Hore

Canon uvádza objektív EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM pre krištáľovo čisté makrosnímky

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila nový inovatívny objektív – EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM, ktorý navrhla s cieľom umožniť tvorbu ohromujúcich makrosnímok a fotografií zblízka.

Nový EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM, prvý objektív svojho druhu v produktovom rade EF-S, sa tak môže pochváliť napríklad jedinečnou technológiou značky Canon – vstavaným LED svetlom.

Najnovší prírastok v rozsiahlom rade objektívov Canon EF je kompatibilný so všetkými digitálnymi zrkadlovkami so snímačom typu APS-C [1]. Fotografovia vďaka nemu získavajú schopnosť zachytiť aj jemné detaily a dostať sa k objektom svojho záujmu zase o niečo bližšie. Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM vie zblízka osvietiť aj malé objekty a detaily, a súčasne vďaka kužeľovej konštrukcii minimalizovať tiene dopadajúce na fotografovaný objekt. V kombinácii so stabilizátorom obrazu s hybridnou stabilizáciou si nový objektív skvelo poradí s nežiadúcim chvením i pohybovou neostrosťou. Výsledné makrosnímky sú tak ešte dokonalejšie.

Tento výkonný makro objektív so zväčšením 1:1 (zachovanie životnej veľkosti) vytvára nádherné snímky objektov zo vzdialenosti iba 30 mm od objektívu. Vďaka takto krátkej vzdialenosti a úrovni zväčšenia je ideálny na odhaľovanie drobných a zložitých detailov na objektoch, ako sú šperky, jedlo alebo miniatúrne predmety.

Vďaka optickému stabilizátoru obrazu s hybridnou stabilizáciou prináša nový objektív dostatočnú mieru slobody pre vytváranie snímok z ruky, a ponúka tak novú, bližšiu perspektívu, ktorá dovoľuje odhaliť veľmi jemné detaily neviditeľné ľudským okom. Pomocou mechanizmov vstavaných priamo do objektívu kompenzuje sofistikovaná technológia hybridnej stabilizácie nakláňania aj posun fotoaparátu – táto vlastnosť je užitočná práve pri makrofotografii, v ktorej dôsledku nadmerného chvenia jednoducho dôjde k nežiadúcemu rozmazaniu snímky.

Vstavané svetlo, ktoré Canon označuje ako Macro Lite, dáva fotografom možnosť vyberať medzi osvetlením z oboch strán objektívu alebo len z jednej z nich. Pomocou tlačidla navyše môžu upraviť intenzitu osvetlenia tak, aby dosiahli zvýraznenie zložitých detailov na snímanom predmete a mohli tvorivým spôsobom pridávať tiene, ktoré vyzdvihnú hĺbku a štruktúru. To všetko pri maximálnom dôraze na farebnosť a mieru podrobnosti. Macro Lite tak ponúka flexibilné možnosti osvetlenia aj jednoduché použitie a zjednodušuje dosiahnutie krásnych nasvetlených makrofotografií, ktoré môžu používatelia bez akýchkoľvek úprav nahrať napríklad na sociálnu sieť Instagram.

Canon k novému objektívu navrhol aj nasadzovaciu slnečnú clonu, a to s cieľom minimalizovať ako nežiadúce tiene spôsobované objektívom, tak aj odrazy objektov od predného člena.  Najnovší model je teda univerzálny objektív vhodný aj na vytváranie snímok pri prirodzenom osvetlení a vypnutom blesku.

Ľahká konštrukcia a technológia objektívu EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM umožňujú fotografom, aby posunuli svoje umenie o ďalší krok vpred. Vďaka kruhovej clone so siedmimi lamelami a svetelnosťou f/2,8 vie novinka vytvoriť nádherný bokeh – plynule rozostrené oblasti záberu dovoľujú skvelo oddeliť objekt autorovho záujmu od okolia. Bokeh je skvelým prostriedkom pre tvorbu úžasných portrétov a navedenia divákovej pozornosti na zamýšľané detaily. A nechýba ani povrchová úprava Super Spectra, ktorá eliminuje nežiadúce odlesky a závoj, a  zaisťuje tak verný kontrast a perfektné farebné podanie.

Priaznivci nakrúcania filmov ocenia tiché zaostrovanie, za ktorým stojí technológia pohonu STM. Táto technológia motoru ponúka vytváranie záberov bez rušivých zvukových artefaktov a s plynulým posunom zaostrenia pre vytváranie filmových efektov.

Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM je univerzálnym, kompaktným a ľahkým objektívom, ktorý je predurčený na vytváranie pôsobivých makrofotografií. Nový objektív môžu v širokej škále oblastí, vrátane portrétnej a street fotografie alebo pri každodennom všeobecnom fotografovaní, použiť všetci nádejní autori, ktorí chcú pomocou obrazu prerozprávať svoje príbehy.

Dostupnosť

Objektív EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM bude v predaji od mája 2017.

Kľúčové vlastnosti objektívu Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM:

• Makro objektív so vstavaným LED svetlom
• Zväčšenie1:1 pri zachovaní životnej veľkosti
• Najmenšia pracovná vzdialenosť 30 mm
• Plynulé a takmer nepočuteľné zaostrovanie
• Optický stabilizátor obrazu s hybridnou stabilizáciou
• Kruhová clona so siedmimi lamelami pre jemný bokeh
• Povrchová úprava Super Spectra
• Jedinečná konštrukcia objektívu s makrom 


[1] Okrem digitálnych zrkadloviek EOS 10D, D30 a D60

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Pixel9
2017-04-13 13:43:43
Vyzerá fajn
 
Pixel9
2017-04-13 13:45:19
Vyzerá fajn ..
 
Matúš Vasilko
 
ferguson
2017-04-15 22:24:45
Okrem digitálnych zrkadloviek EOS 10D, D30 a D60

D30 a D60 akoze 30D a 60D?
Ak je to tak, tak neviem preco odpisali schopny fotak typu 60D...
 
Jozi Mačutek
2017-04-16 17:30:22
príspevok od: ferguson
Okrem digitálnych zrkadloviek EOS 10D, D30 a D60

D30 a D60 akoze 30D a 60D?
Ak je to tak, tak neviem preco odpisali schopny fotak typu 60D...
Nie, Canon mal dávnejšie aj digitalne zrkadla s oznáčenim D pred číslom.
 
ferguson
2017-04-16 22:24:39
príspevok od: Jozi Mačutek
Nie, Canon mal dávnejšie aj digitalne zrkadla s oznáčenim D pred číslom.
Aha, ved mi to bolo aj divne. Vdaka za objasnenie.
 
vd
2017-04-18 08:57:55
škoda, že EF-S, Toto STM-ko by mohlo mať úspech jedine s cenou tesne pod 100€
 
Roman Point
2017-04-18 10:18:46
príspevok od: vd
škoda, že EF-S, Toto STM-ko by mohlo mať úspech jedine s cenou tesne pod 100€
To by ma zaujímal celkom tvoj myšlienkový pochod prečo by to malo byť pod 100€

Alebo ešte lepšie daj tip na makro sklo s AF IS mierkou zväčšenia 1:1 a hlavne so zabudovaným svetlom.
 
Gino
2017-04-19 00:29:48
príspevok od: vd
škoda, že EF-S, Toto STM-ko by mohlo mať úspech jedine s cenou tesne pod 100€
Priamy konkurent Nikon stojí 280€, nemá stabilizátor, svetlo a ani (1xUD, 2x aspherical elements).
Treba počkať na testy, ale môže to byť skvelý všestranný objektív nielen na makro.
 
Filip Minárik
2017-04-25 04:06:50
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1332311-REG/canon_2220c002_ef_s_35mm_f_2_8_macro.html
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia