Hore

Huawei na podujatí MWC 2019 predstavila niekoľko nových produktov

Konkrétne novú verziu notebooku Huawei MateBook X Pro a nové notebooky MateBook 13 a MateBook 14. Veľkú pozornosť vzbudil aj prvý 5G skladací smartfón na svete, Huawei Mate X.

Zároveň výrobca odprezentoval prvé 5G zariadenie pre komerčné využitie - router Huawei 5G CPE Pro. Všetky predstavené novinky prinášajú vynikajúcu vysokorýchlostnú konektivitu a opäť posúvajú hranice technologických inovácií.

“Huawei prináša revolúciu vo vnímaní konektivity. Naša spoločnosť si dala za úlohu vytvorenie inteligentného ekosystému, ktorý bude použiteľný kdekoľvek. Poskytne všadeprítomné pripojenie do siete jednotlivcom, kanceláriám i domácnostiam. Inteligentné zariadenia éry 5G prekonajú všetko, čo tu bolo doteraz,” povedal na margo predstavených noviniek Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group.

Nový Huawei MateBook X Pro

Na výstave MWC 2019 predstavila spoločnosť Huawei inovovaný model prémiového notebooku MateBook X Pro. Prvý laptop z tejto série z roku 2017 reprezentoval vstup výrobcu do éry prenosných počítačov s ultratenkým rámom. Dnes bola predstavená jeho aktualizovaná verzia.

Inovovaný MateBook X Pro spĺňa všetko, čo možno očakávať od špičkového notebooku. Kombinuje v sebe ľahkosť, špičkový displej, vysoký výkon a široké možnosti inteligentnej konektivity.

Zariadenie je osadené dotykovým 13,9-palcovým 3K displejom. Mimoriadne jemné rozlíšenie obrazovky 3000 x 2000 px zachytí aj najmenšie detaily a živé farby pri prezeraní fotografií alebo videí v rozlíšení 4K. Ide o prvý notebook so zobrazovacou technológiou FullView.

  

Nový MateBook X Pro je kompaktný, ľahký, no zároveň extrémne výkonný stroj. Vnútri nájdeme procesory ôsmej generácie Intel® Core™ i7-8565U a i5-8265U a grafickú kartu NVIDIA® GeForce® MX250 s 2GB GDDR5 VRAM. Tá si hladko poradí aj s tými najnáročnejšími aplikáciami a hrami.

Nechýba širokopásmové pripojenie Wi-Fi, Bluetooth 5.0 a výkonnejší port Thunderbolt™ 3 na podporu celodennej produktivity. Zvukový systém Dolby Atmos® poskytuje dokonalý filmový zážitok bez ohľadu na to, kde sa jeho používateľ práve nachádza.

Nové notebooky MateBook 13 a MateBook 14

Na MWC 2019 uzreli svetlo sveta okrem vlajkového modelu aj ďalšie dve prenosné počítačové novinky. Notebooky MateBook 13 a MateBook 14 približujú najnovšie technológie širokej škále spotrebiteľov. Oba modely sa môžu pochváliť FullView displejmi s 2K rozlíšením a progresívnym pomerom strán 3:2.

MateBook 13

Huawei MateBook 13 je prvý 13-palcový ultratenký notebook, kombinujúci FullView displej, špičkovú kvalitu a prémiový dizajn. Model je vybavený ôsmou generáciou procesora Intel Core i7-8565U, čo z neho robí skvelé zariadenie pre prácu i zábavu, kdekoľvek a kedykoľvek.

MateBook 13 sa pýši štýlovým minimalistickým dizajnom. Hrany kovového tela boli spracované pomocou špeciálneho diamantového brúsenia, čo prístroju dodáva moderný prémiový vzhľad. Kompaktné rozmery 286 x 211 x 14.9 mm a váha len 1,28 kg z neho robia ideálneho spoločníka pre všetkých, ktorí trávia veľa času na cestách.

Huawei vytvoril obrazovku pre absolútne pohodlie používateľa. FullView displej zapĺňa až 88 % plochy tela a vďaka minimálnym rámčekom so šírkou len 4,4 mm bola zachovaná kompaktnosť zariadenia. Na rozdiel od iných laptopov, ktoré ponúkajú pomer strán 16:9, sa MateBook 13 pýši 2K displejom v pomere 3:2 a s rozlíšením 2160 x 1440 px. Tento pomer dovoľuje aplikáciám zobraziť viac obsahu na menšej ploche.

Štýlový navonok, výkonný vnútri

Výrobca si dal za cieľ uľahčiť a zefektívniť používanie všetkých svojich prístrojov. Jednou z noviniek je tlačidlo One Touch, ktoré sa nachádza v pravom hornom rohu prístroja. To kombinuje zapnutie prístroja s čítačkou odtlačku prsta. Jedným stlačením tak môže užívateľ rýchlo zapnúť či prebudiť počítač a pokračovať v práci bez nutnosti zadávať heslo alebo znova prikladať prst.

Bohatú výbavu podčiarkuje vysokokapacitná batéria, podsvietená klávesnica alebo zvukový systém Dolby Atmos. Ten zaistí úžasný zážitok vďaka priestorovému zvuku a silným efektom.

Huawei MateBook 13 tiež podporuje funkciu Huawei Share 3.0, ktorú spoločnosť predstavila ešte minulý rok spolu so smartfónmi série Mate 20. Funkcia umožňuje užívateľom jednoduchý presun súborov medzi notebookom a inteligentným telefónom.

MateBook 14

Huawei MateBook 14 je prenosný počítač, ktoré v sebe kombinuje malé rozmery, a napriek tomu väčší displej. Moderný 14-palcový notebook s kvalitnou konštrukciou a ľahkým telom je stelesnením revolučných technológií a dizajnu.

V dobe, keď výrobcovia vybavujú notebooky Full HD displejmi, urobil Huawei ďalší krok vpred a svojmu 14-palcovému modelu nadelil rovno 2K displej. Podporuje rozlíšenie až do 2160x1440 px pri 185 ppi a až 100 % farebnej škály sRGB, kontrastný pomer 1000:1 a maximálny jas až do 300nits. Tieto parametre umožňujú notebooku lepšie a vernejšie zobraziť akýkoľvek typ vizuálneho obsahu - od statických záberov až po filmy vo vysokom rozlíšení - a tiež uľahčuje prácu v grafických a video editoroch vďaka vernej reprodukcii akejkoľvek farby.

Navrhnutý s precíznosťou

Rámčeky okolo displeja sú v jeho prípade široké iba 4,9 mm. Aj tento model Huawei vybavil displejom s progresívnym pomerom strán 3:2, ktorý efektívne zvyšuje mieru reálne využiteľnej plochy displeja o 8,4 % oproti bežnejším obrazovkám s pomerom 16:9. V predaji bude aj verzia s dotykovým displejom.

Hoci sa MateBook 14 v porovnaní so svojim menším súrodencom pýši väčšou obrazovkou, nie je o nič menej kompaktný. S váhou iba 1,49 kg a hrúbkou 15,9 mm ide o ľahkého a jednoducho prenositeľného pomocníka na cesty. Elegantné telo z hliníkovej zliatiny a špeciálna povrchová úprava pomocou diamantu sa postarajú o prémiový vzhľad.

Model môže byť osadený grafickou kartou NVIDIA® GeForce® MX 250 GPU (TDP 25W) s 2GB GDDR5 VRAM. Jeho srdcom je procesor ôsmej generácie Intel® Core ™ i7-8565U. Ten zaistí vysoký výkon pri práci aj zábave.

Dostupnosť

Huawei MateBook 13 a Huawei MateBook 14 budú na slovenskom trhu k dispozícii v druhom kvartáli 2019.

Budúcnosť smartfónov: Huawei Mate X

Horúca novinka s názvom Huawei Mate X predstavuje prvý krok výrobcu na dosiaľ nepreskúmané územie. Ide o prvý skladateľný a zároveň prvý 5G smartfón, ktorý prináša hneď niekoľko prelomových technológií.

Ide o inteligentný telefón a tablet v jednom - základ tvorí ohybný OLED displej s mechanickým závesom Falcon Wing, ktorý sa okrem odolnosti môže pochváliť aj jednoduchým a ľahkým sklápaním.

Srdcom novinky je najvýkonnejší 5G čipset na svete, Balong 5000. V otvorenom (tabletovom) režime je Mate X ideálnym pracovným nástrojom a používateľom umožňuje využívať obe obrazovky súčasne.

Prémiové smartfóny Huawei sa vždy vyznačovali špičkovou foto výbavou a ani prvý skladateľný model nie je výnimkou. Obojstranná konštrukcia umožňuje kamerovému systému zohrávať úlohu ako predných, tak aj zadných fotoaparátov.

O dostatočnú výdrž sa postará batéria s mimoriadne vysokou kapacitou 4500 mAh. Huawei Mate X tiež podporuje 40-wattové super rýchle nabíjanie Huawei Supercharge, známe už z minuloročných vlajkových modelov.

5G CPE Pro - router novej generácie

Huawei 5G CPE Pro, router poháňaný čipsetom Balong 5000, podporuje bezdrôtové pripojenie v sieťach 4G aj 5G. Vďaka novej technológii Wi-Fi 6 dokáže vyvinúť rýchlosť až 4.8 Gb/ s. Jedná sa tiež o prvý 5G router, ktorý podporuje aplikáciu Huawei HiLink a prináša tak 5G do inteligentných domácností. Okrem domáceho prostredia je zariadenie pripravené priniesť veľmi rýchle pripojenie aj do malých a stredných podnikov.

Huawei začal výskum a vývoj 5G sietí už v roku 2009 a v súčasnosti je jediným dodávateľom, ktorý dokáže poskytovať komplexné 5G systémy. Huawei má viac ako 5700 technických inžinierov a cez 500 špecialistov zameraných na výskum a vývoj 5G. Dohromady Huawei vytvoril 11 spoločných vývojových centier pre 5G riešenia po celom svete.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia