Hore

Jesenné Zoner Photo Studio X: Najväčšie zmeny v module Vyvolať od uvedenia ZPS X

Všestranný program pre správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio X v jesennej aktualizácii prináša zatiaľ najrýchlejšie spracovanie fotiek, pohodlnejšiu úpravu videí a tiež videa vo vyššej kvalite na Zonerame.

Výrazne rýchlejší Vyvolať

Modul Vyvolať sa dočkal najväčšieho vylepšenia od vzniku ZPS X. Vyvinuli sme nový engine, vďaka ktorému užívatelia upravia fotky rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. So zložitejšími úpravami si prepracovaný modul poradí ešte lepšie - čím viac parametrov užívateľ upraví, tým zjavnejšia bude zmena v rýchlosti.

Kvalitnejšie úpravy a úplne nové parametre

Užívateľom sa bude lepšie pracovať so všetkými najpoužívanejšími funkciami vo Vyvolať. Vďaka rozšíreným možnostiam a novým parametrom Expozície dosiahnu fotografi výrazne lepšie výsledky.

Nové parametre Bielej a Čiernej pracujú s najsvetlejšími a najtmavšími tónmi na fotke. Užívateľ tak precíznejšie upraví napríklad príliš tmavé pozadie, bez toho, aby ovplyvnil iné tmavé plochy. Nová funkcia Textúra zvýrazní aj tie najjemnejšie detaily pridaním kontrastu. Skvele sa hodí napríklad pre zdôraznenie stebiel trávy, vtáčieho peria alebo vzoru tkaniny.

Vylepšenia sa s jesennou aktualizáciou dočkali tiež parametre Svetlá a Tiene, ktoré teraz užívatelia upravia s ďaleko lepším výsledkom. Z tieňov tak dostanú viac detailov bez toho, aby hrozilo nepekné vyblednutie farieb. Fotograf sa nemusí obávať ani výraznejších úprav, zapracovali sme na odstránení nežiaducich obrazových artefaktov. Jednotlivé parametre navyše teraz ďaleko lepšie spolupracujú. Svetlá a Tiene pri použití napríklad s Expozíciou podávajú výrazne lepšie výsledky ako konkurenčné programy.

Vypočuli sme priania používateľov a kompletne prepracovali Redukciu šumu. Funkcia je teraz ľahšie ovládateľná a zaručuje kvalitnejšie “odšumenie” fotiek, navyše o toľko rýchlejšie, že sme ľahké odšumenie pridali rovno do východzieho spracovania RAW formátov.

Lepšia práca s videom

Zoner Photo Studio X nezabúda ani na tvorbu videa. Dbáme na všestrannosť nášho programu, preto majú používatelia v module Vytvoriť k dispozícii aj video editor, ktorý je s jesennou aktualizáciou zase o niečo prepracovanejší.

Pri presúvaní klipov na časovej osi po novom používateľ uvidí v reálnom čase, aký dôsledok bude mať práve vykonávaná operácia. Ďaleko ľahšie tak prehodí väčší počet stôp. Novinkou je tiež možnosť zmeniť výšku obrazovej stopy alebo si určiť pravidlá vkladania pre každú stopu zvlášť. Čas ušetrí hromadná zmena parametrov pri prechodových efektoch.

V module Správca sa priamo v pravom paneli používateľ dozvie základné údaje o videu, odlíšia ho na prvý pohľad od fotiek a na miniatúre uvidí aj stopáž. Video ide tiež jednoducho otočiť na jedno kliknutie bez straty kvality.

Podpora formátu AVIF

Zoner Photo Studio X s jesennou aktualizáciou podporuje obrazový formát budúcnosti AVIF, za ktorým stoja technologickí giganti ako je Google, Netflix alebo Microsoft. Tento formát vyniká predovšetkým svojou vysokou kvalitou a zároveň nižšou dátovou náročnosťou než napríklad rozšírený JPEG. AVIF už podporujú mnohé prehliadače a Zoner Photo Studio X je teraz pripravené na jeho ďalšie rozšírenie.

Video revolúcia na Zonerame

Teraz na Zonerame prehrajú užívatelia videá vo vyššej kvalite než na YouTube a do galérie ich nahrajú až do formátu 4K. Zonerama tiež ako vôbec prvá online galéria na svete zaraďuje experimentálnu podporu formátu AV1.

V albumoch na Zonerame si môže užívateľ po novom zmeniť veľkosť zobrazených fotiek, vyberie si z nových variantov rozloženia na riadky alebo zvolí odsadenie. Fotografi ušetria čas pri zakladaní novej galérie, pretože teraz ľahko skopírujú nastavenia z už existujúcej galérie.

Zoner Photo Studio X si môže každý bezplatne vyskúšať po dobu jedného mesiaca. Používatelia, ktorým už vypršala skúšobná lehota, majú možnosť vyskúšať novinky po dobu 15 dní.

Zoner Photo Studio v roku 2021 dostalo prestížne ocenenie TIPA World Awards ako najlepší softvér pre spracovanie fotografií. Organizácia EISA (The Expert Imaging and Sound Association) potom ZPS X ocenila ako najlepší fotografický softvér roka.

Link na novinky: https://www.zoner.sk/photo-studio/novinky-2021-podzim.aspx

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
fedike
2021-09-17 18:07:22
Klobúk dole vývojárom programu.

Dúfam, že v budúcnosti zdokonalíte prácu s vrstvami na štýl C1....
A skúste vymyslieť aj možnosť importov / poprípade konvertovanie LR presetov alebo C1 štýlov.

 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia