Hore

Martin Straka - Mezi Oceány

Vydajte sa na legendárne preteky Dakar, vypočujte si 60 farbistých mini príbehov, ilustrovaných výhradne čiernobielymi fotografiami. Dakar ako ho určite nepoznáte.

Martina Straku nemožno prehliadnuť. Vysoký charizmatický fotograf a komentátor budí pozornosť všade, kde príde. Spoznali sme sa na slovenskom okruhu Slovakia Ring a prijal aj naše pozvanie na FOTO SLOVAKIA 2015. Pokiaľ ja sa foteniu automobilových pretekov venujem rekreačne a občasne, pre Martina je to vášeň. Autá fotí od mala a na svojom FB profile zverejňuje aj fotografie, ktoré urobil ešte so Smenou 8M.


Vzťah Martina Straku k čiernobielej fotografii musí byť predurčený jeho “strakatým” priezviskom.

Jeho srdcovkou sú Le Mans 24 a Dakar. O svoje zážitky, práve z Dakaru, sa podelil vo svojej knihe “Mezi Oceány”. Kto Martina aspoň trochu pozná, tuší, že to nebude kniha plná farebných fotiek pretekárskych špeciálov a víťazov jednotlivých ročníkov. “Mezi oceány” je kniha o Dakare, čisto čiernobiela, pritom vyrozprávaná farbisto. Zbavenie sa farieb bol dobrý krok. Viac tak vynikne dokumentárna podstata Martinových fotografií a cit pre prácu so svetlom.

Kniha “Mezi Oceány” je dvojjazyčná (čeština + angličtina) a tak môže smelo vyraziť aj do šíreho sveta.

60 mini príbehov vám sprostredkuje tieto fascinujúce preteky inak, ako to môžete vidieť v správach. Autor vás zavedie do zákulisia, kde zažijete radosti i strasti pretekára Tomáša Vrátneho, jeho podporného tímu i samotného MA, ako sa Martin sám s obľubou tituluje.

Nečaká vás však príbeh jedného tímu, naopak, rozprávanie je pestré. Stretnete sa s legendami pretekov, divákmi, Bomberos a dokonca aj Mikulášom.

Martin Straka: Mezi Oceány; Vydavateľ - OOO grafické studio s.r.o.; Ostrava, květen 2015; © 2015 Bonver Dakar Project.

Tento produkt si môžete zakúpiť aj v ephotoshop.sk a podporiť tak svoj obľúbený portál ePhoto.sk. Neprehliadnite akciové ponuky!

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
seifi
2016-02-12 21:11:56
skôr by som privítal, keby sa pár riadkami členom, návštevníkom ephota prihovoril autor; takto mi to príde cudzie; proste zaplatená reklama;
 
Peter Húšťava
2016-02-13 08:27:06
Lepšie - http://www.martinkozak.com/category/dakar/
 
seifi
2016-02-13 15:21:18
príspevok od: Peter Húšťava
Lepšie - http://www.martinkozak.com/category/dakar/
dobré čítanie, vďaka
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia