3:2
 • Video vo Full HD s manuálnym ovládaním
 • DIGIC 4
 • ISO 100-6400, H:12800
 • Snímanie rýchlosťou 5,3 sním./s až do 58 JPEG
 • 9-bodový systém AF krížového typu
 • Systém merania iFCL so 63-zónovým dvojvrstvovým snímačom
 • Integrovaný vysielač Speedlite
 • Spracovanie RAW priamo vo fotoaparáte

 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
IceDive1
2010-08-26 14:01:07
Zvedavy som na ten integrovany vysielac speedlite. A ako to ze tu este nie je kopec prispevkov? :)
 
Peetii
2010-08-26 14:01:32
Podla mna je ten ´krok dole´ nie velmi vydareny z 50Dcka a za cenu 1 150 eur, co je D90 za 800 :)(alebo ak chcete za 1 000 :D)
 
Peetii
2010-08-26 14:02:31
Podla mna je ten ´krok dole´ nie velmi vydareny z 50Dcka a za cenu 1 150 eur, co je D90 za 800 :)(alebo ak chcete za 1 000 :D) Zaujimavsie by bolo keby toto telo uplne nahradilo rebely a posadili ho na ich cenu... :) Takto iba puta pozornost viac na 7D, ale je to mozno strategia...
 
bear
2010-08-26 14:11:05
Aj ked nepriniesol ziadne pravratne novinky (otocny displej a flash master v nizsej cenovej kategorii), medzi 7D a 550D nebolo vela priestoru. Vela ludi urcite oceni mensie rozmery, ale lepsiu ergonomiu ako 550D. Na druhu stranu downgrade oproti 50D v nizsom FPS a chybajucom AF microadjustment tak vela ludom chybat nebude.
 
Ultra TXF
2010-08-26 14:11:19
príspevok od: IceDive1
Zvedavy som na ten integrovany vysielac speedlite. A ako to ze tu este nie je kopec prispevkov? :)
Myslím,že zrovna tento počin je každému ukradnutý.Canon to pichnutím 7D medzi 50D a 5DMark 2 úplne domrvil,každý čakal ,že 7D bude fullframe.Toto už nikoho nevzruší.
Každý čaká na nového Marka IV. a objektívy,možno v skorom čase aj nový blesk.
 
vojko
2010-08-26 14:35:34
Už som si toľkokrát vravel, že nebudem na takéto príspevky reagovať, ale nedá mi. V tom Canone zrejme zamestnávajú samých neschopných ľudí, ktorí nemajú ani šajnu o trhu. Mali by ste ich osloviť a ponúknuť im svoje vedomosti a konečne im otvoriť oči, babrákom.
 
IceDive1
2010-08-26 14:44:07
Ivan ma zarazila tvoja veta ´Každý čaká na nového Marka IV´. :)))
Ale viem ako to myslis. Tak vidis ja sa viem tesit aj z malickosti.
 
Ultra TXF
2010-08-26 14:49:30
príspevok od: vojko
Už som si toľkokrát vravel, že nebudem na takéto príspevky reagovať, ale nedá mi. V tom Canone zrejme zamestnávajú samých neschopných ľudí, ktorí nemajú ani šajnu o trhu. Mali by ste ich osloviť a ponúknuť im svoje vedomosti a konečne im otvoriť oči, babrákom.
No je fakt,že kedysi mal Canon hodne navrch oproti Nikonu,potom sa to otočilo,takže niečo asi domrvili a podobne nezmysly ako pchanie 18Mpx do 550D boli úplne krok mimo.
A to že reakcie na 7D boli aké boli ,t.j.sklamanie,to si mohol čítať na blogoch po celom svete.Pretože každý čakal že 7D bude nová trieda FF.
Majú radu x000D,x00D,x0D , Mark II a ID a IDs .Načo bolo dobré vytvoriť novú vetvu typu 7D v rade APS-C tiel ? :)
Občas sa aj majster tesár utne,rovnako ako to bolo s navyšovaním MPx v mydlách ,potom sa Canon vrátil späť a teraz zase majú 10MPx v G12 a S95 .
 
Ultra TXF
2010-08-26 14:51:48
No ja neho nečakám,mne by bol nanič :) . Ale čaká sa na neho,pretože by mal priniesť niečo nové,revolučné .
 
bear
2010-08-26 14:56:02
Zatial Canon stale predava a viac fotoaparatov ako Nikon a ma vacsi zisk, ked sa situacia zmeni, mozno vymenia aj marketingove oddelenie.
 
lu_boss
2010-08-26 14:58:04
Ja neviem, ci ma alebo nema C/N/S alebo kto navrch. Asi ako kto v com. Samotny Canon ma take mnozstvo aparatov, ze vylucujem, aby si niekto nevybral podla svojho gusta. Sony tiez rozsiruje rady naoko bez rozmyslu. Co ma tesi, ze Nikon nuti vylepsovat veci v Canone, ktore Canon tak jemne povedane zanedbal (AF, blesky).
 
Ultra TXF
2010-08-26 15:04:13
príspevok od: bear
Zatial Canon stale predava a viac fotoaparatov ako Nikon a ma vacsi zisk, ked sa situacia zmeni, mozno vymenia aj marketingove oddelenie.
Ty si robíš srandu,ale je fakt,že Nikon technologicky predbehol Canon a od 40D to bolo pomerne chluché obdobie ,kde sa len plátalo každorečne novými telami,ktoré neprinášali nič nové ,450D,500D,550D,1000D,plánuje sa vraj 2000D,
teraz 60D. 7D priniesla niektoré nové veci ,ale tiež neboli prijatý úplne pozitívne ,pripadá mi to taká slepá vetva.Čaká sa na niečo,čo prekoná Nikon :),
samozrejme v najvyššej triede.To že,kopec ľudí i prifíkov za posledné 2-3 roky preško od Canonu k Nikonu nemôžeš poprieť.
Predávať predávajú,to je fakt,ale treba byť technologicky na špici,lebo časom aj tie predaje nemusia byť to pravé orechové.Ale povedzme si na rovinu,v tomto smere zase výdatne pomáha Canonu aj samotný Nikon svojou marketingovou politikou :)
 
Ultra TXF
2010-08-26 15:07:14
príspevok od: lu_boss
Ja neviem, ci ma alebo nema C/N/S alebo kto navrch. Asi ako kto v com. Samotny Canon ma take mnozstvo aparatov, ze vylucujem, aby si niekto nevybral podla svojho gusta. Sony tiez rozsiruje rady naoko bez rozmyslu. Co ma tesi, ze Nikon nuti vylepsovat veci v Canone, ktore Canon tak jemne povedane zanedbal (AF, blesky).
Ja s tebou súhlasím,len Canonu sa darilo pomerne dlho ignorovať veci okolo AF a bleskov :)Prebíjal to MPxelmi dočasne.Ale však uvidíme čo prinesie Photokina.
Vraj sa niečo chystá :) Mne je to inak úplne jedno,ja som spokojný s tým čo mám a neplánujem upgrade :)Musel by som upgradnuť aj hlavu a oči a to by mohlo bolieť :)
 
bear
2010-08-26 15:26:41
Netvrdim, ze postup Canonu je spravny, ale zatial stale predava viac fotoaparatov a to je ich primarny ciel. Nikonisti by na druhu stranu chceli viac pixelov a Nikon im okrem predrazenej D3x nic v tomto smere neponuka.
 
Marcel Rebro
2010-08-26 15:37:28
príspevok od: bear
Netvrdim, ze postup Canonu je spravny, ale zatial stale predava viac fotoaparatov a to je ich primarny ciel. Nikonisti by na druhu stranu chceli viac pixelov a Nikon im okrem predrazenej D3x nic v tomto smere neponuka.
najviac triciek predava Ken Ve Lo ... kolko ich mas?

;-)
 
markato1
2010-08-26 15:39:51
Nikon stale nema technologiu aby ponukol zakaznikom viac pixelov v dobrej kvalite a za rozumnu cenu.Reci typu ved staci 10-12mpx kazdeho nepresvedcia,pretoze na vsetko urcite nestacia:)Podla mna 60D je vyborny krok od canonu.Oproti zastaranej D90 ponuka omnoho viac funkcii,ktore si trh vyzaduje..
Najviac a najvecsie zisky su z predaja lacnejsich pristrojov pre siroke masy ludi,momentalne ma v tomto segmente canon uz obrovske zastupenie a pokial si niekto uz teraz nebude vediet vybrat v nizsej a strednej triede,tak uz iba preto lebo radsej bude filozofovat,ako fotit:)
 
bear
2010-08-26 15:49:07
Technologiu Nikon nemal pri prechode z CCD na CMOS, alebo pred uvedenim fullframe pristroja. Vtedy presviecali zakaznikov, ze CCD a APS-C je ta spravna cesta. Spravit senzor s vyssim rozlisenim nie je problem (pokial Ta nezaujima kvalita pomeru signal/sum pri denotlivych pixeloch). Aj preto si Canon ziskava pozornost tlacovymi spravami, ze spravili 120MP senzor, je to lacnejsie, ako keby mali vyrobit strednoformatovy senzor s polovicnym rozlisenim (na to by museli zmenit technologiu a zariadenia).
 
bluesman
2010-08-26 15:57:35
12 mpx vacsine fotografov musi stacit a komu nie ten filozofuje a nefoti :-) ...z 12 mpx vytlacis obrovske fotografie vo velmi dobrej kvalite ale polozme si otazku, kto tlaci velkost na ,,pol steny,,??? ja nie, ty ano?...videl som vytlacene fotky z 10mpx D200 90cm x 60cm ...vynikajuce...
...ak uz teda canon pcha tych 18mpx do 1.6tiek tak nech prinesie aj adekvatne objektivy ktore budu stihat a teraz nemyslim cenovo niekolko tisicove...nie som zastancom ani jednej zo znaciek a kludne tak ako fotim nikonom mozem aj canonom...popravde vacsina ludi len filozofuje o technike a zabuda na to ze treba fotit...howgh! :-)
 
haplo602
2010-08-26 16:01:36
príspevok od: markato1
Nikon stale nema technologiu aby ponukol zakaznikom viac pixelov v dobrej kvalite a za rozumnu cenu.Reci typu ved staci 10-12mpx kazdeho nepresvedcia,pretoze na vsetko urcite nestacia:)Podla mna 60D je vyborny krok od canonu.Oproti zastaranej D90 ponuka omnoho viac funkcii,ktore si trh vyzaduje..
Najviac a najvecsie zisky su z predaja lacnejsich pristrojov pre siroke masy ludi,momentalne ma v tomto segmente canon uz obrovske zastupenie a pokial si niekto uz teraz nebude vediet vybrat v nizsej a strednej triede,tak uz iba preto lebo radsej bude filozofovat,ako fotit:)
to som sa pobavil ... 60D oproti D90 ma navrch:

- vyklopny displej
- viac MPx

to je vsetko. pchat MPx do tychto tiel nad cca 15MP je zbytocne, vyuzije to jedine profik ako zalozne telo, lebo ku tomu uz ma kvalitne sklo. cielova skupina tychto fotakov sa zmoze tak max na 1-2 kvalitne skla, zvysok je priemer pripadne kit.

canon tymto fotakom zaplatal urcitu dieru v ponuke ktoru mu vykradal Nikon. v podstate zrovnali modelove rady vo vyssej triede:

7d - d300
60d - d90

nizsie rady su zase kusok premiesane. a tych 10-12MPx fakt staci ... kolko zvacsenin nad A3 tlacis za rok ?
 
hcpozitiv
2010-08-26 16:03:03
Ja som z 60D sklamaný chýba mi AF Micro-adjustment 9 bodové zameriavanie no čakal som viac a 18 Mpix ... skôr by som prijal nízky šum a ´veľký´ dynamický rozsah ale načo by sa páni trápili pozliepali 7D s 500 a hotovo :-(
Takže ano ja som ten čo si nevie vybrať teda vlastne viem 50D :-/
 
markato1
2010-08-26 16:13:30
neviem aky mas problem so sumom..ten microadjustment to je skoda ze to dali prec
 
markato1
2010-08-26 16:20:59
:),fajn kazdy ma pravo na svoj nazor,aj ked velmi zjednoduseny
 
rbr69
2010-08-26 16:25:42
jasne, ze reci typu ´ved staci 10-12mpx kazdeho nepresvedcia´, kedze komercnym lakadlom pre laikov je co najvyssi pocet MPX ... takze podla mna 10-12mpx bohato staci a do 60D napchali cip+procesor a la 550D a 7D ... aj ked som canonista opaet povazujem tento pocin Canonu za zbytocny ... ale ide tu o siroky predaj na trhu a nie nasu spokojnost ... mnohi zacinaju kupovat nove DSLR hlavne aj za ucelom kreativneho filmovania a nielen z dovodu fotografovania, a teda tym smerom sa bohuzial tieto pristroje uberaju :(
 
markato1
2010-08-26 16:33:43
Bola by skoda nevyuzit potencial DSLR snimacov,ked podavaju v zobrazovani vykon lepsi nez mnohe poloprofi kamery za neskutocne peniaze.Nevidim v tom nic zle,zakaznik si moze vybrat ci chce natacat video,alebo nie.myslim ze je lepsie mat tu moznost,ako nemat.Samozrejme kto je pevne rozhodnuty ze natacat nebude..ok..su aj take pristroje v ponuke..
 
IceDive1
2010-08-26 16:47:17
Na to ze D90 je uz 2 roky na trhu dost bieda nie? :)
 
pe3k
2010-08-26 16:48:04
tak tak... ja cakam na 3D alebo na 5D mark III s ostrenim aspon na urovni 7D-cka :D a viac od canonu mi netreba :D
 
pe3k
2010-08-26 16:50:02
7D je niekde inde ako D300.... D300 = 60D.... 7D nema priamu konkurenciu....
ale to je zasa debata o nicom :)
 
IceDive1
2010-08-26 16:59:06
To si fakt zadrel. Ale v dnesnom stresovom dni pobavilo. :D
 
Kaiman81
2010-08-26 17:10:39
no debata plodná,ja som názoru, 15 max 20Mpix u FF a 12 u crop a dosť. mám natlačenú aj krajinku 60x40cm z 5Mpix a je to celkom slušné,resample dokáže div... :) úprimne, výklopný LCD je mi na ..... možno pre toho kto fotí macro hej,ale inak zbytočne to znižuje odolnosť tela na poškodenie... ten skosený LCD vyzerá otrasne,za to by som dal dizajnéra v canone zastreliť. :)
ja ako Canonák túžim po jednom jedinom,nech dajú do 5D MK2 poriadne ostrenie a budem blažený ako malé bábo keď dostane prsník... :)
 
markato1
2010-08-26 17:11:28
príspevok od: IceDive1
Na to ze D90 je uz 2 roky na trhu dost bieda nie? :)
a vsak aj tebe dnes ide karta:)ci?
 
filter123
2010-08-26 17:14:09
Je vobec niaky rozdiel v obrazovej a video kvalite medzi 60D a 550D? asi nie...
 
IceDive1
2010-08-26 17:15:51
príspevok od: markato1
a vsak aj tebe dnes ide karta:)ci?
Pravda boli nie? :)
 
haplo602
2010-08-26 17:17:50
príspevok od: markato1
a vsak aj tebe dnes ide karta:)ci?
vsak ma pravdu, oboma smermi. ja len cakam co budes basnit ked pride nastupca D90 na Photokine ...
 
markato1
2010-08-26 17:22:52
príspevok od: haplo602
vsak ma pravdu, oboma smermi. ja len cakam co budes basnit ked pride nastupca D90 na Photokine ...
ked to ty povies..inak najvyssi cas..:)
 
markato1
2010-08-26 17:24:08
príspevok od: IceDive1
Pravda boli nie? :)
nemam s tym skusenosti,ale dobre vediet:)
 
Daniel.U
2010-08-26 17:25:35
za prsnik by som bol blazeny aj ja aj ked som dospely :-)
 
markato1
2010-08-26 17:29:55
no ja uz musim ist,ide sa na ryby:),nenechajte to tu vychladnut,vsak furt boli flame N/C,vecer si to tu este mozno kuknem,fajn zabavu:)
 
misodk
2010-08-26 17:31:53
a predpokladam, ze mas canon ;-)
 
haplo602
2010-08-26 17:32:15
otazka na redakciu. spravu ste uverejnili v takom zneni v akom ste ju dostali ? totiz niektore preklady anglickych terminov niesu prave stastne a niektore priam hrozne:

´Electronic Level (Elektronická úroveň)´

tymto maju na mysli elektronicku vodovahu ako pomocku na vyrovnanie horizontu.
 
IceDive1
2010-08-26 17:34:22
príspevok od: markato1
nemam s tym skusenosti,ale dobre vediet:)
Pozri sam som napisal ze napr. Speedlite ma na tomto fotaku velmi zaujima. Mam rad pokrok v technike a nie som zaslepeny ziadnou znackou. Ked mi niektora z nich posle par milion EUR na ucet tak potom tu budem flamovat o zivot. Zatial mi to je u prdele jedno. ;)
Podla mna 60D je/bude dobry fotak. Dieru do sveta sice nespravil ale svojich oddanych si najde.
 
bluesman
2010-08-26 18:02:41
nedaj sa vysmiat :-)
 
bluesman
2010-08-26 18:10:51
debata o nicom...stale sa tu prekarate ci ten ci onen fotoaparat, ktory je lepsi a bla bla bla a v podstate to je jedno, pretoze kolki z vas sa fotenim zivia???...osobne co si prezeram galerie tu pritomnych prispievatelov mam pocit ze by vacsine stacila entry level zrkadlovka a nejaka dobra kniha na zaciatok s titulom ,,Zaklady fotenia,,
...namiesto toho, aby ste teraz vybehli von a naplno vyuzili moznosti fotoaparatu ktory mate tu nezmyselne ,,diskutujete,, o nicom...musim sa len nad tym smiat...
 
conan7
2010-08-26 18:39:15
čo to je ten integrovaný vysielač speedlite? nie je to rádio však?
 
IceDive1
2010-08-26 20:02:25
príspevok od: conan7
čo to je ten integrovaný vysielač speedlite? nie je to rádio však?
Tiez ma udivuje ze mozno najvacsej vychytavke tohto fotaku venovali v tejto PR sprave tak ´vela´ miesta.
 
tomatito
ocenenie redakciou 2010-08-26 20:10:20
sa smejem kolko profikov sa tu vyskytlo a ake siahodle texty vypisuje..pouzivam 5D mark1 ked sa mi pokazi kupim si zase to iste..minule mi dosiel do ruky nikon d300s ci ake to ma oznacenie..to preco ma ten sibnuty fotak otocny volic na iso na druhej strane? na 5D si to zmenim vsetko jednou rukou..hej nikon je kuuul secia prechadzajte na nikon..ako keby to nebolo totalne jedno cim fotite...hlavne ze vas bavi diskusia...blablablalbla

blablalablalbla
blalbla
bla
blalb
albv
canon 60d je okrem otocneho displeja uplna hamba....
 
Ultra TXF
2010-08-26 20:39:10
jj :) Je tu už 7D, tak načo robili 60D ? Čakal by som niečo lepšie ako 7D a nie horšie v triede APS-C. Veď to nemá logiku, aby som púšťal na trh aparát ,ktorý je v danej kategórii APS-C horší ,ako ten ,čo tam už je :)
Načo je vlastne 60D,veď majú 550D a 7D .Na kieho frasa potrebujú ešte vypĺňať priestor medzi nimi. ?
A čo sem pletiete Nikon D90,to je 2 roky starý fotoaparát,ktorý sa nechytá ani na túto 60D , tobôž na 7D.
 
Marcel Rebro
2010-08-26 20:59:26
sa smejem ... minule sa mi dostal do ruk Vauxhall Insignia ci ake to ma oznacenie..to preco ma to sibnute auto volant na druhej strane?
 
pe3k
2010-08-26 21:06:58
príspevok od: bluesman
nedaj sa vysmiat :-)
ako som napisal debata o nicom :D D300 je podla mna strasne prehodnoteny fotak... a skutocnost je v tvojich zaslepenych ociach :)
 
pe3k
2010-08-26 21:10:08
príspevok od: IceDive1
To si fakt zadrel. Ale v dnesnom stresovom dni pobavilo. :D
ked myslis..... ale realne postavenie znaciek... D90 - 550D amaterske zrkadlovky.... 300D - 60D poloprofesionalne... a 7D je take nejake nijake.... ale urcite by som ho zaradil niekde na D300....
 
tomatito
ocenenie redakciou 2010-08-26 21:11:35
príspevok od: Marcel Rebro
sa smejem ... minule sa mi dostal do ruk Vauxhall Insignia ci ake to ma oznacenie..to preco ma to sibnute auto volant na druhej strane?
na anglickej logike sa smejem aj ja
 
bear
2010-08-26 21:19:45
Raz za cas napchaju top technologiu do vyssej triedy a postupom casu ju pouzivaju v nizsich tiedach. Robi sa to tak dlho a nie len Canon 7D>550D>60D, ale aj Nikon D300>D90>D5000. Vyvoj nizsich tied je lacnejsi a technologicke oddelenie medzicasom pracuje na dalsom technologicky vyznamnejsom kroku.
 
bluesman
2010-08-26 21:58:03
príspevok od: pe3k
ako som napisal debata o nicom :D D300 je podla mna strasne prehodnoteny fotak... a skutocnost je v tvojich zaslepenych ociach :)
fotim nim vyse dvoch rokov a je to dobry fotak...ci je prehodnoteny?...hmm ak mas na mysli cenu, tak to su vsetky fotaky vratane objektivov a celej fotografickej techniky, ak mas na mysli nieco ine, hod to do placu a mozme si este vymenit par nazorov...o co je D300 horsia (ked posudzujes kvalitu vyslednych fotiek) od 7d? nehovorim tu o videu, pocte mpx a podobnych bludoch...daj konkretny argument...ja tlacim fotky do A3...pocet pixelov je mi pri tejto velkosti fotiek u prdele...ak mas na prd objektiv kde kazda fotka ma makku kresbu tak ta ani mpx nezachrania ani nic...tak o com sa tu bavime? objektiv a nie nejaky blby fotak je to dolezite pri foteni...mne d300 s 12mpx pri pouziti kvalitnych skiel da taku ostru kresbu ze mozem tlacit fotky na ,,pol steny,, ak si zmyslim a bla bla bla
 
Hegi
2010-08-26 22:21:52
Tomáštito vás tu všetkých zotrel... Nekecajte a fotte... Ak sa vám 60D nepáči tak ho nekupujte.
 
IceDive1
2010-08-26 22:33:22
príspevok od: Hegi
Tomáštito vás tu všetkých zotrel... Nekecajte a fotte... Ak sa vám 60D nepáči tak ho nekupujte.
Naco tu je potom diskusia pod clankom? Aby sme iba ochkali?
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-08-26 22:35:05
Prave preto som nedavno odporucil sachtikus-ovi 5d mark I ale oni mi pisali hned ze nie to je uz stare, nuz... Ja tiez, ked mi odide 450tka, kupim ten, ak teda este zozeniem... A vobec mi nevadi zavierka, vymenim...
 
Marcel Rebro
2010-08-26 22:41:20
príspevok od: Hegi
Tomáštito vás tu všetkých zotrel... Nekecajte a fotte... Ak sa vám 60D nepáči tak ho nekupujte.
áno ... tomáštito rulez ... nekecajte a foťte ... najsamlepšie s 5DMK1 + čosi / 2.8L (či aké to má označenie) ... ak sa vám nepáči, natiahnite si na to staré trencle. ak to nepomáha, omotajte to technickou páskou ... najlepšie okolo hlavy (mrco´s improvement)

;-)
 
pe3k
2010-08-26 22:44:46
príspevok od: bluesman
fotim nim vyse dvoch rokov a je to dobry fotak...ci je prehodnoteny?...hmm ak mas na mysli cenu, tak to su vsetky fotaky vratane objektivov a celej fotografickej techniky, ak mas na mysli nieco ine, hod to do placu a mozme si este vymenit par nazorov...o co je D300 horsia (ked posudzujes kvalitu vyslednych fotiek) od 7d? nehovorim tu o videu, pocte mpx a podobnych bludoch...daj konkretny argument...ja tlacim fotky do A3...pocet pixelov je mi pri tejto velkosti fotiek u prdele...ak mas na prd objektiv kde kazda fotka ma makku kresbu tak ta ani mpx nezachrania ani nic...tak o com sa tu bavime? objektiv a nie nejaky blby fotak je to dolezite pri foteni...mne d300 s 12mpx pri pouziti kvalitnych skiel da taku ostru kresbu ze mozem tlacit fotky na ,,pol steny,, ak si zmyslim a bla bla bla
ja som nikdy nepovedal ze D300 je zly fotak sam som niekedy fotil nikonom... len ma stve ako to tu kazdy podava... preto neriesim uz taketo diskusie... ked mi niekto napise ze ´nedaj sa vysmiat :-) ´ alebo ´To si fakt zadrel´ je to primitivizmus :)
pre to neriesim... ale argumenty... klasicke tabulkove rozdelenie nikon D90- canon 55D ... nikon D300- canon 60D a 7D nema priameho konkurenta.... to je cele co som napisal a myslel... keby sme porovnavali parameter po parametry tak z toho vyjde najlepsie 7D a to myslim ze nikto nemoze popriet.... druha vec je realny zivot... ako fotim, co fotis a ake mam skla....
 
Hegi
2010-08-26 22:45:09
posledné skákavky boli fotené so 40D + 100mm macro... ale Tomáštito ukázal, že to nie je o foťáku :)
 
Hegi
2010-08-26 22:46:43
príspevok od: IceDive1
Naco tu je potom diskusia pod clankom? Aby sme iba ochkali?
Pravdupovediac, je tu nahovno.
 
Marcel Rebro
2010-08-26 22:55:26
príspevok od: Hegi
Pravdupovediac, je tu nahovno.
originalne to vyriesil KenRockwell. uz davno zrusil pod svojimi clankami diskusiu. ved naco diskutovat, ked mame demokraciu, ze?
 
Marcel Rebro
2010-08-26 22:59:28
príspevok od: Hegi
posledné skákavky boli fotené so 40D + 100mm macro... ale Tomáštito ukázal, že to nie je o foťáku :)
no v Tomáštitovom prípade to naozaj nie je o foťáku a nedajbože o technike. Ten o 128 (+/- 13) objektívoch, čo rozobral a teraz z nich kutí makrokombinácie, výsledky z ktorých potom skladá (ručne) do výslednej (excelentnej) podoby.
 
Marcel Rebro
2010-08-26 23:00:01
ERRATA : Ten = Len
 
Hegi
2010-08-26 23:02:10
príspevok od: Marcel Rebro
originalne to vyriesil KenRockwell. uz davno zrusil pod svojimi clankami diskusiu. ved naco diskutovat, ked mame demokraciu, ze?
Mrco, neveril by si, ale taká Amerika, to je policajný štát, za posledný mesiac som toho okúsil dosť... to zrušenie diskusií nie je vôbec zlé.
 
Marcel Rebro
2010-08-26 23:11:43
príspevok od: Hegi
Mrco, neveril by si, ale taká Amerika, to je policajný štát, za posledný mesiac som toho okúsil dosť... to zrušenie diskusií nie je vôbec zlé.
Neveril by si, ale ked som sa v Hollywúde naposledy chcel vyčúrať tíško v kríčku na úplne zašitom parkovisku, objavili sa dvaja (instaní) policajti a chceli mi dať dva dni ťurmi ... za dajaký vojažérizmus či čo. Zachránilo ma len to, že som im vysvetlil že som z Júrop, konkrétne Slowákia a že u nás sa reálne konal (a koná) film Hostel a že u nás bežne štíme kade aj tade ...
 
rbr69
2010-08-26 23:14:11
hm, diskusia hodna jej clenov
 
Marcel Rebro
2010-08-26 23:21:14
príspevok od: rbr69
hm, diskusia hodna jej clenov
Hm, diskusia vo všeobecnosti nemá členov, ale len prispievateľov. Členov (hodných aj nehodných) má snáď nejaký diskusný krúžok ...

Ale máš pravdu. Konkrétne k tejto téme som úplne OT ... :(
Teda okrem toho Vauxhallu čo má volant na opačnej strane ...
 
Ultra TXF
2010-08-26 23:32:31
príspevok od: rbr69
hm, diskusia hodna jej clenov
Neber to tak smrteľne vážne,pokiaľ nejde o život,tak nejde o nič :)
 
tomatito
ocenenie redakciou 2010-08-26 23:51:42
uz si trapny ako volant na opacnej strane chlapec...ach jaj..ani tvoj smejko na konci to nezachrani..
 
Ultra TXF
2010-08-26 23:52:16
Trochu na odľahčenie ,aby sme sa len nehádali :)

Skúste novú polohu pri milovaní!
Pracovný názov znie veľmi jednoducho: ´RODEO´


1) Obráť ženu na brucho
2) Delikátne do nej prenikni
3) Uchop jej prsia pevne do svojích rúk
4) Povedz silným a razantným hlasom: ´ Máš ich ako moja sekretárka!!!!!´
5) Od tejto chvíle je nutné udržať sa aspoň 8 sekúnd...... ! ! !

Držím palce...
 
IceDive1
2010-08-26 23:54:26
Moja uz spi tak idem testnut tu sekretarku. ;)
 
tomatito
ocenenie redakciou 2010-08-27 00:03:45
sa tu riesia nove fotaky, kto si co nove kupi lebo jeho stary fotak uz nema taky imidz, ja ked si kupim fotak fotim dokedy sa nepokazi uzavierka, neriesim ci canon vydal 70D ci 850D ci ake hluposti, ked vyda nejaky crop fotacik s max 12 megapixlami kde kvalitka snimku bude ako z 5D tak az vtedy zacnem seriozne uvazovat zaco vymenim 40D inak ma tieto nove technicke vymozenosti vobec netrapia lebo to skor canon ide dole vodou. Vid 7D aku ma ´uzasnu´ kvalitu a ostrost fotiek. 5D mark1 si nemozete kupovat lebo to uz je stareee..joj predsa len ten image bude nanic s takou zhnitou starinou kde moze kazdu chvilu dojst uzavierka. Sak este aj to 40D je novsie kde je krasne rychle zaostrovanie (novinka!!) hlavne ze to na nic poriadne nezaostri..ale to nevadi..hlavne ze je to noveee! Podobne uzasne 7D uzasna ergonomia, Wau HD video, super vyhmatany, co tam po kvalite snimkov, vlastnit dnes 7d je byt kuul. Sak canon predsa nemoze ist backwards. to proste musi byt lepsie ci nie? ..?? :D mam doma jednu foto vytlacenu na formate a1 ..nadherne ostra, krasne farby kresba vsetko enonuno, fotil som ju s canonom 300D a sigmou 50mm (fuuj sigma?) 6mpx krasne vytlacenych na A1 a ked na to pozeram nedycham a to nemam problem s ocami. Namiesto toho aby ste tu fotili poriadne a makali na sebe, zvolili si osvecenu kvalitu kupujete nove sracky lebo to je noveee IN, bude dobry image a predsa co je nove nemoze byt zle..ci nie? INGinieri od canona hadam vedia co robia, (sak bez 18mpx sa dnes neda ist ani na krok) 5d mark1? co ti sibe? to je starinaa..bleee...smejem sa...zhlboka...neviete o co prichadzate..
 
Ultra TXF
2010-08-27 00:08:07
príspevok od: tomatito
sa tu riesia nove fotaky, kto si co nove kupi lebo jeho stary fotak uz nema taky imidz, ja ked si kupim fotak fotim dokedy sa nepokazi uzavierka, neriesim ci canon vydal 70D ci 850D ci ake hluposti, ked vyda nejaky crop fotacik s max 12 megapixlami kde kvalitka snimku bude ako z 5D tak az vtedy zacnem seriozne uvazovat zaco vymenim 40D inak ma tieto nove technicke vymozenosti vobec netrapia lebo to skor canon ide dole vodou. Vid 7D aku ma ´uzasnu´ kvalitu a ostrost fotiek. 5D mark1 si nemozete kupovat lebo to uz je stareee..joj predsa len ten image bude nanic s takou zhnitou starinou kde moze kazdu chvilu dojst uzavierka. Sak este aj to 40D je novsie kde je krasne rychle zaostrovanie (novinka!!) hlavne ze to na nic poriadne nezaostri..ale to nevadi..hlavne ze je to noveee! Podobne uzasne 7D uzasna ergonomia, Wau HD video, super vyhmatany, co tam po kvalite snimkov, vlastnit dnes 7d je byt kuul. Sak canon predsa nemoze ist backwards. to proste musi byt lepsie ci nie? ..?? :D mam doma jednu foto vytlacenu na formate a1 ..nadherne ostra, krasne farby kresba vsetko enonuno, fotil som ju s canonom 300D a sigmou 50mm (fuuj sigma?) 6mpx krasne vytlacenych na A1 a ked na to pozeram nedycham a to nemam problem s ocami. Namiesto toho aby ste tu fotili poriadne a makali na sebe, zvolili si osvecenu kvalitu kupujete nove sracky lebo to je noveee IN, bude dobry image a predsa co je nove nemoze byt zle..ci nie? INGinieri od canona hadam vedia co robia, (sak bez 18mpx sa dnes neda ist ani na krok) 5d mark1? co ti sibe? to je starinaa..bleee...smejem sa...zhlboka...neviete o co prichadzate..
Máš pravdu ! Ja mám 50D a ostatné ma nesere.
Ale sere ma ,že som vydržal len 4 sekundy :)
Koľko sekúnd si vydržal ty ? :)
 
sunajn
2010-08-27 05:09:01
príspevok od: Ultra TXF
Máš pravdu ! Ja mám 50D a ostatné ma nesere.
Ale sere ma ,že som vydržal len 4 sekundy :)
Koľko sekúnd si vydržal ty ? :)
Amen!
 
Pospo
2010-08-27 08:26:09
príspevok od: Ultra TXF
Máš pravdu ! Ja mám 50D a ostatné ma nesere.
Ale sere ma ,že som vydržal len 4 sekundy :)
Koľko sekúnd si vydržal ty ? :)
Zi a nechaj zit Tomas. Ked mi nechuti svieckova, tak si ju v restike neobjednam. Ty si objednal a prskas na kucharov, ako si dovolil vobec nieco take uvarit. V dobrom, ale tvoj ton pripomina podrazdeneho snerta a tym do duse nikomu neprehovoris. Urcite nie pod tymto clankom.
 
Marcel Rebro
2010-08-27 08:35:00
príspevok od: Ultra TXF
Máš pravdu ! Ja mám 50D a ostatné ma nesere.
Ale sere ma ,že som vydržal len 4 sekundy :)
Koľko sekúnd si vydržal ty ? :)
´aj tak je kyslé´ povedala líška ...
 
rbr69
2010-08-27 09:11:49
príspevok od: Pospo
Zi a nechaj zit Tomas. Ked mi nechuti svieckova, tak si ju v restike neobjednam. Ty si objednal a prskas na kucharov, ako si dovolil vobec nieco take uvarit. V dobrom, ale tvoj ton pripomina podrazdeneho snerta a tym do duse nikomu neprehovoris. Urcite nie pod tymto clankom.
myslim, ze v pohode tymto prehovoril minimalne tym, ktori sa chcu zamysliet, ci chcu fotit alebo vlastnit ... som canonista, ale posledne vystupy v segmente crop tiel od canonu su spickovane na laicku verejnost a na technokratov ... samosebou nech si kazdy uzije svoje peniaze ako chce, ale malezamyslenie pred kupou takehoto produktu je na mieste ... viem si predstavit novacika, co si 60d kupi, ale upgradeovat napr. vlastnika 400d, co so ja, by som isto odradzal od 60d ... podstatny pre mna je sum cipu, na aps-c 15 a viac mpx je nezmysel dotahvany pridanymi novymi technologiami ... chapem, ze vyvoj sa musi niecimzaplatit a neocakava sa ani stagnacia ... vyvj, biznis, uspech firmy jedna vec ... poteba pre skuocne fotografovainie druha ... preto sa kludne mozem podpsat pod tomatitov prispevok
 
haplo602
2010-08-27 09:11:55
príspevok od: Ultra TXF
Máš pravdu ! Ja mám 50D a ostatné ma nesere.
Ale sere ma ,že som vydržal len 4 sekundy :)
Koľko sekúnd si vydržal ty ? :)
no ked 5D mkI je starina tak ja fotim dinosaurom :-)
 
drecpy©photo
2010-08-27 09:13:34
Páni, z celej tejto siahodlhej debaty je najkrajší ten vtip. Už dlho som sa takto nezasmial. Majme dobré svetlo tam, kde ho všetci najviac potrebujeme - v srdci.
 
rbr69
2010-08-27 09:16:27
príspevok od: rbr69
myslim, ze v pohode tymto prehovoril minimalne tym, ktori sa chcu zamysliet, ci chcu fotit alebo vlastnit ... som canonista, ale posledne vystupy v segmente crop tiel od canonu su spickovane na laicku verejnost a na technokratov ... samosebou nech si kazdy uzije svoje peniaze ako chce, ale malezamyslenie pred kupou takehoto produktu je na mieste ... viem si predstavit novacika, co si 60d kupi, ale upgradeovat napr. vlastnika 400d, co so ja, by som isto odradzal od 60d ... podstatny pre mna je sum cipu, na aps-c 15 a viac mpx je nezmysel dotahvany pridanymi novymi technologiami ... chapem, ze vyvoj sa musi niecimzaplatit a neocakava sa ani stagnacia ... vyvj, biznis, uspech firmy jedna vec ... poteba pre skuocne fotografovainie druha ... preto sa kludne mozem podpsat pod tomatitov prispevok
sorry za preklepy, pisem cez pda ;-)
 
Marcel Rebro
2010-08-27 09:17:38
príspevok od: IceDive1
Moja uz spi tak idem testnut tu sekretarku. ;)
moja sekretarka ma dovolenku. pozicias tvoju?
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-08-27 09:43:40
príspevok od: Ultra TXF
Máš pravdu ! Ja mám 50D a ostatné ma nesere.
Ale sere ma ,že som vydržal len 4 sekundy :)
Koľko sekúnd si vydržal ty ? :)
toto som presne vravel (aj vravim) aj ja...Ja vravim aj, ze 350D ma lepsiu kvalitu ako napr 550D. Len mna hned zotru ze este som tie nove v ruke nedrzal a uz porovnavam... no vsak ale vidim testovacie snimky ktorych je kopec po nete napr aj na dpreview... tiez hovorim, ide o obrazovu kvalitu, tomu ostatnemu, sa da prisposobit...takisto kaslem na vsetky somarinky nove merania, vacsi hladacik... Naco? Ked to foti horsie :DDD
 
maRmaRko
2010-08-27 09:54:17
Si ma zabil tým vtipom.. skoro som sa tu pototo... fakt paráda.. nemá chybu..!!
 
maRmaRko
2010-08-27 09:54:52
BTW k téme..
S čoho bude telo? tiež z horčíkovej zliatiny? tak ako 40/50D?? alebo to bude plast?
 
conan7
2010-08-27 10:17:55
plast
 
rbr69
2010-08-27 10:22:34
este pre doplnenie ´předpokládána cena, která by se měla orientačně pohybovat okolo 28 000 Kč (včetně DPH) za samotné tělo´
http://www.fotografovani.cz/art/nov_df_am/dslr-canon-eos-60d-preview-2010.html
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-08-27 10:42:00
Dlho sa cakalo na tento model a vidno to aj v mnozstve prispevkov. Opat je tu skupinka tych, ktory cakali na zazrak, ze dostanu nieco revolucne. Ti su samozrejme sklamani. Novy EOS 60D ma pritom vsetky vylepsenia, ktore sa dali ocakavat a ktore prevzal z modelov 7D a 550D. Novy snimac, mierna zmena ergonomie, Full HD video, Digic 4 a ako bonus vyklopny displej, za ktory sa modlilo mnoho uzivatelov.
Adresy na EOS 7D, ze to mal byt nastupca 5D su mimo. Proste Canon spravil APS-C pristroj v rovnakej triede ako 5D, pre tych, ktory vyhody APS-C uprednostnia pred FF. Problem je niekde inde. V tom, ze EOS 5D II nie je to prave orechove a vsetci cakaju poriadny upgrade, ktory konecne vylepsi AF, displej a ergonomiu ovladania videa.
 
Ultra TXF
2010-08-27 10:48:25
.....´Novy EOS 60D ma pritom vsetky vylepsenia, ktore sa dali ocakavat a ktore prevzal z modelov 7D a 550D.´.....

Takže má to čo 550D a 7D , tak načo sem pchať ešte 60D. Myslím,že po nástupe 7D mohli túto radu x0D úplne vypustiť.Majú úplne dole 1000D,chystá sa 2000D .
Majú stred 550D a top 7D. To hádam na APS-C mohlo stačiť :) Načo sú dobré 4 skupiny APS-C zrkadloviek,to vedia len v Canone. Riešia hovadiny a to čo by mali neriešia.
 
maRmaRko
2010-08-27 10:50:04
príspevok od: peterburda
Rád dodávam, že kráľovnou všetkych plastikových toy cams je DIANA. Viac info na : www.dianacamera.com
ee. ale to je teda veľká škoda..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-08-27 10:56:02
Teba to ale vytocilo! Tata rada fotoaparatov je tu od pociatku Af Canonov, pocinajuc EOS 100, 50, 30, 33...cez digitalne modely 10D...50D. Ak sa ti zda rada APS-C husta, nie je navine tato trieda, ale, ze Canon zahustil amatersku triedu, pretoze z nej spravil takmer strednu (EOS 550D). Ak sa ti zda, ze EOS 60D a EOS 550D su takmer totozne aparaty, mal by si icjh obidva chytit do ruky a isty cas pouzivat. Ved aj ty si si mohol miesto tvojej EOS 50D kupit 500D.
Ak si taky vytoceny, co si ty konkretne ocakaval od tohto noveho modelu?
 
mcm_dj
2010-08-27 11:02:14
´...,to vedia len v Canone.´
zeby D3000, D5000, D90 a D300 neboli tiez 4 skupiny v APS-C?
 
sparks05
2010-08-27 11:04:04
ja som ocakaval nove ostrenie a hlavne nie plastove telo
 
IceDive1
2010-08-27 11:10:19
príspevok od: sparks05
ja som ocakaval nove ostrenie a hlavne nie plastove telo
Keby Canon takto nedegradoval 60D tak by sa im len tazko predavala 7D. Cize ten plast viem pochopit. Tak isto to ma aj Nikon. Kovove telo ma len D300. Nejako tie fotaky odlisit musia.
 
kralik_j
2010-08-27 11:20:49
príspevok od: Ultra TXF
Trochu na odľahčenie ,aby sme sa len nehádali :)

Skúste novú polohu pri milovaní!
Pracovný názov znie veľmi jednoducho: ´RODEO´


1) Obráť ženu na brucho
2) Delikátne do nej prenikni
3) Uchop jej prsia pevne do svojích rúk
4) Povedz silným a razantným hlasom: ´ Máš ich ako moja sekretárka!!!!!´
5) Od tejto chvíle je nutné udržať sa aspoň 8 sekúnd...... ! ! !

Držím palce...
tak to sa ti podarilo, smejem sa az sa za brucho chytam, ... dobry ftipek ;)
 
Ultra TXF
2010-08-27 11:22:11
Ja som neni vytočený,naopak,klídek :)Som trochu dobitý,som večer skúšal to rodeo :) Ale k veci .
Ako sám píšeš 60D nepriniesla nič nové,čo by tu už nebolo,to je pre mňa problém.Resp.nie problém,ale to tým myslím,keď hovorím,že keby ho neuviedli,nič sa nestane :)
Mne je jasný rozdiel medzi triedami,mal som 450D predtým , trieda x0D má tradíciu a rozdiel medzi x00D a x0D je jasný.
Pre mňa v podstate mala byť 7D 60Dčkom . 7D som očakával ako nástupcu 5D.
A nielen ja.
Takto teraz len ochudobnili 60D aby nebol ako 7D a vtrepali ho medzi 550D a 7D.Načo ?
A pritom 5D by potreboval nástupcu ako soľ.
 
Ultra TXF
2010-08-27 11:24:08
No šak to sa nemajú tiež čím chváliť :)
Nástupca D90 nikde,už by sa patrilo :)
 
maTTo_corp
2010-08-27 11:25:02
príspevok od: Ultra TXF
Máš pravdu ! Ja mám 50D a ostatné ma nesere.
Ale sere ma ,že som vydržal len 4 sekundy :)
Koľko sekúnd si vydržal ty ? :)
...vo veľa veciach s tebou súhlasím...

..ale príde mi, že občas píšeš ako keby si chcel byť silou mocou nejaký mučeník či čo....nadávaš tu ľuďom, čo si kúpia nový foťák...prečo? keď si kúpia starý, sú lepší? alebo?
 
bear
2010-08-27 11:25:28
príspevok od: sparks05
ja som ocakaval nove ostrenie a hlavne nie plastove telo
Takze si necakal 60D, ale upgrade 7D a ta je na upgrade zatial dost mlada a hlavne ju netlaci konkurencia. Jedinu konkurenciu ma D300s a ta ma nizsie rozlisenie a horsie zvlada vyssie ISO. S otocnym LCD, magneziovym telom a lepsim ostrenim (so 7D) by bola cena urcite vyssia ako pri 7D.
 
Ultra TXF
2010-08-27 11:34:22
príspevok od: bear
Takze si necakal 60D, ale upgrade 7D a ta je na upgrade zatial dost mlada a hlavne ju netlaci konkurencia. Jedinu konkurenciu ma D300s a ta ma nizsie rozlisenie a horsie zvlada vyssie ISO. S otocnym LCD, magneziovym telom a lepsim ostrenim (so 7D) by bola cena urcite vyssia ako pri 7D.
Ja som čakal,že 7D nebude 7D ,ale 60D už minulý rok.
Čakal som ,že 7D bude FF . Namiesto toho je tu okresaná 7D v podaní 60D,čo mi pripadý tým pádom ako zbytočný krok.

 
marek zelina
2010-08-27 12:20:08
príspevok od: misodk
a predpokladam, ze mas canon ;-)
a ja predpokladam ze ten co sa opytal ma nikon,...tieto zabomysie vojny su neuveritelne trane,..fakt ludia spametanjte sa,..ohodnotte tento produkt popripade porovnajte s konkurenciou ale forum o c/n k...tinach ma uz fakt nebavi,...ja mam canon - vyhovuje mi to,.....niekto druhy ma zas nikon a logicky mu tiez vyhovuje,...kazdy je iny a prave preto tu nieje jeden vyrobca zrkadloviek,...
 
Kaiman81
2010-08-27 12:31:07
príspevok od: marek zelina
a ja predpokladam ze ten co sa opytal ma nikon,...tieto zabomysie vojny su neuveritelne trane,..fakt ludia spametanjte sa,..ohodnotte tento produkt popripade porovnajte s konkurenciou ale forum o c/n k...tinach ma uz fakt nebavi,...ja mam canon - vyhovuje mi to,.....niekto druhy ma zas nikon a logicky mu tiez vyhovuje,...kazdy je iny a prave preto tu nieje jeden vyrobca zrkadloviek,...
jj,niekto má rád Mercedes ja zasa Subaru,niekto Hondu a ďalší zasa Fiat... :D
každé ale plní svoj účel. :)
 
misodk
2010-08-27 12:36:11
príspevok od: marek zelina
a ja predpokladam ze ten co sa opytal ma nikon,...tieto zabomysie vojny su neuveritelne trane,..fakt ludia spametanjte sa,..ohodnotte tento produkt popripade porovnajte s konkurenciou ale forum o c/n k...tinach ma uz fakt nebavi,...ja mam canon - vyhovuje mi to,.....niekto druhy ma zas nikon a logicky mu tiez vyhovuje,...kazdy je iny a prave preto tu nieje jeden vyrobca zrkadloviek,...
nie, nema ani nikon ani canon :). flame c/n je mu ukradnuty. prispevok, ktory komentoval si vsak taku otazku pytal prave preto, ze tieto vojny su trapne.
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-08-27 13:02:08
Mučeník :DDD skoro som zo stolicky padol... A to mam aj z hojdacim mechanizmom...
Mylim ze naraza na ludi ktory hovoria ze tieto nove su lepsie a co hovoria ze maju ake novinky, vacsie rozlisenie, nove merania, af a kadeco ine..
Ale obrazova kvalita (to najviac podstatne) je cim dalej tym horsia a nevyrovna sa starsim modelom canonu.
 
Ultra TXF
2010-08-27 13:12:26
Trepeš kraviny Cako ! Obrazová kvalita hlavne pri vyššom ISO stále stúpa ,rovnako kvalita sa nezhošila navyšovaním pixelov.To umožňuje tlačiť vo väčšom formáte so zachovaním detailov a samozrejme ti viac pixelov umožňuje aj väčší orez. V tvojom prípade to je jedno , to určite,ale neporovnávaj výstup z 300 alebo 350 D a 7D.Tatiaľ čo na 300D bolo použiteľné ISO maximálne 800 a väčšie tuším ani nemali,tak na 7D môžeš fotiť na 3200 ISO .
 
tomatito
ocenenie redakciou 2010-08-27 13:20:22
nástupca,nástupca,nástupca, márne ja stale cakam nástupcu 20D ktorý bol žiaľ posledny crop fotak s kvalitným precízným zaostrovanim a úžasnou kvalitou snímkov
 
tomatito
ocenenie redakciou 2010-08-27 13:27:43
príspevok od: Ultra TXF
Trepeš kraviny Cako ! Obrazová kvalita hlavne pri vyššom ISO stále stúpa ,rovnako kvalita sa nezhošila navyšovaním pixelov.To umožňuje tlačiť vo väčšom formáte so zachovaním detailov a samozrejme ti viac pixelov umožňuje aj väčší orez. V tvojom prípade to je jedno , to určite,ale neporovnávaj výstup z 300 alebo 350 D a 7D.Tatiaľ čo na 300D bolo použiteľné ISO maximálne 800 a väčšie tuším ani nemali,tak na 7D môžeš fotiť na 3200 ISO .
az ma zadúša od smiechu, rezanim tych kropových šumienok sa dostanes k niečomu co velmi pripomína výstup z mobilného telefónu, je uplne jedno ze to ma 18mpx
 
Ultra TXF
2010-08-27 13:31:04
príspevok od: tomatito
az ma zadúša od smiechu, rezanim tych kropových šumienok sa dostanes k niečomu co velmi pripomína výstup z mobilného telefónu, je uplne jedno ze to ma 18mpx
Teba môže zadúšať,ale už tu bol raz uvedený test- článok,kde porovnávali efekt telekonvertoru a kropu z viacMPx čipu .Čo myslíš aký bol výsledok ? :)
Inak nič v zlom,ale myslím,že by ti paslo pseudonym slavomir II. Možno by si mal menej zblízka pozerať pavúkom do očí :)
 
Sachtikus
ocenenie redakciou 2010-08-27 13:33:26
príspevok od: Cako
Prave preto som nedavno odporucil sachtikus-ovi 5d mark I ale oni mi pisali hned ze nie to je uz stare, nuz... Ja tiez, ked mi odide 450tka, kupim ten, ak teda este zozeniem... A vobec mi nevadi zavierka, vymenim...
Mne 450ka odisla a chcem si urobit radsot s novym strojom, 5ka je fajn, ale pomale seriove a crop este tiez potrebujem, ja uz mam viacmenej istu 50ku a v buducnosti k nej 5ku mk2. plus natrafit v bazari na 5ku ku ktorej sa majitel spraval pekne, neivem no, tazko..
 
tomatito
ocenenie redakciou 2010-08-27 13:41:20
príspevok od: Ultra TXF
Teba môže zadúšať,ale už tu bol raz uvedený test- článok,kde porovnávali efekt telekonvertoru a kropu z viacMPx čipu .Čo myslíš aký bol výsledok ? :)
Inak nič v zlom,ale myslím,že by ti paslo pseudonym slavomir II. Možno by si mal menej zblízka pozerať pavúkom do očí :)
mozme sa bavit o fototechnike ale svoje hlúpe poznámky si odpusti, ked fotim makro ťahám najextrémnejšie detaily aké len idu,vyskusal som mnoho fotakov viem ake som mal vysledky,co fotis ty?
 
maTTo_corp
2010-08-27 13:47:04
príspevok od: Cako
Mučeník :DDD skoro som zo stolicky padol... A to mam aj z hojdacim mechanizmom...
Mylim ze naraza na ludi ktory hovoria ze tieto nove su lepsie a co hovoria ze maju ake novinky, vacsie rozlisenie, nove merania, af a kadeco ine..
Ale obrazova kvalita (to najviac podstatne) je cim dalej tym horsia a nevyrovna sa starsim modelom canonu.
...ja názor nikomu brať nejdem, nemal so toho toľko v rukách...no predsa len ide aj o to, ako to napíše...
 
bear
2010-08-27 13:51:42
príspevok od: tomatito
mozme sa bavit o fototechnike ale svoje hlúpe poznámky si odpusti, ked fotim makro ťahám najextrémnejšie detaily aké len idu,vyskusal som mnoho fotakov viem ake som mal vysledky,co fotis ty?
Ja som bol vystupom 550D prijemne prekvapeny, ale crop s velkym rozlisenim je samozrejme ovela narocnejsi na kresbu objektivu a stabilitu fotaku ako fullframe, takze ostrost pri 100% crope budes mat na 12MP fullframe vzdy vyssiu ako pri 18MP APS-C, ale pri APS-C dosiahnes vacsiu hlbku ostrosti a lepsie prekreslenie detailov pri rovnakom zvacseni. Zrovna na macro je podla mna 60D s vyklopnym LCD vyborna. Ak ju da Canon na recenziu, dam Ti do recenzie aspon jeden makro zaber s MP-E 65
 
MajkY
2010-08-27 14:08:41
Nerozumieš tomu, to je ako keby si povedal, že Nikon ma vyradiť D90, pretože ma D3100 low end, D5000 mid? a D300s semi profi. Tak načo tam D90? Ak to porovnavaš medzi Nikon a Canonm tak konkurenčne je to D3100 - 1000D / D5000 - 550D / D90 - 60D / D300s - 7D /. Samozrjeme, že niektoré tela majú navrch oproti konkurencií v danej kategórií, ale tak je to vždy.
 
Granko
2010-08-27 14:22:43
nejdete na pivo?
 
Granko
2010-08-27 14:24:40
zaujímavé info, lebo ani plast nemusí byť zlý z pohľadu cestovateľa kvôli nižšej váhe...počkám si na reálne testy...
 
tomatito
ocenenie redakciou 2010-08-27 14:29:22
príspevok od: bear
Ja som bol vystupom 550D prijemne prekvapeny, ale crop s velkym rozlisenim je samozrejme ovela narocnejsi na kresbu objektivu a stabilitu fotaku ako fullframe, takze ostrost pri 100% crope budes mat na 12MP fullframe vzdy vyssiu ako pri 18MP APS-C, ale pri APS-C dosiahnes vacsiu hlbku ostrosti a lepsie prekreslenie detailov pri rovnakom zvacseni. Zrovna na macro je podla mna 60D s vyklopnym LCD vyborna. Ak ju da Canon na recenziu, dam Ti do recenzie aspon jeden makro zaber s MP-E 65
ja výklopny displej riesim na 5d cez zigview S2C takze ani to ma na 60d velmi neuchvatilo, ale tak samozrejme ze to je krok vpred u conana
 
conan7
2010-08-27 14:55:10
príspevok od: tomatito
ja výklopny displej riesim na 5d cez zigview S2C takze ani to ma na 60d velmi neuchvatilo, ale tak samozrejme ze to je krok vpred u conana
kde? u mňa nie.ja nejdem nikde.
 
haplo602
2010-08-27 15:41:04
príspevok od: MajkY
Nerozumieš tomu, to je ako keby si povedal, že Nikon ma vyradiť D90, pretože ma D3100 low end, D5000 mid? a D300s semi profi. Tak načo tam D90? Ak to porovnavaš medzi Nikon a Canonm tak konkurenčne je to D3100 - 1000D / D5000 - 550D / D90 - 60D / D300s - 7D /. Samozrjeme, že niektoré tela majú navrch oproti konkurencií v danej kategórií, ale tak je to vždy.
mas to pomiesane ... Dxx a Dxxx mal Nikon vzdy na rovnakej urovni, potom doplnil D3000 a D5000 ... v podstate D5000ka je ta redundantna, kedze D3000 je low end.

Canon oproti tomu komplet pomiesal svoje produktove rady, jedine co ostalo na svojom mieste je xxxD. 7D je novy high-end APS-C, 1000D je novy low-end. xxD s uvedenim 60D znizili o uroven (resp pol urovne). To je to, co tu ludi stve. V podstate 50D nema nastupcu. 7D je upgrade, 60D je downgrade.
 
haplo602
2010-08-27 15:42:53
príspevok od: Granko
nejdete na pivo?
konecne dobry prispevok!
 
vikee
2010-08-27 16:13:18
Stala sa chyba, chceli to nazvat 600D
 
MajkY
2010-08-27 16:16:44
A v čom sa ako mýlim podľa teba?
 
vikee
2010-08-27 16:18:42
18MP a ´Toy filter effect´ :D
 
bear
2010-08-27 17:00:42
Je to relativne, nizsie fps. absencia MF adj. a plastove telo je sice downgrade, ale aj plast toho dost vydrzi (vid priklad 350D, co prezila pad z kilometra).
60D obsahuje dost vychytavok oproti 50D, co z neho robia hodnotny upgrade:
- lepsi senzor
- vstavany commander pre externe blesky
- elektronicka vodovaha
- vyvolanie RAW a aplikovanie filtrov priamo vo fotoaparate
- otocny display s vyssim rozlisenim a lepsou antireflexnou upravou
- nizsia hmotnost
- vacsia a inteligentnejsia bateria
 
Mycroft
2010-08-27 19:54:48
Faxcopy už má aj uvedenú cenu --- Canon EOS 60D telo --- 1 069,00 €
 
conan7
2010-08-27 20:53:31
ale čo je ten commander? to je ako st-e2? či čo to je?
 
Granko
2010-08-27 21:01:05
príspevok od: conan7
ale čo je ten commander? to je ako st-e2? či čo to je?
hej, to :o)
ty si nikdy nevidel Star Trek? tam bol komander...a čo robil? riadil :o)
 
conan7
2010-08-27 21:07:19
ja také chobotiny nepozerávam :))))))))
tak to neni to avizované rádio však?
 
Granko
2010-08-27 21:11:07
rádio v tejto triede? neblázni..to ak bude, tak len v 1Ds..toto je infra, presne to isté, čo v 7D, len dúfam s vychytanými muchami...
 
conan7
2010-08-27 21:15:19
príspevok od: Granko
rádio v tejto triede? neblázni..to ak bude, tak len v 1Ds..toto je infra, presne to isté, čo v 7D, len dúfam s vychytanými muchami...
hm tiež pravda. pýtal som sa sprostosť...
 
Granko
2010-08-27 21:22:05
príspevok od: conan7
hm tiež pravda. pýtal som sa sprostosť...
vidíš, prišiel si na to aj sám :o)
 
Strhak
2010-08-27 21:46:55
príspevok od: Granko
zaujímavé info, lebo ani plast nemusí byť zlý z pohľadu cestovateľa kvôli nižšej váhe...počkám si na reálne testy...
záleží aký plast ;-)
Ja len tak na margo toho, http://www.youtube.com/watch?v=D1tTBncIsm8 za kuknutie to stojí. Odporúčam celé, bude aj oheň ;-)))
 
Sachtikus
ocenenie redakciou 2010-08-27 23:03:38
príspevok od: Strhak
záleží aký plast ;-)
Ja len tak na margo toho, http://www.youtube.com/watch?v=D1tTBncIsm8 za kuknutie to stojí. Odporúčam celé, bude aj oheň ;-)))
O M F G :D:D:D
 
dedo Milan
2010-08-28 13:04:15
mne uchádza pri mnohých príspevkoch v tejto debate určitý nadhľad. nie je to dávno, čo sa fórum relatívne zjedotilo pri ťahaniciach Canon vs. Nikon o tom, že v prvom rade ide o systém s ktorým sa zjednotím a nie o značku. dokonca, keď o to Karol napísal, množstvo diskutujúcich sa zasadzovalo, že jeho príspevok by mal povinne naskakovať pri otázkach s tým spojených. mnoho diskutujúcich práve na túto skutočnosť akoby zabudlo. ono je to podľa mňa o tom, že ak som si vybral systém, tak preto, že v ňom nachádzam takú skladbu prvkov, telá, objektívy a ostatné príslušenstvo, ktoré mi ´vyhovuje´ skladbou ortimentu, ergonómiou, kvalitou a nie v neposlednom rade i cenou. ak sa budem pozerať na kritéria nákupu takouto optikou/1,4 tak nemôže prísť k ťahaniciam a invektívom kto je prečo a aký huj. a nakoniec ten chlapík v tom ´youtube´ je určite psychicky narušený, ak testujem čo ktoré telo vydrží i debil vymyslí sofistikovanejšie metódy porušenia stroja. tento mi pripadá skôr ako dvádzajúci sa tinedžer, čo si on môže dovoliť. záverom iba toľko, že chaos, akoby sa zdalo u jednotlivých značiek a ich typov asi nebude chaosom, ale dobre vypočítaným marketingovým ťahom na bežných konzumentov, určite nie pre takú spoločnosť ako je tu. nám to môže tak pripadať, ale silne pochybujem, že firma by tak chaoticky produkovala jednotlivé modely. ako už bolo povedané, laická verejnosť sa chytí na Mpx, video možno na ISO, ale podstatné veci, ktoré uprednostňujeme mi tu sú niekde inde. s pozdravom dedo Milan
 
marek zelina
2010-08-28 14:07:20
pozrel som videjko a som velmi prekvapeny co tie tela zvladli
 
Strhak
2010-08-28 14:57:02
príspevok od: marek zelina
pozrel som videjko a som velmi prekvapeny co tie tela zvladli
o to sa bavíme o hobby plastových aparátoch. Plast má niektoré vlastnosti ktoré sú lepšie ako tie čo majú kovy. Pred nedávnom vyšla EF 100 f/2,8 L IS USM macro sklo. Tiež mnoho ľudí nadávalo že je to prvé eLko z plastu. Mám ho osobne a je veľmi dobré a to aj po konštrukčnej stránke. To ale že či to bol správny krok sa ukáže až o povedzme 5 rokov keď už bude mať toho naozaj hodne za sebou. Zatiaľ sa mi páči lebo je ľahké a v zime sa mi k nemu ruka nelepí ;-)))
Možno aj preto až tak toľko nezatracujem tie plasty aj keď prvé reakcie na 60D boli u mňa určite rozporuplné. No potom som si začal dávať plusy a mínusy a bolo to už v celku OK
 
conan7
2010-08-28 21:54:33
hehe ale trošku odrb. ked to oblieval tak mal vybratú batériu :) ked sa ti to stane v reále, ty baterku budeš mať pravdepodobne vnútri a už si s tým odpálil foťák :)
a japonci oni sú totál šibnutí, to vieme :)
 
Strhak
2010-08-28 22:37:45
príspevok od: conan7
hehe ale trošku odrb. ked to oblieval tak mal vybratú batériu :) ked sa ti to stane v reále, ty baterku budeš mať pravdepodobne vnútri a už si s tým odpálil foťák :)
a japonci oni sú totál šibnutí, to vieme :)
jojo hlavne že sa poprechádzal ;-)))
 
kecal
2010-08-30 09:31:50
mám skúsenosti s plastovými telami. Po čase ( koniec záruky ) začnú poriadne netesniť. Týždeň čo týždeň čistenie chipu. Stále bordel a dookola. Teda pokiaľ sa ten foťák používa. Zaručené scény sú:

motokros
stavba s prachom ( kde sa reže kameň, betón, búracie práce )
lúka s kvitnúcou trávou po pás ( peľ z trávy )
atď ...

Po vyčistení chipu stačí pád sklopení zrkadla a ten bordel opäť vylezie zo štrbín a špár plastov ako nočná mora. Aj preto som prešiel na triedy utesnených tiel ( vtedy D200 ) - 4 roky prevádzky mi dali za pravdu, jediné čistenie chipu po 2 rokoch v servise ( koniec garancie ) kde ho vyčistili ( nie že by bolo treba ) prelepili gumenné polepy na tele a tak. Pár krát som to zvnútra pro forma prefúkol po očistení mokrou ( naozaj mokrou, nie vlhkou ) švédskou utierkou po akcií kedy na tele zostalo kopu blata, či prachu ( motokros ). A čo to kovové telo vydrží mechanicky .. .-)

Ja by som za plast prachy už nedal. Má to síce výhody ( neodliepajú sa polepy, váha a cena ale tie končia po 1, či 2 cykloh leto/zima.
 
duroslav
2010-08-30 10:02:19
S tým neodliepaním polepov pomaly. Možnože majú o niečo väčšiu výdrž než na horčíkových telách, ale....
Mne konkrétne sa na D90 jeden začal odlepovať po roku používania.
Niekde na ephote je aj článok na túto tému.
 
romrut
2010-08-30 10:44:19
kecal root, co ty uz dokazet potrepat za veci.... dufam ze ta uz nik neberie vazne ... :-)
 
kecal
2010-08-30 11:11:15
príspevok od: romrut
kecal root, co ty uz dokazet potrepat za veci.... dufam ze ta uz nik neberie vazne ... :-)
Priateľu, neviem koľko digi zrkadloviek si už vlastnil, ale to čo som písal vychádza iba zo skúseností. Ty si nenapáísal nič iné iba stupiditu. Ale hlupáčikov ako ty je dosť plný web, najmä tých čo nevedia prežrieť ak im niekto napíše pravdu pod fotku .-) A ich jedinou starosťou je okiadzať každého kto ´nepochopil´ ich umenie :-D ...
 
Dano Leitman
2010-08-30 16:51:00
Ocakaval som nieco ine od 60D ale niekomu urcite dobre posluzi . Pre moje ucely nadmieru postaci aj 40D
 
energybb
2010-08-30 19:10:51
Naco mat fotak do ktoreho pomali uz daju aj java hry- ked obrazova kvalita je stale na bode mrazu- osobne jediny fotak co podla mna stoji za to--- stale hovorim o ob. kvalite je EosD Mark 4 fakt jedina novinka co sa podarila - skoda len, ze cena je astronomicka- pracujem s nim uz par mesiacov na uplnom manuali a neviem si ho vynachvalit. Ale tak pre mladu generaciu je tato D 60 postacujuca hracka
 
Ferry
2010-08-31 13:01:58
príspevok od: energybb
Naco mat fotak do ktoreho pomali uz daju aj java hry- ked obrazova kvalita je stale na bode mrazu- osobne jediny fotak co podla mna stoji za to--- stale hovorim o ob. kvalite je EosD Mark 4 fakt jedina novinka co sa podarila - skoda len, ze cena je astronomicka- pracujem s nim uz par mesiacov na uplnom manuali a neviem si ho vynachvalit. Ale tak pre mladu generaciu je tato D 60 postacujuca hracka
Som neuveritelny canonista ale toto je hracka...EOS 1D mk4 je naozaj uzastny fotak...ja osobne mam 5D mkII a osobne som cakal na to co prinesie photokina hlavne na 1Ds mk4....mal som 30D a 40D to bolo super aj 50D by som bral ale stačilo by mu aj 10Mpix no toto je zasa co? 18Mpix a hracka ako vysita...Canon to pre mna ponusnul do 100vkovej rady. Skoda cakal som uplne iny smer. Trh to asi potrebuje ale nie fotografi ty sa radsej pozru o radu vyzsie i ked cena 5D a 1D je zasa trocha inde a samozrejme objektivi su podstatne drahsie na FF ako na corp...no co uz trh udava smer
 
werdza
2010-08-31 21:09:31
Mna ten otocny displej velmi zaujal, podla mna super vec na autoportrety a streetky fotene z nadhladu, podhladu a od brucha na slepo. Mne moj 450D zacina nestacit isom 1600 (minule som zas fotila na koncerte kde bolo iso 1600, cas 1/50 a clona 1,8 malo :( ) a potrebujem nejaky kde si mozem dat iso vyssie a nebude ten sum brutalne vidno. Tak by ma zaujimalo ako vyzeraju fotky pri ise nad 1600
 
Kaiman81
2010-09-01 20:45:44
No ja mám foták 4r a polep som mal dolu keď sa čistil hranol,bolo ho treba rozobrať, sú tam stále tie samé a držia ako hluchej dvere... :D
no ale ja mám Canon,u Nikonu je známe že sa to po roku odliepa. :)
 
Strhak
2010-09-20 23:05:50
no tak dnes som mal prvý krát v ruke tento aparát. Čo k nemu povedať, asi len toľko že to nieje až taký šmejd. Porovnávať ho môžem smelo s 50D. Prvé keď som ho chytil do rúk som ostal prekvapený ako mi do nich padol. Po ergonomickej stránke je na tom asi najlepšie s EOS 7D s pomedzi všetkých Canonov. Grip na ruku je veľmi komfortne tvarovaný a to aj spredu a aj zo zadu. Keď ho držíte nemáte vôbec pocit že by ste mali v ruke kus plastu lebo celkové spracovanie je na naozaj vysokej úrovni. To čo mi zo začiatku trochu vadilo bolo poistka na otočnom voliči režimov ktorú som nakoniec pochválil, zapínanie oproti 50D sa mi zo začiatku kým som si naň ako tak nezvykol zdalo zvláštne. V podstate by mu nebolo takmer čo vytýkať až na jednu vec, v zadu otočný volič na zmenu F je menší ako pri 50D a je bližšie ku gripu. Ja nemám moc veľké ruky no na 50D sa mi osobne lepšie ovláda. Môj subjektívny názor je taký že ide trocha z tuha. Inak po ergonomickej stránke je dokonalí a aj tento podľa mňa nedostatok je dôsledkom použitia veľkého displeja. Keď už som pri tom displeji, je to asi to najlepšie čo na trhu v súčastnosti je. Canon prvý krát do svojej zrkadlovky umiestnil otočný displej. Prvé čo som si pozeral bolo prevedenie kĺbu. To je spravené ozaj poctivo a nemal by byť s tým problém. Práve toto by mohol byť veľkým lákadlom pre ľudí čo sa rozhodujú teraz pre nový aparát. Využitie vidím hlavne pri makre, autoportréte alebo na koncertoch kde potrebujem fotiť z ponad hlavy. Ozaj vodováha je hodne presná. Menu prístroja je podstatne obšírnejšie ako pri 50D. Už vieme že je to plastový aparát no nijak by som ho za to neodsudzoval. Dnes plasty majú niekedy podstatne lepšie vlastnosti ako kovy a čas ukáže či tento krok bol správny. Čo k nemu ešte napísať??? Hmmm, nefotil som s ním keďže som nemal k nemu žiaden objektív a ani nebolo na to čas. Preto tu nejdem písať o obrazovej kvalite. No viem že keď ho dám dakomu do rúk bude sa mu hneť páčiť jeho spracovanie, ergonómia a dizajn. Keďže Canon už nedodáva 50D a do predávajú sa posledné modeli zo skladov tu na slovensku bude zaujímavé sledovať ako sa uchytí tento aparát na trhu. Osobne mu predpovedám úspech ako mal EOS50D ;-)
Inak dnes som videl G12, SX30, S95 a výnimočný IXUS 1000 HS
 
pivec
2010-11-01 20:54:17
zdravim vas burlivych debatujucich :) precital sm takmer vsetky prispevky a zabralo mi to teda docela hodne casu. prejdem teda rovno k veci:
fotim nieco cez dva roky mam 1000D a zacinam pocitovat, ze mi nestaci. moj rozpocet je okolo 1000€ a rozmyslam nad 60D(FF nechcem bo nemam na to sklá a crop mi vyhovuje). po precitani viacerych recenzii sm sa rozhodoval medzi 550D, 50D, 60D. akosi mi prislo, kedze je to najnovsi model z vysie zmienovanych tak zrejme bude asi najlepsou volbou. ide totiz aj o to ze rad by sm tocil obcas i nejake video. tym padom 50D odpadava, aj ked ma momentalne ovela rozumnejsiu cenu ak 60D. 550 sa mi nepaci kvoli nizkemu fps pri seriovom foteni. chcel by sm ulahcit rozhodovanie, bo novy fotak by sm chcel do noveho roku. myslite teda, ze 60D (upgradujem z 1000D) je pre mna dobrou volbou? v konecnom dosledku by sm mozno mohol video ozeliet. vdaka
p.s.: sm zaryty canonak o nikone ma plz nepresviedcajte. vyhovuje mi canon ako ergonomiou tak i ovladanim
 
Memm
2010-12-27 14:45:46
príspevok od: haplo602
to som sa pobavil ... 60D oproti D90 ma navrch:

- vyklopny displej
- viac MPx

to je vsetko. pchat MPx do tychto tiel nad cca 15MP je zbytocne, vyuzije to jedine profik ako zalozne telo, lebo ku tomu uz ma kvalitne sklo. cielova skupina tychto fotakov sa zmoze tak max na 1-2 kvalitne skla, zvysok je priemer pripadne kit.

canon tymto fotakom zaplatal urcitu dieru v ponuke ktoru mu vykradal Nikon. v podstate zrovnali modelove rady vo vyssej triede:

7d - d300
60d - d90

nizsie rady su zase kusok premiesane. a tych 10-12MPx fakt staci ... kolko zvacsenin nad A3 tlacis za rok ?
No už som viac krát počul názor, keď chceš foťák, kúp si Canon všetko ostatné sú len napodobeniny
 
Memm
2010-12-27 14:48:46
príspevok od: pivec
zdravim vas burlivych debatujucich :) precital sm takmer vsetky prispevky a zabralo mi to teda docela hodne casu. prejdem teda rovno k veci:
fotim nieco cez dva roky mam 1000D a zacinam pocitovat, ze mi nestaci. moj rozpocet je okolo 1000€ a rozmyslam nad 60D(FF nechcem bo nemam na to sklá a crop mi vyhovuje). po precitani viacerych recenzii sm sa rozhodoval medzi 550D, 50D, 60D. akosi mi prislo, kedze je to najnovsi model z vysie zmienovanych tak zrejme bude asi najlepsou volbou. ide totiz aj o to ze rad by sm tocil obcas i nejake video. tym padom 50D odpadava, aj ked ma momentalne ovela rozumnejsiu cenu ak 60D. 550 sa mi nepaci kvoli nizkemu fps pri seriovom foteni. chcel by sm ulahcit rozhodovanie, bo novy fotak by sm chcel do noveho roku. myslite teda, ze 60D (upgradujem z 1000D) je pre mna dobrou volbou? v konecnom dosledku by sm mozno mohol video ozeliet. vdaka
p.s.: sm zaryty canonak o nikone ma plz nepresviedcajte. vyhovuje mi canon ako ergonomiou tak i ovladanim
Či 50D alebo 60D je dobrá voľba, ak máš na novší tak neváhaj a kúp si 60. Ide aj o profigrip čo 550D nemá. Je rozdiel fotiť s tým a bez. To je odomňa asi všetko
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-12-27 21:04:59
príspevok od: pivec
zdravim vas burlivych debatujucich :) precital sm takmer vsetky prispevky a zabralo mi to teda docela hodne casu. prejdem teda rovno k veci:
fotim nieco cez dva roky mam 1000D a zacinam pocitovat, ze mi nestaci. moj rozpocet je okolo 1000€ a rozmyslam nad 60D(FF nechcem bo nemam na to sklá a crop mi vyhovuje). po precitani viacerych recenzii sm sa rozhodoval medzi 550D, 50D, 60D. akosi mi prislo, kedze je to najnovsi model z vysie zmienovanych tak zrejme bude asi najlepsou volbou. ide totiz aj o to ze rad by sm tocil obcas i nejake video. tym padom 50D odpadava, aj ked ma momentalne ovela rozumnejsiu cenu ak 60D. 550 sa mi nepaci kvoli nizkemu fps pri seriovom foteni. chcel by sm ulahcit rozhodovanie, bo novy fotak by sm chcel do noveho roku. myslite teda, ze 60D (upgradujem z 1000D) je pre mna dobrou volbou? v konecnom dosledku by sm mozno mohol video ozeliet. vdaka
p.s.: sm zaryty canonak o nikone ma plz nepresviedcajte. vyhovuje mi canon ako ergonomiou tak i ovladanim
nie je o čom chod do 60D. podla mna má mooc dobrý obraz meranie a slušný AF. Mal som ho na pár týždňov a točí skvelé vide a robí pekné ostré fotky aj s takou starinou ako je 17-40L či plasťák 18-55IS
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2010-12-30 19:41:02
odporucaly by ste mi radsej NIKON D7000 + OBJEKTÍV AF-S DX 18-105 VR ako tuto D 60 siatku ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-12-30 20:08:18
príspevok od: DEVOTEE
odporucaly by ste mi radsej NIKON D7000 + OBJEKTÍV AF-S DX 18-105 VR ako tuto D 60 siatku ?
Na taketo otazky sluzi forum. Za posledne dva tyzdne to tam je rozoberane aspon 4x!!!
 
dusan89
2010-12-30 20:16:55
príspevok od: DEVOTEE
odporucaly by ste mi radsej NIKON D7000 + OBJEKTÍV AF-S DX 18-105 VR ako tuto D 60 siatku ?
nikon je urcite niekde inde, su na neho fantasticke odozvy na fore, myslim ze Karol Srnec s nim nafotil Dóm Sv. Martina, tak si popozeraj, ale ak si mozes vybrat, tak skor nikon.
 
AReYco
2010-12-30 20:30:43
Mne tie Cannony akosi nešmakujú...nepáči sa mi design ani držanie zato som sa zaľúbil do D90-tky
 
Bilbo
2011-04-11 23:37:22
Popravde ja tento fotak pokladam fest postaveny na video a hlavne tym otocnym dysplajom to dali dost najavo lebo 550 je tot het total rovnake len bez malickosti a hlavne otocneho dyspleja a tych ktorych laka viac toceniefotakmi nez fotenie (najdu sa aj taky - hlasim sa knim) tak viac vyhovuje otocny dysplej uz canon nemoze asi mysliet len na fotografou ak zapojil aj video a ak vo svete a hlavne na hudobnej scene dostavaju Canony dotela, prsote musia nieco ponuknut aj Filmarom nielen fotografom
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia