Hore

Prvý vodotesný Nikon COOLPIX AW100 a ďalšie novinky

Spoločnosť Nikon predstavila svoj prvý digitálny kompakt Nikon COOLPIX AW100 s ktorým môžete fotiť pod vodou alebo ho zobrať zo sebou na výlety a vystaviť ho nepriazni počasia. Je to niečo pre tých fotografov ktorí trávia svoj čas aktívne a chcú mať fotoaparát vždy pri sebe. Okrem tejto novinky sa omladenia dočkali aj ďalšie kompakty z rôznych modelových rád Nikon Coolpix.

Nikon predstavuje svoj prvý odolný fotoaparát – COOLPIX AW100

Do radu COOLPIX pribudol fotoaparát pre aktívny životný štýl

Amsterdam, Holandsko, 24. augusta 2011 – spoločnosť Nikon Europe dnes predstavila nový odolný fotoaparát špeciálne určený pre outdoorové aktivity. Vodotesný fotoaparát COOLPIX AW100 odolný proti nárazom aj mrazu je dostatočne vybavený pre každú činnosť a zhotovíte s ním ohromujúce snímky pri lyžovaní či šnorchlovaní. Kategória fotoaparátov do každého počasia COOLPIX ,All Weather‘ (AW) pribudla do rodiny COOLPIX k doterajším radom Štýl (Style – S), Výkon (Performance – P) a Život (Life – L).

„Fotoaparát COOLPIX AW100 sme navrhli tak, aby bol pripravený na dobrodružstvo rovnako ako vy,“ hovorí Nicolas Gillet, produktový manažér divízie Consumer Products spoločnosti Nikon Europe. „Je pripravený vyraziť do akcie po celý rok, ale hlavne je vybavený všetkými technológiami, ktoré očakávate od kompaktného fotoaparátu Nikon. Vo všetkých situáciách môžete teda očakávať skvelý obraz.“


Pripravený na outdoorové aktivity – COOLPIX AW100
Fotoaparát COOLPIX AW100 navrhnutý na zachytenie akcie na súši aj vo vode je skvelým spoločníkom pre každého, kto žije aktívnym životným štýlom. Vodotesný do hĺbky 10 m, odolný proti nárazu pri páde z výšky až 1,5 m a spoľahlivý pri mraze až -10 °C – skrátka skvelý fotoaparát do úžasnej prírody. Najmodernejšie technológie, ktorými je fotoaparát vybavený, ako napríklad vstavaný globálny navigačný systém GPS, elektronický kompas a vstavaná mapa sveta* umožňujú do fotografií ľahko vkladať informácie o polohe, uľahčujú orientáciu na neznámych miestach a sledujú vašu trasu pri cestovaní.

Obrazová kvalita bez kompromisov

Fotoaparát COOLPIX AW100 je nabitý najnovšími technológiami spracovania obrazu tak, ako by ste čakali od fotoaparátu COOLPIX, takže zhotovíte vynikajúce fotografie pri surfovaní na vrchole vlny, aj pri zliezaní hory. Vysoko citlivý snímač CMOS s rozlíšením 16 megapixelov a zadným podsvietením v kombinácii so špeciálnymi režimami pre slabé svetlo prináša ohromujúce výsledky na silnom slnku, v noci aj pri potápaní.

Na zabezpečenie maximálnej kvality zhotovených videosekvencií a snímok je fotoaparát AW100 vybavený aj širokouhlým objektívom NIKKOR s 5-násobným zoomom, nahrávaním videosekvencií s rozlíšením Full HD (1080p) so stereofónnym zvukom a štyrmi modernými funkciami pre redukciu rozmazania snímok, ktoré minimalizujú vplyv pohybu fotografovaného objektu, slabého osvetlenia a chvenia fotoaparátu.

Funkcia Jednoduchá panoráma rozširuje váš pohľad na svet zhotovením snímok s uhlom 360 a 180. Pri vertikálnom alebo horizontálnom pohybe cez snímanú scénu zhotoví fotoaparát rýchlu sériu snímok a ihneď ich spojí do krásnej panorámy.

 

Jednoduché ovládanie

Ovládanie fotoaparátu COOLPIX AW100 je veľmi jednoduché, čo vám poskytuje dostatok priestoru užiť si akciu. Na snímanie podvodných scén tak, ako ich vidíte, slúži jednoduchý režim Pod vodou, ktorý automaticky upravuje nastavenie vyváženia bielej farby. Po stlačení tlačidla Action-Control môžete nastaviť fotoaparát a zachytiť snímku jednou rukou: tlačidlo aktivuje režim, v ktorom možno nastavenia fotoaparátu meniť jednoducho pokývaním fotoaparátu dopredu a dozadu, takže na svahu môžete fotografovať, bez toho aby ste si zložili rukavice.

Fotoaparát COOLPIX AW100 prichádza v troch farbách: kamufláž, ​​oranžová a čierna. Bude k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 229 euro.

 

Keď menej je viac: nový Nikon COOLPIX P7100

Nástupca modelu COOLPIX P7000 prichádza s rýchlejším spracovaním obrazu, rýchlejšími reakciami a výklopným displejom.

Amsterdam, Holandsko, 24. augusta 2011 – spoločnosť Nikon Europe dnes predstavila svoj najnovší výkonný fotoaparát COOLPIX, model P7100. Fotoaparát COOLPIX P7100, nástupca obľúbeného modelu P7000, ponúka vyššiu kvalitu obrazu, kratšiu dobu odozvy, rýchlejšie automatické zaostrovanie, aj skrátenú dobu spúšťania. Nový výklopný displej 7,5 cm (3") Displej LCD uľahčuje vytváranie kompozícií snímok a zachytávanie videosekvencií, ktoré zaujmú, pri snímaní z neobvyklých uhlov a zaujímavých miest.

Fotoaparát COOLPIX P7100 je skvelým spoločníkom každého nadšeného používateľa digitálnej jednookej zrkadlovky. Na skvelej kvalite obrazu sa podieľa širokouhlý objektív NIKKOR so 7,1-násobným zoomom a ohniskovou vzdialenosťou od 28 mm do 200 mm (ekvivalent 35mm formátu), formát súborov RAW, rýchly systém spracovania obrazu EXPEED C2, krátka doba odozvy, aj možnosť plne manuálneho ovládania. Veľký snímač CCD s uhlopriečkou 1/1,7" a rozlíšením 10,1 milióna efektívnych pixlov má široký dynamický rozsah a výnimočnú výkonnosť pri slabom osvetlení, umožňuje kreatívny orez snímok, sníma výnimočne detailný obraz a poskytuje možnosť mimoriadne ostrých zväčšenín veľkosti plagátu.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Fotoaparát COOLPIX P7100 je kompaktný majster. Tí, ktorí už poznajú model P7000, ocenia jeho používateľskú prívetivosť vďaka predným a zadným príkazovým voličom a nastaviteľnej pamäte zoomu, do ktorej možno uložiť až 7 rôznych ohniskových vzdialeností a potom medzi nimi rýchlo prepínať, ako by ste použili výmenné objektívy. Veríme, že nové funkcie, napríklad výklopný displej a kratšia doba odozvy, urobia z tohto fotoaparátu vhodnú voľbu pre tých, ktorí túžia po ovládaní podobnom digitálnej jednookej zrkadlovke a nadštandardnej prenosnosti.“

Skvelá kvalita obrazu
Fotoaparát COOLPIX P7100 sa môže pochváliť veľkým počtom moderných technológií zabezpečujúcim najlepšiu možnú kvalitu snímky, akú by sme skôr očakávali od digitálnej jednookej zrkadlovky. Jeho veľký obrazový snímač 1/1.7" a systém spracovania obrazu EXPEED C2 zvyšujú výkonnosť pri slabom osvetlení aj kvalitu záznamu videosekvencií. Objektív NIKKOR so 7,1-násobným zoomom NIKKOR obsahuje dva sklenené elementy ED obmedzujúce vznik chromatickej aberácie a farebných kontúr pri použití dlhších ohniskových vzdialeností a tiež filter ND pre ľahšie riadenie expozície. Rýchly systém spracovania obrazu EXPEED C2 plne využíva veľký obrazový snímač CCD – výsledkom je čistejší obraz s vysokým rozlíšením, jemnými detailmi a menším množstvom šumu, či už snímate pri vysokom nastavení citlivosti (až ISO 3200 a 12800) alebo pri nízkom nastavení citlivosti.

Tým, ktorí chcú byť kreatívni, ponúka fotoaparát COOLPIX P7100 veľký počet špeciálnych efektov použiteľných pri fotografovaní statických snímok, napríklad Cross Processing, ktorý dramaticky posúva farebné podanie záberu a zvyšuje kontrast a sýtosť farieb, alebo filter Výberové farby, ktorý umožňuje zdôrazniť vybranú farbu a zvyšné farby prevedie na monochromatické. Aby ste mali istotu, že dosiahnete požadovaný výsledok, vybraný efekt vidíte na displeji LCD už pred snímaním.

Pokročilé možnosti snímania videosekvencií

Pre vysokú kvalitu videa snímaného kdekoľvek na cestách ponúka fotoaparát COOLPIX P7100 záznam v kvalite HD (720p) s optickým priblížením, automatickým zaostrovaním a rýchlosťou snímania 24 sním./s. Aby bol záber presne taký, ako potrebujete, môžete pred natáčaním nastaviť vyváženie bielej farby a tiež pevne nastaviť expozíciu uzamknutím AE, ktorý blokuje nastavenú expozíciu po celú dobu záznamu.

Fotoaparát COOLPIX P7100 je tiež vybavený vstavaným konektorom HDMI, ktorý podporuje pripojenie výstupu HDMI-CEC k televízorom HDTV a umožňuje pripojiť externý mikrofón.

Fotoaparát COOLPIX P7100 bude k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 499 euro.

 

Fotoaparát COOLPIX S1200pj so zdokonaleným projektorom a COOLPIX S1100pj s možnosťou zhotovovať 3D snímky

Navrhnuté pre život: dva nové fotoaparáty Nikon COOLPIX

Amsterdam, Holandsko, 24. augusta 2011 – spoločnosť Nikon Europe dnes posilňuje svoj rad fotoaparátov COOLPIX Style o dva nové modely, ktoré posúvajú hranice v oblasti štýlu a funkcií kompaktných fotoaparátov. Prvým prírastkom je fotoaparát COOLPIX S1200pj, najnovší kompaktný fotoaparát s integrovaným projektorom. Fotoaparát COOLPIX S1200pj, nástupca modelu COOLPIX S1100pj, ponúka o 20 lumenov jasnejšiu projekciu a tiež okamžité pripojenie k zariadeniam iPhone, iPad a iPod Touch, takže používateľ má ešte viac možností prehliadania a zdieľania vytvorených videosekvencií a snímok. Druhým prírastkom je fotoaparát COOLPIX S100 – štýlový dotykom ovládaný fotoaparát s rozlíšením 16 megapixlov, 3,5" dotykovým displejom OLED a s funkciou zhotovovania 3D snímok.

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe hovorí: „Snímanie a zdieľanie fotografií je teraz ešte jednoduchšie. Fotoaparát COOLPIX S1200pj rozširuje náš inovatívny rad fotoaparátov s projektorom a pridáva možnosť pripojenia a projekcie priamo zo zariadení iPhone a iPad. Štýlový fotoaparát COOLPIX S100 je vybavený modernými funkciami, ako napríklad režimom vytvárania 3D snímok, ktoré umožňujú zabávať sa a experimentovať so spôsobmi zachytenia sveta.“

Navrhnutý pre fotografovanie a zdieľanie – COOLPIX S1200pj
Už nikdy sa nebudete pri prezeraní fotografií, videosekvencií a prezentácií musieť tlačiť okolo malého displeja. Fotoaparát COOLPIX S1200pj s integrovaným projektorom uľahčuje snímanie a zdieľanie, a ponúka tak ešte viac možností prístupu k vášmu obsahu. Fotoaparát S1200pj, nástupca modelu COOLPIX S1100pj, je teraz kompatibilný so zariadeniami iPhone, iPad a iPod Touch, je ho možné pripojiť aj k počítaču Mac aj PC, takže na akýkoľvek rovný povrch môžete ihneď premietnuť fotografie aj videosekvencie. S výkonom 20 lumenoch a technológiou DLP je projekcia ešte jasnejšia ako kedykoľvek predtým a obraz môže mať rozmery od 26 do 152 cm (5 až 60 palcov). Podsvietené ovládacie tlačidlá na fotoaparáte a na voliteľnom diaľkovom ovládaní ďalej uľahčujú prevádzku v tmavých miestnostiach.

Fotoaparát COOLPIX S1200pj dosahuje vynikajúce rozlíšenie a presné zaostrenie snímok aj videosekvencií pomocou snímača CCD s rozlíšením 14 megapixlov, záznamu videosekvencií v rozlíšení HD (720p) so stereofónnym zvukom, širokouhlému objektívu NIKKOR s 5-násobným zoomom a štyrom automatickým funkciám proti rozmazaniu snímky.

Pre tých, ktorí chcú byť kreatívny, ponúka fotoaparát COOLPIX S1200pj možnosť použiť špeciálne efekty pri zhotovovaní snímok a videosekvencií alebo rad filtrov a efektov na už vytvorené statické snímky. Pri fotografovaní je možné použiť napríklad efekty Zmäkčovací filter alebo Nostalgická sépia. Medzi filtre vstavané vo fotoaparáte na zdokonalenie fotografií patrí Cross Screen (hviezdicový filter), Rybie oko a Efekt zmenšeniny.

Fotoaparát COOLPIX S1200pj sa dodáva v dvoch farbách: čierny a ružový. Bude k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 399 euro.

 

Dotyk elegancie – COOLPIX S100

Fotoaparát COOLPIX S100 je štýlovou voľbou pre tých, ktorí chcú prístroj s jednoduchým ovládaním, ideálny na nosenie so sebou. Tento štíhly model ponúka skvelú zmes sofistikovaného štýlu a technickej vyspelosti. Predáva sa vo výraznej ružovej, červenej alebo čiernej farbe. Jeho telo s hrúbkou 18,1 mm pohodlne sedí v ruke a ľahko sa zasúva do vrecka alebo puzdra. Ovládací panel s možnosťou ovládania viacerými prstami ihneď reaguje na dotyk, takže ovládanie na veľkom displeji OLED s uhlopriečkou 8,7 cm (3,5 palca) je maximálne intuitívne.

Pre tých, ktorí sa chcú pri fotografovaní baviť, je fotoaparát COOLPIX S100 vybavený novou možnosťou zhotovovať 3D snímky. Tento špeciálny režim 3D fotografovania kombinuje dva obrazy snímané z rôznych miest do trojrozmerného obrazu, ktorý možno zobraziť na televízoroch a počítačoch s technológiou 3D. Rovnako ako pri ostatných modeloch COOLPIX sa môžete spoľahnúť na skvelú výkonnosť pri každom osvetlení, pretože fotoaparát S100 sa môže pochváliť 16-megapixelovým snímačom CMOS. Fotoaparát tiež ponúka snímanie videosekvencií v rozlíšení Full HD (1080p) so stereofónnym zvukom, širokouhlý objektív NIKKOR s 5-násobným zoomom, technológiou proti rozmazaniu obrazu a špeciálnymi svetelnými režimami, ako je napríklad Nočný portrét.

Funkcia Jednoduchá panoráma rozšíri váš pohľad na svet zhotovením snímok s uhlom 360 a 180. Pri vertikálnom alebo horizontálnom pohybe cez snímanú scénu zhotoví fotoaparát rýchlu sériu snímok a ihneď ich spojí do krásnej panorámy.

Fotoaparát COOLPIX S100 sa dodáva v troch farbách: ružový, čierny a červený. Bude k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 229 euro.

 

COOLPIX S6200 s 10-násobným zoomom a COOLPIX S8200 so 14-násobným, obidva s rozlíšením 16 megapixelov

Dva štýlové fotoaparáty s výkonným zoomom sa pridávajú k radu kompaktných fotoaparátov COOLPIX

Amsterdam, Holandsko, 24. augusta 2011 – spoločnosť Nikon Europe dnes oznámila pridanie dvoch kompaktných fotoaparátov so veľkým rozsahom zoomu do radu COOLPIX Style (S). Dvojicu tvorí farebný ultra-kompaktný fotoaparát COOLPIX S6200 s rozlíšením 16 megapixelov so širokouhlým objektívom NIKKOR a 10-násobným zoomom, a výkonný a presný COOLPIX S8200 s 16-megapixelovým snímačom CMOS a širokouhlým objektívom NIKKOR so 14-násobným zoomom.

„Obidva fotoaparáty otvárajú nové možnosti používateľom, ktorí túžia po vysokej výkonnosti v kompaktnom tele,“ hovorí Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe. „Fotoaparát COOLPIX S6200 môžete mať naozaj stále so sebou a jeho všestrannosť zabezpečí, že vždy zhotovíte ohromujúce fotografie, či už fotíte osobné portréty svojich priateľov, alebo kapelu na pódiu zo zadného radu. COOLPIX S8200 zároveň ponúka pokrytie ohniskových vzdialeností od širokého uhla až po teleobjektív a neuveriteľne rýchlu odozvu. Žiadny okamih vám neunikne – bez ohľadu na vzdialenosť od fotografovaného objektu.“

 

Super štýlový, super prenosný super-zoom – COOLPIX S6200

Nápadne štýlový a mimoriadne prenosný fotoaparát COOLPIX S6200 je vybavený širokouhlým objektívom NIKKOR s 10-násobným zoomom v pozoruhodne kompaktnom tele so živými farbami. 16-megapixelový obrazový snímač umožňuje zhotovovať výnimočne detailný obraz, kreatívne orezávať snímky a vytvárať úžasne ostré zväčšeniny veľkosti plagátu. Automatické funkcie proti rozmazaniu snímok zaisťujú neustále skvelé výsledky. Režim Nočná krajina umožňuje fotografovať vo vysokej kvalite aj pri slabom osvetlení.

Je ľahké byť kreatívny, pretože fotoaparát COOLPIX S6200 ponúka možnosť použiť špeciálne efekty pri zhotovovaní snímok a videosekvencií, a tiež celý rad filtrov a efektov použiteľných na zhotovené statické snímky. Pri fotografovaní je možné použiť napríklad efekty Zmäkčovací filter alebo Nostalgická sépia. Medzi filtre vstavané vo fotoaparáte na zdokonalenie snímok patrí Cross Screen (hviezdicový filter), Rybie oko a Efekt zmenšeniny.

Na vytváranie kvalitných videosekvencií fotoaparát COOLPIX S6200 ponúka snímanie v rozlíšení HD (720p) so stereofónnym zvukom. Využíva štyri moderné funkcie proti rozmazaniu snímky a vysokú citlivosť ISO (až 3200), na zníženie nebezpečenstva rozmazania pohybujúcich sa objektov pri slabom osvetlení.

Model COOLPIX S6200 sa dodáva v šiestich farbách: biely, červený, čierny, modrý, strieborný a ružový. Bude k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 179 euro.

 

 

Kompaktný a výkonný zoom – COOLPIX S8200

Okrem širokouhlého objektívu NIKKOR s výkonným 14-násobným zoomom ponúka fotoaparát COOLPIX S8200 vysokocitlivý 16-megapixelový snímač CMOS so zadným podsvietením, ktorý zaisťuje, že aj pri slabom osvetlení alebo v extrémne jasnom prostredí fotoaparát ľahko zachytí fotografovanú scénu, takže vo dne aj v noci zachytíte snímky tak, ako ich vidíte. V kombinácii s rýchlym automatickým zaostrovaním, neuveriteľne rýchlym zapnutím fotoaparátu a sekvenčným snímaním je zaručené, že nikdy nepremeškáte ten správny akčný okamih. Snímanie videosekvencií v rozlíšení Full HD (1080p) so stereofónnym zvukom je ďalšou súčasťou kompletu, ktorý je všestrannejší, než kedykoľvek predtým.

Model COOLPIX S8200 sa dodáva v štyroch farbách: čierny, červený, strieborný a biely. Bude k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 269 euro.

 

COOLPIX S4150 s dotykovým displejom a COOLPIX S6150 so 7-násobným zoomom

Nikon pridáva do radu COOLPIX novú štýlovú dvojicu

Amsterdam, Holandsko, 24. augusta 2011 – spoločnosť Nikon Europe dnes posilňuje svoj rad fotoaparátov COOLPIX Style (S) o dva nové modely, ktoré zdvíhajú úroveň farebného štýlu a sofistikovaných funkcií v štíhlom tele. Dvojicu tvorí ultra-štíhly fotoaparát COOLPIX S4150 so šikovným dotykovým ovládaním a výkonný a prenosný kompaktný 16-megapixelový COOLPIX S6150 s objektívom so 7-násobným zoomom.

 

„Fotoaparáty COOLPIX S4150 a COOLPIX S6150 sú obidva navrhnuté na zachytenie toho správneho akčného okamihu,“ vysvetľuje Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe. „Štíhly COOLPIX S4150 vás zaujme tak, že ho budete chcieť mať stále so sebou, a jeho funkcie, napríklad záznam videosekvencií v rozlíšení 720p HD stlačením jediného tlačidla, zabezpečia, že ten správny okamih nepremeškáte. Fotoaparát COOLPIX S6150 je dostatočne malý, aby sa zmestil do vrecka alebo do kabelky, ale dostatočne výkonný, aby krásne zachytil detailné zábery aj krajinu.“

Intuitívny dotyk – COOLPIX S4150
S fotoaparátom COOLPIX S4150 si nemusíte vyberať medzi schopnosťami a vzhľadom. Tento šikovný 14-megapixelový fotoaparát sa dodáva v piatich ohromujúcich farbách, vrátane červenej a bronzovej. Pri jeho hrúbke 2 cm a hmotnosti len 128 g o ňom budete sotva vedieť. Keď však budete potrebovať zachytiť nezabudnuteľný moment, fotoaparát bude ihneď pripravený. Ponúka záznam videosekvencií v rozlíšení HD (720p), spúšťaný jediným tlačidlom, a 5-násobný optický zoom, ktorý vás priblíži k snímanej scéne, či už ide o športové stretnutie, koncert alebo promóciu.

Intuitívny dotykový displej LCD s uhlopriečkou 7,5 cm (3 palce) a vysokým rozlíšením 460 tisíc bodov uľahčuje ovládanie fotoaparátu. Dotyková spúšť umožňuje v režime snímania vybrať v obrazovom poli ľubovoľný zaostrovací bod, na ktorý má fotoaparát zaostriť. Fotoaparát automaticky nastaví správne zaostrenie a expozíciu pre objekt, na ktorý ste ukázali. V režime prehrávania si môžete pomocou dotykového ovládania ľahko prezerať a upravovať snímky a užiť si funkcie ako Maľovanie alebo Prezentácia.

Fotoaparát COOLPIX S4150 so širokouhlým objektívom NIKKOR s 5-násobným zoomom a 14-megapixlovým obrazovým snímačom CCD je spojením modernej technológie s jednoduchým ovládaním. Produkuje výnimočne detailné fotografie, ktorú sú pôsobivé aj pri veľkom zväčšení. Štyri moderné funkcie na redukciu rozmazania snímok minimalizujú rozmazanie spôsobené pohybom fotografovaného objektu, slabým osvetlením, alebo chvením fotoaparátu. Obrázky možno ľahko upravovať priamo vo fotoaparáte. K dispozícii sú jednoducho použiteľné filtre a efekty, napríklad efekt Výberové farby, ktorý prevedie obrázok na monochromatický a potom pridá do oblasti, ktorú vyberiete, farebný nádych. Alebo hviezdicový filter Cross Screen, ktorý jasným oblastiam pridá hviezdicový záblesk.

Fotoaparát COOLPIX S4150 sa dodáva v piatich farbách: červenej, čiernej, purpurovej, medovo bronzovej a striebornej. Bude k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 139 euro.

Dokonalý spoločník na cesty – COOLPIX S6150

Pre tých, ktorí sa chcú dostať ešte bližšie k dianiu, ponúka fotoaparát COOLPIX S6150 moderné funkcie, ktoré ho odlišujú od ostatných. Jeho objektív NIKKOR so 7-násobným zoomom sa môže pochváliť optickým zoomom 28 – 196 mm. 16-megapixelový obrazový snímač zhotovuje snímky také ostré, že aj pri zväčšení na veľkosť plagátu vyzerajú senzačne.

Zhotovenie vytúženého záberu už nemôže byť jednoduchšie. Namierte fotoaparát na svoj objekt a zaostrite jednoduchým dotknutím sa dotykového displeja s uhlopriečkou 7,5 cm (3 palce) s vysokým rozlíšením 460 tisíc bodov. Ak spomienky vyžadujú viac ako fotografiu, môžete využiť špeciálne tlačidlo na nahrávanie filmu, ktoré ihneď prepne fotoaparát do režimu snímania videosekvencií. Na dotykovej obrazovke tiež môžete prechádzať zhotovené snímky, vyberať ich a upravovať, keď máte chuť byť kreatívni. Vo fotoaparáte COOLPIX S6150 nájdete aj funkciu úpravy snímok, s ktorou máte prístup k technológiám spoločnosti Nikon, napríklad Rýchle úpravy, Aktívna funkcia D-Lighting, Soft Focus (Zmäkčovací filter) a mnohým ďalším.

Štyri vstavané funkcie redukcie rozmazania snímok, ktoré automaticky minimalizujú vplyv chvenia fotoaparátu, pohybu fotografovaných objektov a slabého osvetlenia, zaisťujú snímky s krásnymi detailmi. Optická redukcia vibrácií je iba jednou z moderných technológií, ktoré zaisťujú mimoriadne výsledky. Takže aj keď fotografujete pohybujúce sa objekty pri plnom zoome, budú snímky s fotoaparátom COOLPIX S6150 vždy zreteľné a ostré.

Fotoaparát COOLPIX S6150 prichádza v piatich farbách: fialovej, čiernej, červenej, medovo bronzovej a striebornej. Bude k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 159 euro.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
pe3k
2011-08-24 16:29:11
a teraz su narade zrkadlovky Canon a Nikon...
 
matoxxx
2011-08-24 17:47:54
Tak ten P7100 vyzerá perfektne,už sa vidím na bicykly a P7100 na krku,ale tá cena vyššia jak zrkadlovka...
 
IceDive1
2011-08-24 20:05:32
16 MPx AW100? Naco preboha???
 
bear
2011-08-24 20:14:24
príspevok od: IceDive1
16 MPx AW100? Naco preboha???
Nemoze byt predsa horsi ako konkurencia. MPx rozumie kazdy zakaznik, ale RAW, svetelnejsi objektiv a moznost manualnej expozicie by sice priniesol pouzitelnost pod vodou, ale lepsiemu predaju by asi nepomohol.
 
Marcel Rebro
2011-08-24 20:22:25
príspevok od: IceDive1
16 MPx AW100? Naco preboha???
... napriklad ... kontrakcie si uz ratal?
 
lu_boss
2011-08-24 21:57:26
príspevok od: Marcel Rebro
... napriklad ... kontrakcie si uz ratal?
???, pomozu MPx ?
 
IceDive1
2011-08-24 22:51:33
príspevok od: Marcel Rebro
... napriklad ... kontrakcie si uz ratal?
Dnes som vyse 100min. dychal na gulaske len jednym lalokom takze pocitanie kontrakcii nechavam na zajtra.
 
tadzesi
2011-08-25 10:53:40
príspevok od: pe3k
a teraz su narade zrkadlovky Canon a Nikon...
Oni su uz na rade minimalne 2 roky Top pro trieda v Nikonoch D3s, D3x upgrade ani tak nepotrebuje. Dokonca ani D700 na tom nieje vobec spatne s kvalitou. Iba zeby namontovali moznost 3D a strasne uzitocneho projektora ako u COOLPIX S1200pj...
 
slavmiro
2011-08-25 12:21:38
príspevok od: tadzesi
Oni su uz na rade minimalne 2 roky Top pro trieda v Nikonoch D3s, D3x upgrade ani tak nepotrebuje. Dokonca ani D700 na tom nieje vobec spatne s kvalitou. Iba zeby namontovali moznost 3D a strasne uzitocneho projektora ako u COOLPIX S1200pj...
ja som napr. zatial nepresvedceny cakatel na FF. Mna by presvedcil o 2 stupne vacsi Ev rozsah, HD video potesi. Nebudem si k D300 kupovat D300s koli videu. D700s/D800 so spomenutymi vyhodami vyzsie by bola akuratna motivacia. A este keby pasoval BG-10 na nastupcu D700, to by bolo eno-nuno!
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-08-25 12:58:04
príspevok od: slavmiro
ja som napr. zatial nepresvedceny cakatel na FF. Mna by presvedcil o 2 stupne vacsi Ev rozsah, HD video potesi. Nebudem si k D300 kupovat D300s koli videu. D700s/D800 so spomenutymi vyhodami vyzsie by bola akuratna motivacia. A este keby pasoval BG-10 na nastupcu D700, to by bolo eno-nuno!
takže Nikon ťa asi poteší, podľa mňa toto do noviniek určite dajú, dúfajme že predstavia nový FF a neprekročia tých 24mpx
 
slavmiro
2011-08-30 09:25:34
príspevok od: Jozef Peniak
takže Nikon ťa asi poteší, podľa mňa toto do noviniek určite dajú, dúfajme že predstavia nový FF a neprekročia tých 24mpx
zatial bohuzial nic.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia