Hore

Oslávte Valentína kreatívne s technikou Canon

Pred rokom ste si Valentína naplánovali raz-dva. Vybehli ste do špecializovaného obchodu, kde ste svojej polovičke zakúpili darček na mieru. 

Cestou domov ste zavolali do vašej obľúbenej reštaurácie a zarezervovali stôl, prípadne ak nepatríte medzi romantikov telom aj dušou, tak ste k sebe zavolali kamarátov a strávili večer plný zábavy. V roku 2021 je všetko úplne ináč a ideálnym návodom na valentínsku noc je zostať doma. Nevešajte ale hlavu, s fotoaparátom alebo tlačiarňou budete mať o zábavu postarané.

Fotoaparát, multifunkcia alebo minitlačiareň. Ak vlastníte aspoň jedno z týchto zariadení, tak sa počas valentínskeho večera určite nudiť nebudete.  V prípade, že práve hľadáte jedno z týchto zariadení, tak pre vás máme tip na každé z nich!

Malý ale šikovný

Dajte priestor vašej krajšej polovičke, aby sa nahodila aj napriek tomu, že Valentína strávite v domácom prostredí. Každá žena túži po krásnom portréte. Tí šikovnejší môžu skúsiť maľbu na plátno, no jednoduchšie bude zobrať do ruky fotoaparát a urobiť si vlastný fotoworkshop na portrétovú fotografiu. To, čo ušetríte na modelke a prenájme profesionálneho štúdia, tak môžete investovať do nákupu foto techniky. A veru, na začiatok nebudete potrebovať žiaden poriadny „kanón“. Vystačíte si napríklad s kompaktnou zrkadlovkou Canon EOS 250D. Tá patrí medzi najľahšie zrkadlovky na svete, a zároveň vás prekvapí svojou výbavou – 24-megapixelovým snímačom veľkosti APS-C, procesorom DIGIC 8, výklopným displejom či intuitívnym ovládaním s jednoduchým pripojením so smart zariadením prostredníctvom Bluetooth alebo Wi-Fi. 250-déčka je doslova stelesnením slovného spojenia „malý ale šikovný“. V kombinácii s objektívom EF 50mm f/1.8 STM máte v rukách ideálnu portrétovú mašinu, s ktorou si svoj spoločný fotoworkshop naozaj užijete. Na jednej strane sa zdokonalíte vo fotení, na druhej sa naučíte pracovať s foteným objektom, vytvárať zaujímavé pozadia, či pracovať so svetlom. Výsledkom budú nielen fotografie, ktoré si môžete vytlačiť a vložiť do fotoalbumu, ale aj príjemné spomienky na spoločne strávený večer.


Canon EOS 250D, zdroj: Canon

Valentínsky Canon TIP: https://www.fotopromo.sk/canon/valentin/

Fotky kdekoľvek a kedykoľvek

A okrem toho v kvalite, ktorá vás doslova ohúri. Minitlačiareň Canon SELPHY Square QX10 vám vytlačí sýte, detailné štvorcové fotografie aj priamo zo smartfónu, ktoré vydržia až 100 rokov. Vďaka menšiemu rozmeru môžete popustiť uzdu svojej fantázii a vytvoriť si dekorácie, ktoré skrášlia vaše steny, nočné stolíky alebo chladničku. Stačí napríklad, ak máte doma obraz, ktorý pre nejakú príčinu zostal schovaný v skrini (nevhodný darček). Obraz necháte obrazom, no rám vám poslúži ako dobrý základ na kreatívny výtvor. Potrebovať ešte budete kladivo, malé klince do dreva, špagát a štipce na prádlo. Špagát ponaťahujete z jeden strany rámu na druhý, priklincujete ho a následne na neho štipcami popripínate fotografie zo SELPHY tlačiarne. A voilá, dekorácia je na svete...alebo stene. Kreatívnych nápadov nájdete na internete mnoho a minitlačiareň QX10 vám ich pomôže personalizovať.


Canon SELPHY Square QX10, zdroj: Canon

Kreatívna tlačiareň 3-v-1

Ak vám príde tlač fotiek a ich rámovanie ako aktivita na hodinu, tak nech sa páči. Dajte si vychladiť fľašu vína (prípadne aj viac fliaš) a vybavte sa riadnou dávkou trpezlivosti a balíkom papiera! Canon si pre vás prostredníctvom stránky Creative Park pripravil na Valentína hneď niekoľko kreatívnych podkladov, vďaka ktorým z obyčajného papiera vytvoríte zaľúbenú valentínsku pohľadnicu, papierovú ozdobu, či dokonca kvetinu. Pri každom návrhu nájdete informáciu, aký papier je ideálne použiť, aká je náročnosť a koľko vám toto dielo bude trvať. Bez tlačiarne to ale nepôjde a dobrým tipom je napríklad Canon PIXMA TS5350. Táto elegantná a moderná multifunkčná tlačiareň 3-v-1disponuje rýchlou pripojiteľnosťou a je ideálnym pomocníkom nielen na vytváranie papierových kreácií, ale využijete ju aj počas všedných dní na tlač faktúr alebo skenovanie dokumentov.

Nechajte sa inšpirovať tipmi Canon a užite si Valentína ináč ako doteraz!


Canon PIXMA TS5350, zdroj: Canon

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia