Hore

Nové kompakty Canon a videokamery LEGRIA HF

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, uvádza tri nové kompaktné fotoaparáty, ktoré zjednodušia zachytenie akéhokoľvek okamihu a rozšírila produktový rad LEGRIA HF o tri nové modely. 

Nové kompakty značky Canon pre jednoduché zachytenie všetkých dôležitých okamihov

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes uvádza tri nové kompaktné fotoaparáty, ktoré zjednodušia zachytenie akéhokoľvek okamihu – tenké a štýlové modely IXUS 185 a IXUS 190 a superzoom typu mini bridge PowerShot SX430 IS. Najnovší členovia radu IXUS sú najtenšími zariadeniami tohto produktového radu a predstavujú ideálne zariadenia, ktoré môžu mať používatelia neustále pri sebe a ktoré ohromia skvelou obrazovou kvalitou. Obrovský 45-násobný zoom modelu PowerShot SX430 IS je ideálny pre rodiny túžiace po fotoaparáte, ktorý dovolí byť čo najbližšie všetkým ich výnimočným okamihom – tak, aby si ich mohli všetci kedykoľvek verne pripomenúť.

Vysoká kvalita a zoom vo vašom vrecku
Všetky nové fotoaparáty zvládnu zachytiť dôležitý okamih v pôsobivej 20-megapixelovej kvalite i nakrúcať filmy v rozlíšení HD 720p. Súčasťou uvádzaných noviniek je i výkonný optický zoom, v ktorom používatelia získavajú slobodu v podobe dostatočného priblíženia k detailu. Modely IXUS 185 (8-násobný optický zoom) a IXUS 190 (10-násobný optický zoom) umožňujú zatiahnúť objektív späť do tela fotoaparátu, vďaka čomu je ho možné jednoducho prepravovať napríklad vo vrecku či kabelke. Najnovšie prírastky v portfóliu značky Canon sa navyše môžu pochváliť i technológiou ZoomPlus, ktorá digitálne zdvojnásobuje rozsah zoomu a je teda ideálna i pri snímaní náročných záberov, a to pri zachovaní plného rozlíšenia. Záujemcovia o snímok zo skutočne veľkej vzdialenosti určite ocenia impozantný 

45-násobný optický zoom fotoaparátu PowerShot SX430, ktorý fotografov prenesie do samého stredu diania. Navyše budú v spojení s technológiou ZoomPlus, zaisťujúcej 90-násobné priblíženie, objektom svojho záujmu ešte podstatne bližšie.

Nová funkcia radu IXUS s názvom Easy Auto vyberá automaticky najlepšie nastavenie fotoaparátu a vďaka zamknutiu tlačidiel znemožní náhodné zmeny. Výsledkom sú najlepšie možné snímky bez ohľadu na to, či ide o záber rodiny, priateľov, alebo  iného dôležitého okamihu. Fotografovanie i nakrúcanie filmov je navyše ešte jednoduchšie vďaka funkcii Auto Zoom, ktorá inteligentne vyberá najlepšiu podobu záberu podľa počtu ľudí v zamýšľanom snímku.

Vďaka inteligentnej stabilizácii obrazu z dielne spoločnosti Canon je výsledkom každého stlačenia spúšte dokonale ostrý snímok. Používatelia majú k dispozícii celkom osem režimov, ktoré sa automaticky prispôsobujú konkrétnej scéne – od fotografovania zo statívu až po sledovanie a vytváranie snímok bežiaceho dieťaťa. Nechýba ani technológia dynamického IS, ktorá zjednodušuje natáčanie filmov.

Vytvoriť, zdieľať a zaspomínať
Súčasťou všetkých najnovších modelov je nové tlačidlo Date, ktoré ponúka jednoduché pridanie časovej značky do snímku, a zjednodušuje tak pripomenutie vzácnych okamihov. Užívatelia modelov IXUS 190 a PowerShot SX430 IS sa môžu navyše rozlúčiť so zdĺhavými úpravami a pomalým nahrávaním – vďaka vstavanej konektivite Wi-Fi je možné teraz snímky na sociálnych sieťach zdieľať jednoducho a rýchlo priamo z fotoaparátu. Majitelia týchto prístrojov môžu využiť aj funkcie Dynamic NFC, ktorá umožňuje naviazať bezdrôtové spojenie vzájomným dotykom fotoaparátu a telefónu.

Kľúčové vlastnosti modelu IXUS 190:

 • DNA produktového radu IXUS alebo dôraz na štýl, jednoduché ovládanie a ultratenké prevedenie
 • Vysoko kvalitné snímky všetkých jedinečných okamihov
 • Bezproblémová konektivita pre jednoduché zdieľanie a vzdialené fotografovanie i natáčanie
 • Plne automatizovaná a jednoduchá tvorba kreatívnych snímok
 • Vynikajúce filmy v HD rozlíšení stisnutím jediného tlačidla

Kľúčové vlastnosti modelu IXUS 185:

 • Jednoducho použiteľný a tenký model značky IXUS je vhodný do každého vrecka
 • Perfektné výstupy pre najlepšie spomienky
 • Nádherné výsledky skutočne jednoducho – stačí zamieriť a stisnúť spúšť
 • Skvelá zábava vďaka jednoducho použiteľným kreatívnym režimom
 • Vynikajúce filmy v HD rozlíšení stisnutím jediného tlačidla

Kľúčové vlastnosti modelu PowerShot SX430 IS:

 • Veľký zoom vhodný na každú príležitosť
 • Úžasné výstupy pre všetky dôležité okamihy
 • Bezproblémová konektivita pre jednoduché zdieľanie
 • Jednoducho použiteľná automatika pre kreatívne výstupy
 • Vynikajúce filmy v HD rozlíšení stisnutím jediného tlačidla

Nové videokamery LEGRIA HF pre jednoduchý záznam i zdieľanie

Spoločnosť Canon dnes rozšírila aj produktový rad LEGRIA HF o tri nové modely – LEGRIA HF R806, LEGRIA HF R86 a LEGRIA HF R88. Najnovšie videokamery zachovávajú vlastnosti svojich predchodcov a súčasne zvyšujú mieru kontroly nad kreatívnou tvorbou. Domáci i pokročilí používatelia sa môžu tešiť napríklad na flexibilné použitie zrýchleného a spomaleného záznamu, na dokonalejšiu podporu natáčania pri zlých svetelných podmienkach pre čisté výstupy so skvelým farebným podaním alebo na novú povrchovú úpravu. Vďaka týmto vylepšeniam sú nové kamery naozaj jednoducho použiteľné a umožňujú vznik kvalitných filmov v HD kvalite.

Kreatívne možnosti so špičkovou technológiou
Každá z nových videokamier dovoľuje vďaka novým flexibilným efektom pre záznam spomaleného a zrýchleného pohybu priebežnú zmenu snímkovacej frekvencie. Používatelia tak jednoducho doplnia napríklad spomalený záznam sfúknutia sviečok na torte alebo zrýchlené video so skokom partnera do bazéna o zábavné i dramatické efekty. Najnovšie modely umožňujú spolu s režimom priority vysokých jasov využívať i vylepšenú korekciu protisvetla, ktorú je možné navyše navoliť ručne priamo v priebehu natáčania – výsledkom sú prirodzené a dobre osvetlené snímky. Spojenie týchto dvoch technológií prináša možnosť analyzovať každú scénu – na základe tejto analýzy potom videokamera zaznamená všetky detaily a zaistí ostré podanie kontrastu medzi svetlými a tmavými oblasťami, a to i v prípade jasných scén.

Farebný dotykový displej s vysokým rozlíšením a s uhlopriečkou 7,5 cm ponúka jednoducho použiteľné používateľské rozhranie a zjednodušuje dostupnosť akéhokoľvek nastavenia. Použitie nových videokamier zjednodušuje i automatický scénický režim, ktorý inteligentne vyberá najvýhodnejšie nastavenie. Vďaka batérii s dlhou životnosťou môžu používatelia vyraziť na dlhšie cesty. Modely LEGRIA HF R86 a LEGRIA HF R88 navyše ponúkajú i internú pamäť, vďaka ktorej je možné vytvoriť ešte viac záberov.

Všetky modely z produktovej série LEGRIA HF sa môžu pochváliť výkonným inteligentným IS pre stabilizáciu obrazu v piatich osách, ktorý eliminuje chvenie videokamery, a to dokonca i pri veľkom priblížení. Výsledné zábery budú neroztrasené bez ohľadu na to, či autori snímky sledujú svoje ratolesti pri ich prvých krokoch alebo sa snažia o zachytenie akčných scén v priebehu slnečnej dovolenky. Nové videokamery ponúknu i 32-násobný optický zoom a impozantný 57-násobný pokročilý zoom, čo umožňuje zaznamenať i veľmi vzdialené detaily. Používatelia majú k dispozícii tiež spoľahlivého automatického asistenta pre výber kompozície (Auto Zoom Framing Assist), vďaka ktorému už nikdy nezmeškajú žiadny dôležitý záber. Pozornosť si určite zaslúži i technológia Audio Scene Select, ktorá pre každú scénu automaticky vyberie optimálne nastavenie audio parametrov – súčasťou záberu je tak zvuk v najlepšej možnej kvalite prinášajúci dokonalý zážitok zo sledovania výsledných filmov.

Súčasťou modelu LEGRIA HF R88 je tiež širokouhlá predsádka WA-H43, ktorá rozširuje zorný uhol videokamery, a je preto ideálnym príslušenstvom pri vytváraní záberov v uzavretých priestoroch alebo pre tvorbu úžasných snímok okolitej krajiny.

Dokonalejšia konektivita
Vďaka širokým možnostiam konektivity umožňujú najnovšie prírastky do produktovej série LEGRIA HF okamžité zdieľanie vytvorených snímok. Modely LEGRIA HF R86 i LEGRIA HF R88 sa môžu pochváliť vstavanou Wi-Fi a funkciou Dynamic NFC, ktorá ponúka jednoduchší spárovanie s kompatibilnými chytrými zariadeniami vrátane Canon Camera Connect a Canon Connect Station CS100. Vďaka podpore pamäťových kariet FlashAir sú rôznorodé spôsoby využitia konektivity k dispozícii i v prípade videokamery LEGRIA HF R806.

Kľúčové vlastnosti videokamery LEGRIA HF R806:

 • Full HD rozlíšenie a 57-násobný pokročilý zoom
 • Optický inteligentný stabilizátor obrazu
 • Kompatibilita s pamäťovými kartami FlashAir
 • Záznam spomaleného alebo zrýchleného pohybu

Kľúčové vlastnosti videokamery LEGRIA HF R86:

 • Full HD rozlíšenie a 57-násobný pokročilý zoom
 • Optický inteligentný stabilizátor obrazu
 • Wi-Fi, funkcie Dynamic NFC a interná pamäť 16 GB
 • Dobíjacia batéria s dlhou životnosťou

Kľúčové vlastnosti videokamery LEGRIA HF R88:

 • Full HD rozlíšenie, 57-násobný pokročilý zoom a širokouhlá predsádka
 • Optický inteligentný stabilizátor obrazu
 • Wi-Fi, komunikácia na krátkou vzdialenosť NFC a interná pamäť 16 GB
 • Dobíjacia batéria s dlhou životnosťou

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované