Hore

CES 2013: Nové kompaktné fotoaparáty Panasonic

Panasonic LUMIX DMC-FS50 - jednoduchosť a štýl vo vreckovom prevedení

CES, 7. januára 2013 - Nový 16,1-megapixlový Panasonic DMC-FS50 na prvý pohľad zaujme štíhlym elegantným zovňajškom. Štýlový dizajn navyše dopĺňajú vyspelé fotografické parametre a bohatá funkčná výbava. Tento všestranný „univerzál“ si získa predovšetkým začínajúcich fotografov a používateľov, ktorí od svojho fotoaparátu očakávajú kvalitné fotografie a HD video bez akéhokoľvek nastavovania.

DMC-FS50 je vybavený 24mm širokouhlým objektívom LUMIX DC VARIO s 5x optickým zoomom (ekvivalent 35mm: 24-120mm) a 16,1 megapixelovým CCD snímačom.

V nových modeloch značky Panasonic nechýba ani jedna z najobľúbenejších súčastí výbavy celého radu Lumix - režim inteligentnej automatiky iA. Pri inteligentnom meraní expozície fotoaparát automaticky nastavuje optimálne expozičné hodnoty pre rôzne oblasti záberu, aby nedochádzalo k prepalom či utopeniu kresby v tieňoch. Výsledkom sú kvalitné a výborne exponované fotografie s plynulými tonálnymi prechodmi. Pri fotografovaní v protisvetle sa automaticky aktivuje funkcia pre vyrovnanie prílišných kontrastov v zábere. V režime iA funguje aj automatické rozpoznávanie tváre, inteligentné nastavenie citlivosti, a inteligentný automatický výber motívového programu. Užívatelia sa tak môžu tešiť na výnimočne kvalitné snímky bez toho, aby museli akokoľvek prenikať do zložitej fotografickej techniky.
Milovníci kvalitných videozáznamov ocenia možnosť natáčania v HD rozlíšení 720p (dĺžka do 15 minút). FS50 umožňuje pomocou funkcie LUMIX Image Uploader veľmi jednoduché zasielanie fotografií aj videozáznamov na obľúbené internetové komunitné servery. Vybrané fotografie či filmy stačí označiť a fotoaparát pripojiť k počítaču, k samotnému prenosu potom slúži jednoduchý sprievodca. Do počítača nie je nutné inštalovať žiadny softvér. Snímky je možné týmto spôsobom posielať na Facebook, videozáznamy na YouTube. Pribudla aj samostatná spúšť pre videozáznam.
Ďalšou novinkou je kreatívny režim Panorama Shot, ktorý umožňuje jednoduchým spôsobom vytvoriť panoramatickú fotografiu krajiny. Menej skúsení fotografi nepochybne ocenia aj funkciu automatickej retuše (Auto Retouch), ktorá upraví jas a kontrast vybranej fotografie, aby mala pôsobivejší vzhľad.

Panasonic LUMIX DMC-FS50


Snímky a videá ukladá FS50 na microSD / SDHC karty, ktoré dnes používa drvivá väčšina smartfónov. Stačí vybrať pamäťovú kartu z fotoaparátu a po vložení do telefónu sa môžete pochváliť svojim kamarátom s fotografiami, ktoré telefónom neurobíte.
LUMIX FS50 bude na slovenskom trhu dostupný od marca v striebornom a čiernom prevedení za MOC119 EUR.

Tam, kde iní nestačia: Panasonic LUMIX DMC-FT5 s podporou Wi-Fi

CES, 7. januára 2013 - Kompaktný LUMIX DMC-FT5 bol navrhnutý nielen pre tých, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvo na horách či pod vodou, ale aj pre každodenné životné situácie bez akýchkoľvek obmedzení. Vďaka odolnému telu nemusíte venovať svoju pozornosť zaobchádzaniu s fotoaparátom, pretože piesok, prach ani voda ho rozhodne nezaskočia. To poteší vás i vaše malé ratolesti, ktorým môžete prístroj bez obáv zveriť. Vítanou novinkou je možnosť bezdrôtového pripojenia a ovládanie fotoaparátu smartfónom cez Wi-Fi.

Odolný kompakt Panasonic FT5 disponuje Wi-Fi rozhraním doplneným technológiou NFC, a tak je možné sa jediným dotykom pripojiť nielen k bezdrôtovej sieti, ale aj k inému zariadeniu. Pomocou aplikácie LUMIX (platformy iOS, Android) jednoducho prepojíte fotoaparát s tabletom alebo smartfónom a displej mobilného zariadenia následne funguje ako hľadáčik aj spúšť. FT5 tak môžete spustiť do skalnej štrbiny alebo prehodiť cez bok lode a v pokoji robiť jedinečné fotky, ktoré by inak vôbec nemohli vzniknúť. Zhotovené snímky môžete cez Wi-Fi uložiť na vzdialené úložisko LUMIX Cloud, kde máte k dispozícii 1 GB priestoru. Odtiaľ je možné fotografie jednoducho pretiahnuť na svoje účty sociálnych sietí Facebook, Flickr, Picasa, Twitter alebo YouTube. Nová funkcia Instant Transfer umožňuje automatické kopírovanie fotografií a videozáznamov do tabletu alebo smartfónu a cez domáci bezdrôtový router je možné fotky aj videá v pôvodnej veľkosti archivovať priamo do počítača. Samozrejmosťou je bezdrôtové prepojenie fotoaparátu s televízorom, kde si môžete prezerať snímky na obrazovke s veľkou uhlopriečkou.

Panasonic LUMIX DMC-FT5


LUMIX FT5 je vysoko odolný fotoaparát, ktorý vás nesklame v žiadnej situácii. Nezáleží na tom, či sa potápate, ležíte na pláži, visíte na skale alebo bežíte spletitými uličkami mesta. Pri FT5 sa môžete spoľahnúť, že najlepšia snímka bude tá vaša a pritom sa nemusíte báť, či to fotoaparát vydrží. Je vodotesný do hĺbky 13 m, odolný voči nárazu z výšky 2 m, tlaku 100 kg a mrazuvzdorný do -10 °C.

Vysokú odolnosť skvele dopĺňa bohatá výbava. Fotoaparát je osadený špičkovým 28mm širokouhlým objektívom LEICA DC VARIO-ELMAR so 4,6x optickým zoomom, má 16,1 megapixelový MOS snímač s vysokou citlivosťou a nový obrazový procesor Venus Engine. Kompakt ponúka možnosti časozberného a sekvenčného snímania (10 snímok za sekundu) aj záznam Full HD videa (1920 x 1080; 50p) vo formáte AVCHD, vrátane výborného zachytenia zvuku v kvalite Dolby Digital. Vo chvíľach, kedy je nutné držať fotoaparát len ​​jednou rukou, oceníte samostatnú spúšť videozáznamu. Aj v tomto režime je k dispozícii inteligentná automatika iA a optická stabilizácia obrazu POWER OIS, ktoré zvolia optimálne nastavenie prístroja pre dané svetelné podmienky.

Zábudlivých fotografov poteší vstavaný GPS/GLONASS modul. Aby ste si nemuseli pamätať, ktorú horu ste práve odfotili, môžete do snímky vložiť aj presné GPS súradnice miesta, kde ste fotili.

Ak sa držíte viac pri zemi, bližšie k hladine a adrenalínovým zážitkom je pre vás aj výstup na kopec za mestom, môžete si z ponuky Panasonic okrem FT5 vybrať aj podobne ladený model - LUMIX FT25.

Ten je vhodný skôr pre každodenné použitie a menej extrémne zážitky. FT25 je vodotesný do hĺbky 7 m, odolný voči nárazu z výšky 1,5 metra a mrazuvzdorný do -10°C. Užívatelia sa aj tu môžu spoľahnúť na 16,1 megapixelový snímač, avšak tentoraz doplnený 25mm širokouhlým objektívom s 4x optickým zoomom a možnosťou záznamu HD videa vo formáte MP4 av rozlíšenie 1280 x 720 (25p).
FT5 bude na slovenskom trhu dostupný vo farebnom prevedení: oranžová, modrá, čierna a strieborná za MOC do 399 EUR. FT25 sa bude predávať farebných variantoch čierna, červená, modrá a biela za MOC okolo 199 EUR.

Panasonic LUMIX DMC-FT25

Panasonic LUMIX DMC-LZ30: Lovte bez zbrane!

CES, 7. januára 2013 - Panasonic predstavuje kompaktný digitálny fotoaparát LUMIX DMC-LZ30, štýlovú „pušku“, s ktorou ulovíte perfektné snímky aj na veľkú vzdialenosť. Jeho základná charakteristika hovorí sama za seba: výkonný 35x optický zoom (ekvivalent 35mm: 25-875 mm), objektív s optickým stabilizátorom obrazu, 16,1 megapixelový CCD snímač s vysokým rozlíšením a špičkový obrazový procesor LSI.

Okrem širokých možností manuálneho nastavenia ponúka nový ultrazoom LZ30 aj režim inteligentnej automatiky iA. Tento režim spája optickú stabilizáciu obrazu s automatickým rozpoznávaním tváre, inteligentným nastavením citlivosti a inteligentným automatickým výberom motívového programu. Užívatelia sa tak môžu tešiť na kvalitné fotografie bez toho, aby sa museli starať o nastavenie akýchkoľvek hodnôt.


DMC-LZ30 tiež dokáže nahrávať HD video v rozlíšení 1280 x 720p vo formáte Motion JPEG (max. dĺžka 15 minút), kedy sú k dispozícii aj obľúbené funkcie Creative Control a Creative Retouch s celkovo 10 (Creative Control) a 11 (Creative Retuch) efektovými filtrami. LZ30 ponúka tiež funkcie Panorama Shot a HDR (High Dynamic Range) pre zhotovenie panoramatických snímok aj spomalených záberov. Okrem klasickej spúšte má LZ30 aj druhú samostatnú spúšť pre videozáznam, takže prechod do videorežimu je otázkou okamihu.

Fotoaparát je osadený 25mm širokouhlým objektívom s 35x optickým zoomom (ekvivalent 35mm: 25 - 875 mm). Objektív obsahuje 14 optických členov v 10 skupinách, vrátane 3 ED členov (Extra-low Dispersion) a jednej obojstranne asférickej šošovky. Obrazový procesor reprodukuje obraz s nízkou úrovňou šumu aj pri vysokej citlivosti ISO 1 600. Maximálnu hodnotu citlivosti je možné nastaviť na ISO 6 400. 3-palcový LCD displej s rozlíšením 460 000 pixelov zaručuje ostrý a jasný obraz za akýchkoľvek svetelných podmienok.

Program PHOTOfunSTUDIO 9.0 LE umožňuje jednoduchú katalogizáciu a triedenie fotografií a filmov, ako aj jednoduchý prístup k vybraným snímkam. Samozrejmosťou je možnosť pridania fotiek / videa na obľúbené sociálne siete ako sú napríklad Facebook alebo server YouTube.

Lumix LZ30 bude dostupný v máji tohto roku za MOC pohybujúcu sa okolo 239 EUR.

Technológiami nabitý superzoom LUMIX DMC-TZ40, (ktorý) dokáže komunikovať cez Wi-Fi

CES, 7. januára 2013 - Na svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky bol dnes predstavený fotoaparát LUMIX DMC-TZ40, ktorý je v súčasnosti najlepšie vybaveným digitálnym kompaktom spoločnosti Panasonic. S mimoriadnou kvalitou obrazu, množstvom vyspelých funkcií, 20x optickým zoomom, možnosťou natáčať Full HD videozáznam (50p) a Wi-Fi prepojením je ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú kompakt bez kompromisov.

Nový LUMIX TZ40 je osadený 18 Mpix snímačom s vysokou citlivosťou a patrí k najtenším digitálnym kompaktom s 20x optickým zoomom. Kontrola zhotovených záznamov je teraz ešte dokonalejšie vďaka novému dotykovému LCD s rozlíšením 920k bodov. Na slovenskom trhu bude TZ40 k dispozícii v 4 farebných prevedeniach - čiernej, červenej, bielej a striebornej.

Panasonic LUMIX DMC-TZ40


Základom krištáľovo čistého obrazu je vylepšený vysoko citlivý 18,1 megapixelový snímač MOS a obrazový procesor Venus Engine v kombinácii s 24mm širokouhlým objektívom LEICA DC. Okrem fotografovania umožňuje TZ40 robiť Full HD videozáznam vo formáte AVCHD aj MP4 a je vybavený aj stereofónnym mikrofónom.
Integrácia bezdrôtového pripojenia otvára majiteľom TZ40 veľa nových, zábavných možností - fotoaparát je možné ovládať na diaľku prostredníctvom mobilných zariadení alebo smartfónov. Po spustení aplikácie LUMIX v telefóne alebo tablete sa displej mobilného zariadenia premení na hľadáčik zobrazujúci záber v reálnom čase a priamo na tablete/telefóne môžete ovládať zoom aj závierku. Skupinovú rodinnú fotku alebo autoportrét tak zvládnete s hravou noblesou a nemusíte pri tom ani zdĺhavo hľadať dobrú pozíciu pre fotoaparát, ani odbiehať od fotoaparátu do záberu. Integrácia Wi-Fi štandardu umožňuje aj okamžité zdieľanie fotografií a videí s priateľmi a rodinou, bez potreby ich prenosu do počítača.

Ďalšou veľkou prednosťou nového fotoaparátu je možnosť jednoducho ukladať fotky a videá do cloudového úložiska cez službu LUMIX Club Cloud Sync. Nemusíte tak mať obavy, že počas dovolenky nevystačíte s kapacitou pamäťovej karty. Vďaka využitiu technológie NFC (Near Field Communication) je pripojenie TZ40 k Wi-Fi sieti hračkou. Technológia NFC totiž slúži okrem prenosu dát aj pre zjednodušenie konfigurácie zariadenia. Rozpozná teda nastavenie vášho internetového zariadenia a umožňuje uložiť, odoslať aj zdieľať vaše fotografie.

Intuitívne a užívateľsky ústretové funkcie sa samozrejme neobmedzujú iba na bezdrôtové rozhranie. Nová päťosová stabilizácia (v piatich rovinách) a korekcia sklonu umožňujú kompenzovať akýkoľvek náklon fotoaparátu alebo chvenie ruky fotografa, takže si môžete byť istí výborným výsledkami aj v nepriaznivých podmienkach ako je fotografovanie v aute, v pohybe a pod. Rýchla automatika Light Speed ​​AF zaostrí za 0,1 sekundy, takže kvalitné zábery zaobstaráte za okamih. Ďalšou možnosťou je využiť sekvenčné snímanie s frekvenciou 10 snímok za sekundu (profesionálna hodnota) a až potom vybrať najlepšiu snímku.

TZ40 tiež ponúka inteligentné funkcie iA, vrátane rozpoznávania tvárí (Face Recognition), ktorá si pamätá vašich priateľov aj rodinu a podľa aktuálneho záberu automaticky koriguje nastavenie fotoaparátu. Vďaka širokej škále kreatívnych režimov môžete jednoducho urobiť panoramatické zábery alebo retušovať fotografie priamo na mieste. High Dynamic Range umožňuje automaticky zachytiť farebne verné snímky, aj keď fotíte proti svetlu, kým High Speed ​​Video režim umožňuje obohatiť videozáznam vložením spomalenej filmovej sekvencie.

Súčasne s modelom TZ40 bude pre užívateľov, ktorí nechcú využívať bezdrôtové rozhranie uvedený aj model LUMIX DMC-TZ35. Tento fotoaparát ponúkne rovnaké vlastnosti ako TZ40, len je osadený menším 16,1 megapixelovým snímačom MOS a nedisponuje Wi-Fi pripojením.

LUMIX TZ40 bude na slovenskom trhu dostupný od apríla vo farbách čiernej, červenej, bielej a striebornej s cenou okolo 399 EUR. Model TZ35 bude dostupný tiež od apríla, vo farebnom prevedení čiernej a striebornej za MOC pohybujúcou sa okolo 279 EUR.

Lumix XS1 - extra dávka štýlu (nielen) do dámskej kabelky

CES, 7. januára 2013 - Úplne nový LUMIX DMC-XS1 je zhmotnením harmónie štýlu a techniky. Len 14 mm tenký fotoaparát s 16,1 megapixelmi a 5x zoomom je elegantným doplnkom pre každého. Jeho rozmery sú porovnateľné so smartfónmi, no jeho 24mm širokouhlý objektív a 5x zoom sa postarajú o vynikajúce výsledky.

LUMIX XS1 je aj napriek kompaktným rozmerom elegantného tela nabitý množstvom funkcií, ktoré poskytujú vynikajúce výsledky v každej situácii. 24mm objektív s 5x zoomom sú spoľahlivou zárukou kvality každej snímky a jeho širokouhlá charakteristika sa najviac prejaví pri fotografovaní architektúry, prírodných scenérií ako aj pri skupinových fotkách v interiéri, kde fotograf nemá kam cúvať, aby sa mu do záberu vošli všetci.

Panasonic LUMIX DMC-FS1

LUMIX XS1 nie je len ideálnym fotoaparátom pre fotografovanie "v pohybe", ale ponúka aj možnosť záznamu HD videa (1280 x 720 pixelov). Natočený záznam možno bez akýchkoľvek úprav zdieľať na Facebooku alebo "zavesiť" na YouTube, prípadne prehrať na širokouhlej televízii s vysokým rozlíšením. Fotografie aj videozáznamy sa ukladajú na pamäťové karty microSD/SDHC, ktoré sú kompatibilné s väčšinou mobilných telefónov.

Výslednú kvalitu fotografií aj videa umocňuje v oboch režimoch pravá optická stabilizácia obrazu (MEGA OIS). Citlivý mechanizmus stabilizátora pohybuje počas expozície optickými členmi objektívu a veľmi účinne tak zabraňuje rozostreniu snímok vplyvom chvenia prístroja, takže ani trasúca sa ruka fotografa alebo výmole na ceste neohrozia plánovaný výsledok.

Ten v prípade XS1 môžete navyše ešte zdokonaliť využitím širokej škály kreatívnych režimov a funkcií. Úplne nová funkcia Creative Control ponúka výber z 13 rôznych efektových režimov pre fotografiu aj video. Možnosti ako napríklad Retro, Pop a Miniatúra poskytujú novú úroveň kreativity a vtipné filtre pre natáčanie videa i fotografovanie. Funkcia Creative Retouch dokonca umožňuje použiť tieto filtre aj spätne, t.j. upravovať už natočený/nafotený materiál. Ohromujúce zábery dosiahnete s panoramatickým režimom, kde stačí len pohybovať fotoaparátom a zvyšok za vás zabezpečí automatika. Obsluha fotoaparátu s veľkým 2,7- palcovým displejom je veľmi jednoduchá a príjemná, takže to zvládne naozaj každý.
Ak nechcete alebo nemáte čas nastavovať parametre fotenia, potom máte k dispozícii funkciu inteligentnej automatiky iA, ktorá postráži, aby zábery neboli rozmazané a iA Intelligent Scene Selector, kedy automatika odhadne zámer fotografa a nastaví fotoaparát na správny scénický režim. LUMIX XS1 vám bude zábavným spoločníkom v málo osvetlenom nočnom klube aj spoľahlivým sprievodcom na letnej dovolenke pri poludňajšom slnku.

Lumix XS1 bude k dispozícii v 5-tich farbách za MOC okolo 119 EUR v priebehu marca 2013.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Marcel Rebro
2013-01-09 10:02:48
Tento pan "Tlacova sprava" sa unoval zverejnit aj technicke parametre ... ak by to dakoho zaujimalo

http://www.dpreview.com/news/2013/01/07/Panasonic-lumix-dmc-xs1-fh10-f5
 
marcus_labeo
2013-01-09 10:42:40
príspevok od: Marcel Rebro
Tento pan "Tlacova sprava" sa unoval zverejnit aj technicke parametre ... ak by to dakoho zaujimalo

http://www.dpreview.com/news/2013/01/07/Panasonic-lumix-dmc-xs1-fh10-f5
Heh, f6,9 (!) na dlhom konci v kombinácii s 1/2,3" 16 MPix čipom, to len bude kvalitka!
 
Marcel Rebro
2013-01-09 12:01:27
príspevok od: marcus_labeo
Heh, f6,9 (!) na dlhom konci v kombinácii s 1/2,3" 16 MPix čipom, to len bude kvalitka!
Dlhy koniec ma netrapi. 14mm sirka, 24mm/2.8, 120 EUR znie lakavo ako fotak do vacku. Aj ked ja mam vacok velky a nosim v nom RX100
 
marcus_labeo
2013-01-09 13:37:05
príspevok od: Marcel Rebro
Dlhy koniec ma netrapi. 14mm sirka, 24mm/2.8, 120 EUR znie lakavo ako fotak do vacku. Aj ked ja mam vacok velky a nosim v nom RX100
Tak ten foťák do vačku si zvolil velice dobre. A RX100 je popri S100/S110 jediný naozaj vreckový profikompakt (ja mám S100 a uprednostnil som ho pred inými profikompaktmi - RX100 vtedy nebola - práve pre tú skladnosť na úrovni mobilu).
Darmo je ale ten Olympus tenký, so 16 MPix 1/2,33" čipom a f2,8-6,9 nebude dávať lepšie výsledky ako mobil s 1/3" čipom, 8 Mpix a f2,4. Takže nie, zmysel takéhoto foťáku nevidím a ak už malý skladný foťák, tak niečo také, ako mám ja alebo Ty.
 
sesso
2013-01-11 15:09:20
Nejako vam nesedia fotky ku popisu (LUMIX DMC-FT5) akoze to co je na obrazku je vodotesne???
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia