Hore

Nikon - centrum sťahovania

Hľadáte návod, alebo najnovší firmvér pre váš Nikon? Nemusíte dlho hľadať, nájdete ich priamo na slovenskej stránke Nikonu.

Pomerne často sa vo fóre objaví prosba o poskytnutie informácií, kde hľadať návod k fotoaparátu. Nikon poskytuje k fotoaparátom kvalitné tlačené návody, ale môže sa stať, že ho majiteľ fotoaparátu nemá, napr. pri kúpe fotoaparátu z druhej ruky alebo zo zahraničia, kedy je k fotoaparátu návod v cudzom jazyku. Dnes sa u väčšiny značiek dá z internetu stiahnuť návod vo formáte PDF. Ten sa hodí, aj keď máte tlačený návod k dispozícii. Môžete si ho stiahnuť do telefónu alebo tabletu a mať tak návod stále pri sebe. Pre pár rokmi ste si mohli návody k fototechnike Nikon stiahnuť z českých stránok, pričom ste museli byť zaregistrovaný. To nemuselo vyhovovať tým, ktorí uvažovali o kúpe a chceli si pred ňou preštudovať podrobný návod.


Centrum sťahovania nájdete priamo na slovenských stránkach.


Chystáte sa kúpiť nový Nikon, ale pred tým chcete podrobne naštudovať všetky jeho funkcie? V Centre sťahovania, bez registrácie, si môžete stiahnuť PDF návod aj k najnovšiemu Nikonu D500.

Niekoľko rokov funguje aj slovenská stránka nikon.sk. V nej nájdete Centrum sťahovania, kde si môžete stiahnuť návod v PDF, aj bez registrácie. Nájdete tu návody aj k starším prístrojom, čo poteší tých, ktorí si kúpili staršiu techniku z druhej ruky, bez návodu.

Pre chytré zariadenia s Androidom a iOS je k dispozícii aplikácia Manual Viewer 2, ktorá slúži na sťahovanie a uchovávanie návodov.


Návody môžete mať stále pri sebe, vďaka aplikácii Manual Viewer 2, je k dispozícii pre Android a iOS zariadenia.

Okrem návodu tu nájdete aj firmvéry, ktoré odstraňujú chyby alebo vylepšujú funkcionalitu. Ak nemáte techniku zaregistrovanú, oplatí sa občas skontrolovať, či pre ňu nie je k dispozícii aktualizácia firmvéru.


Manual Viewer 2 pre Android

Manual Viewer 2 pre iOS

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia