Hore

Kingston Workflow Station - modulárna dokovacia stanica, ktorá vylepší vaše workflow

Dovozca produktov značky Kingstone ma oslovil, či by som neurobil recenziu januárovej novinky, dokovacej stanice Kingston Workflow Station. Zaujala ma už v januári, keď som dostal tlačovú správu a tak som sa na test tešil.

Čo ma už roky frustruje, je neustála zmena koncoviek prepájacích káblov, nové rozhrania počítačov, mobilov, fotoaparátov, zmeny kariet. Ledva ste si pokupovali všetko, čo potrebujete, zmení sa štandard a vy musíte riešiť, ako sa s tým vysporiadať. Čiastočným riešením by mohla byť modulárna dokovacia stanica, akú ma v ponuke Kingston.

Kingston Workflow Station systém

Kingston Workflow Station je modulárna dokovacia stanica, ktorá môže vyriešiť veľa problémov s nedostatkom konektorov a aj s optimalizáciou workflow pri prepájaní zariadení a práci s pamäťovými kartami. Je to stolné zariadenie, ktoré sa k počítaču pripojí pomocou USB-C kábla (USB 3.2 Gen 2). Najprv ma zarazilo, že stanica vyžaduje napájanie, ale potom mi to došlo. Vďaka tomu dokáže nabíjať notebook a zároveň plniť funkciu docku a funguje aj so slabšími USB-C portami. K zdroju sú pribalené tri koncovky pre rôzne regióny sveta.

Dokovacia stanica

Dokovacia stanica má 4 kolísky, v každej je USB-C konektor, pomocou ktorého sa prepája s modulmi. Modul sa jednoducho zasunie do kolísky a je to. Ide to ľahko. V cene stanice je len USB miniHub, ostatné moduly si dokupujete podľa potreby. Zbytočne sa tak nenavyšuje cena stanice za moduly, ktoré by ste nepoužívali.


Prázdna dokovacia stanica.

Zatiaľ sú v ponuke tri moduly. Každý funguje aj samostatne a je k nemu krátky USB-C kábel. So sebou si tak môžete zobrať čítačku kariet, alebo USB rozbočovač s USB-A a USB-C. Moduly využívajú pripojenie USB 3.2 Gen 1. Ak je niektorý modul aktívny (je v ňom karta, kľúč, či k nemu pripojené nejaké zariadenie), signalizuje to modrá dióda.


Dokovacia stanica s tromi modulmi, ktoré sú aktuálne k dispozícii.

USB miniHub

Prvý modul je  USB-A, USB-C, dodávaný spolu so stanicou. Je to USB rozbočovač s jedným USB-A a jedným USB-C konektorom. Čoraz viac počítačov a zariadení používa USB-C rozhranie, ale všetci stále používame zariadenia s USB-A. Ak sa pripájajú káblom, dá sa to riešiť káblom USB-A - USB-C. Ak je ale konektor pevný, potrebujete redukciu, ktorou je práve USB miniHub. USB-A konektor využijete pre pripojenie USB kľúčov (väčšina má stále USB-A), či čítačky kariet. Aj staršej napr. so slotom CompactFlash. USB miniHub si môžete zobrať na cesty k notebooku alebo tabletu. Pri nedostatku konektorov si neobsadíte jeden vzácny USB-C a zároveň môžete pripájať zariadenia s USB-A.
USB miniHub.

Workflow SD Reader

Dvojslotová čítačka kariet SD podporuje UHS-II SD karty a spätne aj UHS-I. Dva sloty využijete, ak napr. pracujete s dvomi zariadeniami (fotoaparátmi, kamerami), alebo používate zariadenie s dvomi slotmi a využívate dvojkartové workflow. Napr. na jednej karte máte uložené fotografie a na druhej videá. Môžete sťahovať dáta z obidvoch kariet, na rozdielne disky, do rôznych podadresárov alebo importovať do rôznych programov. Workflow SD Reader si môžete zobrať na cesty, ako samostatnú rýchlu čítačku kariet.
Workflow SD Reader.

Workflow microSD Reader

MicroSD karty nepoužívam, preto som sa čudoval, ktorému pokročilému tvorcovi by načo bola ich čítačka. Zabudol som ale, že tieto karty sa používajú nielen v telefónoch, ale sú prakticky štandardom v dronoch a aj v rôznych zvukových/hudobných zariadeniach. Čítačka podporuje UHS-II microSD karty a spätne aj UHS-I. Tiež je možné ju používať samostatne.
Workflow microSD Reader.

Rýchlostný test

K stanici som dostal na odskúšanie aj SD a microSD karty Kingston najvyššieho radu Canvas React Plus, obidve s kapacitou 128 GB. SD XC karta je typu UHS-II V90 class 10 s teoretickou rýchlosťou až 300 MB/s. Testoval som na počítači Mac Mini 2018 s 3,2GH 6-jadrovým Intel Core i7 procesorom, 16GB RAM, Intel UHD 630 grafickou kartou a 512GB SSD.

SD

Najprv som otestoval najrýchlejšiu kartu (64 GB UHS-II V90 class 10 s teoretickou rýchlosťou až R 280 MB/s., W 250 MB/s.), ktorú mám, so svojou USB 2 čítačkou. Nikdy som nemal pocit, že by bol import súborov extrémne pomalý a výraznejšie by spomaľoval moje workflow. Test ukázal ako sa mýlim. Moja čítačka Sandisk je zúfalo pomalá a brzdí moje workflow. Vymenil som Sandisk za čítačku Kingstone (MobileLite Plus SD Reader), ktorá bola pribalená ku karte. Tá je typu USB 3.2 Gen 1 s USB-A konektorom. Blackmagic Disc Speed Test ukázal, že rýchlosť zápisu je viac ako 8-násobná a čítania až 17-násobná. Bol som zvedavý, či bude Kingston Workflow Station s kartou Panasonic ešte rýchlejšia. Test ukázal, že rozdiel oproti čítačke Kingstone bol len minimálny, stanica si viedla o pár MB/s. lepšie. Malý rozdiel je pochopiteľný, pretože čítačka Kingstone aj Workflow SD Reader pripojený k stanici, využívajú USB 3.2 Gen 1.


Vľavo rýchlosť karty Panasonic vloženej do USB 2 čítačky Sandisk, vpravo do Workflow SD Reader/Kingston Workflow Station. Rozdiel v  rýchlosti je priepastný.

Nakoniec som otestoval rýchlosť stanice spolu s kartou Kingstone. Karta je o niečo rýchlejšia, ako Panasonic, čo preukázal aj test. Ak porovnám moje pôvodné workflow s tým, čo mám k dispozícii od Kingstone, rýchlosť zápisu je viac ako 10-násobná a čítania až 20-násobná.


Vľavo Panasonic 64 GB UHS-II V90 class 10 s teoretickou rýchlosťou až R 280 MB/s., W 250 MB/s., vpravo Kingstone Canvas React Plus SD XC karta je typu UHS-II V90 class 10 s teoretickou rýchlosťou až 300 MB/s. Karta Kingston potvrdila, že je rýchlejšia nielen na papieri.


https://www.kingston.com/en/memory-cards/canvas-react-plus-sd-card

https://www.kingston.com/en/memory-card-readers/mobilelite-plus-sd-reader

Micro SD

MicroSD karty nepoužívam, ale dostal som jednu na test. MicroSD karta je typu UHS-II V90 A1 class 10 s teoretickou rýchlosťou až 285 MB/s. Porovnal som, aký je rozdiel medzi čítačkou dodávanou ku karte (MobileLite Plus microSD Reader) a Workflow microSD Reader vloženej do stanice. Oboje používajú USB 3.2 Gen 1. Ako sa dalo čakať, rozdiel tu nebol veľký. Stanica bola o pár MB/s. rýchlejšia.
Vľavo test Micro SD karty Kingston vloženej do čítačky, ktorá k nej bola dodaná, vpravo tá istá karta vložená do Workflow microSD Reader/Kingston Workflow Station. Vzhľadom na rovnaké prepojenie USB 3.2 Gen 1 sú rozdiely v rýchlosti minimálne.


https://www.kingston.com/en/memory-cards/canvas-react-plus-microsd-card

https://www.kingston.com/en/memory-card-readers/mobilelite-plus-microsd-reader

Záver

Kingston Workflow Station dobre poslúži pokročilým fotografom a filmárom, nájde si využitie v grafických štúdiách, ateliéroch. Jednotlivé moduly dobre poslúžia na cestách, pri fotení v exteriéri. Koncept je pomerne nový, Workflow Station bola predstavená v januári na CES spolu s tromi modulmi. Dúfam, že postupne budú pribúdať ďalšie, osobne by som prijal modul s čítačkou kariet CFexpress a moduly SSD diskov s rôznou kapacitou. Možno aj nejakú powerbanku, ktorú by ste po akcii zasunuli do hubu a nabili.

Plusom celého systému nie je len modularita a možnosť rozširovania, ale aj rýchle prepojenie USB 3.2 Gen 2. Mne osobne sa výrazne zrýchlila práca s SD kartami (moja chyba, že som mal veľmi pomalú čítačku), zároveň sa mi lepšie pracuje s USB kľúčmi a powerbankami. Kingston Workflow Station sa odteraz stáva súčasťou môjho počítačového vybavenia a rieši môj problém s nedostatkom konektorov na mojom Mac Mini, ku ktorému mám pripojených niekoľko diskov a aj na mojom novom Macbooku Air M1, ktorý ma len 2 USB-C konektory a nemá vstavanú čítačku.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
gytheio
2021-05-27 06:21:18
Cim viac kablov na stole tym lepsie.
 
pirhi
2021-05-27 08:45:27
Ako je to s rozmermi tých modulov? Ak by sa tá stanica dala použiť napr. S externými ssd od Samsungu tak by to bolo silné terno..
 
Gered
2021-05-27 11:36:28
príspevok od: pirhi
Ako je to s rozmermi tých modulov? Ak by sa tá stanica dala použiť napr. S externými ssd od Samsungu tak by to bolo silné terno..
zmerané osobne - 62,6x16,6 mm modul a otvor v docku 17,2x63,4mm, ale má to oblé rohy. Môj externý SSD ADATA SE760 do toho ide v pohode - má USB C konektor v strede a je menší, takže tam padne úplne krásne. Proste čokoľvek menšie ako 17x63mm s konektorom v strede by malo byť OK.
 
Gered
2021-05-27 11:41:33
príspevok od: gytheio
Cim viac kablov na stole tym lepsie.
dock má káble smerom dozadu, čiže neprekážajú a skôr to celé pomáha mať na stole všetko pekne čisto usporiadané. Modul a USB navyše príjemne sprístupní port pre prípad rýchlej potreby, čiže...
 
gytheio
2021-05-27 12:14:05
príspevok od: Gered
dock má káble smerom dozadu, čiže neprekážajú a skôr to celé pomáha mať na stole všetko pekne čisto usporiadané. Modul a USB navyše príjemne sprístupní port pre prípad rýchlej potreby, čiže...
Je jedno kde ma kable, ma ich. Je to objemne mne by to urcite zavadzalo alebo vadilo. Je to moj nazor nemam rad neporiadok alebo kopec veci na stole, mam rad velky stol a na nom iba mys klavesnicu a wacom tablet. Mam 4 externe disky pripojene kablom do USB portu kazdy vstup ma vypinac a zapinam disk iba ked ho potrebujem, taktiez citacku kariet... ale nic z toho nemam na stole.
Z dolnej strany dosky mam policku kde sa to vsetko nachadza. Citacku kariet a USB port mam tak aby som na nu videl a kedykolvek pouzil bez toho aby som sa zohybal pod stol.
Opakujem mne to tak vyhovuje, ked ma niekto rad na stole prachom zapadane kable a kopec zbytocnosti, nic proti🙂
 
gytheio
2021-05-27 12:25:34
Ked konecne nejaka firma pride s necim takymto co bude plne funkcne cez bluetooth a bude to strcene niekde v zasuvke kde to nebude zavadzat alebo zapadat prachom a bude to manazovat disky fotoaparat citacku kariet tablet uplne vsetko, budem prvy kto si to kupi. Toto cudo co tu ukazuju je z minuleho storocia, vyslovene primitivne.
 
martin.jakubik
2021-05-27 13:21:00
AK by to malu aj modul na batérie, chápal by som, takto mi to nedáva zmysel.
 
Gered
2021-05-30 01:13:57
príspevok od: gytheio
Ked konecne nejaka firma pride s necim takymto co bude plne funkcne cez bluetooth a bude to strcene niekde v zasuvke kde to nebude zavadzat alebo zapadat prachom a bude to manazovat disky fotoaparat citacku kariet tablet uplne vsetko, budem prvy kto si to kupi. Toto cudo co tu ukazuju je z minuleho storocia, vyslovene primitivne.
Bezdrôtovo to nedosiahne tie rýchlosti a aj bezdrôtové riešenie potrebuje nejaké napájanie... Nedávalo by to zmysel. Kingston už mal mobilnú čitačku (Kingston MobileLite Wireless Reader G3), ale to bolo riešenie postavené pre mobily ako externý disk napr. pre iPhone. Mám ju ešte niekde doma - použil som to len párkrát, je to pomalé a nepraktické.
 
gytheio
2021-05-30 07:59:58
príspevok od: Gered
Bezdrôtovo to nedosiahne tie rýchlosti a aj bezdrôtové riešenie potrebuje nejaké napájanie... Nedávalo by to zmysel. Kingston už mal mobilnú čitačku (Kingston MobileLite Wireless Reader G3), ale to bolo riešenie postavené pre mobily ako externý disk napr. pre iPhone. Mám ju ešte niekde doma - použil som to len párkrát, je to pomalé a nepraktické.
Cele to moze byt na baterky, My mame v praci zariadenia ktore sluzia tiez ako bezdrotove stanice ktore sa aktivuju iba ked das impuls z ineho zariadenia. Raz za rok pride servis ktory vymeni akkus, dve velke sulcove.
Aky prikon to musi mat aby vyslal signal do externeho disku aby zacal stahovat fotografie z fotoaparatu? Asi taky ako ked z dialkovym prepnes program v Tv.
Je to jednoduchsie ako si myslis.
Vobec to nemusi byt ziadne zariadenie ale nejaky program v Pc ktory je stale aktivovany a ked zapnes vo fotoaparate Wifi alebo Bluetooth ten program automaticky zapne disk ktory zacne stahovat fotografie. Mozno niekomu prekaza rychlost mne teda vobec nie. To je iba prisposobit si ten cas, mozes robit nieco ine kym ti stahuje foto. Obhryzat si nechty a pri pozerani sa na zelenu palicku kedy ti konecne stiahne fotky...
 
gytheio
2021-05-30 08:42:47
príspevok od: Gered
Bezdrôtovo to nedosiahne tie rýchlosti a aj bezdrôtové riešenie potrebuje nejaké napájanie... Nedávalo by to zmysel. Kingston už mal mobilnú čitačku (Kingston MobileLite Wireless Reader G3), ale to bolo riešenie postavené pre mobily ako externý disk napr. pre iPhone. Mám ju ešte niekde doma - použil som to len párkrát, je to pomalé a nepraktické.
A to som mal o Kingstone celkom vysoku mienku, az doteraz...
 
Gered
2021-06-05 01:10:08
príspevok od: gytheio
Cele to moze byt na baterky, My mame v praci zariadenia ktore sluzia tiez ako bezdrotove stanice ktore sa aktivuju iba ked das impuls z ineho zariadenia. Raz za rok pride servis ktory vymeni akkus, dve velke sulcove.
Aky prikon to musi mat aby vyslal signal do externeho disku aby zacal stahovat fotografie z fotoaparatu? Asi taky ako ked z dialkovym prepnes program v Tv.
Je to jednoduchsie ako si myslis.
Vobec to nemusi byt ziadne zariadenie ale nejaky program v Pc ktory je stale aktivovany a ked zapnes vo fotoaparate Wifi alebo Bluetooth ten program automaticky zapne disk ktory zacne stahovat fotografie. Mozno niekomu prekaza rychlost mne teda vobec nie. To je iba prisposobit si ten cas, mozes robit nieco ine kym ti stahuje foto. Obhryzat si nechty a pri pozerani sa na zelenu palicku kedy ti konecne stiahne fotky...
porovnávať infra a vysokorýchlostný (a dnes nevyhnutne aj šifrovaný) dátový prenos... UFFF. Sory, ale to sme niekde úplne inde. Odporúčam kúpiš si SD kartu s Wi-Fi - tým sa to pre teba vyrieši.

Sory, ale tento dock je niečo o XX levelov inde a evidentne nie je určený pre teba. BTW keď sa bavíme o wifi a dátach, tak baterka nevydrží pol roka. Bavíme sa o nejakých 20 hodinách používania (ak je to veľké asi ako bežná powerbanka), takže prenášať GB dát pri nejakom celodennom fotení - to je tak na jeden pracovný deň a potom sa bude musieť nabiť. Ak tam má byť "autobatéria", vydrží to viac, ale nefandil by som si tak

Proste nie si cieľovka a aby niečo také fungovalo bez káblov ešte nedozrela doba. Ja som ochotný vo foťáku meniť baterky po pár hodinách, ale čítačku mám radšej na kábli
 
gytheio
2021-06-05 06:55:42
príspevok od: Gered
porovnávať infra a vysokorýchlostný (a dnes nevyhnutne aj šifrovaný) dátový prenos... UFFF. Sory, ale to sme niekde úplne inde. Odporúčam kúpiš si SD kartu s Wi-Fi - tým sa to pre teba vyrieši.

Sory, ale tento dock je niečo o XX levelov inde a evidentne nie je určený pre teba. BTW keď sa bavíme o wifi a dátach, tak baterka nevydrží pol roka. Bavíme sa o nejakých 20 hodinách používania (ak je to veľké asi ako bežná powerbanka), takže prenášať GB dát pri nejakom celodennom fotení - to je tak na jeden pracovný deň a potom sa bude musieť nabiť. Ak tam má byť "autobatéria", vydrží to viac, ale nefandil by som si tak

Proste nie si cieľovka a aby niečo také fungovalo bez káblov ešte nedozrela doba. Ja som ochotný vo foťáku meniť baterky po pár hodinách, ale čítačku mám radšej na kábli
Mozno sa nechapeme. To zariadenie nebude nic stahovat, ved som to aj predtym pisal, iba vysle signal do SD ktory sa spoji s fotakom a cele to stiahne. A ked o rychlosti, pred par rokmi asi v 2015 roku som riesil aj monitor bez kabla. Zasiel som do obchodu opytat sa ci je to mozne. Predavac mi ukazal zariadenie velke asi ako USB Wifi adapter ktory prenasa signal medzi Pc a monitorom, ale funguje to iba na HD monitoroch. Kedze mam 4k monitoroch dalej som to vobec neriesil. Ale predavac vravel, ze to plnohodnotne prenasa signal ako aj kabel. Vtedy som chcel vsetko riesit signalom. Stahoval som cez WLAN aj fotografie do Pc a nebolo to vobec na cely den ani na hodiny.
 
Gered
2021-06-07 10:08:06
príspevok od: gytheio
Mozno sa nechapeme. To zariadenie nebude nic stahovat, ved som to aj predtym pisal, iba vysle signal do SD ktory sa spoji s fotakom a cele to stiahne. A ked o rychlosti, pred par rokmi asi v 2015 roku som riesil aj monitor bez kabla. Zasiel som do obchodu opytat sa ci je to mozne. Predavac mi ukazal zariadenie velke asi ako USB Wifi adapter ktory prenasa signal medzi Pc a monitorom, ale funguje to iba na HD monitoroch. Kedze mam 4k monitoroch dalej som to vobec neriesil. Ale predavac vravel, ze to plnohodnotne prenasa signal ako aj kabel. Vtedy som chcel vsetko riesit signalom. Stahoval som cez WLAN aj fotografie do Pc a nebolo to vobec na cely den ani na hodiny.
1. "iba vysle signal do SD ktory sa spoji s fotakom a cele to stiahne"
*** čiže aj tak sa minie energia na sťahovanie - to znamená, že tá výdrž je len tých niekoľko hodín práce a treba znovu dobíjať baterky. Takto, ak si človek stiahne dáta z jednej karty (pár JPEG obrázkov) - OK, ale ak je to profesionál a sťahuje XXX dát (RAW) za deň z niekoľkých kariet (bavíme sa o stovkách GB), tak to nič nerieši. Stále je tam potrebné napájanie, alebo min. raz za deň meniť baterky.

2. Bezdrôtový monitor je super nápad, ale úplne nepraktický. Monitor potrebuje veľa energie, čiže stále je tam elektrický kábel a nie je to "bezdrôtové". Navyše počítač aj tak musí byť niekde v rozumnej vzdialenosti, čiže... Ja mám PC na konzole pod stolom aby som sa vedel dostať príp. k portom a mechanike, káble sú ťahané pod stolom zozadu cez nohu monitoru a nie je ich vidieť (káble sú prichytené svorkami na spodnej doske stola, čiže ich nevidno a nezavadzajú nikde).

A existujú All-In-One riešenia, kde je celý počítač "v monitore", ale aj tak je tam stále elektrický kábel, čiže...

Osobne mi príde presadzovanie bezdrôtových vecí vždy a všade občas prehnané. Zmysel má bezdrôtová myš, alebo klávesnica, ktoré dobijem raz za pár týždňov (mám Logitech MX). Kedysi mi ponúkali domáce kino, ktoré malo bezdrôtové zadné reproduktory. Malo to jedinú chybu - bola tam taká veľká krabica, ktorá slúžila ako napájanie a dva zadné satelity z nej boli napojené káblom. Baterkové by hrali 10-15 hodín.

Kým nevyriešime prenos elektrickej energie aspoň na 5-10 metrov vzduchom bez káblov, tak to celé nemá zmysel, resp. zmysel majú malé zariadenia ako myš, klávesnica, alebo slúchadlá, či mobil, kde sa pravidelne počíta s dobíjaním. Bezdrôtový wi-fi harddisk som mal (resp. mám - ADATA AE800). Baterka odišla, disk je nepoužiteľný, bolo to pomalé, nabíjať sa musel 2x za deň. Prišlo mi to ako dobrý nápad k iPad/iPhone na zálohy v teréne, kde som cez čítačku presypal fotky do tabletu a potom presunul vybrané veci na disk, ale nefungovalo to tak dobre ako som očakával.

Ostávam preto pri kábli kde to má väčší zmysel a kde je potrebné silnejšie napájanie.
 
jozef84
2021-06-07 10:38:56
príspevok od: Gered
1. "iba vysle signal do SD ktory sa spoji s fotakom a cele to stiahne"
*** čiže aj tak sa minie energia na sťahovanie - to znamená, že tá výdrž je len tých niekoľko hodín práce a treba znovu dobíjať baterky. Takto, ak si človek stiahne dáta z jednej karty (pár JPEG obrázkov) - OK, ale ak je to profesionál a sťahuje XXX dát (RAW) za deň z niekoľkých kariet (bavíme sa o stovkách GB), tak to nič nerieši. Stále je tam potrebné napájanie, alebo min. raz za deň meniť baterky.

2. Bezdrôtový monitor je super nápad, ale úplne nepraktický. Monitor potrebuje veľa energie, čiže stále je tam elektrický kábel a nie je to "bezdrôtové". Navyše počítač aj tak musí byť niekde v rozumnej vzdialenosti, čiže... Ja mám PC na konzole pod stolom aby som sa vedel dostať príp. k portom a mechanike, káble sú ťahané pod stolom zozadu cez nohu monitoru a nie je ich vidieť (káble sú prichytené svorkami na spodnej doske stola, čiže ich nevidno a nezavadzajú nikde).

A existujú All-In-One riešenia, kde je celý počítač "v monitore", ale aj tak je tam stále elektrický kábel, čiže...

Osobne mi príde presadzovanie bezdrôtových vecí vždy a všade občas prehnané. Zmysel má bezdrôtová myš, alebo klávesnica, ktoré dobijem raz za pár týždňov (mám Logitech MX). Kedysi mi ponúkali domáce kino, ktoré malo bezdrôtové zadné reproduktory. Malo to jedinú chybu - bola tam taká veľká krabica, ktorá slúžila ako napájanie a dva zadné satelity z nej boli napojené káblom. Baterkové by hrali 10-15 hodín.

Kým nevyriešime prenos elektrickej energie aspoň na 5-10 metrov vzduchom bez káblov, tak to celé nemá zmysel, resp. zmysel majú malé zariadenia ako myš, klávesnica, alebo slúchadlá, či mobil, kde sa pravidelne počíta s dobíjaním. Bezdrôtový wi-fi harddisk som mal (resp. mám - ADATA AE800). Baterka odišla, disk je nepoužiteľný, bolo to pomalé, nabíjať sa musel 2x za deň. Prišlo mi to ako dobrý nápad k iPad/iPhone na zálohy v teréne, kde som cez čítačku presypal fotky do tabletu a potom presunul vybrané veci na disk, ale nefungovalo to tak dobre ako som očakával.

Ostávam preto pri kábli kde to má väčší zmysel a kde je potrebné silnejšie napájanie.
Máš malú predstavivosť a nečítaš pozorne, čo napísal. Ja reálne použitie veru vidím u oboch bodov. V tomto Photoxovi dávam za pravdu. SD môže byť napájané batériou foťáku(SD môže dostať od zariadenia len inpulz na operáciu sťahovania-nenáročné na energiu), kábel monitora môžeš mať za monitorom na skrinke a ty sa môžeš zabávať s laptopom(alebo frajerkou) bez dátového kábla v posteli
 
gytheio
2021-06-07 12:27:53
príspevok od: Gered
1. "iba vysle signal do SD ktory sa spoji s fotakom a cele to stiahne"
*** čiže aj tak sa minie energia na sťahovanie - to znamená, že tá výdrž je len tých niekoľko hodín práce a treba znovu dobíjať baterky. Takto, ak si človek stiahne dáta z jednej karty (pár JPEG obrázkov) - OK, ale ak je to profesionál a sťahuje XXX dát (RAW) za deň z niekoľkých kariet (bavíme sa o stovkách GB), tak to nič nerieši. Stále je tam potrebné napájanie, alebo min. raz za deň meniť baterky.

2. Bezdrôtový monitor je super nápad, ale úplne nepraktický. Monitor potrebuje veľa energie, čiže stále je tam elektrický kábel a nie je to "bezdrôtové". Navyše počítač aj tak musí byť niekde v rozumnej vzdialenosti, čiže... Ja mám PC na konzole pod stolom aby som sa vedel dostať príp. k portom a mechanike, káble sú ťahané pod stolom zozadu cez nohu monitoru a nie je ich vidieť (káble sú prichytené svorkami na spodnej doske stola, čiže ich nevidno a nezavadzajú nikde).

A existujú All-In-One riešenia, kde je celý počítač "v monitore", ale aj tak je tam stále elektrický kábel, čiže...

Osobne mi príde presadzovanie bezdrôtových vecí vždy a všade občas prehnané. Zmysel má bezdrôtová myš, alebo klávesnica, ktoré dobijem raz za pár týždňov (mám Logitech MX). Kedysi mi ponúkali domáce kino, ktoré malo bezdrôtové zadné reproduktory. Malo to jedinú chybu - bola tam taká veľká krabica, ktorá slúžila ako napájanie a dva zadné satelity z nej boli napojené káblom. Baterkové by hrali 10-15 hodín.

Kým nevyriešime prenos elektrickej energie aspoň na 5-10 metrov vzduchom bez káblov, tak to celé nemá zmysel, resp. zmysel majú malé zariadenia ako myš, klávesnica, alebo slúchadlá, či mobil, kde sa pravidelne počíta s dobíjaním. Bezdrôtový wi-fi harddisk som mal (resp. mám - ADATA AE800). Baterka odišla, disk je nepoužiteľný, bolo to pomalé, nabíjať sa musel 2x za deň. Prišlo mi to ako dobrý nápad k iPad/iPhone na zálohy v teréne, kde som cez čítačku presypal fotky do tabletu a potom presunul vybrané veci na disk, ale nefungovalo to tak dobre ako som očakával.

Ostávam preto pri kábli kde to má väčší zmysel a kde je potrebné silnejšie napájanie.
Baterka v tom zariadeni vydrzi kludne aj 5 rokov ked bude iba vysielat ten signal do SD. A to SD bude kablom spojene s Pc, co mi vobec nevadi ked vsetky SD mam pod stolom kde ich nevidno. Mam pocit, ze sa stale nerozumieme.
Ked za monitorom v stene je zastrcka na 220V ktoru vobec nie je vidno a ani ten kabel nevidno lebo je strceny v ramene na ktorom mam monitor, tak mi nevadi. Ani monitor nemam na stole.
 
gytheio
2021-06-07 12:30:08
príspevok od: jozef84
Máš malú predstavivosť a nečítaš pozorne, čo napísal. Ja reálne použitie veru vidím u oboch bodov. V tomto Photoxovi dávam za pravdu. SD môže byť napájané batériou foťáku(SD môže dostať od zariadenia len inpulz na operáciu sťahovania-nenáročné na energiu), kábel monitora môžeš mať za monitorom na skrinke a ty sa môžeš zabávať s laptopom(alebo frajerkou) bez dátového kábla v posteli
Nechce sa mi verit, ze si v niecom aj rozumieme.
A nie som photox, alebo reagujes na niekoho ineho?
 
jozef84
2021-06-07 13:08:52
príspevok od: gytheio
Nechce sa mi verit, ze si v niecom aj rozumieme.
A nie som photox, alebo reagujes na niekoho ineho?
Napísal si to správne, tak prečo by som nesúhlasil s tými dvoma bodmi?
 
Gered
2021-06-08 11:50:50
príspevok od: jozef84
Máš malú predstavivosť a nečítaš pozorne, čo napísal. Ja reálne použitie veru vidím u oboch bodov. V tomto Photoxovi dávam za pravdu. SD môže byť napájané batériou foťáku(SD môže dostať od zariadenia len inpulz na operáciu sťahovania-nenáročné na energiu), kábel monitora môžeš mať za monitorom na skrinke a ty sa môžeš zabávať s laptopom(alebo frajerkou) bez dátového kábla v posteli
Pôvodná diskusia bola o tom, že (citujem):
1. Cele to moze byt na baterky, My mame v praci zariadenia ktore sluzia tiez ako bezdrotove stanice ktore sa aktivuju iba ked das impuls z ineho zariadenia. Raz za rok pride servis ktory vymeni akkus, dve velke sulcove.
***********
Wi-Fi SD karty poznám, no nerieši to situáciu, že treba neustále dobíjať baterku vo foťáku. Bezdrôtové čítačky áno, ale stále sa bavíme o profesionálnom štúdiu a prenášajú sa stovky giga dát, čiže baterky, baterky a baterky. Nie je to o výmene bateriek (veľkých šulcov) raz za rok.

2. pred par rokmi asi v 2015 roku som riesil aj monitor bez kabla. Zasiel som do obchodu opytat sa ci je to mozne. Predavac mi ukazal zariadenie velke asi ako USB Wifi adapter ktory prenasa signal medzi Pc a monitorom, ale funguje to iba na HD monitoroch. Kedze mam 4k monitoroch dalej som to vobec neriesil.
***********
Notebook je nové zariadenie a treba ho dobíjať min. raz za deň, bezdrôtový monitor potrebuje stále elektrický kábel. Keď je nikde potrebný hrubý kábel na napájanie a nie je problém, keď je umiestnený vzadu, prečo je problém ťahať vedľa neho kábel k PC? Keď nie je problém neustále nabíjať nejaké baterky aby to fungovalo bezdrôtovo, prečo je problém mať dock Workflow niekde pripojený káblom? Funguje to rýchlejšie a lepšie.

Tu mi príde bezdrôtové pripojenie aktuálnymi technológiami úplne zbytočné a vysoko nepraktické. Krása Workflow (ktorý sám používam) je v tej úžasnej rýchlosti a jednoduchosti. Buchnem karty do modulu, šup do docku a za pár sekúnd prenesiem niekoľko GB, ktoré vidím takmer okamžite. S mojou starou čítačkou to trvalo oveľa oveľa dlhšie.

Robiť všetko nasilu bezdrôtové mi proste pri súčasných technológiách nedáva zmysel, lebo aj tak to potrebuje kábel na napájanie, alebo baterky, ktoré sa musia neustále meniť a dobíjať. Sú veci, kde je to OK ako som spomínal (myš, klávesnica) ale nevidím dôvod zatracovať skvelý gear len preto, že to má vzadu nejaký kábel, ktorý sa dá inteligentne schovať.
 
Gered
2021-06-08 11:53:39
príspevok od: gytheio
Baterka v tom zariadeni vydrzi kludne aj 5 rokov ked bude iba vysielat ten signal do SD. A to SD bude kablom spojene s Pc, co mi vobec nevadi ked vsetky SD mam pod stolom kde ich nevidno. Mam pocit, ze sa stale nerozumieme.
Ked za monitorom v stene je zastrcka na 220V ktoru vobec nie je vidno a ani ten kabel nevidno lebo je strceny v ramene na ktorom mam monitor, tak mi nevadi. Ani monitor nemam na stole.
Nerozumiem. A to SD bude kablom spojene s Pc, co mi vobec nevadi
Pôvodný problém bol ten, že tento dock má kábel a zrazu nie je pre SD kábel problém?
Celá tá diskusia sa točila okolo toho, že Workflow nie je dobrý, lebo nie je bezdrôtový. Keby nemal kábel, bolo by to OK...

Niekde som sa asi stratil.
 
jozef84
2021-06-08 11:57:29
príspevok od: Gered
Pôvodná diskusia bola o tom, že (citujem):
1. Cele to moze byt na baterky, My mame v praci zariadenia ktore sluzia tiez ako bezdrotove stanice ktore sa aktivuju iba ked das impuls z ineho zariadenia. Raz za rok pride servis ktory vymeni akkus, dve velke sulcove.
***********
Wi-Fi SD karty poznám, no nerieši to situáciu, že treba neustále dobíjať baterku vo foťáku. Bezdrôtové čítačky áno, ale stále sa bavíme o profesionálnom štúdiu a prenášajú sa stovky giga dát, čiže baterky, baterky a baterky. Nie je to o výmene bateriek (veľkých šulcov) raz za rok.

2. pred par rokmi asi v 2015 roku som riesil aj monitor bez kabla. Zasiel som do obchodu opytat sa ci je to mozne. Predavac mi ukazal zariadenie velke asi ako USB Wifi adapter ktory prenasa signal medzi Pc a monitorom, ale funguje to iba na HD monitoroch. Kedze mam 4k monitoroch dalej som to vobec neriesil.
***********
Notebook je nové zariadenie a treba ho dobíjať min. raz za deň, bezdrôtový monitor potrebuje stále elektrický kábel. Keď je nikde potrebný hrubý kábel na napájanie a nie je problém, keď je umiestnený vzadu, prečo je problém ťahať vedľa neho kábel k PC? Keď nie je problém neustále nabíjať nejaké baterky aby to fungovalo bezdrôtovo, prečo je problém mať dock Workflow niekde pripojený káblom? Funguje to rýchlejšie a lepšie.

Tu mi príde bezdrôtové pripojenie aktuálnymi technológiami úplne zbytočné a vysoko nepraktické. Krása Workflow (ktorý sám používam) je v tej úžasnej rýchlosti a jednoduchosti. Buchnem karty do modulu, šup do docku a za pár sekúnd prenesiem niekoľko GB, ktoré vidím takmer okamžite. S mojou starou čítačkou to trvalo oveľa oveľa dlhšie.

Robiť všetko nasilu bezdrôtové mi proste pri súčasných technológiách nedáva zmysel, lebo aj tak to potrebuje kábel na napájanie, alebo baterky, ktoré sa musia neustále meniť a dobíjať. Sú veci, kde je to OK ako som spomínal (myš, klávesnica) ale nevidím dôvod zatracovať skvelý gear len preto, že to má vzadu nejaký kábel, ktorý sa dá inteligentne schovať.
Pre teba to nedáva zmysel, pre mňa áno. Nie každý robí za stolom.
 
Gered
2021-06-08 12:12:19
gytheiogytheio:

[b][i]Je jedno kde ma kable, ma ich.
Ked konecne nejaka firma pride s necim takymto co bude plne funkcne cez bluetooth...
Toto cudo co tu ukazuju je z minuleho storocia, vyslovene primitivne.
[/i]
[/b]
Diskusia sa točila okolo tohto pôvodne. Snažil som sa vysvetliť, že robiť "toto" (myslené Workflow) ako "bluetooth" a podobne je blbosť. Ako Wi-Fi to už existuje a volá sa to napr. Kingston MobiLite Wireless G3 (https://www.youtube.com/watch?v=ITbxnBwid7g), len proste baterky nevydržia ROK, ale ich treba dobíjať vždy po nejakých 10 hodinách používania (keď stačí 10 min. denne používanie, tak je to 60 dní - teoreticky (pre Home Usera je to OK, pre pro určite nie a je to pomalé oproti Workflow)
 
gytheio
2021-06-08 12:21:06
príspevok od: Gered
Pôvodná diskusia bola o tom, že (citujem):
1. Cele to moze byt na baterky, My mame v praci zariadenia ktore sluzia tiez ako bezdrotove stanice ktore sa aktivuju iba ked das impuls z ineho zariadenia. Raz za rok pride servis ktory vymeni akkus, dve velke sulcove.
***********
Wi-Fi SD karty poznám, no nerieši to situáciu, že treba neustále dobíjať baterku vo foťáku. Bezdrôtové čítačky áno, ale stále sa bavíme o profesionálnom štúdiu a prenášajú sa stovky giga dát, čiže baterky, baterky a baterky. Nie je to o výmene bateriek (veľkých šulcov) raz za rok.

2. pred par rokmi asi v 2015 roku som riesil aj monitor bez kabla. Zasiel som do obchodu opytat sa ci je to mozne. Predavac mi ukazal zariadenie velke asi ako USB Wifi adapter ktory prenasa signal medzi Pc a monitorom, ale funguje to iba na HD monitoroch. Kedze mam 4k monitoroch dalej som to vobec neriesil.
***********
Notebook je nové zariadenie a treba ho dobíjať min. raz za deň, bezdrôtový monitor potrebuje stále elektrický kábel. Keď je nikde potrebný hrubý kábel na napájanie a nie je problém, keď je umiestnený vzadu, prečo je problém ťahať vedľa neho kábel k PC? Keď nie je problém neustále nabíjať nejaké baterky aby to fungovalo bezdrôtovo, prečo je problém mať dock Workflow niekde pripojený káblom? Funguje to rýchlejšie a lepšie.

Tu mi príde bezdrôtové pripojenie aktuálnymi technológiami úplne zbytočné a vysoko nepraktické. Krása Workflow (ktorý sám používam) je v tej úžasnej rýchlosti a jednoduchosti. Buchnem karty do modulu, šup do docku a za pár sekúnd prenesiem niekoľko GB, ktoré vidím takmer okamžite. S mojou starou čítačkou to trvalo oveľa oveľa dlhšie.

Robiť všetko nasilu bezdrôtové mi proste pri súčasných technológiách nedáva zmysel, lebo aj tak to potrebuje kábel na napájanie, alebo baterky, ktoré sa musia neustále meniť a dobíjať. Sú veci, kde je to OK ako som spomínal (myš, klávesnica) ale nevidím dôvod zatracovať skvelý gear len preto, že to má vzadu nejaký kábel, ktorý sa dá inteligentne schovať.
Povedz mi ked prides domov z fotenia, vytiahnes kartu das do citacky za par sekund stiahnes a hned aj zacnes na tych fotografiach pracovat? Nespravis si jest, netreba ti na toalegu, osprchovat sa, spravit si kavu, nakrmit rybycky... ty prides a za par sekund uz robis PP v Lr.
Robim to ja nasilu alebo ty? Asi si necital vsetko co som pisal, mne kable a zbytocne zariadenia na stole vadia, pod stolom nie.
 
Gered
2021-06-08 12:32:25
príspevok od: gytheio
Povedz mi ked prides domov z fotenia, vytiahnes kartu das do citacky za par sekund stiahnes a hned aj zacnes na tych fotografiach pracovat? Nespravis si jest, netreba ti na toalegu, osprchovat sa, spravit si kavu, nakrmit rybycky... ty prides a za par sekund uz robis PP v Lr.
Robim to ja nasilu alebo ty? Asi si necital vsetko co som pisal, mne kable a zbytocne zariadenia na stole vadia, pod stolom nie.
Ale tu sa nebavíme o Home User zariadení, ale o PRO, čiže napr. do štúdia, do redakcie, do videostrižne a pod. Doma nech človek používa čítačku v notebooku, alebo pokojne čokoľvek iné. Doma má čas, nepotrebuje produktívne makať, nepočíta deadline na minúty, takže...

A vyššie som som vytiahol pôvodné veci, na ktoré som reagoval úplne na začiatku, kým sa táto diskusia neotočila nikam inam.

****************************
Je jedno kde ma kable, ma ich.
Ked konecne nejaka firma pride s necim takymto co bude plne funkcne cez bluetooth...
Toto cudo co tu ukazuju je z minuleho storocia, vyslovene primitivne.
****************************
 
Gered
2021-06-08 12:41:06
príspevok od: jozef84
Pre teba to nedáva zmysel, pre mňa áno. Nie každý robí za stolom.
Workflow sa dá používať aj "v posteli". Samotné moduly je možné vybrať a pripojiť napr. v teréne káblom (taký asi 10-15 cm je tam pribalený) k notebooku keď je to potrebné. Čítačka na SD môže byť (a aj býva) integrovaná bežne v notebooku. Nenútim nikoho používať Workflow - zmysel mi nedáva plakať nad tým, že konkrétne tento gear nie je bezdrôtový a keby aj bol, tak baterka nevydrží rok. Nepovažujem to za primitívne zariadenie z minulého tisícročia. Je to pre mňa pracovný nástroj, ktorý mi rapídne zrýchľuje prenos dát.
 
gytheio
2021-06-08 18:38:38
príspevok od: Gered
Ale tu sa nebavíme o Home User zariadení, ale o PRO, čiže napr. do štúdia, do redakcie, do videostrižne a pod. Doma nech človek používa čítačku v notebooku, alebo pokojne čokoľvek iné. Doma má čas, nepotrebuje produktívne makať, nepočíta deadline na minúty, takže...

A vyššie som som vytiahol pôvodné veci, na ktoré som reagoval úplne na začiatku, kým sa táto diskusia neotočila nikam inam.

****************************
Je jedno kde ma kable, ma ich.
Ked konecne nejaka firma pride s necim takymto co bude plne funkcne cez bluetooth...
Toto cudo co tu ukazuju je z minuleho storocia, vyslovene primitivne.
****************************
Verim, ze si to niekto kupi aj domov, ale nie ako uzitocnejsiu vec ako obycajna citacka, jednoducho preto lebo su ludia ktori si kupuju zbytocnosti.
A do studia alebo strizne redakcie... si to kupia pre to iste ako ked si to niekto kupi domov. U nas v praci polovicu pracovneho casu ludia prekecaju o dovolenke, nakupoch, akciach v obchodoch... Kupia si toto cudo iba preto aby mali viac casu rozoberat ci je lepsie ist na dovolenku karavanom alebo lietadlom.
Ja ked pridem domov z fotenia prve co spravim dam kartu do citacky a zacnem stahovat. Dam si sprchu a spravim si kavu, fotky su stiahnute. Keby som mal toto cudo stiahlo by mi to presne za ten isty cas lebo si dam sprchu a spravim kavu.
Ci v praci ci doma s tym nic neziskas.
Uz sa k tomu vracat nebudem, prajem uspesny biznis, cestne aby si toho predal kolko treba.
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia