Hore

Novinky Canon

Canon Powershot TX1

 

Prístroj, ktorý zaujme nezvyčajným "kamerovým" štýlom a hybridným zameraním ponúkajúcim snímanie videa HDTV (1280x720 pixelov, 30fps, bez možnosti MPEG), 10-násobný zoom so stabilizátorom a 7.1 Mpx senzor. To všetko v tele veľkosti modelovej rady IXUS!

 

Pri prvom pohľade na tento prístroj musí človek žasnúť nad tým,    

ako je možné vtesnať všetku tú techniku a funkcie do krabičky

veľkosti hracích kariet. Tento kompaktný fotoaparát môžete

vytiahnuť z vrecka na košeli či už pri futbalovom zápase

ako aj pri večernom výlete do mesta. Svojimi rozmermi a funkciami

je predurčený pre naozaj široký rozsah použitia.

 
Canon vytvoril tento aparát pre ľudí, ktorí ocenia jeho početné technologické vylepšenia v oblasti statickej fotografie a snímania videa, vložené do jedného, veľmi kompaktného a odolného tela s jednoduchým ovládaním. Podľa ľudí z vedenia Canonu je PowerShot TX1 naplnením ich inovatívneho myslenia a vízie, ktorá spája to najlepšie zo statickej fotografie a videa, tak ako nikdy predtým.

Do objektívu so širokým rozsahom 10-násobného zoomu (39mm - 390mm ekvivalent pri 35mm kinofilme) vložil Canon svoj pokročilý systém optickej stabilizácie (OIS), ktorý výrazne znižuje neostrosť fotografií pri použití väčšej ohniskovej vzdialenosti alebo pri dlhších expozíciách. Tento systém pohybuje šošovkami pri potlačení nechceného pohybu a umožňuje tak vytvorenie krásne ostrých fotografií a príjemného videa pri držaní prístroja v ruke za znížených svetelných podmienok.

 

Srdcom prístroja je najnovší procesor DIGIC III, ktorý zaručuje vysoký výkon, vrátane zrýchlenia nábehu po zapnutí, autofokusu a reakcie uzávierky. Pridáva zlepšenie obrazovej kvality a výraznejšiu úsporu energie.

S najnovšou funkciou "detekcie tváre" dokáže aparát vyhľadať, zamerať a sledovať niekoľko ľudských tvárí vo fotografovanej scéne. Pokročilá technológia automaticky vyberá a uprednostňuje tváre s následnou optimalizáciou zaostrenia, expozície a prisvetlenia zaručujúcou najlepšie možné výsledky. Vznikajú tak dokonalé skupinové portréty so všetkými tvárami ostrými a presne naexponovanými. Táto funkcia je použiteľná rovnako tak aj pri snímaní videa.
Vďaka funkcii manuálneho odstránenia efektu červených očí pri prezeraní fotografií na LCD displeji je možné zhotovené fotografie tlačiť priamo po pripojení fotoaparátu k tlačiarni bez nutnosti odstraňovať tento neduh v PC.

Užívatelia majú v tomto prístroji príležitosť využívať pri snímaní videa plný 10-násobný optický zoom a stabilizáciu obrazu, čo nie je samozrejmosťou ani pri klasických digitálnych videokamerách. Keď k tomu prirátame nahrávanie stereo zvuku v CD kvalite pri 44 KHz a možnosť výberu niekoľkých formátov záznamu videa (720p HD video pri 30 fps, VGA pri 30 fps alebo QVGA pri 30 a 60 fps) pochopíme, že máme do činenia s prístrojom výnimočných kvalít a možností.


PowerShot TX1 je vybavený 14 režimami snímania a je tak použiteľný v širokom spektre podmienok a preferencií. Nájdeme tu režimy - automatický, manuál, Super Macro, zdôraznenie farby, zámena farby, asistent pri zlepení obrázkov, video (vrátane HD) a sedem špeciálnych scénických režimov (portrét, nočný záber, v miestnosti, lístie, sneh, pláž a akvárium).

Samozrejmosťou pre tento prístroj je možnosť vytvorenia fotografie s vysokým rozlíšením počas snímania videa, otočný LCD displej s 15-stupňovým nastavením jasu a viacvrstvovou ochranou proti odrazom a poškriabaniu.

Prístroj je pripravený pre použitie s Windows Vista ako aj so staršími operačnými systémami a súčasťou balenia je aj komponentový video kábel pre spojenie s HD televíznymi príjmačmi.

 

 

Canon Digital IXUS 75 a Digital IXUS 70

 

Canon obohatil svoju radu digitálnych šperkov IXUS o dva nové modely so zhodnými parametrami - 7,1 Mpx rozlíšením, 3-násobným optickým zoomom a DIGIC III procesorom. V čom sa teda Digital IXUS 75 a Digital IXUS 70 líšia? 75-ka má 3-palcový LCD displej a 70-ka je v súčasnosti najtenším aparátom so zoomom značky Canon s hrúbkou iba 19,4 mm.

Oba IXUSy ponúkajú vynikajúce reakčné časy a vyskokokvalitné obrazové výstupy vďaka procesoru DIGIC III, ktorý podporuje tiež funkcie detekcie tváre a automatickej redukcie červených očí, vďaka čomu ponúkajú užívateľom príležitosť zachytávať ostreé obrázky v kluboch, reštauráciách a v ďalších situáciách.

Technológia detekcie tváre a ISO 1600 vstupujú do modelovej rady Canon PowerShot A

 

Stalo sa tak predstavením dvochz modelov Canon PowerShot A570 IS a PowerShot A560. Oba obohacujú radu cenovo dostupných rodinných fotoaparátov o 7,1 Mpx rozlíšenie, procesor DIGIC III a ISO 1600.

PowerShot A 560 je priamym nástupcom populárneho modelu PowerShot A540 s množstvom automatických funkcií pre jednoduché intuitívne použitie. PS A 570 IS pridáva optický stabilizátor, plne manuálne ovládanie a rozsiahle množstvo príslušenstva k objektívu a dáva tak užívateľovi možnosť jednoduchého fotenia ako aj experimentovania v oblasti kreatívnej fotografie.

 

 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované