Hore

Canon novinky február 2017

Spoločnosť Canon predstavila dvojicu nových zrkadloviek aj s novým setovým objektívom a diaľkovým ovládaním. Ďalej predstavila novú bezzrkadlovku a externý elektronický hľadáčik.

EOS M6

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila najnovší prírastok do rodiny systémových fotoaparátov EOS M – model EOS M6. Nový fotoaparát spája špičkové technológie značky Canon do kompaktného tela a stavia na najnovších fotografických inováciách vrátane CMOS snímača typu APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov alebo automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS. Novinka sa tak môže v jednoducho prenosnom prevedení pochváliť rýchlosťou i kvalitou digitálnych zrkadloviek. Canon nový model navrhol s ohľadom na maximálnu podporu tvorivého vyjadrenia autorov – fotenie prostredníctvom LCD displeja otvára možnosť vytvárať snímky z neobvyklých uhlov a zaisťuje, že používatelia budú vždy pripravení zachytiť tú správnu udalosť pred objektívom.

Výkon pre nádherné výsledky

Nový fotoaparát je vhodný na fotenie v rôznych obdobiach, od žiarivých letných dní až po zimné večery. Za touto univerzálnosťou stojí vysoký výpočtový výkon obrazového procesoru Canon DIGIC 7, ktorý bez ohľadu na svetelné podmienky zaisťuje bohatšie tóny i detaily výsledných snímok. Vďaka kombinácii tohto procesoru, CMOS snímača s rozlíšením 24,2 megapixelov a automatickému zaostrovaniu s duálnymi pixelmi CMOS, dokáže nový EOS M6 v každej situácii ponúknuť používateľom kvalitu a rýchlosť známu z digitálnych zrkadloviek.

Canon EOS M6 je vhodný i na zachytenie spontánnych okamihov, kedy nie je možné mať scénu plne pod kontrolou – od živého pouličného umenia až po vysoko dynamické akcie. Nový fotoaparát totiž umožňuje kontinuálne snímanie rýchlosťou 7 snímok za sekundu (v prípade pevného zaostrenia dokonca 9 snímok za sekundu). Používatelia tak majú istotu, že nikdy nezmeškajú žiadny záber. Súčasťou EOS M6 je i päťosá stabilizácia pre nakrúcanie filmov, vďaka ktorej sú výsledné videá v rozlíšení Full HD so snímkovacou frekvenciou 60p celkom plynulé a neroztrasené – a to i pri vytváraní záberov v pohybe. Výsledky môžu byť navyše ešte lepšie, stačí len využiť objektív s podporou technológie dynamického IS, ako je napríklad Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM.

Ikonický design EOS vrátane spôsobu ovládania

Nový prírastok stavia na klasickom dizajne systému Canon EOS a vďaka ideálnej veľkosti je vhodný partner pre akékoľvek dobrodružstvo. Canon EOS M6 sa môže pochváliť tiež jednoduchým používaním bez ohľadu na konkrétnu situáciu a kompozíciu – konštruktéri mu dali do vienka veľký výklopný dotykový LCD displej i volič pre ovládanie palcom, teda prvky, ktoré doslova na dosah prstu ponúkajú plnú a intuitívnu kontrolu nad fotoaparátom.

Pripojiť a zdieľať

Vďaka integrovanej Wi-Fi konektivite a funkcii NFC môžu používatelia celému svetu jednoducho a rýchlo ukázať dianie okolo seba. Súčasťou prístroja je i technológia Bluetooth, ktorá zaisťuje neustále prepojenie EOS M6 s inteligentným telefónom alebo tabletom, a teda i prezeranie snímok na týchto zariadeniach bez potreby vyberať fotoaparát z brašne. Technológia Bluetooth dovoľuje i vzdialené fotografovanie, ktoré je ideálne napríklad pre perfektné skupinové selfie snímky alebo pre zachytenie scén bez vyrušenia snímaného objektu – napríklad pri fotografovaní divokej zveri.

Celkom nový hľadáčik

Canon spolu s EOS M6 predstavil i nový elektronický hľadáčik EVF-DC2. Tento kompaktný a ľahký externý hľadáčik je určený pre kompatibilné fotoaparáty EOS M – vrátane novinky EOS M6 – i pre rad modelov PowerShot. Základom hľadáčiku typu 0,39 je displej s rozlíšením 2,36 milióna bodov, ktorý zobrazuje každý zložitý detail. Dôležité je i stopercentné pokrytie zaisťujúce identický obsah zorného poľa i výsledného záberu. Elektronický hľadáčik EVF-DC2 zobrazuje dianie pred fotoaparátom v reálnom čase s obnovovacou frekvenciou až 120 snímok za sekundu. Prechod medzi používaním displeja a hľadáčika je veľmi jednoduché – stačí fotoaparát priblížiť k tvári, a používatelia si tak môžu vychutnať podporu skutočne pohotového vytvárania snímok. A vďaka hmotnosti iba 29 gramov a kompaktnému prevedeniu je nový hľadáčik ideálny do fotografickej brašne každého majiteľa EOS M6.

Kľúčové výhody fotoaparátu EOS M6:

 • Vysoká kvalita v malom tele
 • Špičkový výkon v najdôležitejších okamihoch
 • Nová úroveň filmovej kreativity
 • Skvelá kombinácia kompaktného prevedenia a vlastností digitálnych zrkadloviek
 • Zdieľanie snímok s celým svetom bez použitia káblov

Kľúčové výhody elektronického hľadáčika EVF-DC2:

 • Dostatočný kľud na prípravu záberu
 • Nový štýl práce s fotoaparátom
 • Prenosné prevedenie umožňujúce mať hľadáčik neustále pri sebe

EOS 77D a EOS 800D

Spoločnosť Canon rozšírila systém EOS o dve nové digitálne zrkadlovky – EOS 77DEOS 800D. Najnovšie fotoaparáty v sebe spájajú špičkové technológie pre spracovanie obrazu vrátane CMOS snímača typu APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov a obrazového procesoru DIGIC 7. Canon EOS 77D ponúka špičkový výkon i plnú kontrolu nad prístrojom. Je tak ideálny pre všetkých používateľov, ktorí chcú inovovať aktuálne vybavenie a zdokonaliť svoje fotografické zručnosti. Model EOS 800D tak predstavuje skvelý spôsob, ako vstúpiť do sveta digitálnych zrkadloviek.

Spolu s novými fotoaparátmi uviedla spoločnosť Canon i svoj najnovší objektív EFS 18-55mm f/4-5.6 IS STM, ktorý je v tomto rozsahu ohniskových vzdialeností najmenším setovým modelom, a diaľkový ovládač BR-E1, ktorý je skvelým pomocníkom pre vzdialené snímanie, a to pri priamej viditeľnosti zo vzdialenosti až piatich metrov.

Kvalita, detaily i rýchlosť

Vďaka najnovšiemu obrazovému procesoru DIGIC 7 a rovnakej technológii snímača ako u ikonickej digitálnej zrkadlovky EOS 80D vytvárajú obidva nové fotoaparáty snímky v pôsobivej kvalite i s podrobnými detailmi a majú i dostatočný výkon pre celkom čisté výstupy. Najnovšie digitálne zrkadlovky sa môžu pochváliť aj najrýchlejším automatickým zaostrovaním v režime živého náhľadu na svete – stačia im ohromujúce tri stotiny sekundy na to, aby výsledné snímky boli perfektne ostré. Všetky tieto vlastnosti spolu s rýchlosťou fotografovania až 6 snímok za sekundu zjednodušujú napríklad vytváranie záberov objektov v pohybe.

Nové digitálne zrkadlovky si výborne poradia i s fotografovaním pri zlých svetelných podmienkach, napríklad v priebehu východu alebo západu slnka. Vďaka maximálnej hodnote citlivosti ISO 25 600, ktorú je možné rozšíriť až na 51 200, zachytia používatelia bez problémov skutočne každú scénu. V prípade záberov, pri ktorých záleží na každom detaile, je užitočné i rýchle automatické zaostrovanie so 45 krížovými bodmi. Tento systém dovoľuje presné sledovanie pohybujúcich sa objektov, čo vo výsledku prináša perfektne ostré zábery. Súčasťou oboch nových modelov je tiež merací snímač RGB+IR s rozlíšením 7 560 pixelov, ktorý zohľadňuje i jemné nuansy v zábere – ako je napríklad tón pleti – a zaistí presnú expozíciu.

Hollywoodske ochutnávky

Vďaka podpore rozlíšenia Full HD pri snímkovacej frekvencii 60p a režime HDR Movie Shooting umožňujú nové zrkadlovky ako natáčanie filmov v naozaj výnimočných detailoch a s plynulým pohybom, tak i vytváranie statických snímok rýchlo sa pohybujúcich objektov. Nechýba ani technológia automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi senzoru CMOS, ktorá si výborne poradí so sledovaním objektov v pohybe a ponúka plynulé zaostrovanie pre profesionálnu kvalitu výstupov. Na safari, pri športe i v preslnených scénach. K dispozícii je tiež päťosí digitálny stabilizátor obrazu, ktorý eliminuje vplyv pohybu fotoaparátom pri natáčaní filmov z ruky.

Model EOS 77D navyše spoločnosť Canon navrhla tak, aby používateľom zjednodušil vytváranie záberov ich vlastným štýlom. Súčasťou tejto digitálnej zrkadlovky je preto dvojica ovládačov, ktoré zaisťujú plnú kontrolu nad fotoaparátom vrátane clony i rýchlosti uzávierky. Nechýba ani horný LCD panel pre jednoduché informovanie o jednotlivých nastaveniach. Menej skúsení používatelia určite ocenia sprievodcu ovládaním EOS 800D, ktorý priamo na fotoaparáte vysvetlí vplyv jednotlivých nastavení na vytváranie snímok, poradí s prenosom výsledných záberov a pomôže so zdokonaľovaním fotografických zručností.

Odfotiť, pripojiť a zdieľať

Vďaka Wi-Fi konektivite a funkcii NFC môžu používatelia svoje fotografie a filmy veľmi jednoducho nahrať na inteligentné zariadenia alebo do Canon Connect Station a následne ich upraviť alebo zdieľať s celým svetom. Nechýba ani podpora trvalého prepojenia pomocou technológie Bluetooth, teda i možnosť prezerania snímok bez vybratia fotoaparátu z brašne, alebo vzdialené ovládanie z inteligentného zariadenia či pomocou nového diaľkového ovládača BR-E1.

Širšie možnosti fotografovania i natáčania filmov

Nový setový objektív EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM je ideálny variant na prvé skúsenosti s univerzálnymi digitálnymi zrkadlovkami. Úspešne si poradí so širokou škálou záberov počnúc fotografovaním krajiny a končiac napríklad snímaním portrétov. Novinka sa môže pochváliť 4-krokovým stabilizátorom obrazu, vďaka ktorému sú ostré i snímky vytvorené pri zlých podmienkach alebo pri maximálnom zoome. Základom nového objektívu je kruhová clona so siedmimi lamelami umožňujúca nádherne rozostrené pozadie, ktoré ocenia napríklad autori portrétnych fotografií. Skvelé je i spojenie inteligentného priebežného automatického zaostrovania s technológiou takmer nepočuteľného pohonu STM, vďaka ktorému už zaostrovanie pri natáčaní filmov nespôsobuje nežiadúce zvukové rušenie.

Kľúčové vlastnosti digitálnej zrkadlovky EOS 77D:

 • Inštinktívne ovládanie
 • Rozlíšenie 24,2 megapixelov
 • Jednoducho použiteľné automatické zaostrovanie so 45 krížovými bodmi
 • Technológia Bluetooth pre vzdialené bezdrôtové ovládanie a zdieľanie pomocou inteligentných zariadení
 • Plynulé, rýchle a presné zaostrovanie pri natáčaní filmov vďaka technológii automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS


Kľúčové vlastnosti digitálnej zrkadlovky EOS 800D:

 • Obrazová kvalita digitálnej zrkadlovky so snímačom typu APS-C a rozlíšením 24,2 megapixelov
 • Optický hľadáčik a otočný dotykový displej
 • Jednoduché bezdrôtové snímanie snímok pomocou inteligentných zariadení
 • 45 krížových bodov AF a najrýchlejšie automatické zaostrovanie v režime živého náhľadu na svete
 • Jednoduché natáčanie špičkovo ostrých filmov v rozlíšení Full HD


Kľúčové vlastnosti objektívu EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM:

 • Zoom s univerzálnym rozsahom ohniskových vzdialeností 18 až 55 mm
 • Dĺžka 61,8 mm a váha iba 215 g
 • 4-krokový stabilizátor obrazu
 • Automatické zaostrovanie s pohonom STM
 • Špičková obrazová kvalita


Kľúčové vlastnosti diaľkového ovládača BR-E1:

 • Pripojenie pomocou technológie Bluetooth
 • Dosah 5 metrov zo všetkých smerov
 • Jednoducho dostupné ovládacie prvky
 • Fotografovanie i natáčanie filmov
 • Ovládanie zaostrovania i zoomu

Aktualizácia Connect Station CS100

Spoločnosť Canon oznámila najnovšiu aktualizáciu svojho zariadenia Connect Station CS100, ktoré z jedného miesta umožňuje jednoduché ukladanie, prezeranie a zdieľanie fotografií i filmov. Vďaka novému firmware 2.5 sú možnosti importu i exportu omnoho širšie – po novom zahŕňajú i prenos filmov z inteligentných zariadení pomocou aplikácie Connect Station. Popri aktuálnej podpore nahrávania fotografií a filmov prostredníctvom USB rozhrania, slotov pre pamäťové karty SD a CF, bezdrôtovej funkcii NFC a WiFi sietí dostávajú používatelia navyše možnosť jednoduchého ukladania a projekcie záberov vytvorených mobilnými telefónmi alebo tabletmi.

Najnovší firmware vylepšuje i import fotografií, ktorý je teraz v prípade sieťového prenosu z počítača až trikrát rýchlejší. Medzi ďalšie nové funkcie patrí napríklad prehrávanie albumu v nekonečnej slučke, ktoré je vhodné pre neustále zobrazenie obľúbených fotografií a možnosť vypnutia automatického prechodu do pohotovostného režimu.

Kľúčové vlastnosti Connect Station CS100:

 • Jednoduchý import fotografií i filmov z fotoaparátu, osobného počítača alebo pamäťovej karty
 • Bezproblémové nahrávanie i sťahovanie snímok na a z inteligentných zariadení prostredníctvom aplikácie Connect Station
 • Prezeranie fotografií a filmov na jednom mieste z rôznych zariadení
 • Zdieľanie snímok na sociálnych sieťach, cloude alebo ďalších zariadeniach Connect Station
 • Priama tlač na bezdrôtovú tlačiareň

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Point
2017-02-15 08:56:47
In live view mode, both cameras utilize Canon’s Dual Pixel CMOS AF to deliver the world’s fastest AF focusing speed of 0.03 seconds. To je paráda a už od lowend rady dostupné

45 krížových bodov môže znamenať dobrú správu pre nás čo čakáme na 6D2
 
marcus_labeo
2017-02-15 09:31:31
príspevok od: Point
In live view mode, both cameras utilize Canon’s Dual Pixel CMOS AF to deliver the world’s fastest AF focusing speed of 0.03 seconds. To je paráda a už od lowend rady dostupné

45 krížových bodov môže znamenať dobrú správu pre nás čo čakáme na 6D2
AF vyzerá byť super, ako kontrastné, tak i fázové ostrenie.
Ja skôr mám s touto radou iný problém, a to že papierovo sa to radí do solídnej strednej triedy (k čomu zvádza aj číslovanie (77D akoby patrilo do rady 70D/80D) a aj cenovo je to lepšia stredná trieda (77D so seťákom má stáť cez 1000 USD, teda aj EUR), avšak pocitovo je to stále plastový lowend (vychádzam zo skúsenosti s dvojicou 750D/760D, ktoré keď človek vzal do rúk, stále to bol ten lacný feel ľahkého plastového tela). A za 1000 eur už by som predsalen čakal aj kvalitné vyhotovenie. O triedu vyššia rada 70D/80D vyvoláva už úplne iný pocit robustnosti a kvality. Každopádne keď cena klesne o nejakú tú stovku, bude to (najmä 77D) veľmi solídna ponuka.
 
karrlok
2017-02-15 09:48:27
Nikon by mal začať rozmýšľať čo ďalej, 45 krížových bodov mal by byť štandard u modelov ako D800 a D750, alebo ešte lepšie, nech tam dajú af, aký má D5.
 
MagickVamp
2017-02-15 10:18:35
mno 77D je asi presne to co som si vymodlil, lahky pristroj, a dvojciferne cislo naznacuje zeby mohol byt utesneny a mat microadjustment...ked to bude, konecne mam od canonu APSC ake som si zelal :-P
 
vilkoo
2017-02-15 10:25:43
Nikonisti placu a Canonisti sa raduju N-stagnuje C-napreduje
 
Johnnny
2017-02-15 10:42:00
To znacenie mi teda pripada ako pekny maglajz. To sa tyka tak M6, ako aj 77D.
 
MagickVamp
2017-02-15 11:20:45
príspevok od: marcus_labeo
AF vyzerá byť super, ako kontrastné, tak i fázové ostrenie.
Ja skôr mám s touto radou iný problém, a to že papierovo sa to radí do solídnej strednej triedy (k čomu zvádza aj číslovanie (77D akoby patrilo do rady 70D/80D) a aj cenovo je to lepšia stredná trieda (77D so seťákom má stáť cez 1000 USD, teda aj EUR), avšak pocitovo je to stále plastový lowend (vychádzam zo skúsenosti s dvojicou 750D/760D, ktoré keď človek vzal do rúk, stále to bol ten lacný feel ľahkého plastového tela). A za 1000 eur už by som predsalen čakal aj kvalitné vyhotovenie. O triedu vyššia rada 70D/80D vyvoláva už úplne iný pocit robustnosti a kvality. Každopádne keď cena klesne o nejakú tú stovku, bude to (najmä 77D) veľmi solídna ponuka.
Ale presne o to ide. Ak chces pocit robustnosti mas 80D, 77D nie je nastupca 80D. 77D je urcene pre tych co chcu profesionalnejsiu lahku zrkadlovku, aj cislovanim je zaradena pod 80D, ak by bola rovnako robustna tak by uz trochu postradala vyznam. Je to kvalitnejsi nastupca 760D, ktory premakali s spravili z neho vyssiu radu s cenou medzi 760D a 80D.

Ano ak nebude utesneny, alebo mat aspon microadjustment tak oznacenie 77D bude len dovod aby mohli vypytat viac penazi za akoze vyssiu radu. Ale ak bude mat aspon nieco z toho, pripadne oboje, tak konecne tu bude rada lahkych profesionalnejsich zrkadloviek, ktore by vedeli vahou konkurovat CSC a za velmi priaznivu cenu.
 
JohnNewton
2017-02-15 11:42:58
Z toho všetkého si kúpim len ten hľadáčik, lebo toto chcem :

"Dostatočný kľud na prípravu záberu"
 
fatality
2017-02-15 12:16:01
príspevok od: vilkoo
Nikonisti placu a Canonisti sa raduju N-stagnuje C-napreduje
kazdy chvilku taha pilku..☺..aj ked..vyzera to tak,ze momentalne si Nikon tou pilkou pili konar pod sebou..☺..
 
fatality
2017-02-15 12:19:53
príspevok od: JohnNewton
Z toho všetkého si kúpim len ten hľadáčik, lebo toto chcem :

"Dostatočný kľud na prípravu záberu"
tak..klasika tlacovky..☺..setak:"Základom nového objektívu je kruhová clona so siedmimi lamelami umožňujúca nádherne rozostrené pozadie, ktoré ocenia napríklad autori portrétnych fotografií..😁..
 
Gino
2017-02-15 12:40:08
príspevok od: JohnNewton
Z toho všetkého si kúpim len ten hľadáčik, lebo toto chcem :

"Dostatočný kľud na prípravu záberu"
Vyzerá naozaj super "retro", no mohol umožňovať aj vyklopenie nahor.
 
vilkoo
2017-02-15 13:40:17
Az prax ukaze ktory je lepsi
 
Matúš Vasilko
2017-02-15 13:54:28
dufam ze sa raz dockam 6D II
 
MagickVamp
2017-02-15 14:35:14
príspevok od: Matúš Vasilko
dufam ze sa raz dockam 6D II
zatial mame toto ako zakusok preed hlavnym chodom.
 
marcus_labeo
2017-02-15 14:51:07
príspevok od: MagickVamp
Ale presne o to ide. Ak chces pocit robustnosti mas 80D, 77D nie je nastupca 80D. 77D je urcene pre tych co chcu profesionalnejsiu lahku zrkadlovku, aj cislovanim je zaradena pod 80D, ak by bola rovnako robustna tak by uz trochu postradala vyznam. Je to kvalitnejsi nastupca 760D, ktory premakali s spravili z neho vyssiu radu s cenou medzi 760D a 80D.

Ano ak nebude utesneny, alebo mat aspon microadjustment tak oznacenie 77D bude len dovod aby mohli vypytat viac penazi za akoze vyssiu radu. Ale ak bude mat aspon nieco z toho, pripadne oboje, tak konecne tu bude rada lahkych profesionalnejsich zrkadloviek, ktore by vedeli vahou konkurovat CSC a za velmi priaznivu cenu.
Ale jo, ako záložné telo pre majiteľa FF Canonu s benefitom cropu je to rozhodne zaujímavé, to ovládanie je oproti Rebelom už vyššia trieda a plastové telo je aspoň ľahké. Len si bude treba počkať na pokles ceny, z môjho pohľadu to nestojí za 900 eur, keď o triedu vyšší Nikon D7200 (teda konkurent 80D) stojí menej. Predsalen to nemá hranol, ani utesnené telo, čas je len 1/4000s atď., teda primeranú street cenu by som videl niekde na 700 eurách.
 
brixton
2017-02-15 14:59:56
príspevok od: vilkoo
Nikonisti placu a Canonisti sa raduju N-stagnuje C-napreduje
keby nikon daval peniaze do vyskumu a nie do reklamy a nicnehovoriacich ambasadorov bol by na tom lepsie, canon dava najvacsie peniaze do vyskumu a vyvoja.
 
Marek Kopnický
2017-02-15 15:13:25
Mne by asi stačila aj tá M6-tka
 
Point
2017-02-15 15:22:10
Nikonu sa len trochu nevydarila oslava storočnice.. On sa pozbiera pôjde ďalej.
Každopádne to čo priniesol Canon do tejto triedy zrkadiel 45 allcross type AF, DPAF s bleskovym LV, stabilizovaný snímač ( zatiaľ pri videu iba ale s podporou dualIS sklo+snímač) nastavuje latku veľmi vysoko pre konkurenciu hlavne teda 5600 nikon a podobné.. Úprimne som neveril že Canon bude "taký štedrý" a nadelí všetkým modelom DPAF.. Ako bonus 45 af bodov a to nevravím o KONEČNE modernom a vyspelom snímači..
 
matoxxx
2017-02-15 18:42:51
Ohromné seťáky.
 
blahoslav J B Art
2017-02-15 19:16:42
príspevok od: matoxxx
Ohromné seťáky.
zase co moze clovek chciet za cenu lepsieho filtra, cest vynimkam
 
marek zelina
2017-02-15 23:29:09
M6 zaujala aj mna, v tej striebornej verzii to je krasny retro/moderny strojcek,...... na dovolenky fajnovy fotoaparat.
 
z80
2017-02-16 09:38:11
príspevok od: marek zelina
M6 zaujala aj mna, v tej striebornej verzii to je krasny retro/moderny strojcek,...... na dovolenky fajnovy fotoaparat.
A s pancake EF-M 22mm f/2 STM sa da strcit aj do (trochu vacsieho) vrecka.
 
MagickVamp
2017-02-16 09:39:28
príspevok od: z80
A s pancake EF-M 22mm f/2 STM sa da strcit aj do (trochu vacsieho) vrecka.
Njn a este je aj paradne ostre
 
Point
2017-02-17 07:49:22
príspevok od: MagickVamp
Njn a este je aj paradne ostre
Ty ho už máš?
 
JohnNewton
2017-02-17 09:42:47
príspevok od: Marek Kopnický
Mne by asi stačila aj tá M6-tka
Aj mne. Ale tá dilema pri videu či budem mať vo vrecku hľadáčik alebo mikrofón sa mi vôbec nepáči.
Chcem mať na foťáku oboje.
 
Point
2017-02-17 10:24:40
príspevok od: JohnNewton
Aj mne. Ale tá dilema pri videu či budem mať vo vrecku hľadáčik alebo mikrofón sa mi vôbec nepáči.
Chcem mať na foťáku oboje.
Takže pre teba Canon vyrobil M5ku sranda že je na to odpoveď však?
 
JohnNewton
2017-02-17 12:31:09
príspevok od: Point
Takže pre teba Canon vyrobil M5ku sranda že je na to odpoveď však?
Dám im šancu v M7
 
MagickVamp
2017-02-17 15:52:57
Takze 77D nema ani microadjustment ani nie je utesnena...takze dovod preco to nemohli nazvat 860D ako nastupcu 760D je ze chcu viac peniazkooov
 
fatality
2017-02-17 16:06:36
príspevok od: MagickVamp
Takze 77D nema ani microadjustment ani nie je utesnena...takze dovod preco to nemohli nazvat 860D ako nastupcu 760D je ze chcu viac peniazkooov
kkz to uz je aka zloba..zrkadlovka bez microadjustmentu..nikon 5xxx rada detto..
 
putovnik
2017-02-17 19:13:07
príspevok od: MagickVamp
Takze 77D nema ani microadjustment ani nie je utesnena...takze dovod preco to nemohli nazvat 860D ako nastupcu 760D je ze chcu viac peniazkooov
Vdaka za info. Aspon uz nemusim ani hladat. 80D to isti. Len potom nechapem, za co chcu 900USD pri 77D. Ved za tu sumu sa da kupit 80D
 
Point
2017-02-17 20:29:35
príspevok od: JohnNewton
Dám im šancu v M7
Budem ta teda volať stančok lebo M5 má viac než potrebuješ
 
MagickVamp
2017-02-17 22:34:38
príspevok od: putovnik
Vdaka za info. Aspon uz nemusim ani hladat. 80D to isti. Len potom nechapem, za co chcu 900USD pri 77D. Ved za tu sumu sa da kupit 80D
Tiez mi to nie je celkom jasne, som si cital ze nedali microadjustment lebo majitelia tejto triedy taketo pokrocile funkcie nevyuzivaju...
 
JohnNewton
2017-02-18 06:38:40
príspevok od: Point
Budem ta teda volať stančok lebo M5 má viac než potrebuješ
Ako vieš, čo ja potrebujem ? Hlavne nepotrebujuem tie nedostatatky M5, ktorých je viac ako pozitív. Okrem toho je M6 o dosť pohľadnejšia... 4k radšej ani nespomeniem...
 
Point
2017-02-19 06:19:39
príspevok od: JohnNewton
Ako vieš, čo ja potrebujem ? Hlavne nepotrebujuem tie nedostatatky M5, ktorých je viac ako pozitív. Okrem toho je M6 o dosť pohľadnejšia... 4k radšej ani nespomeniem...
Dobre teda
p.s. vidno že ani vek nehrá rolu. Som mladší a nie o dva tri roky ale aj tak 4k video nepotrebujem a ani by som ho nevyužíval keby ho môj fotak má ja nenatacam ani do HD nie ešte fhd alebo 4k
Nedostatok môže byť jedine svetelné sklo ale to sa dá ľahko riešiť malými stm sklami a redukciou má to viac než potrebuješ howk
 
JohnNewton
2017-02-19 07:54:49
príspevok od: Point
Dobre teda
p.s. vidno že ani vek nehrá rolu. Som mladší a nie o dva tri roky ale aj tak 4k video nepotrebujem a ani by som ho nevyužíval keby ho môj fotak má ja nenatacam ani do HD nie ešte fhd alebo 4k
Nedostatok môže byť jedine svetelné sklo ale to sa dá ľahko riešiť malými stm sklami a redukciou má to viac než potrebuješ howk
Nemá to čo potrebujem Howk Tak ako sa všetci odlišujeme od seba vizuálne (ľudstvo) tak sa nezriedka líšia aj naše potreby. (okrem malej a veľkej) Bolo by to dobré vziať na vedomie ... Keby sa nevyrábalo to, čo ja nepotrebujem, svet by vyzeral veľmi biedne

P.S. A nechovaj sa ako Fuji fans ...
 
Point
2017-02-19 11:33:28
príspevok od: JohnNewton
Nemá to čo potrebujem Howk Tak ako sa všetci odlišujeme od seba vizuálne (ľudstvo) tak sa nezriedka líšia aj naše potreby. (okrem malej a veľkej) Bolo by to dobré vziať na vedomie ... Keby sa nevyrábalo to, čo ja nepotrebujem, svet by vyzeral veľmi biedne

P.S. A nechovaj sa ako Fuji fans ...
Nechovam len je to nanajvýš rozdvojeno-osobnostné spomínať vo veľa príspevkoch ako bolo dobre s flexaretom a na druhej strane sa dožadovať 4k rozlíšenia. tam to vôbec nejak nejde dokopy. Preto som písal že mi to pripomína stančoka
 
JohnNewton
2017-02-19 12:15:54
príspevok od: Point
Nechovam len je to nanajvýš rozdvojeno-osobnostné spomínať vo veľa príspevkoch ako bolo dobre s flexaretom a na druhej strane sa dožadovať 4k rozlíšenia. tam to vôbec nejak nejde dokopy. Preto som písal že mi to pripomína stančoka
Prepáč, som rád že je Flexaret dávno za nami, a 4k by som sa vtedy darmo dožadoval, vtedy mi musel stačiť na video 8mm filmový super formát. A ja to 4 k mám aj teraz, len snímač je malý. APSC by bolo tak akurát. Odo mňa si nikdy žiadnu chválu na film nečítal...
 
Point
2017-02-19 20:59:07
príspevok od: JohnNewton
Prepáč, som rád že je Flexaret dávno za nami, a 4k by som sa vtedy darmo dožadoval, vtedy mi musel stačiť na video 8mm filmový super formát. A ja to 4 k mám aj teraz, len snímač je malý. APSC by bolo tak akurát. Odo mňa si nikdy žiadnu chválu na film nečítal...
Ako povieš teda
 
markato1
2017-02-19 21:10:56
príspevok od: fatality
kkz to uz je aka zloba..zrkadlovka bez microadjustmentu..nikon 5xxx rada detto..
zatial som nikdy mikrostelung na canon objektivoch nepotreboval,jedine co som potreboval doladit bol tamron 17-50,ale ten sa uz aj tak davnejsie odporucal do vecnych lovist
 
MagickVamp
2017-02-20 06:32:14
príspevok od: markato1
zatial som nikdy mikrostelung na canon objektivoch nepotreboval,jedine co som potreboval doladit bol tamron 17-50,ale ten sa uz aj tak davnejsie odporucal do vecnych lovist
Tak vacsinou L-ka sadnu krasne presne ale pri tamrone 24-70 by som sa bez microadjustmentu nezaobisiel. A 100d a nova 18-135 (nano) sa nezaobisli bez toho aby som ich musel posielat zosynchronizovat do servisu. A neviem si celkom dobre predstavit ze kupim 77d a 18-135 nesadne, to budem musiet poslat do servisu s nim aj 100d aby sa nestalo ze zas to mebude sediet so 100d a ked mi nesadne s drahsimi objektivmi co viac pouzivam a krasne sedia s ff, tak to bude uz neprijemne.
 
Willi
2017-02-20 11:07:38
príspevok od: vilkoo
Nikonisti placu a Canonisti sa raduju N-stagnuje C-napreduje
Takže vlastne zobrali 80D a odobrali pár vlastností a funkcíí aby ho moli predávať o 200 dolárov lacnejšie, zaujímavý pohľad na napredovanie.
 
fatality
2017-02-20 11:36:26
príspevok od: markato1
zatial som nikdy mikrostelung na canon objektivoch nepotreboval,jedine co som potreboval doladit bol tamron 17-50,ale ten sa uz aj tak davnejsie odporucal do vecnych lovist
zo samej podstaty dslr ostrenia by tam mal byt..
 
Point
2017-02-21 10:34:15
príspevok od: Willi
Takže vlastne zobrali 80D a odobrali pár vlastností a funkcíí aby ho moli predávať o 200 dolárov lacnejšie, zaujímavý pohľad na napredovanie.
Pár vlastností a pár vlastností môže byť rozdiel aj 1000€ nie iba 200. Každopádne 80D sa oplatí kúpiť stále. Nijak ho 77D (9000D) neohrozilo.
 
neska
2017-02-24 15:20:41
príspevok od: vilkoo
Nikonisti placu a Canonisti sa raduju N-stagnuje C-napreduje
a fotografi fotia aj Olympusom či Pentaxom tieto tvoje porovnávačky sa pre deti
 
vilkoo
2017-02-24 18:40:06
príspevok od: neska
a fotografi fotia aj Olympusom či Pentaxom tieto tvoje porovnávačky sa pre deti
vypln si profil
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované