Hore

JOBY nielen pre mobilné telefóny

Chytré telefóny sú najrozšírenejším typom fotoaparátu a vyprodukujú najväčšie množstvo fotografií a videa.

So zariadení pre nenáročných sa postupne stávajú prostriedkom pre profesionálnu aplikáciu fotografie a videa v niektorých žánroch a formách uplatnenia. Už je to pár rokov, čo sa natočili prvé filmy s iPhonom, alebo sa nafotili mobilom titulky prestížnych svetových magazínov. Zo smartfónov sa pomaly stávajú systémové fotoaparáty. Obchod s príslušenstvom utešene rastie a tým nemyslím len selfie tyčky. Optické predsádky, statívy, stabilizátory, externé mikrofóny, LED svetlá, powerbanky… Užívateľ smartfónu môže byť naložený, akoby pomaly fotil zrkadlovkou. Rovnako ako u zrkadloviek a bezzrkadloviek, aj u mobilov príslušenstvo rozširuje možnosti využitia.

Dnes si predstavíme príslušenstvo známej značky JOBY. Tá sa čoraz viac zameriava práve na prílušenstvo pre mobilné telefóny. Klasické mini statívy Gorillapod doplnené o držiak mobilu ste už asi zaregistrovali. Príslušenstvo, ktoré si predstavíme, je o niečo sofistikovanejšie.

Pri výbere vám pomôže aj sprievodca na stránkach JOBY.

JOBY Gorillapod Mobile RigStolný statív, ktorému som dal prezývku “gorillaman”, je postavený na základe stredne veľkej trojnožky Gorillapod, na ktorej je nasadená špeciálna hlava. Jej súčasťou sú dve demontovateľné kĺbové ramená, na ktorých konci je štandartný statívový závit. Ramená sú určené pre pripojenie príslušenstva typu LED svetlo a externý mikrofón, pomocou adaptéra aj GoPro kameru. Ďalej je tu nastaviteľný držiak telefónu, ktorý umožňuje prístroj otáčať a naklápať. Na vrchu držiaka sú štandardné ISO sánky pre ďalšie príslušenstvo.


Gorillapod Mobile Rig je klasický malý statív od JOBY, s nástavcom s dvomi ramenami pre príslušenstvo a hlavou pre upevnenie mobilu.


Hlava umožňuje otočiť mobil až o 90°.


Je aj výklopná.


Prídavné ramená s adaptérmi pre GoPro a Cold Shue (pätica pre blesk).


Príklad osadenia mobilom, externým mikrofónom a dvomi LED svetlami.

Statív môžete položiť na podložku, alebo omotať okolo vhodného predmetu. Nohy poslúžia aj ako rukoväť, ak chcete mobil s príslušenstvom pohotovo držať v ruke.


Nohy poslúži aj ako praktický držiak.

https://joby.com/gorillapod-mobile-rig

JOBY Gorillapod Rig

Ak sa vám Gorillapod Mobil Rig zapáčil, ale používate fotoaparát a nie mobil, JOBY má pre vás v ponuke podobný koncipovaný statív, ale určený pre zrkadlovky a bezzrkadlovky, samozrejme aj pre kompakty a ultrazoomy. Gorrilapod Rig je mohutnejší ako Mobil Rig. Základ tvoria známe komponenty, najmohutnejšie z nôh GorillaPod 5K Stand a guľová hlava BallHead 5K. Medzi hlavu a nohy sa vkladá platforma, ku ktorej sa pripájajú ramená. V balení nájdete dva adaptéry pre pripojenie príslušenstva pomocou malej rýchloupínacej doštičky a jeden adaptér pre akčné kamery GoPro. K platforme sa dá pripevniť popruh, ktorý tiež nájdete v balení.


Toto všetko nájdete v balení: nohy GorillaPod 5K Stand, hlavu BallHead 5K, ramená, adaptéry a popruh.


Platforma s ramenami sa upevňuje medzi nohy a hlavu. V cene sú dva adaptéry Cold Shoe a jeden adaptér pre GoPro a kompatibilné akčné kamery.


Hlava je vybavená rýchloupínacou doštičkou.

JOBY Gorillapod Rig je najmasívnejší statív, čo JOBY ponúka. Nosnosť je až 5 kg. S ramenami zaberie dosť miesta. Aj hmotnosť už nie je zanedbateľná. Toto už nie je malý, prvý Gorillapod, lacný statívček, ktorý môžete nosiť so sebou a ani o tom neviete. JOBY Gorillapod Rig je pre tých, ktorý presne vedia, že toto je ten typ statívu, ktorý chcú.


Jeden z príkladov využitia Gorillapodu Rig.


Gorillapod Rig ako držiak kamery.


Konfigurácia pre vloging.

https://joby.com/gorillapod-tripods/gorillapod-5k

JOBY GripTight PRO Tele Pod


Druhým príslušenstvom z dieľne JOBY je kombinácia statívu so selfie tyčkou. Pogumovaná rukovať sa skladá z troch častí. Tie sa dajú vyklápať v dvoch polohách a vtedy tvoria základňu trojnohého statívu. Na selfie tyčku premeníte zariadenie vysunutím stredovej teleskopickej tyče.Ta sá aretuje pootočením, nie sú na nej žiadne klapky ani prstence. Na konci tyče nájdete rovnakú hlavu ako u “gorillmana”, akurát bez bočných ramien.
V balení nájdete trojnožku s hlavou pre mobilné telefóny, adptér GoPro, adaptér Cold Shoe, Bluetooth ovládanie a pútko.


Hlava je výklopná a otočná.


Príklady využitia GripTight PRO Tele Pod.


GripTight PRO Tele Pod pre rôzne zariadenia a činnosti.

Súčasťou balenia je pútko na ruku a odnímateľné Bluetooth diaľkové ovládanie.


BT ovládanie využijete v režime selfie, ale aj keď nechcete roztriasť statív s pripevnením fotografickým zariadením.

https://joby.com/phone-tripods-tablet-stands/griptight-pro-telepod

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia