Hore

Novinky od Fujifilm

Fujifilm dnes predstavuje nový kompaktný digitálny fotoaparát ideálny pre selfie fotografie Fujifilm X-A3 a nový objektív Fujinon XF23mmF2 R WR.

Fujifilm dnes predstavuje nový kompaktný digitálny fotoaparát ideálny pre selfie fotografie Fujifilm X-A3 a nový objektív Fujinon XF23mmF2 R WR.

FUJIFILM X-A3

FUJIFILM Corporation (predseda predstavenstva: Kenji Sukeno) oznamuje, že v septembri 2016 uvedie nový model  FUJIFILM X-A3 (ďalej len "X-A3"). Táto novinka je určená predovšetkým pre mladšiu generáciu a je ideálnym riešením pre fotografovanie "selfie". Spája výhody kompaktných fotoaparátov X Series, ktorá ponúka vynikajúcu kvalitu snímok s originálnou technológiou reprodukcie farieb. Model X-A3 má LCD displej, ktorý nie je zakrytý fotoaparátom ani pri otočení o 180 ° a ponúka teda 100% viditeľnosť. Za zmienku stoja i funkcie ako detekcia očí AF, ktorá fotografovanie autoportrétov ešte viac uľahčuje, alebo Portrait Enhancer pre jasné tóny pleti. Fotoaparát dokáže urobiť cca 410 záberov na jedno nabitie; s objektívom "XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II" vie zaostriť objekt vo vzdialenosti už od 7 cm a fotografovať tak najlepšie makro snímky vo svojej triede

(1)    Nový snímač a moderné technológie reprodukcie farieb pre portréty špičkovej kvality

Model X-A3 spája novo vyvinutý 24,2MP obrazový snímač APS-C s procesorom pre spracovanie obrazu, aby umožňoval špičkovú kvalitu záberov. Spolu s kvalitnými objektívmi FUJINON ponúka maximálne rozlíšenie obrazu, zábery dokonalej kvality s perfektným prekreslením a zachytením atmosféry prostredia. Fotoaparát je ideálny pre fotografovanie osôb, na ktoré pripadá asi 40% všetkých bežne vytvorených snímok *1. Funkcia Simulácie filmu ponúka 11 režimov, medzi ktoré novo pribudli režimy "PRO Neg.Hi" a "PRO Neg.Std.".

*1 Podľa údajov spoločnosti Fujifilm (prieskum medzi užívateľmi modelu X-A2)

(2)    LCD s posuvom a náklonom o 180° pre 100% viditeľnosť pri fotografovaní autoportrétov.

Fotoaparát nezakrýva LCD displej ani pri otočení o 180°, takže ponúka 100% viditeľnosť. Tvar gripu je vhodný pre bežné fotografovanie aj pre selfie. Pri fotografovaní autoportrétu môžete zaostriť a aktivovať spúšť stlačením zvislého ovládacieho voliča, na ktorom spočíva váš ukazovák aby sa fotoaparát nepohol. Pri otočení LCD displeja o 180° sa aktivuje funkcia detekcie očí AF, ktorá automaticky zaostrí na oči objektu. Režim Portrait Enhancer umožňuje nastavenie v troch krokoch vrátane novej funkcie pre "zjasnenie odtieňov pleti", vďaka ktorej získate autoportréty špičkovej kvality, ktoré nedosiahnete inak ako s fotoaparátom X Series.

(3)    Retro design, nová textúra tela a dotykový LCD displej

Model X-A3 ponúka atraktívny retro dizajn a je vyrobený z hliníka. Novo vyvinutá koženka ponúka oveľa atraktívnejšiu textúru povrchu a dobre sa drží v ruke. Fotoaparát bude dostupný v striebornej, hnedej alebo ružovej farbe. LCD displej na zadnej strane je dotykový a jediným dotykom exponujete záber alebo vyberiete ostriaci bod.

Zaujímavé funkcie

(1)  Vynikajúca kvalita snímok vďaka novému snímaču 24,2 MP a kvalitám objektívov FUJINON

・Technológia reprodukcia farieb spoločnosti Fujifilm, vyladená za dlhé roky vývoja fotografického filmu, reprodukuje verne odtiene ľudskej pleti, modrú oblohu a prírodnú zelenú presne tak ako ju vidíte.

・ X-A3 ponúka celkom jedenásť režimov Simulácie filmu. Máte tak v ruke dokonalý farebný výraz od realistických farieb režimu PROVIA (štandard) cez žiarivé a sýte farby v režime Velvia (živé farby) a mäkké tóny režimu ASTIA (jemné odtiene) až po dokumentárne snímky v režime CLASSIC CHROME. Ďalej tu nájdete monochromatický a sépiový farebný režim.

・ Normálny rozsah citlivosti je od ISO200 do ISO6400, zatiaľ čo rozšírený rozsah ponúka hodnoty až ISO 12800 a dokonca ISO25600. Model X-A3 fotografuje dokonale ostré snímky s neuveriteľne malým šumom, a to aj pri slabom osvetlení alebo v interiéri, kde je nutná vysoká hodnota ISO.

・ Rozšírené filtre umožňujú ľahko vytvárať rôzne kreatívne efekty. Rozšírených filtrov je k dispozícii celkom desať; nájdeme medzi nimi filter "rybie oko" alebo detský fotoaparát, miniatúru, dynamické odtiene, vybranie jednej farby, mäkké zaostrenie, atď.

(2) Pohodlné ovládanie a jednoduchá obsluha

Vďaka dvom ovládacím voličom môžete clonu, čas expozície aj expozíciu nastaviť bez nutnosti vstupu do menu. Často používané funkcie - vyváženie bielej, nepretržité fotografovanie alebo samospúšť - možno priradiť k samostatným funkčným tlačidlám, takže nemusíte prechádzať ponuky zakaždým, keď chcete zmeniť nastavenie.

LCD displej na zadnej strane je dotykový, čo umožňuje napríklad "dotykové ostrenie" alebo "dotykové fotografovanie" a "dotykový zoom".

(3) Dlhšia výdrž batérie - až 410 snímok na jedno nabitie

Energeticky úsporné prevedenie predlžuje výdrž batérie takže sa môžete plne sústrediť na fotografovanie bez obáv o stav batérie. Fotoaparát je možné nabíjať pribaleným USB káblom pomocou sieťového adaptéra, z počítača alebo z prenosného akumulátora.

(4) Najlepšia minimálna fotografická vzdialenosť vo svojej triede (cca 7 cm od prednej hrany objektívu) a funkcia Super Intelligent Flash

Pri použití setového objektívu "XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II" možno s modelom X-A3 fotografovať makro zábery zo vzdialenosti už od 7 cm od objektívu.

Vstavaný výklopný blesk podporuje systém Super Intelligent Flash, ktorý presne ovláda svetelný výkon blesku podľa fotografovanej scény. Pri fotografovaní portrétov v interiéri pri slabom osvetlení alebo u malých predmetov či jedla zníži systém ovládania blesku jas svetlých miest, aby snímka vyzerala realisticky. Prirodzené farby a jas možno dosiahnuť aj pri fotografovaní scén v protisvetle alebo pri  fotografovaní osôb za jasného slnečného svetla, ktoré vytvára v tvári ostré tiene.

(5) Záznam Full HD videa

Stlačením tlačidla pre záznam videa ľahko spustíte záznam vo Full HD kvalite (1080/60p, 50p, 24p).

Funkciu Simulácia filmu, ktorá sa bežne používa pre snímky, možno použiť aj na video a získať tak veľa kreatívnych efektov, ktoré možno vďaka snímača APS-C a svetelnému objektívu spojiť s efektom bokeh.

Funkcia elektronickej stabilizácie obrazu spája optickú a elektronickú stabilizáciu v piatich osiach a podstatne tak znižuje vplyv najrôznejších záchvevov fotoaparátu počas natáčania videa. Táto funkcia umožňuje natáčať video vo vysokej kvalite bez vplyvu chvenia fotoaparátu.

(6) Rozšírené možnosti automatického ostrenia

Pomocou voliča ostrenia na prednej strane môžete rýchlo prepínať medzi režimami AF-S (jednorazové ostrenie), AF-C (kontinuálne ostrenie) a MF (manuálne ostrenie).

・V režime jedného ostriaceho bodu máte na výber zo 49 oblastí pre automatické ostrenie. X-A3 navyše ponúka režim Zóna a Wide / Tracking, ktorý umožňuje pomocou 77 oblastí správne zaostriť aj pohyblivé objekty.

・Medzi ďalšie nové funkcie patrí "priorita spúšte / priorita ostrenia" s "AF + MF“.

(7) Univerzálne funkcie pre fotografovanie vrátane elektronickej spúšte s minimálnou dobou expozície 1/32000 s

Pri použití rýchlej elektronickej spúšte možno aj pri jasnej oblohe alebo silnom osvetlení fotografovať s malou clonou a dosiahnuť tak malej hĺbky ostrosti pre dobrý efekt bokeh, bez toho by bol snímka preexponovaná. Teraz môžete zachytiť scénu presne podľa svojho zámeru bez použitia ND filtra.

Na základe častých dopytov má teraz model X-A3 nové funkcie Panorama a Time Lapse.

Medzi ďalšie nové funkcie patrí zablokovanie meraných hodnôt a oblastí zaostrenia, podpora farebného priestoru Adobe RGB a voľba rôznych farieb pre zvýraznenie zaostrenia pri manuálnom ostrení.

(8) Bezdrôtová komunikácia pre fotografovanie pomocou smartfónu alebo tabletu *2

・ Teraz si môžete do svojho smartfónu alebo tabletu stiahnuť aplikáciu FUJIFILM Camera Remote a pomocou funkcie bezdrôtovej komunikácie prenášať snímky a videá do svojho zariadenia jediným dotykom prsta, bez toho aby ste museli zadávať prihlasovacie meno alebo heslo. Na smartfóne je možné zobraziť a vybrať snímky uložené vo fotoaparáte a importovať ich do svojho zariadenia. Okrem toho môžete dopĺňať informácie o mieste vyhotovenia záberu, ktoré získate pomocou smartfónu alebo tabletu.

・ Funkcia fotografovania na diaľku umožňuje zaostriť a aktivovať spúšť fotoaparátu a dokonca nastavovať expozíciu a ďalšie nastavenia pomocou smartfónu alebo tabletu. Aplikácia umožňuje okrem fotografovania na diaľku aj vykonávať základné operácie ako dotykové ostrenie alebo upravovať dobu expozície a najrôznejšie nastavenia a dokonca aj spúšťať záznam videa. To uľahčuje fotografovanie skupinových snímok, autoportrétov alebo snímok prírody, kedy môžete zostaviť kompozíciu snímky na diaľku.

・ Zábery možno tiež posielať priamo z fotoaparátu na tlačiareň Instax SHARE pre okamžitú tlač.
・ Fotoaparát ponúka pripojenie cez Wi-Fi®*3 pre jednoduché zálohovanie dát z fotoaparátu do počítača*4.

*2 Pre smartfóny a tablety so systémem AndroidTM a zariadenia iPhone a iPad.
*3 Wi-Fi® je registrovaná obchodnáí známka Wi-Fi Alliance®.
*4 Na počítači musí byť nainštalovaný bezplatný softvér FUJIFILM PC AutoSave.

FUJIFILM X-A3
MOC – 649,- Eur (set s objektívom XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II)
Dostupnosť – koniec Sept 2016

FUJINON XF23mmF2 R WR

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) ohlasuje uvedenie nového objektívu Fujinon XF23mm F2 R WR. Ide o nový širokouhlý objektív s podobnou veľkosťou a konštrukciou ako má XF35mm F2. Vnútorný AF systém využíva krokový motor na ovládanie zaostrovania a ponúka tiché a rýchle automatické zaostrovanie. Novinka by mala byť dostupná koncom Septembra 2016*.

Objektív je vyhotovený z kovu a poskytuje pocit prvotriednej kvality a robustnosti. Clonový i zaostrovací krúžok boli navrhnuté pre optimálnu funkčnosť. Objektív je odolný nepriaznivému počasiu, prachu a je ho možné použiť pri teplotách až do -10°C, čo z neho robí ideálnu voľbu pre fotografovanie v exteriéroch.

* Čierne vyhotovenie: koniec septembra 2016, strieborné vyhotovenie: január 2017

2. Hlavné črty

(1) Vysoká kvalita obrazu

  • Objektív sa skladá z desiatich prvkov v šiestich skupinách, vrátane dvoch asférických členov. Asférické prvky sú používané ako súčasť zaostrovacej skupiny, aby sa minimalizovalo kolísanie výkonu medzi rôznymi ohniskovými vzdialenosťami.

(2) Kompaktný, ľahký a nenápadný objektív

  • Objektív váži len 180g.
  • Kovové vyhotovenie prezentuje jedinečnú kvalitu a odolnosť.
  • Kompaktné a štýlový tvar takmer úplne eliminuje mechanickú vinetáciu pri použití optického hľadáčika vo fotoaparátoch FUJIFILM X-Pro2 a X-Pro1.

 (3) Rýchly a tichý autofocus

  • Vnútorný AF systém používa krokový motor pre tiché a rýchle automatické zaostrovanie. V kombinácii s fázovou detekciou AF systému FUJIFILM X-Pro2, X-T2 dokáže objektív zaostriť už do 0,05 sekundy*.


* Interné merania pri metodike v súlade s pokynmi CIPA, s režimom High Performance

(4)  Odolný nepriazni počasia, prachu, schopný pracovať pri teplotách až -10 ° C

  • Konštrukcia objektívu je utesnená voči poveternostným vplyvom, proti vnikaniu prachu a umožňuje použitie pri teplotách do -10°C. Pri použití s utesneným telom (napr. X-Pro2, X-T1 a X-T2) môžete teda pokojne fotografovať aj v ľahkom daždi alebo prašnom prostredí.

(5) Dodatočné príslušenstvo

  • Na tento objektív je možné použiť slnečnú clonu "LH-XF35-2", ktorá je tiež použiteľná na XF35mm F2 R WR. Po príchode striebornej verzie objektívu sa plánuje uviesť aj strieborná slnečná clona.

3.Špecifikácia

Typ

FUJINON LENS XF23mmF2 R WR

Konštrukcia objektívu

10 prvkov v 6 skupinách (vrátene 2 asférických členov)

Ohnisková vzdialenosť
(35mm ekvivalent)

f=23mm (35mm)

Uhol záberu

63.4°

Min clona

F2

Max clona

F16

Počet lamiel clony

9(zaoblené)
1/3EV (19 krokov)

Zaostrovacia vzdial.

22cm~∞

Max. priblíženie

0.13x

Rozmery:
Priemer x dĺžka (cca.)

Φ60mm x 51.9mm

Hmotnosť (cca.)
(bez krytiek, clony )

180g

Veľkosť filtra

Φ43mm

Príslušenstvo v balení

Krytka FLCP-43 
Zadná bajonetová krytka 
RLCP-001 slnečná clona 
Handrička


FUJINON XF23mm F2 R WR
MOC – 499,- Eur
Dostupnosť – black - koniec Sept 2016 / silver – Január 2017

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
belco
2016-08-25 12:31:50
Zaujimave, mam X-M1 s objetivom XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II a makro mam od 15 cm. Tak teraz neviem. Inak vyzera, ze Fuji kompletne pochoval X-Mkovu radu
 
blahoslav J B Art
2016-08-25 17:24:58
príspevok od: belco
Zaujimave, mam X-M1 s objetivom XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II a makro mam od 15 cm. Tak teraz neviem. Inak vyzera, ze Fuji kompletne pochoval X-Mkovu radu
co nevies? pisu, ze tento vie ostrit makro od 7 cm, tvoj od 15cm
 
šereda
2016-08-25 18:20:03
FUJINON XF23mmF2 R WR je dobrá vec konečne dostupný širokáč, sám mám doma 35mm a spokojnosť zatial..,,
akurát som včera stratil lens cap, nemá niekto dve ?????
 
z80
2016-08-25 18:21:16
S XF 27 mm f/2,8 pancake objektivom vyzera ako zaujimava vreckova kombinacia. Treba len pockat na recenzie, ako je na tom, co sa tyka rychlosti ostrenia lebo nema fazove ostrenie na cipe. U mna je to aktualne horuci kandidat na nahradu za Samsung NX2000 + 30 mm f/2, ktory ma uz predsa svoje "roky".
 
JohnNewton
2016-08-25 18:22:14
príspevok od: belco
Zaujimave, mam X-M1 s objetivom XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II a makro mam od 15 cm. Tak teraz neviem. Inak vyzera, ze Fuji kompletne pochoval X-Mkovu radu
Možno s klasickou bayerovou maskou ( a bezproblémovým RAWom) postupne pochová aj X trans
 
šereda
2016-08-25 18:45:33
X trans je dost divný hlavne portréty určitých ludí sú naozaj zvláštne, mám nafotené aj decká a tam to ustál skoro na jednotku, farby super kresba super možno len viac detailov to chce a možno to už pro II má
 
JohnNewton
2016-08-25 19:39:46
príspevok od: šereda
X trans je dost divný hlavne portréty určitých ludí sú naozaj zvláštne, mám nafotené aj decká a tam to ustál skoro na jednotku, farby super kresba super možno len viac detailov to chce a možno to už pro II má
Ja si myslím že na portréty, čb, filmový look (vrátane šumu) je X trans prijateľný, ale na všetko ostatné skôr klasický bayer, vrátane videa.
 
šereda
2016-08-25 19:51:24
príspevok od: JohnNewton
Ja si myslím že na portréty, čb, filmový look (vrátane šumu) je X trans prijateľný, ale na všetko ostatné skôr klasický bayer, vrátane videa.
jo mám odskúšané na D610 FF tam je to paráda super kresba plná detailov na portrét ako stvorené krajina však nič moc "nemal som štastie"a čip od sony čaruje. je tu však mnoho faktorov preto neriešim a fotím na Pro II nemám na FF tiež nie tak ma to prd zaujíma, momentálne
 
JohnNewton
2016-08-25 20:48:29
príspevok od: šereda
jo mám odskúšané na D610 FF tam je to paráda super kresba plná detailov na portrét ako stvorené krajina však nič moc "nemal som štastie"a čip od sony čaruje. je tu však mnoho faktorov preto neriešim a fotím na Pro II nemám na FF tiež nie tak ma to prd zaujíma, momentálne
Nič nie je dokonalé, páči sa mi Foveon z hľadiska obrazu, ale to množstvo iných obmedzení....vždy to je o kompromisoch. Ale fotoaparáty posledných rokov sú na tom celkom dobre. Každý si môže vybrať.
 
šereda
2016-08-25 21:56:39
príspevok od: JohnNewton
Nič nie je dokonalé, páči sa mi Foveon z hľadiska obrazu, ale to množstvo iných obmedzení....vždy to je o kompromisoch. Ale fotoaparáty posledných rokov sú na tom celkom dobre. Každý si môže vybrať.
jo sigma nejak to ide bokom ale ja som za to že najdrhšie modely či canon alebo nikon majú premakané snímače a obrazová kvalita je ohromujúca, na fotkách to je proste vidieť
 
zvonec
2016-08-25 23:17:10
XF 23mm potesilo a zacinaju sa u mna prejavovat akutne priznaky GAS...
https://www.youtube.com/watch?v=iv_YNygJoA4
 
seifi
2016-08-28 21:53:54
MOC ... som sa zasmial, sú tam u vás aj staršie ročníky; možno skôr DMOC
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia