Hore

Nové superširokouhlé objektívy Sony

Sony predstavilo dva nové superširokouhlé transfokátory pre bezzrkadlovky s bajonetom E.

Obidva sú určené pre plnoformátové fotoaparáty a patria do série G, plne kompatibilné sú aj s APS-C modelmi.

FE 16-35mm F2.8 GM

Prvý objektív disponuje vysokou svetelnosťou F2,8 v celom rozsahu. Kompletizuje tak rad vysokosvetelných transfokátorov najvyššej série G Master. Ako je pre objektívy série G Master typické, obrazová kvalita je bezkompromisná. Ostrosť je vynikajúca po celej ploche, od rohu po roh. Pri svetelnosti F2,8 môže fotograf využiť aj vyššiu mieru rozostrenia s pekným bokehom. V optickej sústave sú použité dva XA (extreme aspherical) členy. Clona s kruhovým otvorom je tvorená jedenástimi lamelami. Difúzovanie a vznik reflexov eliminujú Sony Nano AR antireflexné vrstvy. Ako sa na profesionálnu triedu patrí, objektív je utesnený proti prachu a vode.

Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť je 28 cm, zväčšenie je 0,62x. Rozmery: 88,5x121,6 mm, hmotnosť je 680 g. Najmä krajinkárov poteší možnosť použitia filtrov, priemer filtrovej obruby je 82 mm.

Odporúčaná MOC pre americký trh je 2 199USD.

http://www.sony.com/electronics/camera-lenses/sel1635gm

FE 12-24mm F4 G

Druhý objektív je rovnako superširokouhlý transfokátor s ešte širším uhlom záberu. Svetelnosť je F4, konštantná v celom rozsahu. Objektív je kompaktnejší, hmotnosť je 565 g. Vybavený je Sony Direct Drive SSM (DDSSM) motorčekom s rýchlym a tichým chodom, využiteľným aj vo videu. Objektív je utesnený proti prachu a vode. Difúzovanie a vznik reflexov eliminujú Sony Nano AR antireflexné vrstvy.

Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť je 28 cm, zväčšenie je 0,14x. Rozmery: 87x117,4 mm. Objektív neumožňuje priame nasadenie filtrov.

Odporúčaná MOC pre americký trh je 1 699USD.

http://www.sony.com/electronics/camera-lenses/sel1224g

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
lassotn
2017-05-19 19:37:26
Myslim, ze ta 16-35-ka ma zvacsenie skor okolo 0.19x ... inak by to bol "skoro-macro" objektiv
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované