Hore

Nový fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-G7

Mallorca, Španielsko (18. mája 2015) - Spoločnosť Panasonic dnes predstavila nový fotoaparát LUMIX DMC-G7, najnovší prírastok do modelovej rady kompaktov s výmennými objektívmi (DSLM).

Nový fotoaparát ponúka okrem iného natáčanie videozáznamov v rozlíšení 4K a novú funkciu 4K Photo. Prináša vynikajúcu kvalitu obrazu a pritom kompaktnejšie a praktickejšie prevedenie, než na aké sme zvyknutí u tradičných zrkadloviek.

Panasonic prináša do sveta digitálnej fotografie stále ďalšie inovácie a LUMIX G7 je momentálne toho najlepším dôkazom. Skrýva sa v ňom celá rada najmodernejších technológií, okrem iného aj spomínané natáčanie videozáznamov v rozlíšení 4K a funkcia 4K Photo, umožňujúca z týchto videozáznamov ukladať jednotlivé okienka ako samostatné fotografie. Profesionáli aj amatéri tak majú istotu, že za akýchkoľvek okolností získajú záznam v maximálnej kvalite a nikdy nepremeškajú optimálny okamih na stalčenie spúšte. Výkonný a univerzálny fotoaparát umožňuje užívateľom, aby naplno rozvinuli svoje kreatívne schopnosti. Hodí sa pre každú situáciu od rodinných stretnutí až po dobrodružné zahraničné cesty.

4K Photo - nová definícia fotografovania

Fotoaparáty radu Panasonic LUMIX G si získali už v minulosti značnú obľubu nielen pre špičkové snímky, ale tiež vďaka veľmi kvalitnému natáčaniu videozáznamov. Nový prírastok v tejto rade nie je žiadnou výnimkou - nadväzuje na úspech staršieho modelu LUMIX DMC-GH4, ktorý posunul hranice natáčania v kvalite 4K. LUMIX DMC-G7 natáča mimoriadne kvalitné videozáznamy v rozlíšení 3840x2160 frekvenciou 25p (50 Hz) alebo 24p vo formáte MP4, okrem toho je k dispozícii aj tradičné rozlíšení Full-HD čiže 1920 x 1080 rýchlosťou 50p (50 Hz) vo formátoch AVCHD Progressive alebo MP4 (MPEG-4 / H.264). Vo všetkých prípadoch zvláda prístroj priebežne preostrovať počas natáčania.

Vďaka výnimočným schopnostiam modelu DMC-G7 pri natáčaní záznamu v rozlíšení 4K dokázal Panasonic novo posunúť aj doteraz známe hranice fotografického procesu. Zásluhu na tom má funkcia 4K Photo, umožňujúca z videozáznamu ukladať jednotlivé okienka ako samostatné osemmegové snímky. Vďaka tomu sa už fotograf nemusí strachovať, že premešká najvhodnejší okamih na stlačenie spúšte.

Funkcia 4K Photo je v modeli LUMIX DMC-G7 k dispozícii hneď v troch odlišných režimoch: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Štart / Stop) a 4K Pre-burst. Základom je vo všetkých prípadoch spomínaná možnosť ukladať samostatné okienka z videozáznamu vo 4K.

V režime 4K Burst Shooting možné natáčať v rozlíšení 4K rýchlosťou 30 obr / s po dobu až 29 minút a 59 sekúnd, pričom sa fotoaparát správa podobne, ako v bežnom režime sekvenčného snímania - záznam sa točí, kým používateľ drží stlačenú spúšť. Režim 4K Burst (Štart / Stop) funguje na rovnakom princípe, spúšť ale nie je potrebné držať - jedným stlačením natáčanie spustíme, druhým zastavíme. Tento spôsob teda viac pripomína klasické natáčanie videokamerou. Tretí režim 4K Pre-burst automaticky ukladá 30 okienok za sekundu pred stlačením a 30 okienok po stlačení spúšte, čo znamená celkom 60 záberov zhotovených počas dvoch sekúnd (hodí sa pri fotografovaní akčných scén, kedy nechcete premeškať ani zlomok sekundy). Režim 4K Burst Shooting a 4K Burst (Štart / Stop) teda umožňujú natáčať naraz bezmála pol hodiny, čo znamená desaťtisíce snímok na výber v niekoľkých možných rozlíšeniach s rôznym pomerom strán: 3840x2160 (16: 9), 3328x2496 (4: 3), 3504x2336 (3: 2) alebo 2880x2880 (1: 1).

Fotografie v maximálnej kvalite

Panasonic LUMIX DMC-G7 je vybavený snímačom Digital Live MOS s rozlíšením 16 megapixelov, vďaka ktorému sa užívatelia môžu tešiť na maximálnu kvalitu obrazu s minimom šumu. Obrazový procesor Venus Engine so štyrmi jadrami umožňuje výkonné spracovanie obrazového signálu, čo znamená rýchle sekvenčné snímanie (8 obr / s pri konštantnom zaostrenia, resp. 6 obr / s pri priebežnom preostrovaní). Vďaka tomu je možné s novým Panasonikom ľahko a úspešne fotografovať aj objekty v rýchlom pohybe.

Obrazový procesor Venus Engine okrem toho vylepšuje farebné podanie snímok vďaka starostlivej analýze každej jamky. Nevyhodnocuje len samotné farebné odtiene, ale aj sýtosť a jas farieb. Vďaka novému systému pre elimináciu difrakcie sa navyše užívatelia môžu tešiť na ostrejšie snímky s kvalitnejšou kresbou i pri extrémne vysokých hodnotách clony.

O kvalitu kresby sa stará aj nový a vylepšený systém eliminácie šumu Multi-process Noise Reduction, ktorý berie do úvahy špecifické svetelné aj ďalšie podmienky pri každej fotografii zvlášť. Novinka menom Random Filter (Náhodný filter) navyše dokáže účinne eliminovať aj chromatický šum, ktorý sa tak rozplynie v kresbe. Výsledky vyzerajú veľmi prirodzene a zodpovedajú tomu, ako scénu vidí ľudské oko. V dôsledku vylepšenej eliminácie šumu možno u modelu LUMIX DMC-G7 nastaviť citlivosť až do hodnoty ISO 25600.

Rýchle a presné automatické zaostrovanie s technológiou Depth From Defocus

Nový fotoaparát využíva rovnaký systém automatického ostrenia ako ostatné modely radu LUMIX G. Systém založený na porovnávaní kontrastu zvláda prenos digitálneho signálu na frekvencii až 240 obr / s, ostrenie je preto neobyčajne rýchle a spoľahlivé.

Automatické ostrenie sa navyše ešte zrýchľuje vďaka technológii Depth From Defocus (DFD). Táto technológia dokáže vypočítať vzdialenosť fotoaparátu od objektu porovnaním dvoch obrazov s odlišnou úrovňou ostrosti a súčasnou analýzou optickej charakteristiky aktuálnej kompozície. Výsledkom je mimoriadne rýchle automatické zaostrovanie, trvajúce len 0,07 s. Toto bleskurýchle ostrenie je veľkou výhodou predovšetkým pri použití objektívu s dlhším ohniskom. Navyše v porovnaní s predchádzajúcim modelom LUMIX DMC-G6 umožňuje podstatne rýchlejšie sekvenčné snímanie (8 obr / s pri konštantnom zaostrenia, resp. 6 obr / s pri priebežnom preostrovanie).

K dispozícii je ďalej režim Low Light AF, teda automatické ostrenie v slabom svetle. Ako názov napovedá, dokáže fotoaparát v tomto režime spoľahlivo zaostriť aj v podmienkach, ktoré majú k ideálu ďaleko (napr. na pláži pri svetle mesiaca). Ako prvý model svojej kategórie naviac LUMIX DMC-G7 ponúka špeciálny režim Starlight AF, umožňujúci ľahko fotografovať hviezdy a súhvezdia na nočnom nebi. Okrem bežného systému rozpoznávania tváre je k dispozícii ďalší špeciálny režim Face / Eye Detection AF (rozpoznávanie tváre a očí), pri ktorom fotoaparát automaticky zaostrí na ľudské oko. Funkcia Pinpoint AF umožňuje zväčšiť určitú časť záberu, čo uľahčuje ručné ostrenie.

Univerzálny a praktický fotoaparát pre každú situáciu

Panasonic LUMIX DMC-G7 je vybavený veľmi kvalitným elektronickým hľadáčikom typu OLED. Jeho rozlíšenie narástlo oproti predchádzajúcemu modelu na 2 360 000 bodov, pomer zobrazenia činí 1,4x / 0,7x (pri prepočte na 35 mm fotoaparát). Výklopný dotykový displej na zadnej strane má uhlopriečku 7,6 cm a rozlíšenie 1 040 000 bodov. Pokrytí je v oboch prípadoch celých 100% scény, takže nehrozí, že by sa na okraj fotografie vlúdil nejaký nechcený motív.

Viditeľnosť obrazu v hľadáčiku sa výrazne vylepšila vďaka novej konštrukcii očnice. Medzi displejom a hľadáčikom sa obraz prepína automaticky, pomáha v tom očnej senzor umiestnený pri hľadáčika (prepínanie šetrí energiu). Výhodou technológie OLED nie je len vyššie rozlíšenie a kvalitnejší obraz, ale tiež rýchlejšie prekreslenie pohybu s minimálnym oneskorením, čo ocenia najmä milovníci akčných a športových záberov.

Kvôli ľahšiemu ovládaniu (najmä pre pokročilejších užívateľov) výrobcovia nový model vybavili ako prvý fotoaparát radu LUMIX G samostatným voličom spôsobu snímania. Ten dopĺňa tradičný systém voličov a príkazových koliesok. Nový volič umožňuje priamy prístup k najrôznejším funkciám, napríklad k režimom 4K Photo, čo opäť znamená vyššiu rýchlosť a lepšiu spoľahlivosť pri fotografovaní. Clona a expozičný čas sa nastavujú tradične pomocou príkazových koliesok, ktorá v rôznom kontexte slúžia aj k nastaveniu ďalších parametrov.

Jednoduché bezdrôtové pripojenie k mobilným zariadeniam cez Wi-Fi

LUMIX DMC-G7 je vybavený Wi-Fi portom, čo uľahčuje zdieľanie snímok na sociálnych sieťach, ale tiež to ďalej rozširuje kreatívne možnosti pri samotnom fotografovaní. Jediným stlačením tlačidla možno fotoaparát pripojiť k šikovnému telefónu alebo tabletu, takže upload fotografií či videozáznamov na Facebook či iné sociálne siete alebo webové stránky trvá len sekundy. To isté platí pre rozosielanie snímok e-mailom. Displej mobilného zariadenia je možné použiť aj ako diaľkový ovládač - možno na ňom ostriť, nastaviť clonu, expozičný čas či citlivosť, funguje však aj ako diaľková spúšť.

Výber z ďalších zaujímavých funkcií:

 • Kompatibilita s novými pamäťovými kartami UHS-II SDXC
 • Najkratší expozičný čas 1/16000 s
 • Vylepšený režim pre kreatívne panorámu (360 stupňov)
 • Konektor pre externý mikrofón (3,5 mm)
 • Zväčšenie časti záberu pri ostrení
 • Tichý režim
 • Digitálna vodováha
 • Stupňovanie vyváženia bielej
 • Kreatívne efekty (22 filtrov)
 • Systém časozberného snímania a animácie v štýle stop motion
 • Základná škála expozičných režimov (programová automatika, priorita clony, priorita času, manuál) pri fotografovaní aj pri natáčaní videozáznamov
 • Režim inteligentnej automatiky iA + pre fotografovanie aj natáčanie videozáznamov
 • Režim sprievodcu sa 20 vzorovými situáciami

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
tomas2009
2015-05-19 08:33:18
Parada, toto je super fotoaparat ..ostatne ako skoro kazdy Panasonic.
 
Roman Point
2015-05-19 08:44:59
príspevok od: tomas2009
Parada, toto je super fotoaparat ..ostatne ako skoro kazdy Panasonic.
Vďaka čomu?
 
rumpeak
2015-05-19 09:11:30
príspevok od: tomas2009
Parada, toto je super fotoaparat ..ostatne ako skoro kazdy Panasonic.
Článek jsme nečetl,ale konečně už to vybavili čipem a ne tím mrňousem, čím to vybavovali v minulosti (myslím 4/3 se to jmenovalo)?
 
smart
2015-05-19 09:20:22
pockame na jesen, ci gx8 bude mat 4k+ibis
 
55pali
2015-05-19 10:45:26
Test foto a video na stranke:

http://tweakers.net/reviews/4025/3/panasonic-lumix-g7-4k-video-voor-de-massa-testfotos-en-video.html
 
Paulie
2015-05-19 10:59:34
príspevok od: rumpeak
Článek jsme nečetl,ale konečně už to vybavili čipem a ne tím mrňousem, čím to vybavovali v minulosti (myslím 4/3 se to jmenovalo)?
A podla teba tu je aký senzor ak nie 4/3?
 
tomino1980
2015-05-19 11:08:54
nemat E-M10 tak by som po nom skocil
 
marcus_labeo
2015-05-19 11:29:46
príspevok od: tomino1980
nemat E-M10 tak by som po nom skocil
Načo? Je to rovnaká liga ako E-M10, jediný rozdiel vidím 4K video vs. IBIS. Z uvedených fičúr by som rozhodne uprednostnil stabilizáciu, teda E-M10.
 
rumpeak
2015-05-19 11:48:43
príspevok od: Paulie
A podla teba tu je aký senzor ak nie 4/3?
To nevím, ale reagoval jsme na komentář, kde se tvrdí, že je to super foťák, jako každý jiný Panasonic. Tak předpokládám, že má minimálně 35mm senzor ne-li něco jako Hasselblad H5D 50, když je to taková pila...
 
JohnNewton
2015-05-19 12:42:21
V každom prípade začína byť cca 1000 € +- telách slušná konkurencia
 
marcus_labeo
2015-05-19 13:39:01
príspevok od: JohnNewton
V každom prípade začína byť cca 1000 € +- telách slušná konkurencia
Toto by malo byť o cenovú triedu nižšie, tuším 799 USD aj so seťákom, čiže telo tak o stovku lacnejšie.
 
tomino1980
2015-05-19 14:44:57
príspevok od: marcus_labeo
Načo? Je to rovnaká liga ako E-M10, jediný rozdiel vidím 4K video vs. IBIS. Z uvedených fičúr by som rozhodne uprednostnil stabilizáciu, teda E-M10.
ja mam s tou stabilizaciou take rozporuplne skusenosti ....casto sa mi stane ze je fotka maznuta a zle zaostrena aj pri dostatocne rychlom case ...mozno mam len traslave ruky

zato vyhrat sa trocha s videom ...moct robit slowmo a nejake ficurky ...to by som prijal a vyskusal si nejaky panasonic
 
stancok
2015-05-19 15:03:52
GX7 je kvalitou vyssie od tohto alebo su narovnako? GX7 ma stabilizaciu v tele?
 
Igor Šaffo
2015-05-20 09:08:47
príspevok od: stancok
GX7 je kvalitou vyssie od tohto alebo su narovnako? GX7 ma stabilizaciu v tele?
a povedz mi načo to potrebuješ vedieť?
 
tomas2009
2015-05-20 11:30:11
Ano GX7 ma stabilizaciu v tele, tento bohuzial nie, okrem 4K videa je GX7 vo vsetkom lepsia, skoro...toto je nizsi model akoby..
 
psykora2
2015-05-20 12:21:58
príspevok od: stancok
GX7 je kvalitou vyssie od tohto alebo su narovnako? GX7 ma stabilizaciu v tele?
pre teba asi nepodstatne veci, ale gx7 je vyssia trieda, je utesnena, ma lepsi synchro cas s bleskami 1/320, najkratsi cas 1/8000 atd.
 
Dilinozravec
2015-05-20 13:00:29
príspevok od: rumpeak
Článek jsme nečetl,ale konečně už to vybavili čipem a ne tím mrňousem, čím to vybavovali v minulosti (myslím 4/3 se to jmenovalo)?
...všetko (" ") od olympusu či panasonicu je 4/3, tento model nie je výnimkou
 
blahoslav J B Art
2015-05-20 19:54:44
príspevok od: stancok
GX7 je kvalitou vyssie od tohto alebo su narovnako? GX7 ma stabilizaciu v tele?
... a toto sa pytas po roku cakania na znizenie ceny GX7 ???
 
stancok
2015-05-20 20:06:48
ok asi fakt pojdem do tej gx7 nemam uz asi nad cim rozmyslat, zbytocne cakat dalej.. ked pride gx8 mozno niekedy koncom leta abo na jesen sice mozno uz bude mat 4k video ale cena zas bude niekde okolo 1000e za telo, urcite zhruba tak ako je to teraz u novinky omd e-m5 mark II. co je zhruba ekvivalent k nemu a konkurecia a kym tieto fotaky zlacneju na prijatelnu uroven zas prejdu 1-2 roky a sony a6000 ma stabilizovane telo?
 
Marcel Rebro
2015-05-20 20:17:50
príspevok od: stancok
ok asi fakt pojdem do tej gx7 nemam uz asi nad cim rozmyslat, zbytocne cakat dalej.. ked pride gx8 mozno niekedy koncom leta abo na jesen sice mozno uz bude mat 4k video ale cena zas bude niekde okolo 1000e za telo, urcite zhruba tak ako je to teraz u novinky omd e-m5 mark II. co je zhruba ekvivalent k nemu a konkurecia a kym tieto fotaky zlacneju na prijatelnu uroven zas prejdu 1-2 roky a sony a6000 ma stabilizovane telo?
Neblbni! Keď príde GX8 tak GX7 zlacnie a budeš mať zas nad čím premýšľať ...
 
ASTRALEK
2015-05-20 21:48:45
príspevok od: stancok
ok asi fakt pojdem do tej gx7 nemam uz asi nad cim rozmyslat, zbytocne cakat dalej.. ked pride gx8 mozno niekedy koncom leta abo na jesen sice mozno uz bude mat 4k video ale cena zas bude niekde okolo 1000e za telo, urcite zhruba tak ako je to teraz u novinky omd e-m5 mark II. co je zhruba ekvivalent k nemu a konkurecia a kym tieto fotaky zlacneju na prijatelnu uroven zas prejdu 1-2 roky a sony a6000 ma stabilizovane telo?
Neblbni! Keď príde GX8, tak GX7 už nebudeš vôbec chcieť...
 
tomas2009
2015-05-20 23:37:19
Nie a6000 myslim nema stabilizovane telo, nema 1/8000 ale iba 1/4000, nema taky dobry hladacik, aj ked je vadcsi o trochu...ma len rychlejsie ostrenie a senzor apsc. Ci to staci je na zvazenie, lebo parametrami je horsia ako napr. stare nex 6-7... Plus drahsie a menej kvalitne objektivy od Sony su tiez na zvazenie, casom sa to snad zlepsi..GX7 je velmi dobre vybaveny fotoaparat, ma snad vsetko co sa da v parametroch dnes dat do fotaku, dokonca okrem velkosti snimaca tromfne hocijaku amatersku zrkadlovku, naozaj mu chybaju len drobnosti. O trosku by sa ziadal zvadcsit hladacik mozno a inak ani neviem co by som vytkol. Super je ze tam idu olympus skla. Super je, ze ide prepnut aj na elektronicku uzavierku, nepocut vobec cvakanie mechaniky. Mozno este, ze s tym 20mm sklom je pomala, hold na fotenie sportu to sklo nie je. Ale akonahle sa tam nasadi akykolvek klasicky zoom rychlost ostrenia ide rapidne hore. Samozrejme na plne vyuzitie serioveho snimania je potreba super rychlu kartu, najlepsie sandisk extreme, alebo extreme plus, vtedy sa na plno prejavy jeho potencial...
 
fatality
2015-05-21 00:51:26
príspevok od: stancok
ok asi fakt pojdem do tej gx7 nemam uz asi nad cim rozmyslat, zbytocne cakat dalej.. ked pride gx8 mozno niekedy koncom leta abo na jesen sice mozno uz bude mat 4k video ale cena zas bude niekde okolo 1000e za telo, urcite zhruba tak ako je to teraz u novinky omd e-m5 mark II. co je zhruba ekvivalent k nemu a konkurecia a kym tieto fotaky zlacneju na prijatelnu uroven zas prejdu 1-2 roky a sony a6000 ma stabilizovane telo?
https://www.youtube.com/watch?v=YrLk4vdY28Q
 
Igor Šaffo
2015-05-21 10:41:10
príspevok od: fatality
https://www.youtube.com/watch?v=YrLk4vdY28Q
je tam to "asi", takže žádne haaaaleluuuja
 
fatality
2015-05-21 11:33:21
príspevok od: Igor Šaffo
je tam to "asi", takže žádne haaaaleluuuja
no inak..
 
Paulie
2015-05-21 13:22:51
príspevok od: fatality
https://www.youtube.com/watch?v=YrLk4vdY28Q
...skôr takto:
https://youtu.be/tDZyuSDUh2U?t=20s
 
fatality
2015-05-21 14:30:32
príspevok od: Paulie
...skôr takto:
https://youtu.be/tDZyuSDUh2U?t=20s
 
stancok
2015-05-21 21:13:34
príspevok od: tomas2009
Nie a6000 myslim nema stabilizovane telo, nema 1/8000 ale iba 1/4000, nema taky dobry hladacik, aj ked je vadcsi o trochu...ma len rychlejsie ostrenie a senzor apsc. Ci to staci je na zvazenie, lebo parametrami je horsia ako napr. stare nex 6-7... Plus drahsie a menej kvalitne objektivy od Sony su tiez na zvazenie, casom sa to snad zlepsi..GX7 je velmi dobre vybaveny fotoaparat, ma snad vsetko co sa da v parametroch dnes dat do fotaku, dokonca okrem velkosti snimaca tromfne hocijaku amatersku zrkadlovku, naozaj mu chybaju len drobnosti. O trosku by sa ziadal zvadcsit hladacik mozno a inak ani neviem co by som vytkol. Super je ze tam idu olympus skla. Super je, ze ide prepnut aj na elektronicku uzavierku, nepocut vobec cvakanie mechaniky. Mozno este, ze s tym 20mm sklom je pomala, hold na fotenie sportu to sklo nie je. Ale akonahle sa tam nasadi akykolvek klasicky zoom rychlost ostrenia ide rapidne hore. Samozrejme na plne vyuzitie serioveho snimania je potreba super rychlu kartu, najlepsie sandisk extreme, alebo extreme plus, vtedy sa na plno prejavy jeho potencial...
diki za radu aj podrobny popis, si jeden z mala normalnych prispievatelov tu na ephoto(ked neratam samotneho Karola ktory vzdy dobre a k veci poradi druhym) ostatni si myslia ze nieco vedia zo sveta fotografie a tvaria sa ako bohovia a pritom ako ludia su to obycajni somraci a chudackovia..a ked niekto napise a popyta na fore prip pod clankom o radu-hoc aj nejaku jednoduchu jedno co spravia ominuskuju ta otocia sa chrbtom alebo prip vysmeju nejakou ironickou ch***vinou.. vdaka takym ako ty ze na forach este nevymreli
 
JohnNewton
2015-05-22 11:41:20
príspevok od: stancok
diki za radu aj podrobny popis, si jeden z mala normalnych prispievatelov tu na ephoto(ked neratam samotneho Karola ktory vzdy dobre a k veci poradi druhym) ostatni si myslia ze nieco vedia zo sveta fotografie a tvaria sa ako bohovia a pritom ako ludia su to obycajni somraci a chudackovia..a ked niekto napise a popyta na fore prip pod clankom o radu-hoc aj nejaku jednoduchu jedno co spravia ominuskuju ta otocia sa chrbtom alebo prip vysmeju nejakou ironickou ch***vinou.. vdaka takym ako ty ze na forach este nevymreli
Ty náš ukrivdený šaško
 
fatality
2015-05-22 12:27:23
príspevok od: JohnNewton
Ty náš ukrivdený šaško
Stancok keca sam so sebou.. ..
 
tomas2009
2015-05-22 15:44:13
Nie stancok keca somnov a samozrejme ma pravdu, bohuzial to tu takto funguje, ked som minule napisal coment na DP. tak som ani nestihal citat jednotlive popisy a rady uzivatelov, ...;
Este par postrehov na ten GX7, dokonca pan v nemenovanej predajni na Palackeho pri porovnani medzi omd 10 povedal ze Panasonic ma o dost detailnejsi hladacik a papierovo viac funkcii. Sam povedal ze video je na tom omd 10 otrasne, Na GX7 voci omd 5 mark II. vravel ze ma len vadcsi hladacik ta mark II, je utesnena voci vode a ma klbovy otocny display, inak snimac a technika vo vnutry je plus miňus ta ista..mozno este ze ma stabilizovane video aj na nestabilizovanych sklach, ale ze ked na tu GX7 clovek kupi akykolvek stabilizovany zoom od Panasonicu je to parada. A vraj ta 5 osa stabilizacia od Olyho tiez nie je ziadna vyhra, na rychlost zrkadlovky to najvyssej triedy to stale nema. Aleeee fotil som minule futbal, Belllaaasaa slahta, ultrras Slovan a parada 40-150mm stihala zaostrovat jako lusk D, odpadu minimalne a mimochodom Slovan vonku vyhral na travniku aj mimo neho ...
 
tomas2009
2015-05-22 15:50:05
A teraz mozete minuskovat aj mna cuu..ci DD...
 
tomas2009
2015-05-22 15:58:09
A len tak mimochodm fotil som aj na omd 10, chvilu aj omd 5 mark II a rozmyslal kvoli ktorej jednej veci by som mal tu novu Mark II kupit a kvoli ktorej nie. Jednoznacne hladacik ma opoti omd 10 o dost lepsi, svetlejsi, krajsie farby, na tej omd 10 my prisiel neostry, bolo tam vidno hruby raster a to som ho vsemozne nastavoval. Ale co mi vadilo na oboch olympusoch bolo ich menu, zbytocne komplikovane, neprehladne, otrasne male pismenka. Naozaj zly font a zavadzajuca napoveda, ta sa tusim dala vypnut. Neviem neskusal som ci sa da to pismo nejako zmenit, nemal som uz na to chut, (..mozno v tomto poradi niekto s tych par neochotnych die trotl. tu na fore)...tak snad som konecne aj ja poradil Stancokovi z jeho rozhodovanym nad jeho vysnivanym Panasonic GX7...
 
JohnNewton
2015-05-22 16:08:22
príspevok od: tomas2009
Nie stancok keca somnov a samozrejme ma pravdu, bohuzial to tu takto funguje, ked som minule napisal coment na DP. tak som ani nestihal citat jednotlive popisy a rady uzivatelov, ...;
Este par postrehov na ten GX7, dokonca pan v nemenovanej predajni na Palackeho pri porovnani medzi omd 10 povedal ze Panasonic ma o dost detailnejsi hladacik a papierovo viac funkcii. Sam povedal ze video je na tom omd 10 otrasne, Na GX7 voci omd 5 mark II. vravel ze ma len vadcsi hladacik ta mark II, je utesnena voci vode a ma klbovy otocny display, inak snimac a technika vo vnutry je plus miňus ta ista..mozno este ze ma stabilizovane video aj na nestabilizovanych sklach, ale ze ked na tu GX7 clovek kupi akykolvek stabilizovany zoom od Panasonicu je to parada. A vraj ta 5 osa stabilizacia od Olyho tiez nie je ziadna vyhra, na rychlost zrkadlovky to najvyssej triedy to stale nema. Aleeee fotil som minule futbal, Belllaaasaa slahta, ultrras Slovan a parada 40-150mm stihala zaostrovat jako lusk D, odpadu minimalne a mimochodom Slovan vonku vyhral na travniku aj mimo neho ...
Rodičia vedia, čo znovu vystrájaš na webe ?
 
blahoslav J B Art
2015-05-22 17:06:00
príspevok od: fatality
Stancok keca sam so sebou.. ..
a mozno su to naozaj dve rozne osoby ... a az tu sa nasli ako spriaznene duse ... mohli by si dat fotostretnutie, snad by dal tomas osahat stancokovi svoju GX sedmicku a odovzdat mu svoje prakticke skusenosti
 
tomas2009
2015-05-22 18:57:05
Ide o to, ze nikto nikomu neporadi, takych ako je Johnnewton, alebo Blahoslav takych mudrlantov je tu zopar. po neandrtalsky sa im vravy: TROOOOLLL DDD, a vy si osahavajte navzajom, ja si nic osahavat davat nebudem DDDD...
 
tomas2009
2015-05-22 19:04:50
Neznizim sa predsa na uroven niekoho kto len nadava na rodinu, od jedu pluje krv a neporadi neznalemu ani velke h.vno a pri tom sa tvari aky je velky pan Fotograf.. ..xixixi
 
blahoslav J B Art
2015-05-22 19:52:35
príspevok od: tomas2009
Ide o to, ze nikto nikomu neporadi, takych ako je Johnnewton, alebo Blahoslav takych mudrlantov je tu zopar. po neandrtalsky sa im vravy: TROOOOLLL DDD, a vy si osahavajte navzajom, ja si nic osahavat davat nebudem DDDD...
komu niet rady, tomu niet pomoci ...

stancok sa pytal par prispevkov hore: '... a sony a6000 ma stabilizovane telo?'

pritom 2.7.2014 tu bol clanok/recenzia:
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/sony-ilce-6000/
kde sa o tom pise hned na uvod v Zakladnych parametroch

a cuduj sa svete, pod clankom je aj reakcia:

stancok
03. 07. 2014
v prvom rade velka vdaka za dlhoocakavanu paradnu recenziu sony a6000 Karolovi, sony s tymto modelom viacmenej splnil ocakavania, je to fakt asi to naj z aps-c mirrorlessov ak neratame pomerne drahe fujiny x-t1 ci x-e2(ale s vlastnymi jedinecnymi trans x-cmos cipmi), u sony chyba uz len zlepsene portfolio objektivov, co verim ze sa casom spravi, uz teraz co sa tyka pevnych skiel je tu sigma-seria art a verim ze v blizkej buducnosti spravi alebo aspon chysta aj nejaky kvalitnejsi a cenovo dostupnejsi univerzal zoom ,kazdopadne bude to este csc dilema ci ist do sony alebo do 4/3 olyho omd e-m10 pre olyho vravia jednoznacne skla, pre sony zas komplexnost, aps-c a video ,gx7 od panaku zatial pre stale vysoku cenu za telo na nasom trhu vyradujem z hry

dalej sa tu pyta: 'GX7 ma stabilizaciu v tele?'

predtym tu bol clanok o Panasonic GX7, kde hned v 2. odstavci pisu o stabilizacii cipu (prvykrat u Panasonicu)
www.ephoto.sk/fototechnika/novinky-tlacove-spravy/panasonic-lumix-gx7/
a pod clankom su taktiez stancokove komentare

ale kvitujem, ze si tu napisal stancokovi aj nejake vlastne prakticke poznatky o GX7 ... je to predsa len maly posun k lepsiemu po tom, co si tu trolloval o Nikone a Canone
 
JohnNewton
2015-05-22 19:58:51
príspevok od: blahoslav J B Art
a mozno su to naozaj dve rozne osoby ... a az tu sa nasli ako spriaznene duse ... mohli by si dat fotostretnutie, snad by dal tomas osahat stancokovi svoju GX sedmicku a odovzdat mu svoje prakticke skusenosti
Mne sa zdá, že si už osahávajú celkom často Láska je láska....
 
fatality
2015-05-22 20:00:43
príspevok od: blahoslav J B Art
komu niet rady, tomu niet pomoci ...

stancok sa pytal par prispevkov hore: '... a sony a6000 ma stabilizovane telo?'

pritom 2.7.2014 tu bol clanok/recenzia:
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/sony-ilce-6000/
kde sa o tom pise hned na uvod v Zakladnych parametroch

a cuduj sa svete, pod clankom je aj reakcia:

stancok
03. 07. 2014
v prvom rade velka vdaka za dlhoocakavanu paradnu recenziu sony a6000 Karolovi, sony s tymto modelom viacmenej splnil ocakavania, je to fakt asi to naj z aps-c mirrorlessov ak neratame pomerne drahe fujiny x-t1 ci x-e2(ale s vlastnymi jedinecnymi trans x-cmos cipmi), u sony chyba uz len zlepsene portfolio objektivov, co verim ze sa casom spravi, uz teraz co sa tyka pevnych skiel je tu sigma-seria art a verim ze v blizkej buducnosti spravi alebo aspon chysta aj nejaky kvalitnejsi a cenovo dostupnejsi univerzal zoom ,kazdopadne bude to este csc dilema ci ist do sony alebo do 4/3 olyho omd e-m10 pre olyho vravia jednoznacne skla, pre sony zas komplexnost, aps-c a video ,gx7 od panaku zatial pre stale vysoku cenu za telo na nasom trhu vyradujem z hry

dalej sa tu pyta: 'GX7 ma stabilizaciu v tele?'

predtym tu bol clanok o Panasonic GX7, kde hned v 2. odstavci pisu o stabilizacii cipu (prvykrat u Panasonicu)
www.ephoto.sk/fototechnika/novinky-tlacove-spravy/panasonic-lumix-gx7/
a pod clankom su taktiez stancokove komentare

ale kvitujem, ze si tu napisal stancokovi aj nejake vlastne prakticke poznatky o GX7 ... je to predsa len maly posun k lepsiemu po tom, co si tu trolloval o Nikone a Canone
skoda reagovat..je to klasicky troll,jemu nejde o rady,konsenzus,riesenia..jemu ide o virenie vasni,znervoznovanie,vyrypovanie a prekrucanie..to ho tesi..a najvacsi trest pre takych je,ked na nich nikto nereaguje..
 
blahoslav J B Art
2015-05-22 20:09:44
príspevok od: fatality
skoda reagovat..je to klasicky troll,jemu nejde o rady,konsenzus,riesenia..jemu ide o virenie vasni,znervoznovanie,vyrypovanie a prekrucanie..to ho tesi..a najvacsi trest pre takych je,ked na nich nikto nereaguje..
OK, toto bola moja posledna reakcia na tomasa2009
 
tomas2009
2015-05-23 13:13:47
Ok, tak kto tu potom troluje...ze Newtonko DDD....ved nechapem naco tu pisete tie clanky o GX7 ved to vidi aj debil, stancok sa nepytal ze v ktorom clanku si to moze dohladat, on sa pytal na konkretne veci, nie ze dohladat v clanku to si mohol aj sam keby bol taky primitiv. Ja som mu napisal presne odpovede na jeho otazky a nedaval som odkazy na clanky ci jeho popisky co kedysi napisal. Na to sa stancok nepytal. A pozor ja som netroloval na Nikon nikdy v zivote. Len som napisal v com je lepsi, lacnejsi atd podla toho co som si precital, co mi napisal Karol a iny. To ze Canon bol jeden cas za ery filmovej fotografie na spici mu predsa nikto neberie. ...normalne som len napisal postrehy ludi tu na fore, ludi v predajni...nemozem za to ze ked sa clovek opytal kazdy mu odporucil len tu jednu znacku..teda skor 10% trolov tu na ephoto urputne obhajovalo jednu ale kazdy normalny koho sa opytal tak...nezavysle na sebe mu podla parametrov a ceny odporucilo...xixixi
 
JohnNewton
2015-05-23 14:26:19
príspevok od: tomas2009
Ok, tak kto tu potom troluje...ze Newtonko DDD....ved nechapem naco tu pisete tie clanky o GX7 ved to vidi aj debil, stancok sa nepytal ze v ktorom clanku si to moze dohladat, on sa pytal na konkretne veci, nie ze dohladat v clanku to si mohol aj sam keby bol taky primitiv. Ja som mu napisal presne odpovede na jeho otazky a nedaval som odkazy na clanky ci jeho popisky co kedysi napisal. Na to sa stancok nepytal. A pozor ja som netroloval na Nikon nikdy v zivote. Len som napisal v com je lepsi, lacnejsi atd podla toho co som si precital, co mi napisal Karol a iny. To ze Canon bol jeden cas za ery filmovej fotografie na spici mu predsa nikto neberie. ...normalne som len napisal postrehy ludi tu na fore, ludi v predajni...nemozem za to ze ked sa clovek opytal kazdy mu odporucil len tu jednu znacku..teda skor 10% trolov tu na ephoto urputne obhajovalo jednu ale kazdy normalny koho sa opytal tak...nezavysle na sebe mu podla parametrov a ceny odporucilo...xixixi
Stančok rieši posledných 5 rokov, čo si má kúpiť. Tak ho zahrň svojou odbornou opaterou, nech už neotravuje všetky dostupné weby. Koniec je vždy ten, že vytečie a je z neho primitívny vulgárny drúk...viď včera Asi usporiadam pre neho zbierku po 0,5 €, aby si mohol niečo kúpiť, za ten kľud by to tu každému stálo....
 
tomas2009
2015-05-23 15:35:02
Aha tak to som veru nevedel, ved neh si kupi co chce, myslel som ze mu tu len nikto nechce poradit a ze vsetci su tu arogantny zmrdi okrem Karola a Rebra. Preto som mu pisal lebo tak velmi chcel tu GX7, nech vie ze to je genialny strojcek... niekto sa prosto dlhsie rozhoduje aby dobre kupil a niekto zas kupi prvy Canon co je vystaveny v obchode...noo, tak som si myslel ze Stancok len chce podla parametrov to najlepsie co je momentalne na trhu. Potom neh berie tu GX7...
 
tomino1980
2015-05-24 10:11:07
príspevok od: JohnNewton
Stančok rieši posledných 5 rokov, čo si má kúpiť. Tak ho zahrň svojou odbornou opaterou, nech už neotravuje všetky dostupné weby. Koniec je vždy ten, že vytečie a je z neho primitívny vulgárny drúk...viď včera Asi usporiadam pre neho zbierku po 0,5 €, aby si mohol niečo kúpiť, za ten kľud by to tu každému stálo....
taky maly kikstarter
 
tomas2009
2015-05-24 15:06:51
Ano, kikstarter, kazdy dajme 50c a mozno sa nazbiera dost aby si konecne kupil vysnivanu GX7 a potom len 45mm 1,8. Bude to supa. Len otazka ako technicky tu zbierku pre Stancoka zastresit a zabezpecit. Nie niekoho kto tie peniaze potom ukradne. Asi by na to bol najvhodnejsi sam Karol. Treba ho oslovit.
 
Vixen
2015-05-24 16:04:06
príspevok od: tomas2009
Ano, kikstarter, kazdy dajme 50c a mozno sa nazbiera dost aby si konecne kupil vysnivanu GX7 a potom len 45mm 1,8. Bude to supa. Len otazka ako technicky tu zbierku pre Stancoka zastresit a zabezpecit. Nie niekoho kto tie peniaze potom ukradne. Asi by na to bol najvhodnejsi sam Karol. Treba ho oslovit.
Včerajší príspevok Johna Newtona o zbierke pre Stančoka bol určený pre čitateľov s IQ 100 a viac.
V budúcnosti radšej tieto vtipné návrhy ignoruj.
 
tomas2009
2015-05-24 17:02:19
Kokos, tak zrazu uz nikto nechce prispiet, to je sila, ze vraj iq 100 a viac, ani by som podla vasich nenavistnych a podpichovacnych reakcii nepovedal...nevadi Stancok si svoju vysnivanu GX7 kupi aj bez vasich trapnych akoze navrhov na kikstarter a potom zrazu to premenite na vtip, hnusne ((
 
tomas2009
2015-06-03 23:21:57
Tak dufam ze uz Stancok, kupil tu GX7, konecne.. ..xixixixi
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované