Hore

Fujifilm novinky

Fujifilm FinePix A610 a A800

 

Obidva prístroje sú unikátom vo vstupnej A sérii  po prvýkrát disponujú Super CCD HR senzorom s rozlíšením 6,3 a 8,3 Mpx a pokročilým proce-sorom na spracovanie obrazu Real Photo Processor. Spolu s ma-lým zväčšením senzora by aj vstupné kompakty Fujifilmu mohli dosahovať vý-borné výsledky za nižšej hladiny osvet-lenia, podobne, ako dosahujú prístroje rady F. FinePix A610 pritom ponúka najvyššiu citlivosť do ISO 400 a A800 do ISO 800. Obidva fotoaparáty majú troj-násobný optický zoom v rozsahu 39-117 mm u Finepix A610 a 36-108 mm u FinePIx A800 (v prepočte na 35 mm film) a LCD o veľkosti 2,5'' s 115.000 obrazovými bodmi. Zaujímavosťou sú dvojité sloty pre úložné médium a to na XD karty aj na stále popu-lárnejšie SD karty. Obidva fotoaparáty sú napájané dvoma praktickými AA tužkovými akumulátormi.

Fujifilm FinePix F40 FD  

 

je pokračovateľom úspešnej série F, ktorá je známa výkonom pri nižších hladinách osvetlenia. F prístroje dosahovali vôbec najlepšie výsledky pri vyšších hodnotách ISO a tak umožňovali snímanie bez blesku aj v relatí-vne málo osvetlenom prostredí. Maximálna citlivosť ISO u F40 FD je však oproti predchodcom znížená z 3200 na 2000, pravdepodobne pre zvýšený obsah pixelov v snímači. Fotoaparát disponuje totiž senzorom s rozlíšením 8,3 Mpx. Obraz sprostredkúva 3-násobný optický zoom v rozsahu 36-108, f 2,8-5,1 (v prepočte na kinofilm), trochu na škodu zmizli polomanuálne režimy priority času a clony. Ostré portréty s jasnými tvárami zabezpe-čuje Face Detection, čo je HW funkcia fotoaparátu, ktorý rozoznáva tváre osôb vo fotografovanej scéne a ostrí a exponuje práve na ne. Fotoaparát nerozoznáva tváre podľa pleťovej farby ale pomocou snímania trojuholníkov tvorených párom očí a perami. Týmto spôsobom má byť údajne schopný zaostriť v neuveriteľnom čase 0,05 sekúnd!!!

 

Fujifilm FinePix IS-1  

 

Je poslednou a tak trochu špecifickou novinkou Fujifilmu. Ide totiž o poz-menenú verziu FinePix S9100 pod názvom FinePix IS-1, ktorá je vysoko citlivá na IR žiarenie a tak nájde uplatnenie hlavne vo vedeckých alebo kriminalistických aplikáciách. Možno však k fotoaparátu dokúpiť tzv. hot mirror filter, ktorý blokuje IR žiarenie a fotoaparát tak reaguje na denné svetlo ako normálny prístroj. Ostatné vlastnosti ako 10-násobný optický zoom (28-300 mm, f 2,8-3,9) a 9 Mpx senzor ostávajú oproti S9100 nezmenené.

 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované