Hore

Canon rozširuje rad EOS o novú bezzrkadlovku a zrkadlovku + dva nové RF objektívy

Canon rozširuje rad EOS o novú bezzrkadlovku a zrkadlovku – mimoriadne rýchle prístroje s mimoriadne vysokým rozlíšením.

Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila dva nové rýchle fotoaparáty s vysokým rozlíšením – jednu digitálnu zrkadlovku a jednu bezzrkadlovku – určené predovšetkým pre pokročilých fotoamatérov, ktorí chcú zdokonaľovať svoje schopnosti. Novinky Canon oslovia fotografov s rôznymi požiadavkami – EOS 90D je rýchly a spoľahlivý prístroj typu DSLR s tradičným robustným telom, vynikajúcim pre športovú a prírodnú fotografiu. Pre každodenné fotografovanie a cestovanie je určený výkonný systémový kompakt EOS M6 Mark II, ktorý poskytuje dokonale ostré snímky. Oba vysoko kvalitné prístroje vychádzajú z obľúbených modelov Canon EOS 80D a EOS M6. Zároveň s novými fotoaparátmi spoločnosť Canon predstavila aj dva nové objektívy RF.



Nenechajte si ujsť žiadny okamih

Nové fotoaparáty EOS 90D a EOS M6 Mark II umožnia fotografom zachytiť a zdieľať najprchavejšie okamihy života. Oba modely sú vybavené najnovším procesorom Canon DIGIC 8, ktorý zabezpečuje rýchle spracovanie obrazu a bleskovú odozvu a ponúka najnovšie funkcie v oblasti fotografie a videa. Mechanickej uzávierke pomáha elektronická s najkratším časom 1/16000 sekundy, ktorá je vynikajúca pre fotografovanie objektov v pohybe a dáva fotografovi istotu ostrej snímky aj vo veľmi dynamickej situácii. Pri krátkom čase možno tiež viac odcloniť a dosiahnuť menšej hĺbky ostrosti aj pri silnejšom okolitom svetle.

Canon EOS 90D ponúka sériové snímanie rýchlosťou 10 snímok za sekundu s automatickým posunom bodu zaostrenia a 11 snímok za sekundu pri živom náhľade. Optický hľadáčik skracuje oneskorenie a umožňuje rýchlo reagovať napríklad pri fotografovaní prírody, napríklad vtákov v lete, zatiaľ čo inteligentné funkcie na displeji zobrazujú úplnú scénu aj s nastavením. Vďaka rýchlemu sériovému snímaniu a vyrovnávacej pamäti na 58 snímok vo formáte JPEG veľkosti L môže pri nepredvídateľných objektoch fotograf snímať nepretržite a následne vyberať z väčšieho počtu záberov. Prístroj EOS 90D má tiež predĺženú výdrž batérie – dokáže zaobstarať až 1300 snímok (podľa štandardu CIPA), takže sa nemusíte nijako obmedzovať ani pri celodennej výprave.

Najnovší bezzrkadlový model Canon, EOS M6 Mark II, dokáže priebežne snímať rýchlosťou 14 snímok za sekundu alebo zaobstarať sériu neuveriteľných 30 snímok vo formáte RAW za sekundu, v oboch režimoch s automatickým presúvaním bodu zaostrenia. Tento rýchly kompaktný model dáva fotografovi istotu, že bude môcť pohotovo zachytiť aj neočakávané scény. Schopnosť snímať spontánne akcie podporuje kompatibilita s pamäťovými kartami UHS-II a vyrovnávacia pamäť na 80 snímok formátu JPEG veľkosti L. Funkcia Focus Bracketing s priebežnou zmenou roviny zaostrenia v sérii snímok umožňuje jednoducho predĺžiť hĺbku ostrosti spojením viacerých snímok pomocou softvérového programu.

Špičková obrazová kvalita

Oba nové fotoaparáty produkujú vysoko kvalitné, detailne prekreslené snímky bez známok chvenia a artefaktov. Sú osadené novým snímačom CMOS typu APS-C s rozlíšením 32,5 milióna bodov, teda porovnateľným s plnoformátovými prístrojmi, avšak s výhodami formátu APS-C. Snímač spolupracuje s obrazovým procesorom DIGIC 8, ktorý podporuje najnovšie funkcie radu EOS, čo znamená, že fotograf získava väčší dosah, môže použiť väčší orez a dosiahnuť prekreslenejšie snímky ako kedykoľvek predtým. Procesor ponúka tiež nástroje pre korekciu obrazových vád objektívov, vrátane optimalizácie pre digitálne objektívy a opravy difrakcie, vďaka čomu používateľ získava snímky vynikajúcej kvality priamo z fotoaparátu. Vďaka mimoriadne vysokej kvalite súborov priamo z fotoaparátu a možnosti bezdrôtového pripojenia cez WiFi a Bluetooth môžu tvorcovia obsahu zdieľať atraktívny obrazový materiál naživo na sociálnych sieťach. Spoločnosť Canon vybavila oba prístroje rýchlym a presným systémom automatického ostrenia na oči, ktorý prispieva k tomu, že fotografie verne a ostro zachytávajú prirodzený výraz a pohyb. V prístroji EOS 90D tento systém spolupracuje s meracím snímačom RGB + IR o rozlíšení 220 000 bodov s detekciou blikania svetelného zdroja, ktorý prispieva k spoľahlivej detekcii ľudskej tváre a lepšej kontrole nad expozičnými hodnotami. Tento nový snímač dosahuje vyššie rozlíšenie bez toho, aby to znížilo jeho výkon pri nízkej úrovni osvetlenia, a to vďaka citlivosti v rozsahu ISO 100-25600. Canon EOS M6 Mark II vykazuje lepšie výsledky ostrenia ako jeho predchodca EOS M6. Pri použití objektívu so svetelnosťou f/1.4 alebo vyššej dokáže ostriť už pri EV -5 – teda aj pri zatiahnutej oblohe s mesačným svitom a samozrejme v interiéroch a v tieni.

4K video uchová kvalitu aj do budúcna

EOS 90D a EOS M6 Mark II sú prístroje vhodné nielen pre fotografovanie, ale aj natáčanie videa. Podporujú záznam v rozlíšení 4K s využitím plného uhla záberu nasadeného objektívu a rýchle Full HD so snímkovou frekvenciou až 120 FPS. Poskytujú široké možnosti natáčania vrátane spomaleného záznamu, orezu alebo záznamu v supervysokom rozlíšení. V prípade prístroja EOS 90D je k dispozícii aj režim 4K s orezom, ktorý tvorcom obsahu umožňuje dosiahnuť rovnakú obrazovú kvalitu s väčším dosahom. To znamená, že možno natáčať vysoko kvalitné video z väčšej vzdialenosti a zaobstarať jedinečné zábery aj tam, kde sa používateľ nemôže ku scéne viac priblížiť – napríklad na safari.

Osvedčený ostriaci systém spoločnosti Canon Dual Pixel CMOS AF je k dispozícii v režime Full HD aj 4K. Pokrýva takmer celú plochu obrazu (88 x 100%) a zabezpečuje rýchle a plynulé preostrovanie v štýle profesionálneho videozáznamu. To zabezpečuje ostrosť pohybujúcich sa objektov pri rozostrenom pozadí. Funkcia sledovania očí zaostruje na tvár natáčaného človeka a umožňuje dosiahnuť ostrejšie a pôsobivejšie zábery.

Mikrofónový vstup umožňuje video blogerom používať externý mikrofón pre dosiahnutie čistého a neskresleného zvuku. Canon EOS 90D je vybavený tiež výstupom na slúchadlá, čo tvorcom obsahu poskytuje väčšiu kontrolu nad kvalitou ozvučenia pri natáčaní videa. Tým je možné dosiahnuť kvalitný záznam aj pri vzdialenejšej scéne. Možnosť ovládania úrovne zvuku pri zázname tiež minimalizuje nutnosť ďalších zásahov pri následnom spracovaní. Pre filmovanie za pohybu je EOS M6 Mark II vybavený výklopným displejom, ktorý pomáha zdokonaliť kompozíciu aj pri autoportrétnom štýle nakrúcania.

Jednoduchšia manipulácia a lepšie ovládanie

Ergonomické prevedenie týchto modelov uľahčuje manipuláciu a prináša známy spôsob ovládania pre ľubovoľný štýl fotografovania. EOS 90D je najnovší DSLR rady EOS. Má telo so štandardným dizajnom, ale menšou hmotnosťou a väčším gripom, ktorý uľahčuje úchop a zlepšuje rovnováhu, najmä s nasadeným objektívom s dlhým ohniskom pri fotografovaní športu alebo voľne žijúcich zvierat. Fotoaparát je vybavený dvomi multifunkčnými kruhovými voličmi – vrátane jedného novo pridaného, ​​aký nájdeme na zadnej strane profesionálnych prístrojov – a ďalšími tlačidlami, ktoré sú štandardné pre prístroje EOS.  Nadšenci fotografie, ktorí chcú zdokonaľovať svoje schopnosti, môžu fotografovať inštinktívne a s istotou, s väčším výberom ostriacich bodov a s okamžitým prístupom k užitočným nastaveniam. EOS 90D ponúka aj rad individuálne prispôsobiteľných funkcií, ktoré možno nastaviť tak, aby fotografie a video mali konzistentný vzhľad. Otočný dotykový displej s uhlopriečkou 7,7 cm uľahčuje komponovanie záberu na jasnom svetle aj pri fotografovaní z náročných uhlov.

Kompaktné rozmery prístroja EOS M6 Mark II umožňujú spontánne fotografovanie momentiek v štýle kompaktných prístrojov. Kruhový funkčný volič, hlavný kruhový volič, nastaviteľný prepínač automatického a manuálneho ostrenia a tlačidlo štartu automatického ostrenia sú intuitívne rozmiestnené tak, aby zjednodušili ovládanie v dynamických fotografických podmienkach. Odpojiteľný hľadáčik je vyvýšený a vycentrovaný, aby vznikol priestor pre pohodlné ovládanie, zatiaľ čo výklopný displej nájde využitie pri kreatívnejšom fotografovaní a filmovaní.

Canon dnes uvádza na trh dva objektívy RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM, ktoré rozširujú rad skiel pre inovatívny systém EOS R. Fotoaparáty EOS 90D a EOS M6 Mark II budú v predaji od septembra 2019.

Canon predstavuje prvé dva z trojice objektívov RF so svetelnosťou F2.8, ktoré rozšíria ponuku objektívov pre nový systém EOS R

Spoločnosť Canon Europe dnes rozšírila rad objektívov pre systém RF o modely RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM. Tieto objektívy, s ktorými mal možnosť fotiť profesionálny fotograf Tomáš Třeštík, budú spoločne s objektívom RF 70-200mm F2.8L IS USM, ktorý sa na trhu objaví ešte tento rok, tvoriť tzv. "svätú trojicu" sa svetelnosťou F2.8 pre bajonet RF. Objektívy nového radu vyhovujú nárokom profesionálnych fotografov. RF 24-70mm F2.8L IS USM je vysoko výkonný štandardný zoom a RF 15-35mm F2.8L IS USM je zatiaľ najširší objektív značky Canon pre systém EOS R. K nim pribudne RF 70-200mm F2.8L IS USM, vysoko svetelný a veľmi kompaktný telezoom. Spoločne budú tvoriť nevyhnutnú základnú výbavu všetkých profesionálov a fotografických nadšencov. Vďaka vynikajúcim optickým vlastnostiam, veľkej svetelnosti a stabilizácii obrazu umožňujú fotografom a kameramanom robiť vysoko kvalitné statické snímky a videá všetkých žánrov – od krajiny a architektúry cez portrétnu a prírodnú fotografiu až po šport a spravodajstvo.

Spoločnosť Canon vo februári oznámila vývoj šiestich objektívov pre systém RF a po nedávnom uvedení RF 24-240 mm F4-6.3 IS USM a RF 85 mm F1.2L USM sú RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM tretím a štvrtým objektívom RF, ktoré Canon v tomto roku uvádza na trh. Tento rok ešte Canon ponúkne objektívy RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS – posledné dva zo šiestich objektívov RF plánovaných na rok 2019. Rad objektívov RF ponúka špičkovú kvalitu a všestrannosť profesionálnym aj amatérskym fotografom, ktorí sa chcú zdokonaľovať vo svojich zručnostiach a zhotovovať svojím systémom EOS R mimoriadne snímky.

Vynikajúca optika v celom rade objektívov RF

Objektívy RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM sú dôkazom dlhodobého úsilia spoločnosti Canon o špičkovú optickú kvalitu. Sú založené na priekopníckom bajonete RF, ktorý umožňuje nové spôsoby konštrukcie objektívov a využitie potenciálu optických prvkov. Objektív RF 24-70mm F2.8L IS USM disponuje 3 členmi s veľmi nízkym rozptylom (UD) a 3 asférickými členmi z liateho skla. Objektív RF 15-35mm F2.8L IS USM má 2 členy s veľmi nízkym rozptylom a 3 asférické členy z liateho skla. Optická konštrukcia oboch objektívov koriguje aberácie, skreslenie a astigmatizmus a umožňuje v celom rozsahu ohniskových vzdialeností robiť vysoko kontrastné, rovnomerne ostré snímky.

Oba objektívy majú vysokú konštantnú svetelnosť f/2.8, takže umožňujú fotografovanie za zlých svetelných podmienok, napríklad za súmraku alebo v interiéri, ale aj precízne pracovať s hĺbkou ostrosti. Vďaka vysokej svetelnosti s nimi možno fotografovať s kratším časom aj pri nízkej úrovni osvetlenia a dosiahnuť dokonale ostré snímky. Fotograf tak získava kreatívnu slobodu v rôznych fotografických situáciách.

RF 24-70mm F2.8L IS USM je univerzálny, mnohostranný štandardný zoom pre profesionálnych fotografov, ktorí potrebujú krajinársky a portrétny objektív pre fotografovanie na cestách. Je ideálny pre portrétnu fotografiu vďaka pôsobivému rozostreniu pozadia, charakteristickému pre objektívy s vysokou svetelnosťou. Pri týchto ohniskových vzdialenostiach fotografovaný objekt pôsobivo vystupuje na mäkkom pozadí, čo dodáva snímkam na podmanivosti. RF 15-35mm F2.8L IS USM je vysoko výkonný, ultra-širokouhlý zoomový objektív, ktorý ponúka flexibilitu pri výbere obľúbených krátkych ohniskových vzdialeností. Je preto ideálny pre tých, ktorí sa venujú fotografovaniu krajiny alebo architektúry. Ide o doposiaľ najširší objektív Canon so svetelnosťou f/2.8. Vďaka týmto vlastnostiam umožní profesionálnym fotografom zachytiť scénu v dramatickej perspektíve. Vysoká svetelnosť f/2.8 tento objektív tiež predurčuje k profesionálnej športovej, reportážnej a astronomickej fotografii.

Profesionálne sklá pre špičkovú kvalitu fotografií a videa

Nové objektívy sú prvé širokouhlé objektívy série L vybavené stabilizátorom obrazu založeným na inovatívnej technológii spoločnosti Canon, ktorá sa prvýkrát objavila v objektívoch série EF a umožňuje posun až o päť expozičných hodnôt. Fotografi a kameramani teda nemusia mať obavy z rozostrenia obrazu spôsobeného chvením fotoaparátu. Systém stabilizácie obrazu s duálnou detekciou a kombinovaný systém stabilizácie zlepšujú schopnosť objektívu detekovať chvenie a automaticky rozpoznať, kedy je prístroj umiestnený na statíve a stabilizáciu v takom prípade vypnúť. Profesionálni fotografi sa tak môžu spoľahnúť na to, že ich snímky budú dokonale ostré za všetkých okolností.

RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM sú prvé svetelné objektívy Canon vybavené technológiou Nano USM. Motorový systém automatického ostrenia Nano USM bol prvýkrát predstavený v objektíve EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM. Vyznačuje sa vysokou rýchlosťou ostrenia pri fotografovaní a hladkým, takmer nehlučným chodom pri zázname videa. Tým, že sa v zázname neobjavujú rušivé zvuky ostrenia, sú nové objektívy ideálnym nástrojom pre kameramanov využívajúcich systém EOS R. Objektív RF 24-70mm F2.8L IS USM je rovnako ako RF 24-105mm F4L IS USM vybavený systémom pre potlačenie efektu zmeny ohniskovej vzdialenosti pri ostrení – výsledkom je prirodzený dojem pri ostrení počas filmovania.

Profesionálne ovládanie všetkých modelov ako u rady L

Všetky objektívy RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM sú okrem plne manuálneho ostriaceho prstenca vybavené programovateľným ovládacím prstencom, ktorému možno priradiť funkciu clony, času, citlivosti alebo kompenzácie expozície. Používateľ si tak môže objektívy prispôsobiť úplne podľa svojich preferencií. Nové objektívy sú maximálne odolné a ľahko ovládateľné, ako sa očakáva od rady L. Disponujú zvýšenou odolnosťou proti prachu a vlhkosti a majú na prednom a zadnom optickom člene nanesený fluoridový povlak odpudzujúci mastnotu a vodu – pre pokoj v duši pri fotografovaní v drsných a náročných podmienkach.

„Oba rozsahy ohnísk pokrývajú v podstate 90% mojej práce. Ide možno o drobnosť, ale 15 mm je predsa len menej ako 16 mm, a tak beriem širší uhol záberu ako plus. To druhé a väčšie plus je stabilizátor vnútri oboch nových eLkových objektívov," hovorí o práci s objektívmi RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM profesionálny fotograf Tomáš Třeštík.

Aktualizácia firmvéru

Súčasne s uvedením nových objektívov na trh vydáva Canon aktualizácie firmvéru pre prístroje EOS R a EOS RP, ktoré zdokonaľujú automatické ostrenie na oči. Aktualizácia umožní obom prístrojom detekovať oči a zaostriť na nich z výrazne väčšej vzdialenosti než pri predchádzajúcej verzii firmvéru. Zároveň je ostrenie rýchlejšie a presnejšie, rovnako ako automatické sledovanie. Na základe podnetov od zákazníkov vývojári spoločnosti Canon tiež zjednodušili indikátory automatického sledovania očí a zvýšili obnovovaciu frekvenciu týchto indikátorov pri prístrojoch EOS R aj EOS RP. Profesionálni aj amatérski používatelia vďaka tomu môžu ľahšie sledovať dynamickú scénu a s istotou ju fotografovať. Aktualizácia bude k dispozícii voľne k stiahnutiu pred koncom septembra.

Hlavné vlastnosti objektívu RF 15-35mm F2.8L IS USM:

  • Vysoko kvalitný ultra-širokouhlý objektív
  • Rozsah ohniskových vzdialeností 15-35 mm je vhodný pre fotografovanie krajiny alebo architektúry.
  • Konštantná vysoká svetelnosť f/2.8 je ideálny pre fotografovanie za zlých svetelných podmienok
  • 3 asférické členy a 2 členy s veľmi nízkym rozptylom (UD) zabezpečujú maximálne rozlíšenie na celej ploche záberu – stabilizácia obrazu až o päť expozičných hodnôt umožňuje fotografovanie bez opory aj pri dlhých časoch
  • Motor Nano USM zabezpečuje rýchle, plynulé a tiché zaostrovanie ideálne pre natáčanie videa
  • Ovládací prstenec umožňuje priame nastavenie času, clony alebo citlivosti
  • Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť 0,28 m pri zväčšení 0,22 x
  • Nano štruktúrovaná povrchová úprava SWC a antireflexná úprava ASC (Air Sphere Coating) predchádza odleskom a duchom, ktoré zhoršujú kvalitu snímky

Hlavné vlastnosti objektívu RF 24-70mm F2.8L IS USM:

  • Najčastejšie používaný rozsah ohnísk 24-70 mm pre krajinársku, portrétnu a cestovateľskú fotografiu
  • Konštantná svetelnosť f/2.8 v celom rozsahu ideálna pre fotografovanie pri nízkej úrovni osvetlenia alebo pre prácu s hĺbkou ostrosti
  • Motor Nano USM zabezpečuje rýchle, plynulé a tiché zaostrovanie ideálne pre natáčanie videa
  • Stabilizácia obrazu až o päť expozičných hodnôt (podľa testov CIPA) je ideálna pre fotografovanie z ruky a natáčanie videa
  • 3 asférické členy a 3 členy s veľmi nízkym rozptylom (UD) zabezpečujú maximálne rozlíšenie na celej ploche snímky
  • Ovládací prstenec umožňuje priame nastavenie času, clony alebo citlivosti
  • Antireflexná povrchová úprava ASC (Air Sphere Coating) predchádza odleskom a duchom, ktoré zhoršujú kvalitu snímky

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
kamikzi
2019-08-28 08:17:07
" Sú osadené novým snímačom CMOS typu APS-C s rozlíšením 32,5 milióna bodov, teda porovnateľným s plnoformátovými prístrojmi, avšak s výhodami formátu APS-C."

to vážne toto niekto z Canon môže napísať do tlačovej správy?
 
MagickVamp
2019-08-28 09:10:13
príspevok od: kamikzi
" Sú osadené novým snímačom CMOS typu APS-C s rozlíšením 32,5 milióna bodov, teda porovnateľným s plnoformátovými prístrojmi, avšak s výhodami formátu APS-C."

to vážne toto niekto z Canon môže napísať do tlačovej správy?
Vzhladom na to ze vacsina ludi sa do techniky nevyzna tak mozu.... ja som strasne zvedavy ci spravili konecne revolucny snimac a bude to sumiet nie viac ako 80D s 24mpx....alebo to bude riadna sumienka....
 
MagickVamp
2019-08-28 09:11:10
Ale ostrenie to ma aspon papierovo paradne
 
Budy
2019-08-28 09:43:31
príspevok od: kamikzi
" Sú osadené novým snímačom CMOS typu APS-C s rozlíšením 32,5 milióna bodov, teda porovnateľným s plnoformátovými prístrojmi, avšak s výhodami formátu APS-C."

to vážne toto niekto z Canon môže napísať do tlačovej správy?
Je len dobre, že sa zase o trochu navýšilo rozlíšenie, ono je to zrejme myslene tak, že veľa mpx a k tomu ešte x1,6 crop, ako výhoda aps-c snímača. Som sa úfal že konečne otestujú IBIS na M6 mark II, ale aj tak super zlepšenia oproti jednotke.
 
Tibor78
2019-08-28 09:45:01
Hm, el.uzavierka pre zachytenie rychleho pohybu, podla mna v praxi nepouzitelne... Ja som musel preto A7iii vymenit za A9, ktory ma vrstveny snimac, aby bola el.uzavierka plne pouzitelna. Ziadny banding pri umelom osvetleni, ziadne sikme vykreslenie objektov...
 
MagickVamp
2019-08-28 10:43:10
príspevok od: Budy
Je len dobre, že sa zase o trochu navýšilo rozlíšenie, ono je to zrejme myslene tak, že veľa mpx a k tomu ešte x1,6 crop, ako výhoda aps-c snímača. Som sa úfal že konečne otestujú IBIS na M6 mark II, ale aj tak super zlepšenia oproti jednotke.
akurat ze svetlocitliva bunka bude mensia ako maju 4/3 snimace...co uz sa zrovna vyhodou nazvat neda...
 
shagy2301
2019-08-28 10:50:17
Škoda, že nedali do 90D duálny slot (viem, nechávajú si to pre 7D). Ak by tam bol, tak by moja dilema či odložiť 80D ako rezervu a kúpiť toto padla úplne.
Ostrenie vyzerá že je to isté ako v 80D, s ktorým som spokojný. Nový procesor by mohol pomôcť k ešte rýchlejším reakciám, rovnako ako tá kanonáda 10fps do RAWu je parádna.
Každopádne veľmi dôstojný nástupca 80D aspoň na papiery, uvidíme v praxi
 
MagickVamp
2019-08-28 10:53:13
Nerozumiem tomuto: 1.- "Oba nové fotoaparáty produkujú vysoko kvalitné, detailne prekreslené snímky bez známok chvenia. " akeho chvenia? ved nemaju stabilizaciu? Ci akoze vo vnutri nic nelieta??

2.- "Tento nový snímač dosahuje vyššie rozlíšenie bez toho, aby to znížilo jeho výkon pri nízkej úrovni osvetlenia, a to vďaka citlivosti v rozsahu ISO 100-25600" vdaka rozsahu dosahuje vyssie vykony pri nizkej urovni osvetlenia? D500 ma ISO az milion, to mu zarucuje ze sumi menej ako fullframe? To je zle prelozene, alebo to fakt take blbosti napisali?
 
Pixel9
2019-08-28 11:31:13
príspevok od: kamikzi
" Sú osadené novým snímačom CMOS typu APS-C s rozlíšením 32,5 milióna bodov, teda porovnateľným s plnoformátovými prístrojmi, avšak s výhodami formátu APS-C."

to vážne toto niekto z Canon môže napísať do tlačovej správy?
Sprava je napísania správne .Ano . Je to výhoda pre veľa fotografov - s výhodami formátu APS-C. Crop faktor ...
 
fatality
2019-08-28 12:20:55
príspevok od: kamikzi
" Sú osadené novým snímačom CMOS typu APS-C s rozlíšením 32,5 milióna bodov, teda porovnateľným s plnoformátovými prístrojmi, avšak s výhodami formátu APS-C."

to vážne toto niekto z Canon môže napísať do tlačovej správy?
samozrejme,+-32.5mpix bolo donedavna vysadou ff,dnes ich mas na apsc,v malom apsc tele,s malymi apsc objektivmi,s crop faktorom a s vacsou hlbkou ostrosti(krajina,makro).. ..
 
marianr
2019-08-28 17:54:39
príspevok od: fatality
samozrejme,+-32.5mpix bolo donedavna vysadou ff,dnes ich mas na apsc,v malom apsc tele,s malymi apsc objektivmi,s crop faktorom a s vacsou hlbkou ostrosti(krajina,makro).. ..
... a väčším šumom.

Škoda že to tu nečítajú, mohli zrkadlovku vypustiť z programu.
 
fatality
2019-08-28 18:07:01
príspevok od: marianr
... a väčším šumom.

Škoda že to tu nečítajú, mohli zrkadlovku vypustiť z programu.
preco? ta ma ten isty snimac.. ..
pri kazdej zmene..z 12 na 16,z 16 na 24 ,z 24 na 26(28)mpix som cital to iste..
zbytocne velke rozlisenie,viac sumu..
a nakoniec sa vsetci vytesuju z viac detailov,moznosti vacsieho orezu,vacsej tlace,crop modu
vo fotakoch a pod..a sum stupol len nepatrne,alebo dokonca klesol..
aj 32mpix sa da vyrobit tak,ze sum stupne len minimalne,alebo vobec..
len to by ho muselo vyrobit sony a nie canon..
 
kamikzi
2019-08-29 05:08:20
príspevok od: fatality
preco? ta ma ten isty snimac.. ..
pri kazdej zmene..z 12 na 16,z 16 na 24 ,z 24 na 26(28)mpix som cital to iste..
zbytocne velke rozlisenie,viac sumu..
a nakoniec sa vsetci vytesuju z viac detailov,moznosti vacsieho orezu,vacsej tlace,crop modu
vo fotakoch a pod..a sum stupol len nepatrne,alebo dokonca klesol..
aj 32mpix sa da vyrobit tak,ze sum stupne len minimalne,alebo vobec..
len to by ho muselo vyrobit sony a nie canon..
pre mňa za mňa nech to vyrobí aj Pentax hlavnou výhodou (pre mňa) u FF je porovnateľne (viditeľne) lepšie zvládanie horšieho svetla áno u krajiny napr. kde sa dáva dlhší čas je to fuk lebo pri ISO 100-400 rozdiel nie je viditeľný ale u ISO 3200 a viac by som chcel vidieť že to má rovnakú úroveň šumu ako 6d Mark II (a teraz nemyslím fotky pre Facebook )
..každopádne podľa mňa hodne zle preložené - viď. aj iné spomenuté body
 
fatality
2019-08-29 06:23:32
príspevok od: kamikzi
pre mňa za mňa nech to vyrobí aj Pentax hlavnou výhodou (pre mňa) u FF je porovnateľne (viditeľne) lepšie zvládanie horšieho svetla áno u krajiny napr. kde sa dáva dlhší čas je to fuk lebo pri ISO 100-400 rozdiel nie je viditeľný ale u ISO 3200 a viac by som chcel vidieť že to má rovnakú úroveň šumu ako 6d Mark II (a teraz nemyslím fotky pre Facebook )
..každopádne podľa mňa hodne zle preložené - viď. aj iné spomenuté body
a kto kde tvrdi,ze to ma uroven sumu ako 6dm2?
 
MagickVamp
2019-08-29 07:23:41
príspevok od: marianr
... a väčším šumom.

Škoda že to tu nečítajú, mohli zrkadlovku vypustiť z programu.
Tak to by ma dost sklamali keby vypustili zrkadlo....mam Canon R a idem naspet k zrkadlu....na wildlife jednoducho nic lepsie stale nie je...
 
MagickVamp
2019-08-29 07:42:27
príspevok od: fatality
preco? ta ma ten isty snimac.. ..
pri kazdej zmene..z 12 na 16,z 16 na 24 ,z 24 na 26(28)mpix som cital to iste..
zbytocne velke rozlisenie,viac sumu..
a nakoniec sa vsetci vytesuju z viac detailov,moznosti vacsieho orezu,vacsej tlace,crop modu
vo fotakoch a pod..a sum stupol len nepatrne,alebo dokonca klesol..
aj 32mpix sa da vyrobit tak,ze sum stupne len minimalne,alebo vobec..
len to by ho muselo vyrobit sony a nie canon..
hej...akurat ze niekedy este aj rastla ostrost skiel...teraz akosi uz moc nerastie....zato narast z 24 na 32mpx je strasny skok na papieri a no realne narast z 24 na 32 mpx sa na detailoch sa nejak vyznamnejsie prejavi fakt len na dobrych sklach, mozno len na tych s pevnym ohniskom. Je to v podstate len orez z 83mpx FF...otazka ako sa to prejavi na sume....

Doteraz kazda FF mala vacsiu svetlocitlivu bunku ako APSC a kazde nove APSC vacsiu ako novy m4/3.....teraz mame APSC ktore ma mensiu svetlocitlivu bunku ako nove m4/3 cipy......poviem ze sam mam z toho velmi zmiesane pocity...neoplati sa potom ist rovno do m4/3? Ved ma vacsiu svetlocitlivu bunku...

Pozeral som si ale prve foto nafotene setakom, prislo mi to ze detailov nejak extra viac tam nebolo..ale jasne ved setak....sum mi ale prisiel celkom ok....no pod fotkami ludia pisali ze priserne...asi je to tym ze ja sum sledujem hlavne na fotkach fotenych v lese za sera a ISO pri lepsom svetle je vzdy lepsie ako pri horsom svetle. V kazdom pripade som strasne zvedavy na prve porovnavacie testy. Lebo ak by spravili cip s tak malou svetlocitlivou bunkou, ktory by sumel ako sucasne 24mpx APSC, tak by to znamenalo ze skutocne zainvestovali do vyvoja..bola by to taka mala revolucia...toto je 83mpx FF....
 
MagickVamp
2019-08-29 07:48:43
Ake sklo by ste si dali na 83mpx FF aby to malo vyznam ze mate 83mpx????...vasa odpoved je aj odpoved ake sklo dat na 32,5mpx APSC aby to malo nejaky vyznam....
 
Roman Point
2019-08-29 10:41:41
🤣😂🤣😂🤣😂🤣 BRAVO Canon BRAVOOOO
 
MagickVamp
2019-08-29 12:02:08
príspevok od: Roman Point
🤣😂🤣😂🤣😂🤣 BRAVO Canon BRAVOOOO
sa ti smeje co?
 
fatality
2019-08-29 12:49:07
príspevok od: MagickVamp
hej...akurat ze niekedy este aj rastla ostrost skiel...teraz akosi uz moc nerastie....zato narast z 24 na 32mpx je strasny skok na papieri a no realne narast z 24 na 32 mpx sa na detailoch sa nejak vyznamnejsie prejavi fakt len na dobrych sklach, mozno len na tych s pevnym ohniskom. Je to v podstate len orez z 83mpx FF...otazka ako sa to prejavi na sume....

Doteraz kazda FF mala vacsiu svetlocitlivu bunku ako APSC a kazde nove APSC vacsiu ako novy m4/3.....teraz mame APSC ktore ma mensiu svetlocitlivu bunku ako nove m4/3 cipy......poviem ze sam mam z toho velmi zmiesane pocity...neoplati sa potom ist rovno do m4/3? Ved ma vacsiu svetlocitlivu bunku...

Pozeral som si ale prve foto nafotene setakom, prislo mi to ze detailov nejak extra viac tam nebolo..ale jasne ved setak....sum mi ale prisiel celkom ok....no pod fotkami ludia pisali ze priserne...asi je to tym ze ja sum sledujem hlavne na fotkach fotenych v lese za sera a ISO pri lepsom svetle je vzdy lepsie ako pri horsom svetle. V kazdom pripade som strasne zvedavy na prve porovnavacie testy. Lebo ak by spravili cip s tak malou svetlocitlivou bunkou, ktory by sumel ako sucasne 24mpx APSC, tak by to znamenalo ze skutocne zainvestovali do vyvoja..bola by to taka mala revolucia...toto je 83mpx FF....
pozri,ja Canon neobhajujem,len som napisal,co asi chceli tou spravou povedat..
ja keby som si mal nakonfigurovat ideal apsc fotak,tak by mal 20mpix bsi snimac..
len..co maju robit firmy ubohe,ked zakladom tejto ekonomiky je stale niekam rast..
a rast..a rast..aj ked uz nieje velmi kam..a tak prichadzaju 32.5mpix apsc,
50..61mpix fullfrejmy..lebo novy model musi mat viac nez predchadzajuci..
viac mpix..viac ostriacich bodov..viac zoom..viac...
a asi sa to tak skoro nezmeni,kym sa nezmeni nas pohlad na svet a nasledne ich filozofia..
 
MagickVamp
2019-08-29 13:45:08
príspevok od: fatality
pozri,ja Canon neobhajujem,len som napisal,co asi chceli tou spravou povedat..
ja keby som si mal nakonfigurovat ideal apsc fotak,tak by mal 20mpix bsi snimac..
len..co maju robit firmy ubohe,ked zakladom tejto ekonomiky je stale niekam rast..
a rast..a rast..aj ked uz nieje velmi kam..a tak prichadzaju 32.5mpix apsc,
50..61mpix fullfrejmy..lebo novy model musi mat viac nez predchadzajuci..
viac mpix..viac ostriacich bodov..viac zoom..viac...
a asi sa to tak skoro nezmeni,kym sa nezmeni nas pohlad na svet a nasledne ich filozofia..
njn.... fotaky coraz menej robene pre fotografov a coraz viac pre masy co si nieco kupia len preto ze to ma najviac megapixlov
 
sharkyyy
2019-08-29 15:11:27
Ved to, vsetko viac. Ale dokopy to stale neostri vcas, co je najpodstatnejsie. Objekt prichadzajuci ku mne... nepodstatne featury to ma ale podstatne ako je ostrenie...
Necham sa prijemne prekvapit, ci sa to aspon zdialky priblizi k sony.
 
makul
2019-08-30 08:48:03
Ja si nemyslím, že to bude viac šumieť ako 80D, to by si už naozaj Canon moc nepomohol, ale aké to bude mať kontinuálne ostrenie - či aspoň ako 7D II. Hlavne mi ide o presnosť a rýchlosť ostrenia.
 
Kamil Škvarka
2019-08-30 11:42:45
Hlavne aby malo aj nové 5D mark V a 1 DX mark III ostrenie na oči.
 
shagy2301
2019-08-30 16:47:33
príspevok od: Kamil Škvarka
Hlavne aby malo aj nové 5D mark V a 1 DX mark III ostrenie na oči.
To asi bude až keď prídu ich CSC varianty
 
Kamil Škvarka
2019-08-30 17:11:19
príspevok od: shagy2301
To asi bude až keď prídu ich CSC varianty
Ak to ma 90D, preco nie aj vyzsie rady? 5D su idealne na portrety, svadby...
 
shagy2301
2019-08-30 20:54:15
príspevok od: Kamil Škvarka
Ak to ma 90D, preco nie aj vyzsie rady? 5D su idealne na portrety, svadby...
Ak sa nemýlim ostrenie na oko je dostupné v 90D len pri fotení cez Live View (opravte ma ak sa mýlim). Už chcem vidieť toho fotografa, ktorý má 5D alebo 1DX a fotí na Live View. V režime cez zrkadlo/hľadáčik má maximálne Face tracking. Preto píšem že až keď pre 5D a 1DX prídu CSC varianty budú mať Eye tracking.
Budúci pondelok (9.9) Canon pravdepodobne ukáže EOS RS, čo by mala byť náhrada za 5Ds, tak uvidíme. Ak tam pridajú druhý slot a ešte trochu zväčšia grip oproti R bude to jasný dôkaz že na budúci rok sa môžeme tešiť minimálne na plnohodnotnú CSC verziu 5D.
Tiež by mali v ten istý deň ukázať aj 1DX Mark III, ale ostrenie na oko tam fakt nečakám. Čakám zvýšenie rozlíšenia na 30-35Mbps, 20fps, rýchlejšie ostrenie a podobne.
 
peterXC
2019-08-31 10:19:47
príspevok od: shagy2301
Ak sa nemýlim ostrenie na oko je dostupné v 90D len pri fotení cez Live View (opravte ma ak sa mýlim). Už chcem vidieť toho fotografa, ktorý má 5D alebo 1DX a fotí na Live View. V režime cez zrkadlo/hľadáčik má maximálne Face tracking. Preto píšem že až keď pre 5D a 1DX prídu CSC varianty budú mať Eye tracking.
Budúci pondelok (9.9) Canon pravdepodobne ukáže EOS RS, čo by mala byť náhrada za 5Ds, tak uvidíme. Ak tam pridajú druhý slot a ešte trochu zväčšia grip oproti R bude to jasný dôkaz že na budúci rok sa môžeme tešiť minimálne na plnohodnotnú CSC verziu 5D.
Tiež by mali v ten istý deň ukázať aj 1DX Mark III, ale ostrenie na oko tam fakt nečakám. Čakám zvýšenie rozlíšenia na 30-35Mbps, 20fps, rýchlejšie ostrenie a podobne.
skusim ta opravit, na zaklade precitaneho: "Spoločnosť Canon vybavila oba prístroje rýchlym a presným systémom automatického ostrenia na oči, ktorý prispieva k tomu, že fotografie verne a ostro zachytávajú prirodzený výraz a pohyb. V prístroji EOS 90D tento systém spolupracuje s meracím snímačom RGB + IR o rozlíšení 220 000 bodov"
..tiez na to zaujalo s tymi ocami, takze aj cez hladacik, 220 000 bodovy snimac v pomere 3:2 je takmer 600 x 400 bodov, tam uz sa v detaile isto daju najst aj oci...a firmvare to teda bude vediet vyhodnotit a ostrit tam, podobne ako vie 5Dm4 najst pomocou hladacika tvar.
 
poto73
2019-08-31 16:04:22
príspevok od: kamikzi
" Sú osadené novým snímačom CMOS typu APS-C s rozlíšením 32,5 milióna bodov, teda porovnateľným s plnoformátovými prístrojmi, avšak s výhodami formátu APS-C."

to vážne toto niekto z Canon môže napísať do tlačovej správy?
Crop faktor napr.
 
MagickVamp
2019-09-13 09:09:19
Hmm necakal som to ze zrovna Canon pride s tak vybornym snimacom. Pri tak velkom rozliseni na APSC snimac, som cakal ze to bude sumiet ako sumienka, ved svetlocitliva bunka sa zmensila zo 14 na 10 µm2. A napriek tak brutalnemu narastu Mpx ten sum udrzali pod kontrolou. A dokonca je ovela prijemnejsi a lahsie odstranitelny.

Cakal som ze detailov bude viac tak do ISO800...potom sa uz budu so zvysujucim ISO beznadejne stracat vzhladom k tej malej svetlocitlivej bunke, kvoli ktorej by malo horsie pracovat v zlom svetle a ono si to drzi naskok az do ISO6400. Az na ISO12800 sa karta obrati v prospech 80D.

Keby pri tychto charakteristikach mal tento snimac 24mpx tak to by bol brutalny vystup na vyssich ISO. Podla mna je toto topka na wildlife. Vela detailov, rovnake a subjektivne ovela prijemnejsie ISO, HLADCIK kde clovek vidi veci v realnom case a ked chce moze si zapnut uplne tiche snimanie. Vsetko ostatne uz len bonus...
 
MagickVamp
2019-09-13 09:10:59
Porovnanie ISO 80D vs 90D...detaily a sum.

https://www.youtube.com/watch?v=XY0osE1xE2s&feature=share&fbclid=IwAR3kG7oBmdcOtnJdLmZSYYT9CEjRmp2MqM-63hIPHF9KCXcp0dhbHfjMEq8
 
fatality
2019-09-13 10:04:58
príspevok od: MagickVamp
Hmm necakal som to ze zrovna Canon pride s tak vybornym snimacom. Pri tak velkom rozliseni na APSC snimac, som cakal ze to bude sumiet ako sumienka, ved svetlocitliva bunka sa zmensila zo 14 na 10 µm2. A napriek tak brutalnemu narastu Mpx ten sum udrzali pod kontrolou. A dokonca je ovela prijemnejsi a lahsie odstranitelny.

Cakal som ze detailov bude viac tak do ISO800...potom sa uz budu so zvysujucim ISO beznadejne stracat vzhladom k tej malej svetlocitlivej bunke, kvoli ktorej by malo horsie pracovat v zlom svetle a ono si to drzi naskok az do ISO6400. Az na ISO12800 sa karta obrati v prospech 80D.

Keby pri tychto charakteristikach mal tento snimac 24mpx tak to by bol brutalny vystup na vyssich ISO. Podla mna je toto topka na wildlife. Vela detailov, rovnake a subjektivne ovela prijemnejsie ISO, HLADCIK kde clovek vidi veci v realnom case a ked chce moze si zapnut uplne tiche snimanie. Vsetko ostatne uz len bonus...
no..a v tomto svetle si teraz precitaj celu duskusiu.. ..ze kto co vravel..dalsie kuvicie hlasy o navyseni rozlisenia a sumu ..ja som sa pomylil len v jednej veci..ze takyto snimac nevyrobi canon..(a mozno ani nepomylil ..
 
fatality
2019-09-13 10:11:50
príspevok od: MagickVamp
Porovnanie ISO 80D vs 90D...detaily a sum.

https://www.youtube.com/watch?v=XY0osE1xE2s&feature=share&fbclid=IwAR3kG7oBmdcOtnJdLmZSYYT9CEjRmp2MqM-63hIPHF9KCXcp0dhbHfjMEq8
ak je to canonacky snimac,tak canon ukazal,ze to vie(skoda ze nie skor ..
ale ako poznam canon,urcite okresu nieco ine
resp.uz okresali,s tymto snimacom tu nebude plnohodnotna 7dm3 ale len 90d
co je skoda,lebo by to bolo wl delo..
 
photox
2019-09-13 10:13:27
príspevok od: fatality
no..a v tomto svetle si teraz precitaj celu duskusiu.. ..ze kto co vravel..dalsie kuvicie hlasy o navyseni rozlisenia a sumu ..ja som sa pomylil len v jednej veci..ze takyto snimac nevyrobi canon..(a mozno ani nepomylil ..

Canon ma uz nieco vyse 10 rokov fotoaparat s 250MP snimacom, ktory sam vyvinul aj vyrobil.
 
shagy2301
2019-09-13 10:30:07
príspevok od: MagickVamp
Porovnanie ISO 80D vs 90D...detaily a sum.

https://www.youtube.com/watch?v=XY0osE1xE2s&feature=share&fbclid=IwAR3kG7oBmdcOtnJdLmZSYYT9CEjRmp2MqM-63hIPHF9KCXcp0dhbHfjMEq8
Žeby som fakt svoju 80D nahradil do budúcej sezóny týmto novým kúskom? S CR3 compressed by nemuseli byť RAWy na kapacitu pamäte náročnejšie, no zároveň by som dostal znova a niečo lepší výstup a vyššiu rýchlosť snímania, len by bolo ešte zaujímavé porovnať ako rýchlo preostruje, hlavne pri športe
 
fatality
2019-09-13 10:48:58
príspevok od: photox

Canon ma uz nieco vyse 10 rokov fotoaparat s 250MP snimacom, ktory sam vyvinul aj vyrobil.
a?
za 1.ide este aj o to,ako to pri takom rozliseni sumi..
za 2.narazal som na "konzumnu" triedu apsc a ff..
za 3.priznal som si,ze som sa mylil
 
asverusko
2019-09-13 10:53:43
Otázka pre shagy2301, magick vamp : presvedčil Vás ten fešák vo videu, že je opodstatnený prechod z 80D na 90D? Po anglicky neviem a niektorým obrazovým porovnaniam som úplne neporozumel. Ja mám teraz 800D. Ďakujem.
 
photox
2019-09-13 11:18:31
príspevok od: fatality
a?
za 1.ide este aj o to,ako to pri takom rozliseni sumi..
za 2.narazal som na "konzumnu" triedu apsc a ff..
za 3.priznal som si,ze som sa mylil
To nebolo zo strany Canonu len demonstracia toho, ze su lepsi ako ostatni. Ten fotoaparat bol vyvinuty na zakazku CIA a fotili nim napriklad prvu inauguraciu Obamu do prezidentskeho uradu. Videl som tie fotografie, nebol tam sum vacsi ako pri dnesnych fotoaparatoch.
 
MagickVamp
2019-09-13 11:21:29
príspevok od: fatality
no..a v tomto svetle si teraz precitaj celu duskusiu.. ..ze kto co vravel..dalsie kuvicie hlasy o navyseni rozlisenia a sumu ..ja som sa pomylil len v jednej veci..ze takyto snimac nevyrobi canon..(a mozno ani nepomylil ..
Ano, tak canon ma nie raz sklamal ked som nieco chcel kupit. A aby to podalo taketo ISO pri 32mpx mi prislo nerealne. No ved to, ja som to tiez od Canonu necakal, keby to ohlasilo Sony tak by som tak negativny nebol.
 
fatality
2019-09-13 11:27:31
príspevok od: MagickVamp
Ano, tak canon ma nie raz sklamal ked som nieco chcel kupit. A aby to podalo taketo ISO pri 32mpx mi prislo nerealne. No ved to, ja som to tiez od Canonu necakal, keby to ohlasilo Sony tak by som tak negativny nebol.
nenarazal som na teba
 
MagickVamp
2019-09-13 11:29:06
príspevok od: shagy2301
Žeby som fakt svoju 80D nahradil do budúcej sezóny týmto novým kúskom? S CR3 compressed by nemuseli byť RAWy na kapacitu pamäte náročnejšie, no zároveň by som dostal znova a niečo lepší výstup a vyššiu rýchlosť snímania, len by bolo ešte zaujímavé porovnať ako rýchlo preostruje, hlavne pri športe
Bude o nieco rychlejsie ako 80D, lebo DIDIC6 vs DIGIC8 a malo by hlavne lepsie sledovat objekty. Mna by zas dost zaujima co je to "stupnovanie zaostrenia."
 
fatality
2019-09-13 11:29:28
príspevok od: photox
To nebolo zo strany Canonu len demonstracia toho, ze su lepsi ako ostatni. Ten fotoaparat bol vyvinuty na zakazku CIA a fotili nim napriklad prvu inauguraciu Obamu do prezidentskeho uradu. Videl som tie fotografie, nebol tam sum vacsi ako pri dnesnych fotoaparatoch.
citni si celu diskusiu,aby bolo jasne o com sa bavime
 
photox
2019-09-13 11:33:43
príspevok od: fatality
citni si celu diskusiu,aby bolo jasne o com sa bavime
reagoval som na teba a nie na diskusiu
 
MagickVamp
2019-09-13 11:36:47
príspevok od: asverusko
Otázka pre shagy2301, magick vamp : presvedčil Vás ten fešák vo videu, že je opodstatnený prechod z 80D na 90D? Po anglicky neviem a niektorým obrazovým porovnaniam som úplne neporozumel. Ja mám teraz 800D. Ďakujem.
To si musis asi zodpovedat sam, pre mna ano.

Wildlife:
+ ISO a detaily
+ hladacik zobrazujuci veci v realnom case
+ sledovanie objektov
+ moznost uplne ticheho snimania
+ 10fps

Portrety:
+ ostrenie na oko v live view, zaroven v tomto mode aj eliminacia bf a ff
(mam canon R a vacsinou aj tak fotim v live view ludi, lebo do elektronickeho hladacika sa mi nepozera tak dobre ako pri zrkadle)

 
fatality
2019-09-13 11:41:21
príspevok od: photox
reagoval som na teba a nie na diskusiu
ach jaj..hovori ti nieco kontext?
 
MagickVamp
2019-09-13 11:42:48
príspevok od: fatality
ak je to canonacky snimac,tak canon ukazal,ze to vie(skoda ze nie skor ..
ale ako poznam canon,urcite okresu nieco ine
resp.uz okresali,s tymto snimacom tu nebude plnohodnotna 7dm3 ale len 90d
co je skoda,lebo by to bolo wl delo..
no co vraveli ze je to aj nastupca 7DmkII...tak to nie je urcite. Urcite je lepsi ako 7DmkII ale nema 2 sloty, uz len to je dokaz ze nastupcom 7DmkII byt nemoze. Skor dali najavo ze 7DmkIII sa im momentalne neoplati robit a tak skoro ani nebude a zrejme ak bude tak asi uz ako CSC...

Inak od viacerych wildliferov som pocul ze s 80D je pri wildlife mensi odpad ako so 7DmkII, neviem cim to je. 7DmkII ma zlozitejsie ostrenie a asi nie vzdy je to k prospechu, takze som celkom rad ze je to ostrenie 90D akurat vymakanejsie.
 
shagy2301
2019-09-13 12:56:35
príspevok od: MagickVamp
Bude o nieco rychlejsie ako 80D, lebo DIDIC6 vs DIGIC8 a malo by hlavne lepsie sledovat objekty. Mna by zas dost zaujima co je to "stupnovanie zaostrenia."
No áno, presne na to som narážal že ten procesor by tam ani mal priniesť zrýchlenie, a ako teraz pozerám, tak asi bude aj lepšie (presnejšie) meranie expozície. Ja mám pocit z mojej 80D že po tých troch rokoch čo ju aktívne používam (mám na nej okolo 90000 cvakov) trochu divne meria expozíciu, napriek tomu, že väčšinu času idem systémom Av + pevné ISO (to preto lebo nemám rád veľa šumu vo fotkách a čas sa mi darí držať pod 1/320s)

A to "stupnovanie zaostrenia." no to tiež neviem čo je. Už sa teším ako tú 90D prinesú na MMM do Košíc a ja si ju pôjdem vyskúšať s Tamronom 70-200 a porovnávať rýchlosti. Podľa toho aký z toho budem mať pocit sa budem rozhodovať či v jari zaobstarám 90D, alebo ešte sezónu poslúži 80 (aj keď sa bojím toho že je oficiálne uzávierka dimenzovaná na 100000 čo dosiahnem za cca 5-7 fotení a neviem koľko by stála prípadná výmena, musím zistiť)
 
shagy2301
2019-09-13 13:03:58
príspevok od: asverusko
Otázka pre shagy2301, magick vamp : presvedčil Vás ten fešák vo videu, že je opodstatnený prechod z 80D na 90D? Po anglicky neviem a niektorým obrazovým porovnaniam som úplne neporozumel. Ja mám teraz 800D. Ďakujem.
Mňa ten pán nemusí presviedčať. Som spokojný majiteľ 80D, ktorá už svoju aktívnu karieru bude mať o chvíľu za sebou (už som psychicky pripravený na prípadné zaseknutie uzávierky) a tak sa obzerám po niečom novom. 90D ma zaujala parametrami už na papieri (nový procesor, 10fps, joystik, vyššie rozlíšenie) a keď sa ukazuje že šumí rovnako alebo dokonca menej v rozsahu ISO 100-3200 (čo je pre mňa používané) tak je to veľmi silný adept.
Navyše zachovanie rozmerov s 80D čo mi umožní ponechať si battery grip, je ďalšie plus.
 
MagickVamp
2019-09-13 13:33:05
príspevok od: shagy2301
No áno, presne na to som narážal že ten procesor by tam ani mal priniesť zrýchlenie, a ako teraz pozerám, tak asi bude aj lepšie (presnejšie) meranie expozície. Ja mám pocit z mojej 80D že po tých troch rokoch čo ju aktívne používam (mám na nej okolo 90000 cvakov) trochu divne meria expozíciu, napriek tomu, že väčšinu času idem systémom Av + pevné ISO (to preto lebo nemám rád veľa šumu vo fotkách a čas sa mi darí držať pod 1/320s)

A to "stupnovanie zaostrenia." no to tiež neviem čo je. Už sa teším ako tú 90D prinesú na MMM do Košíc a ja si ju pôjdem vyskúšať s Tamronom 70-200 a porovnávať rýchlosti. Podľa toho aký z toho budem mať pocit sa budem rozhodovať či v jari zaobstarám 90D, alebo ešte sezónu poslúži 80 (aj keď sa bojím toho že je oficiálne uzávierka dimenzovaná na 100000 čo dosiahnem za cca 5-7 fotení a neviem koľko by stála prípadná výmena, musím zistiť)
Vzhladom na novy brutalny firmware na Rko som si povedal ze aspon tuto sezonu este pofotim Rkom a este mu dam pri wildlife sancu. Ale neviem ci to vydrzim, je dost mozne ze ak mi R kvoli malo kontrastu este raz zavaha tak okamzite kupim 90D...nervy mam len jedny...a zdravie je to najdvolezitejsie v zivote.... :-P
 
shagy2301
2019-09-13 13:40:07
príspevok od: MagickVamp
Vzhladom na novy brutalny firmware na Rko som si povedal ze aspon tuto sezonu este pofotim Rkom a este mu dam pri wildlife sancu. Ale neviem ci to vydrzim, je dost mozne ze ak mi R kvoli malo kontrastu este raz zavaha tak okamzite kupim 90D...nervy mam len jedny...a zdravie je to najdvolezitejsie v zivote.... :-P
Čiže EOS R ostrí len kontrastne? Nemá fázové ostrenie? Tak to potom aj pri rýchlych scénach musí byť problém ak zároveň hýbem aj s foťákom to ma dosť sklamalo. Toto si budem musieť zajtra skúsiť s M50, že ako to funguje tam
 
MagickVamp
2019-09-13 13:58:58
príspevok od: shagy2301
Čiže EOS R ostrí len kontrastne? Nemá fázové ostrenie? Tak to potom aj pri rýchlych scénach musí byť problém ak zároveň hýbem aj s foťákom to ma dosť sklamalo. Toto si budem musieť zajtra skúsiť s M50, že ako to funguje tam
ma aj fazove, musim si to nastudovat ako to presne funguje, len vidim vysledok toho fungovania...je ovela viac zavisle od kontrastu....ale ked ma kontrast zaostri okamzite

1.- Mal som bieleho psa, bez problemov mi na neho ostrila kazda jedna zrkadlovka od nikonu D90 cez Canon 6D a dalsie aj v zime.... Ked som v zime stretol ineho bieleho psa uz s Canonom R a mal nasadenu 100-400 tak neslo zaostrit ani za boha...

2.- Chcel som zaostrit na lesklu listu...ani za boha...kamos vedla mna s 200Dckom uplne s prstom v nose zaostril

nahral som novy firmware, vela veci sa citelne zlepsilo, ale ked som bol v lese a v sere ostrili sme na kmen stromu...tak zas mal problem..kamosove 200D zas polahky zaostrilo

fotim s R v pohode ludi v pohybe...teda v pohode nie, lebo v hladaciku je lag ako pri vsetkych CSC, to co vidis sa uz udialo pred zlomkom sekundy...asi su tie lagy rozne ale maju to aj najnovsie SONY...proste vsetky CSC. Ale na ludi zaostri okamzite inak. Len treba byt viac sustredeny ak fotis cez hladacik.

Automaticka detekcia oka spolahliva len ak fotis cloveka tak ze je cca od pasa...ak je v zabere cely, uz bolo oko prilis male aby ho nasiel a nedalo sa na to spoliehat.

Teraz ohlasili najnovsi firmware, ktory by mal umoznovat zaostrit na mensie predmety, to znamena ze to museli celkovo vymakat. A co som videl video je to uz ako Sony, uplne z dialky chyti oko. A tiez znizili lag v hladaciku.

https://www.canonrumors.com/firmware-canon-eos-r-v1-4-0-this-is-a-major-firmware-update/

https://www.youtube.com/watch?v=uuQiqd-a32g

Ale este sa to neda stiahnut.



 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované