Hore

Panasonic LUMIX S1/S1R a objektívy

Panasonic predstavuje nové Full-Frame systémové fotoaparát LUMIX S1R a S1. Spolu s nimi predstavuje aj trojicu objektívov s L-bajonetom.

Panasonic LUMIX S1R

Panasonic predstavuje nový Full-Frame systémový fotoaparát LUMIX S1R. Zo všetkých súčasných Full-Frame bezzrkadloviek ponúka vôbec najvyššie rozlíšenie 47,3 megapixelov, čo znamená bezkonkurenčnú obrazovú kvalitu s vynikajúcou kresbou detailov, tonálnymi prechodmi aj farebným podaním.

O špičkové spracovanie obrazových dát sa stará nový procesor Venus Engine. Medzi ďalšie veľké prednosti modelu LUMIX S1R patrí bleskurýchle a precízne automatické zaostrovanie, vďaka ktorému prístroj príde vhod profesionálnym fotografom v akejkoľvek situácii. Aby bola scéna dobre vidieť, vybavili výrobcovia fotoaparát elektronickým hľadáčikom typu OLED s najvyšším rozlíšením na súčasnom trhu - 5,76 MPix.

Za pozornosť stojí aj aliančný bajonet L s veľkým priemerom. LUMIX S1R tak ponúka všetko, čo súčasný profesionál potrebuje - špičkovú obrazovú kvalitu, najvyššie dosiaľ známe rozlíšenie, vynikajúci systém ovládania, skvelý stabilizátor aj vyspelé funkcie pre milovníkov videa.

Špičková kresba detailov

Full-Frame snímač MOS s fyzickými rozmermi 36x24 mm s rozlíšením 47,3 megapixelov je zárukou špičkovej kresby detailov, k čomu prispieva aj absencia antialiasingového (low pass) filtra.

  • Nový typ mikrošošoviek – kvalitnejšie zachytenie obrazového signálu
  • Vysoký odstup signálu od šumu aj pri vysokej citlivosti
  • Režim Super vysokého rozlíšenia (High resolution mode) – snímky so 187 megapixelmi


Jednotlivé pixely na snímači prekrývajú nové asférické mikrošošovky. Tie vylepšujú zachytenie obrazového signálu, čo spôsobuje nízku hladinu šumu aj pri vysokej citlivosti. LUMIX S1R ponúka rozsah citlivosti až po ISO 25 600 a hodí sa tak pre fotografovanie aj v nízkych svetelných podmienkach.

Ak chce fotograf využiť čo najvyššie rozlíšenie, môže prepnúť do režimu Super vysokého rozlíšenia (High Resolution Mode), v ktorom je možné vytvárať snímky s ohromujúcou kvalitou 187 megapixelov. V takom prípade sa výsledná fotografia skladá z ôsmich zdrojových záberov nasnímaných v rýchlej sekvencii, medzi ktorými sa snímač vždy nepatrne posunie. Výsledkom je RAW snímka veľkosti 16 736x11 168 pixelov. V režime Super vysokého rozlíšenia možno dokonca aj potlačiť pohybové rozostrenie v prípade, že je potrebné zachytiť pohybujúce sa objekty.

Výkonný stabilizátor obrazu

Päťosový optický stabilizátor v tele nového fotoaparátu účinne kompenzuje chvenie prístroja a umožňuje fotografovať z ruky s časom o 5,5 EV dlhším ako bez stabilizácie * 1. V kombinácii s dvojosovým optickým stabilizátorom v objektívoch radu LUMIX S vytvára duálny systém Dual I.S. 2 s účinnosťou až 6 EV *2 ako pri fotografovaní, tak aj pri natáčaní videozáznamov * 3. Stabilizátor využíva sofistikované technológie - o meranie a vyhodnotenie vibrácií sa nestará len gyroskopický senzor, ale aj samotný snímač a akcelerometer.

Ak fotografi chcú odhaliť a odstrániť zdroj či príčinu chvenia, môžu využiť špeciálny režim I.S. Status Scope, v ktorom sa na displeji zobrazí miera chvenia v grafickej podobe, čo umožní lepšie odhaliť jeho pôvod.

*1 Podľa štandardu CIPA [pohyb vertikálne a do strán, ostriaca vzdialenosť f=50 mm, pri použití objektívu S-X50.
*2 Podľa štandardu CIPA [pohyb  vertikálne a do strán, ostriaca vzdialenosť f=200 mm, pri použití objektívu S-R70200.
*3 Systém Dual I.S.2 je možné využiť s objektívmi S-R24105 a S-R70200 (k 1. februáru 2019).

Rýchle a presné ostrenie

Keď sa spojí osvedčená metóda porovnávania kontrastu, jedinečná technológia DFD a blesková práca obrazového procesora, vznikne mimoriadne rýchly a precízny ostriaci systém. Aby sa na neho užívatelia mohli spoľahnúť v akejkoľvek situácii, komunikujú spolu obrazový procesor Venus Engine, snímač MOS a nové objektívy LUMIX S rýchlosťou až 480 sn/s a systém tak reaguje iba za 0,08 s* 1. Ostriaca technológia funguje aj pri slabom svetle až do -6 EV* 2 alebo v scénach s nízkym kontrastom.

  • Výkon ostriaceho systému vylepšuje umelá inteligencia
  • K systému rozpoznávania tvárí pribudlo ostrenie na oči, zreničky a rozpoznávanie zvierat
  • Sériové snímanie rýchlostí 9 snímok za sekundu v plnom rozlíšení


Ostrenie tiež vylepšuje chytrá prediktívna technológia Advanced Artificial Intelligence Technology, schopná rozpoznať ľudí, mačky, psy a vtáky. Vďaka identifikácii objektu dokáže systém lepšie predvídať jeho pohyby a tomu prispôsobiť ostrenie. K lepšiemu zaostreniu portrétov zasa napomáha systém rozpoznávania tváre, očí a zreničiek.

Pri fotografovaní objektov v rýchlom pohybe zvláda LUMIX S1R sériové snímanie s frekvenciou až 9 snímok za sekundu pri jednorázovom zaostrení, prípadne 6 sn/s s kontinuálnym ostrením. V režime 6K Foto potom možno ako jednotlivé snímky v JPG použiť okienka videozáznamu nasnímaného rýchlosťou 30 sn/ s v rozlíšení 18 megapixelov, v režime 4K Foto potom až 60 obr/s v rozlíšenií 8 megapixelov.* 3 To všetko dokonca o 1 sekundu skôr, než užívateľ stihne stlačiť spúšť.

*1 11 EV, na širokouhlom ohnisku s objektívmi S-R24105 (CIPA) pri nastavení hľadáčika na 120 obr/s.

*2 F1.4, ISO100, AFS.

*3 V režimoch 4K/6K PHOTO vzniká súbor MP4 umožňujúci ukladať jednotlivá okienka s pomerom strán 4:3 alebo 3:2 v rozlíšení cca 18 MPix (6K) alebo 8 MPix (4K).

Hľadáčik s najvyšším rozlíšením a špičkový displej

Nový LUMIX S1R je vybavený hľadáčikom typu OLED s najvyšším rozlíšením na svete*1 - 5,76 megapixelov. Obraz v hľadáčiku má obnovovaciu frekvenciu až 120 obr/s a prakticky nulové oneskorenie zobrazenia (len 0,005 sekundy), čo umožňuje realistické prekreslenie pohybu. Vďaka vysokému rozlíšeniu s pomerom kontrastu 10000:1 je obraz verný a plný detailov. Pomer zobrazenia je možné nastaviť na 0,78x, 0,74x alebo 0,7x.

Dotykový displej s uhlopriečkou 8,2 cm má rozlíšenie 2,1 MPix. Je upevnený na trojosovom kĺbe, takže ho možno vyklápať a vykláňať pri fotografovaní alebo natáčaní na šírku i na výšku. Pri fotografovaní alebo natáčaní v šere či v tme príde vhod špeciálny "červený" Nočný režim, zosvetlený obraz na displeji pre fotenie napr. nočnej oblohy (Live View Boost) a podsvietené tlačidlá pre ľahšiu orientáciu v tme. Na hornej strane sa nachádza podsvietený stavový displej, najväčší vo svojej triede * 1. Na ňom sa zobrazia základné fotografické parametre a informácie. Informácie o stave batérie a pamäťových kartách sa zobrazuje trvale aj pri vypnutom prístroji.

*1 Platí pre plnoformátové bezzrkadlovky k 1. februáru 2019.

Špičkové natáčanie videa

LUMIX S1R je predovšetkým profesionálny fotoaparát, napriek tomu výborne zvláda aj natáčanie videozáznamov v rozlíšení 4K s rýchlosťou až 60/50p* 1. Funkcia High Speed Video umožňuje 2x spomalený pohyb pri 60 sn/s vo 4K, prípadne až 6x spomalenie vo Full-HD s frekvenciou až 180 sn/s.

Záznam je možné ukladať priamo vo fotoaparáte na kartu SD alebo XQD*2, prípadne externe pomocou plnohodnotného portu HDMI A. K dispozícii je aj linkový vstup pre 3,5 mm mikrofón a takisto 3,5 mm výstup pre slúchadlá. V prípade potreby je možné vylepšiť zvuk pomocou mikrofónového adaptéra DMW-XLR1 v pätici pre externý blesk. Do neho možno pripojiť profesionálne mikrofóny a ďalšie zdroje s konektorom XLR.

Plnohodnotný HDMI konektor možno bezpečne prichytiť k telu S1 cez priložený adaptér a zabrániť tak nechcenému vytrhnutiu kábla, či poškodeniu konektora.

*1 50p len v oblasti PAL. Maximálna dĺžka záznamu vo 4K/60p je 15 minút, vo Full-HD nie je dĺžka nijako obmedzená. Pri prehriatí sa kamera môže z bezpečnostných dôvodov zastaviť. V takom prípade počkajte, kým nevychladne.
* 2 XQD je registrovaná ochranná známka Sony Corporation.

Splní požiadavky profesionálov

Panasonic LUMIX S1R je určený profesionálom, z čoho vyplýva aj pevná konštrukcia s predným a zadným šasi z horčíkovej zliatiny, prípadne ochranné prvky na všetkých kĺboch a ovládacích prvkoch. Prístroj je odolný voči prachu a vlhkosti, funguje aj v mraze do -10 ° C * 1.

Závierka je stavaná tak, aby vydržala 400 000 cyklov. Umožňuje nastaviť expozičný čas až 1/8000 s, čo bohato stačí aj na veľmi rýchly pohyb. Veľkou prednosťou je aj mimoriadne krátky synchronizačný čas blesku 1/320 s * 2.

Rozloženie ovládacích prvkov vychádza z ergonomickej štúdie - je riešené tak, aby sa používateľ mohol sústrediť výhradne na fotografovanie alebo natáčanie. Prácu urýchľuje a uľahčuje aj osemsmerný joystick a vylepšené užívateľské rozhranie. Aretačná páčka bráni nechceným akciám (užívateľ môže určiť, aké funkcie sa majú pri jej použití zamknúť).

Fotografi môžu chrániť svoje autorské práva okrem iného aj tým, že sa do metadát každej snímky (Exif) budú automaticky vkladať informácie o autorovi a copyrighte. K dispozícii sú dva sloty na pamäťové karty SD (UHS-II) a XQD*3, v blízkej budúcnosti sa počíta aj s kompatibilitou s formátom CFexpress.

*1 Odolnosť proti prachu a vlhkosti neznamená záruku proti poškodeniu v prípade, že sa prístroj dostane do priameho kontaktu s prachom či vodou.

*2 K 1. februáru 2019.

*3 XQD je registrovaná ochranná známka Sony Corporation.

Možnosti pre kreatívnych užívateľov

Fotoaparát ponúka celý rad možností, ako ovplyvniť vzhľad snímok. K dispozícii je bohatá ponuka obrazových profilov, to ale nie je všetko - ďalšie profily si užívateľ môže sám vytvárať a ukladať. A ak vás baví skôr úprava v počítači, možno využiť štýl Flat s plochou krivkou, nízkym kontrastom a farebnou sýtosťou, ideálne na postprodukciu.

Medzi nové fotografické štýly patria režimy HLG Photo (Hybrid Log Gamma)*1 s posilneným dynamickým rozsahom. Snímky zhotovené v týchto režimoch sa dajú zobraziť napríklad na obrazovkách nových televízorov Panasonic s rozlíšením 4K a podporou HLG (pri pripojení cez HDMI kábel) alebo na iných kompatibilných zariadeniach. Fotografie zhotovené v režime HLG možno uložiť v rozlíšení 8K vo formáte HSP, ale aj v konvenčnom formáte JPG či ako RAW súbor.

Pri fotografovaní portrétov príde vhod nový prednastavený variant vyváženia bielej AWBw s ľahko červenkastým nádychom. Nový režim Highlight Weighted Light zachováva detaily v najjasnejších oblastiach snímky a bráni prepalom.

Kreatívne možnosti rozširujú aj nové panoramatické pomery strán 65:24 (Film  Panorama) a 2:1.

*1 “HLG (Hybrid Log Gamma)” je medzinárodný štandard HDR (ITU-R BT.2100)

Konektivita a diaľkové ovládanie

LUMIX S1R podporuje softvérový systém LUMIX Tether, ktorý umožňuje fotoaparát ovládať diaľkovo z počítača cez USB. Okrem toho je k dispozícii živý streaming a prenos fotografií do PC priamo pri fotografovaní.

K dispozícii je tiež nová aplikácia LUMIX Sync pre mobilné zariadenia s operačné systémy iOS alebo Android*. Vďaka nej je možné fotoaparát ovládať priamo z telefónu alebo tabletu a tiež fotografie ihneď kopírovať z fotoaparátu do pripojeného zariadenia.

Vďaka podpore Bluetooth 4.2 je možné pripojiť fotoaparát k mobilnému zariadeniu trvalo s minimálnou spotrebou energie. Cez Bluetooth možno tiež prenášať aktuálne nastavenie fotografických parametrov z jedného modelu LUMIX S1R do iného. Medzi ďalšie prednosti patrí Wi-Fi v štandarde 5 GHz (IEEE802.11ac) aj 2,4 GHz (IEEE802.11b / g / n) - vďaka nemu je spojenie s mobilnými zariadeniami ešte rýchlejšie a bezpečnejšie.

*1 Android a Google Play sú ochranné známky spoločnosti Google Inc. IOS je ochrannou známkou alebo registrovanou ochrannou známkou spoločnosti Cisco v USA  a iných krajinách, využitie je možné na základe licencie.

*2 Wi-Fi 5 GHz je k dispozícii iba v niektorých krajinách.

Bohatá ponuka príslušenstva

LUMIX S1R je kompatibilný s celým radom najrôznejšieho príslušenstva. Medzi neho patrí napríklad diaľková spúšť DMW-RS2, očnice DMW-EC6, batériový grip DMW-BGS1 alebo nabíjačka DMW-BTC14. Nabíjačka podporuje systém nabíjania cez USB, batériu so 7,4 V a kapacitou 3050 mAh dobije cca za 2 hodiny. Pri dobíjaní je možné fotoaparát bežne používať. Rovnako možno využiť externé blesky DMW-FL580L / FL360L / FL200L.


Panasonic LUMIX S1

Panasonic predstavuje nový model LUMIX S1 pre najnáročnejších milovníkov fotografovania aj natáčania videozáznamov v profesionálnej kvalite. Záujemcovia sa môžu tešiť na všetky výhody vyplývajúce z Full-Frame snímača a aliančného bajonetu L so širokým priemerom.

Srdcom prístroja je snímač MOS s rozlíšením 24,2 megapixelov. Medzi ďalšie mimoriadne prednosti patrí vynikajúci duálny stabilizátor - najvýkonnejší vo svojej triede a nový typ obrazového procesora Venus Engine, vďaka ktorému si majitelia môžu vychutnať špičkovú kresbu v jasoch aj v tieňoch. LUMIX S1 tak spĺňa najvyššie profesionálne štandardy ako vo fotografovaní, tak pri natáčaní videí.

V rýchlych akčných scénach zase príde vhod obrovský OLED hľadáčik s vynikajúcou odozvou 0,005 s najvyšším rozlíšením na svete*1 (5,76 megapixelov).

*1 Platí pre digitálne systémové kompakty k 1. februáru 2019.

Vysoké rozlíšenie a skvelá citlivosť

Full-Frame systémový fotoaparát Panasonic LUMIX S1 je vybavený MOS snímačom s fyzickými rozmermi 35,6 x 23,8 mm a rozlíšením 24,2 megapixelov. Kombinácia Full-Frame snímača a vynikajúceho obrazového procesora Venus Engine umožňuje fotografovať a natáčať s mimoriadne vysokou citlivosťou (až ISO 51 200 v štandardnom rozsahu) bez výraznej degradácie šumom.

Ak chce fotograf využiť čo najväčšie rozlíšenie, môže prepnúť do režimu Super vysokého rozlíšenia (High Resolution Mode), v ktorom je možné vytvárať snímky s ohromujúcimi detailmi 96 megapixelov. V takom prípade sa výsledná fotografia skladá z ôsmich zdrojových záberov nasnímaných v rýchlej sekvencii, medzi ktorými sa snímač vždy nepatrne posunie. Výsledkom je RAW snímka vo veľkosti 12 000 x 8 000 pixelov. V režime Super vysokého rozlíšenia možno dokonca aj potlačiť pohybové rozostrenie v prípade, že je potrebné zachytiť objekty v pohybe.

Mimoriadne účinný optický stabilizátor Dual I.S. 2

Päťosový optický stabilizátor v tele nového fotoaparátu účinne kompenzuje chvenie prístroja a umožňuje fotografovať z ruky s časom o 5,5 EV dlhšom ako bez stabilizácie. V kombinácii s dvojosovým optickým stabilizátorom v objektívoch radu LUMIX S vytvára duálny systém Dual I.S. 2 s účinnosťou až 6 EV*2 ako pri fotografovaní, tak aj pri natáčaní videozáznamov*3. Stabilizátor využíva sofistikované technológie - o meranie a vyhodnotenie vibrácií sa nestará len gyroskopický senzor, ale aj samotný snímač a akcelerometer.

Ak chce fotograf odhaliť a odstrániť zdroj či príčinu chvenia, môže využiť špeciálny režim I.S. Status Scope, v ktorom sa na displeji zobrazí miera chvenia v grafickej podobe, čo umožní lepšie odhaliť jeho pôvod.

* 1 Podľa štandardu CIPA [pohyb vertikálne a do strán, ostriaca vzdialenosť f = 50 mm, pri použití objektívu S-X50.
* 2 Podľa štandardu CIPA [pohyb vertikálne a do strán, ostriaca vzdialenosť f = 200 mm, pri použití objektívu S-R70200.
* 3 Systém Dual I.S.2 možno využiť s objektívmi S-R24105 a S-R70200 (k 1. februáru 2019).

Rýchle a presné ostrenie

Keď sa spojí osvedčená metóda porovnávania kontrastu, jedinečná technológia DFD a blesková práca obrazového procesora, vznikne mimoriadne rýchly a precízny ostriaci systém. Aby sa naň užívatelia mohli spoľahnúť v akejkoľvek situácii, komunikujú spolu obrazový procesor Venus Engine, snímač MOS a nové objektívy LUMIX S rýchlosťou až 480 obr/s a systém tak reaguje iba za 0,08 s*1. Ostriaca technológia funguje aj pri slabom svetle až do -6 EV* 2 alebo v scénach s nízkym kontrastom.

Ostrenie ďalej vylepšuje chytrá prediktívna technológia Advanced Artificial Intelligence Technology, ktorá je schopná rozpoznať ľudí, mačky, psy a vtáky. Vďaka identifikácii objektu dokáže systém lepšie predvídať jeho pohyby a tomu prispôsobiť ostrenie. K lepšiemu zaostreniu portrétov zasa napomáha systém rozpoznávania tvárí, očí a zreničiek.

Pri fotografovaní objektov v rýchlom pohybe zvláda LUMIX S1 sekvenčné snímanie s frekvenciou až 9 snímok za sekundu pri jednorazovom zaostrení, prípadne 6 obr/s s kontinuálnym ostrením. V režime 6K Foto potom možno ako jednotlivé snímky v JPG použiť okienka videozáznamu nasnímaného rýchlosťou 30 sn/s v rozlíšení 18 megapixelov, v režime 4K Foto potom až 60 sn/s v rozlíšenií 8 megapixelov.*3 To všetko dokonca o 1 sekundu skôr, než užívateľ stihne stlačiť spúšť.

*1 11 EV, na širokouhlom ohnisku s objektívmi S-R24105 (CIPA) pri nastavení hľadáčika na 120 obr / s.
* 2 F1.4, ISO100, AFS.
* 3 V režimoch 4K / 6K PHOTO vzniká súbor MP4 umožňujúci ukladať jednotlivé okienka s pomerom strán 4: 3 alebo 3: 2 v rozlišení18 MPix (6K) alebo 8 MPix (4K).

Hľadáčik s najvyšším rozlíšením a špičkový displej

Nový LUMIX S1 je vybavený hľadáčikom typu OLED s najvyšším rozlíšením na svete *1 - 5,76 megapixelov. Obraz v hľadáčiku má obnovovaciu frekvenciu až 120 obr/s a prakticky nulové oneskorenie zobrazenia (len 0,005 sekundy), čo umožňuje realistické prekreslenie pohybu. Vďaka vysokému rozlíšeniu s pomerom kontrastu 10000:1 je obraz verný a plný detailov. Pomer zobrazenia je možné nastaviť na 0,78x, 0,74x alebo 0,7x.

Dotykový displej s uhlopriečkou 8,2 cm má rozlíšenie 2,1 MPix. Je upevnený na trojosom kĺbe, takže ho možno vyklápať a vykláňať pri fotografovaní alebo natáčaní na šírku aj na výšku. Pri fotografovaní alebo natáčaní v šere či v tme príde vhod špeciálny "červený" Nočný režim, zosvetlený obraz na displeji pre fotenie napr. nočnej oblohy (Live View Boost) a podsvietené tlačidlá pre ľahšiu orientáciu v tme. Na hornej strane sa nachádza podsvietený stavový displej, najväčší vo svojej triede* 1. Na ňom sa zobrazia základné fotografické parametre a informácie. Informácie o stave batérie a pamäťových kartách sa zobrazujú trvalo aj pri vypnutom prístroji.

*1 K 1. februáru 2019

Profesionálne funkcie pre kameramanov

Nadšeným kameramanom ponúka LUMIX S1 výnimočnú obrazovú kvalitu a celý rad nástrojov, s ktorými sa užívatelia v tejto triede stretávajú prvýkrát a vďaka ktorým budú mať svoje diela plne pod kontrolou. Záznam v kvalite 4K možné natáčať rýchlosťou 60/50p* 1, pri rýchlosti 30p/25p sa využíva plná plocha snímača. Vďaka tomu je záznam nielen výnimočne čistý a bohatý na detaily, ale zároveň sa nemení efektívny uhol záberu pri použitých objektívoch a ak používateľ chce, môže naplno využiť výhody prameniace z nízkej hĺbky ostrosti.

Prístroj podporuje celý rad rôznych gama kriviek, vrátane profesionálnych štandardov Cinelike D/V či Like709. Ak chce používateľ ušetriť čas pri spracovaní, môže využiť nový režim so slabším kontrastom a farebnou sýtosťou, ktorý ponúka univerzálne využitie. Nový profil Hybrid Log Gamma (HLG)*2 umožňuje natáčanie s širším dynamickým rozsahom a sýtymi farbami (Like2100), obraz potom svojim charakterom zodpovedá videniu ľudského oka.

LUMIX S1 umožňuje natáčanie videozáznamov v rozlíšení 4K rýchlosťou 60 / 50p v štandarde 4:2:0 8-bit priamo na kartu SD alebo XQD. Farebný sampling 4:2:2 je možné využiť pri pripojení cez štandardné HDMI. V roku 2019 dostanú užívatelia k dispozícii softvérový kľúč, ktorým bude možné odomknúť možnosť natáčať 4K 60/50p 4:2:2 10-bit cez HDMI výstup a 30p/25p/24p v 4:2:2 10-bit aj interne. Po tejto softvérovej aktualizácii bude možné vo fotoaparáte využiť aj štandard V Log s profesionálnym dynamickým rozsahom. Pre záznam vo 4K/60p a pre funkciu High Speed Video platí časové obmedzenia, 4K/30p a Full-HD možno natáčať bez obmedzenia.* 3 Funkcia High Speed Video umožňuje 2x spomalený pohyb pri 60 sn/s vo 4K, prípadne až 6x spomalenie vo Full-HD s frekvenciou až 180 sn/s.

K dispozícii je aj linkový vstup pre 3,5 mm mikrofón a takisto 3,5 mm výstup pre slúchadlá. V prípade potreby je možné vylepšiť zvuk pomocou mikrofónového adaptéra DMW-XLR1 v pätici pre externý blesk. Do neho možno pripojiť profesionálne mikrofóny a ďalšie zdroje s konektorom XLR.

Plnohodnotný HDMI konektor možno bezpečne prichytiť k telu S1 cez priložený adaptér a zabrániť tak nechcenému vytrhnutiu kábla, či poškodenie konektora.

*1 50p jen v oblasti PAL.

*2 “HLG (Hybrid Log Gamma)” je mezinárodný štandard HDR (ITU-R BT.2100)
*3 4K/60p: 29 min 59 s, High-Speed-Video až 15 min (všetky vysokorýchlostné režimy). Natáčanie sa zastaví po zaplnení pamäťovej karty alebo vybití batérie. Pri prehriatí sa kamera môže tiež z bezpečnostných dôvodov zastaviť. V takom prípade počkajte, kým nevychladne.

Splní požiadavky profesionálov

Panasonic LUMIX S1 je určený profesionálom, z čoho vyplýva aj pevná konštrukcia s predným a zadným šasi z horčíkovej zliatiny, prípadne ochranné prvky na všetkých kĺboch a ovládacích prvkoch. Prístroj je odolný voči prachu a vlhkosti, funguje aj v mraze do -10 °C*1.

Závierka je stavaná tak, aby vydržala 400 000 cyklov. Umožňuje nastaviť expozičný čas až 1/8000 s, čo bohato stačí aj na veľmi rýchly pohyb. Veľkou prednosťou je aj mimoriadne krátky synchronizačný čas blesku 1/320 s*2.

Rozloženie ovládacích prvkov vychádza z ergonomickej štúdie - je riešené tak, aby sa používateľ mohol sústrediť výhradne na fotografovanie alebo natáčanie. Prácu urýchľuje a uľahčuje aj osemsmerný joystick a vylepšené užívateľské rozhranie. Aretačná páčka bráni nechceným akciám (užívateľ môže určiť, aké funkcie sa majú pri jej použití deaktivovať).

Fotografi môžu chrániť svoje autorské práva okrem iného aj tým, že sa do metadát každej snímky (Exif) budú automaticky vkladať informácie o autorovi a copyrighte. K dispozícii sú dva sloty na pamäťové karty SD (UHS-II) a XQD*3, v blízkej budúcnosti sa počíta aj s kompatibilitou s formátom CFexpress.

*1 Odolnosť proti prachu a vlhkosti neznamená záruku proti poškodeniu v prípade, že sa prístroj dostane do priameho kontaktu s prachom či vodou.

*2 K 1. februáru 2019.

*3 XQD je registrovaná ochranná známka Sony Corporation.

Možnosti pre kreatívnych užívateľov

Fotoaparát ponuka celý rád možností, ako ovplyvniť vzhľad snímok. K dispozícii je bohatá ponuka obrazových profilov, to ale nie je všetko - ďalšie profily si užívateľ môže sám vytvárať a ukladať. Pokiaľ užívateľa bavia skôr úpravy v počítači, možno využiť štýl Flat s plochou krivkou, nízkym kontrastom a farebnou sýtosťou, ideálne pre postprodukciu.

Medzi nové fotografické štýly patria režimy HLG Photo (Hybrid Log Gamma)*1 s posilneným dynamickým rozsahom. Snímky vzniknuté v týchto režimoch sa dajú zobraziť na obrazovkách nových televízorov Panasonic s rozlíšením 4K a podporou HLG (pri pripojení cez HDMI kábel), alebo na iných kompatibilných zariadeniach. Fotografie zhotovené v režime HLG možno uložiť v rozlíšení 8K vo formáte HSP, ale aj v konvenčnom formáte JPG či ako RAW súbor.

Pri fotografovaní portrétov príde vhod nový prednastavený variant vyváženia bielej AWBw s ľahkým červenkastým nádychom. Nový režim Highlight Weighted Light zachováva detaily v najjasnejších oblastiach snímky a bráni prepalom.

Kreatívne možnosti rozširujú aj nové panoramatické pomery strán 65:24 (Film Panorama) a 2:1.

*1 “HLG (Hybrid Log Gamma)” je medzinárodný štandard HDR (ITU-R BT.2100)

Konektivita a diaľkové ovládanie

  • Diaľkové ovládanie a ukladanie priamo z PC pomocou funkcie LUMIX Tether
  • Bluetooth 4.2
  • Wi-Fi 5 GHz*1/2,4 GHz


LUMIX S1 podporuje softvérový systém LUMIX Tether, ktorý umožňuje fotoaparát ovládať diaľkovo z počítača cez USB. Okrem toho je k dispozícii živý streaming a prenos fotografií do PC priamo pri fotografovaní.

K dispozícii je tiež nová aplikácia LUMIX Sync pre mobilné zariadenia s operačnými systémami iOS alebo Android*2. Vďaka nej je možné fotoaparát ovládať priamo z telefónu alebo tabletu a tiež fotografie ihneď kopírovať z fotoaparátu do pripojeného zariadenia.

Vďaka podpore Bluetooth 4.2 je možné pripojiť fotoaparát k mobilnému zariadeniu trvalo s minimálnou spotrebou energie. Cez Bluetooth možno tiež prenášať aktuálne nastavenie fotografických parametrov z jedného modelu LUMIX S1 do iného. Medzi ďalšie prednosti patrí Wi-Fi v štandarde 5 GHz (IEEE802.11ac) aj 2,4 GHz (IEEE802.11b/g/n), ktoré zaisťuje rýchle a bezpečné spojenie s mobilnými zariadeniami.

*1 Wi-Fi 5 GHz je k dispozícii iba v niektorých krajinách.

*2 Android a Google Play sú ochranné známky spoločnosti Google Inc. IOS je ochrannou známkou alebo registrovanou ochrannou známkou spoločnosti Cisco v USA a iných krajinách, využitie je možné na základe licencie.

Bohatá ponuka príslušenstva

LUMIX S1 je kompatibilný s celým radom najrôznejšieho príslušenstva. Patrí sem napríklad diaľková spúšť DMW-RS2, očnice DMW-EC6, batériový grip DMW-BGS1 alebo nabíjačka DMW-BTC14. Nabíjačka podporuje systém dobíjania cez USB, batériu so 7,4V a kapacitou 3 050 mAh dobije cca za 2 hodiny. Pri nabíjaní je možné fotoaparát bežne používať. Rovnako možno využiť externé blesky DMW-FL580L/FL360L/FL200L.




Tri nové objektívy pre systém LUMIX S rozširujú ponuku aliančného štandardu L-Mount

  • LUMIX S PRO 50 mm F1,4
  • LUMIX S PRO 70-200 mm F4 O.I.S.
  • LUMIX S 24-105 mm F4 MACRO O.I.S.

Panasonic predstavuje tri nové výmenné objektívy pre Full-Frame systémové bezzrkadlovky radu LUMIX S. Kamery aj objektívy tohto radu, vybavené aliančným bajonetom L-Mount (Leica, Sigma, Panasonic), predstavujú v súčasnom fotografickom svete absolútnu špičku po optickej aj mechanickej stránke, a teda sú určené pre profesionálne využitie. Všetky objektívy LUMIX S spĺňajú náročné kritériá, avšak modely s označením LUMIX S PRO idú ešte ďalej a posúvajú hranice optickej kvality podľa prísnych štandardov renomovanej značky Leica.

Panasonic v súčasnosti chystá či vyvíja najmenej desať nových objektívov, ktoré by sa na trhu mali objaviť do konca roka 2020. Sústreďuje sa najmä na špičkovú kategóriu LUMIX S PRO, ale svoju pozornosť dostane aj štandardný rad S.

Univerzálne využitie

  • Prevedenie odolné voči vrtochom počasia
  • Rýchle a intuitívne ovládanie a prepínanie medzi spôsobmi ostrenia
  • Konštruované pre fotografovanie aj natáčanie videozáznamov

Všetky tri objektívy radu S Pro sa vyznačujú prevedením odolným voči prachu i vlhkosti, takže sú schopné pracovať aj v drsných prírodných podmienkach - zvládnu aj mraz do mínus 10 stupňov a ich konštrukčná kvalita zodpovedá profesionálnym fotoaparátom S1 a S1R.

Ostriaci mechanizmus všetkých objektívov je motorizovaný a podporuje rýchlu elektronickú komunikáciu s fotoaparátmi radu S (až po 480 obr / s).

Všetky objektívy tiež umožňujú rýchle manuálne doostrenie v automatickom režime v akejkoľvek situácii.

Objektívy LUMIX S sa výborne hodia aj na natáčanie videozáznamov, pri preostrovaní sa totiž ani minimálne nemení ohnisko či uhol záberu (tzv. Focus breathing).

* Odolnosť voči prachu a vlhkosti neznamená záruku proti poškodeniu v prípade, že sa prístroj dostane do priameho kontaktu s prachom či vodou.


LUMIX S PRO 50 mm F1,4 (S-X50)

  • Vysoká svetelnosť f1,4
  • Clona s 11 lamelami a tým pádom mimoriadne jemný bokeh (oblasť mimo hĺbku ostrosti)
  • Výnimočne ostrá kresba v celom zábere

Srdcom radu LUMIX S je nový pevný objektív LUMIX S PRO 50 mm F1,4. Svetelné sklo so štandardnou ohniskovou vzdialenosťou sa vyznačuje vynikajúcim optickým rozlíšením a tým pádom aj výnimočne ostrou kresbou uprostred záberu aj na okrajoch, dokonca aj pri minimálnych clonových číslach. Optická sústava a clona s 11 lamelami sú zárukou plynulého ostrenia a mimoriadne príjemného bokehu (teda oblasti mimo hĺbku ostrosti).

Optická sústava pozostáva zo 13 členov v 11 skupinách. Medzi ne patria 2 asférické členy a 3 členy s mimoriadne nízkou disperziou, ktoré účinne bránia chromatickej aberácii a sú zárukou ostrej kresby.

LUMIX S PRO 70-200 mm F4 O.I.S. (S-R70200)

  • Objektív pre šport, akčné fotografovanie a zvieratá vo voľnej prírode
  • Stabilizátor s účinnosťou 6 EV
  • Krásne jemný bokeh

Zoomový teleobjektív LUMIX S PRO 70-200 mm F4 O.I.S. sa vyznačuje vysoko kvalitnou kresbou a príjemným kontrastom v celom rozsahu ohniskovej vzdialenosti. Hodí sa do celého radu fotografických situácií, od portrétov po šport. Je kompatibilný s päťosovým stabilizačným systémom Panasonic Dual I.S. 2 * 1 s účinnosťou 6 EV * 2 - tak intenzívny stabilizátor sa doteraz v kategórii Full-Frame bezzrkadloviek ešte nikdy nepredstavil.

Clona s deviatimi lamelami má kruhový otvor, čo znamená príjemnú kresbu v bokehu (rozmazané oblasti). Objektív patrí do prestížnej kategórie LUMIX S PRO a jeho obrazová kvalita zodpovedá prísnym požiadavkám značky Leica.

Optickú sústavu tvorí 23 členov v 17 skupinách, okrem iného jeden asférický člen a 3 členmi s mimoriadne nízkou disperziou, ktoré účinne bránia chromatickej aberácii a sú zárukou ostrej kresby. Záujemcovia sa môžu tešiť na krásny bokeh a prakticky nepostrehnuteľnú vinetáciu.

* 1 päťosí stabilizačný systém Dual I.S. 2 je možné využiť v kombinácii s fotoaparátmi LUMIX S1R a S1 (k 1. februáru 2019).

* 2 Podľa štandardu CIPA [pohyb vertikálne a do strán, ostriaca vzdialenosť f = 200 mm, pri použití fotoaparátu LUMIX S1R).

LUMIX S 24-105 mm F4 MACRO O.I.S. (S-R24105)

  • Znamenitý objektív pre každodenné použitie
  • Možnosť makrofotografie (pomer zobrazenia 0,5x)
  • Stabilizátor s účinnosťou 6 EV


Štandardný zoomový objektív LUMIX S 24-105 mm F4 MACRO O.I.S. pokrýva široký rozsah ohniskovej vzdialenosti od širokouhlého ohniska až po krátky teleobjektív. Kresba je nádherne ostrá v celom rozsahu zoomu, objektív sa tak hodí pre najrôznejšie účely od krajinárskej fotografie po portréty. Výbornú prácu odvádza aj v detailnej fotografii a makrofotografii - ponúka pomer zobrazenia 0,5x a minimálnu ostriacu vzdialenosť iba 30 cm.

Vďaka kombinácii optického stabilizátora (O.I.S) a stabilizátora na snímači modelov LUMIX S1 alebo S1R vzniká päť špeciálnych stabilizačných systémov Dual I.S. 2 s účinnosťou až 6 EV * 1.

Optickú sústavu tvorí 16 členov v 13 skupinách, okrem iného dva asférické členy a dva členy s mimoriadne nízkou disperziou, ktoré účinne bránia chromatickej aberácii a sú zárukou ostrej kresby.

*1 Podľa štandardu CIPA [pohyb vertikálne a do strán, ostriaca vzdialenosť f = 105 mm, pri použití fotoaparátu LUMIX S1R).

Platforma pre profesionálnych fotografov Panasonic LUMIX PRO prijíma registrácie

  • Jedinečná globálna podpora pre kreatívnych fotografov
  • Servisné služby na celom svete
  • Pri včasnej registrácii ročné členstvo zdarma **

Panasonic predstavuje platformu LUMIX PRO určenú pre profesionálnych užívateľov, prvýkrát avizovanú na veľtrhu Photokina 2018. V súčasnosti je možné registrovať sa do nej v piatich krajinách – vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku a Veľkej Británii.

LUMIX PRO je rozsiahla platforma poskytujúca podporu a celý rad servisných služieb pre profesionálnych fotografov a kameramanov. Spoločnosť Panasonic si uvedomuje, že títo profesionáli potrebujú k svojej každodennej práci viac ako len obyčajné produkty. Vďaka novej platforme im Panasonic dáva záruku, že budú môcť po celom svete fotografovať a točiť s vedomím, že majú najrôznejšie služby či opravy na dosah.

Počnúc dneškom môžu svoje vybavenie registrovať európski majitelia modelov LUMIX G a nového radu LUMIX S. Pri registrácii do 31. marca 2019 môžu naplno využívať výhody programu LUMIX PRO počas jedného roka zdarma **.

Komplexné servisné služby a podpora šitá na mieru

Platforma LUMIX PRO vznikla preto, aby sa fotografom a kameramanom všetkých kategórií pomohlo na globálnej úrovni. Okrem toho, vďaka spolupráci s partnerskými firmami budú členovia môcť využiť aj ďalšie benefity.

V rôznych krajinách bude k dispozícii celý rad služieb spojených s údržbou a opravami. Medzi tieto služby patrí napríklad údržba snímačov či elektronických hľadáčikov, čistenie prístrojov alebo kalibrácia objektívov*. Členovia budú mať zaručenú čo najkratšiu dobu opráv, prípadne zapožičanie náhradnej výbavy. Služby v rámci programu budú nastavené jednotlivým užívateľom priamo na mieru.

V závislosti od úrovne členstva budú mať fotografi a kameramani možnosť využívať služby spojené s programom LUMIX PRO aj v cudzine, v krajinách do programu zapojených. Ich zoznam plánuje Panasonic naďalej rozširovať - na jar 2019 sa pripojí Írsko a Rakúsko, počas roka následne ďalšie krajiny. Vznikne tak skutočne globálny program, ktorý budú môcť členovia platformy využiť, kedykoľvek a kdekoľvek to budú potrebovať.

Ďalšie informácie a registrácie do programu LUMIX PRO: www.lumix-pro.com.

 * Podmienky služby a členstva sa môžu v jednotlivých regiónoch líšiť. Globálne servisné služby sú k dispozícii pre čierne a platinové členstvo. Čistenie snímačov a ďalšia údržba je k dispozícii len pre vnútroštátnych používateľov.

** Bezplatná registrácia je možná do 31. marca 2019 len pre európskych zákazníkov na úrovni podľa zaregistrovanej výbavy.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Johnnny
2019-02-01 17:08:39
Skoda toho hladacika. V kontexte novinky od Olympusu sa javi ako dinosaurus, ale zase co by clovek pri takej cene ocakaval, vsak ?
 
fatality
2019-02-01 19:48:16
a takto vyzera bezzrkadlovka od vyrobcu,ktory nevyraba zrkadlovky
 
close
2019-02-01 19:59:29
príspevok od: fatality
a takto vyzera bezzrkadlovka od vyrobcu,ktory nevyraba zrkadlovky
Veru žiadne špekulovanie a taktizovanie ala toto si ušetríme na ďalšie generácie
 
Budy
2019-02-01 20:10:18
príspevok od: Johnnny
Skoda toho hladacika. V kontexte novinky od Olympusu sa javi ako dinosaurus, ale zase co by clovek pri takej cene ocakaval, vsak ?
Toto treba ale napisať pod Olympus OM-D E-M1X, však ma skoro polovičné rozlíšenie tohoto nového oled v LUMIX S1/S1R
2.36 mpx ver 5.76 mpx.
 
sharkyyy
2019-02-01 20:17:14
Latka je vysoko. Konecne nieco aspon papierovo dokonale. Som velmi zvedavy na testy.
To co vydal canon, nikon ako csc FF teraz vyznieva velmi trapne
 
JohnNewton
2019-02-01 20:21:52
A sample sú viac ako podarené, a kde je ešte RAW

https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-s1-s1r-review-in-progress/7
 
vojkovsky
2019-02-01 20:39:53
príspevok od: Budy
Toto treba ale napisať pod Olympus OM-D E-M1X, však ma skoro polovičné rozlíšenie tohoto nového oled v LUMIX S1/S1R
2.36 mpx ver 5.76 mpx.
Už to tu vysvetľoval Karol a aj inde nájdeš odôvodnenie, prečo Olympus použil taký hľadáčik.
 
seifi
2019-02-01 20:58:25
nedočítal som to, mne to znie v ušiach ako prejavy politikov ... predpoklady sú, ale uvidíme po roku
 
mllpo
2019-02-01 21:01:02
príspevok od: vojkovsky
Už to tu vysvetľoval Karol a aj inde nájdeš odôvodnenie, prečo Olympus použil taký hľadáčik.
ved prave, oni to odôvodňujú vysokým fps. až120. a tieto Panaky majú...
 
digihelion
2019-02-01 21:29:04
Cena objektivov je tak trochu z ineho vesmiru...
 
JohnNewton
2019-02-01 21:54:21
príspevok od: mllpo
ved prave, oni to odôvodňujú vysokým fps. až120. a tieto Panaky majú...
Nevieme či to je 120/p alebo 120/i, ale to rozlíšenia je paráda. Ono každý sa tu tvári ako profi športový fotograf, ale keď sa pozrieme do galérií......
 
devilcek666
2019-02-01 21:56:31
príspevok od: mllpo
ved prave, oni to odôvodňujú vysokým fps. až120. a tieto Panaky majú...
Len je rozdiel fps.120p, alebo fps.120i ... Karol to vysvetlil dobre ...
 
karrlok
2019-02-01 22:27:29
príspevok od: digihelion
Cena objektivov je tak trochu z ineho vesmiru...
Sigma má pre panasonic vyrábať objektívy, tak uvidíme, aká bude cena.
 
lennyl
2019-02-01 22:52:14
ja ani neviem, ci mam na svojej A7R3 tych 120fps v hladaciku interpolovane,alebo prekladane (to su tie skratky i a p ze?). ked som prepol zo 120 na 60, tak som videl akurat iba preblikavat obraz na televizore. dokonca som ani nepostrehol rozdiel v rozliseni medzi hladacikom A7II a A7R3.
ja som ale hobby nadsenec, aj ten moj 3,6MPx hladacik by mohol mat vacsie rozlisenie, ze by bol este jemnejsi ked uz tak (vidno digitalne hrany), zvacsenie 0,78x je fajn, nemusim az tak velmi oci namahat aby obsiahli celu scenu.
zvacsenie olympusu 0,83x by som si ale rad pozrel.

inak mna zarazila hmotnost 1kg novych Pana. viem, ide aj o ergonomiu s vacsimi sklami, ale aj tak. a tie nove skla posobia veru tiez velke.
ceny tych skiel som tu v clanku nevidel.
 
Jozef Macák
2019-02-01 23:55:58
príspevok od: lennyl
ja ani neviem, ci mam na svojej A7R3 tych 120fps v hladaciku interpolovane,alebo prekladane (to su tie skratky i a p ze?). ked som prepol zo 120 na 60, tak som videl akurat iba preblikavat obraz na televizore. dokonca som ani nepostrehol rozdiel v rozliseni medzi hladacikom A7II a A7R3.
ja som ale hobby nadsenec, aj ten moj 3,6MPx hladacik by mohol mat vacsie rozlisenie, ze by bol este jemnejsi ked uz tak (vidno digitalne hrany), zvacsenie 0,78x je fajn, nemusim az tak velmi oci namahat aby obsiahli celu scenu.
zvacsenie olympusu 0,83x by som si ale rad pozrel.

inak mna zarazila hmotnost 1kg novych Pana. viem, ide aj o ergonomiu s vacsimi sklami, ale aj tak. a tie nove skla posobia veru tiez velke.
ceny tych skiel som tu v clanku nevidel.
roziel medzi 60 a 120 citit pri rychlom svenknuti (plynulejsie a rychlejsie prekresleny obraz v hladaciku). Ale ak nefotis sport tak ti to samozrejme moze byt ukradnute...
Aj podla mna je ta hmotnost a rozmery uletene, hold nie sme cielova skupina Ale tak som si isty ze sa najdu ludia ktori chcu presne toto (vyhody mirrorlesu s ergonomiou dslr)
 
Johnnny
2019-02-02 08:00:01
príspevok od: Budy
Toto treba ale napisať pod Olympus OM-D E-M1X, však ma skoro polovičné rozlíšenie tohoto nového oled v LUMIX S1/S1R
2.36 mpx ver 5.76 mpx.
Ono to bolo myslene trochu ako sarkazmus
 
Johnnny
2019-02-02 08:01:16
príspevok od: vojkovsky
Už to tu vysvetľoval Karol a aj inde nájdeš odôvodnenie, prečo Olympus použil taký hľadáčik.
Odovodnenia su jedna vec, ale realne skusenosti ludi ktori to testovali zase nieco ine. Jared polin napriklad tvrdi, ze je to to najhorsie do coho sa za poslednu dobu dival

Inak na tieto fotaky sa fakt tesim. Lepsie ovladatelny fotak nez Panasonic som v ruke nemal.
 
JohnNewton
2019-02-02 08:37:40
Veru , v tom videu to odznelo o tom EVF
 
z80
2019-02-02 08:48:37
príspevok od: lennyl
ja ani neviem, ci mam na svojej A7R3 tych 120fps v hladaciku interpolovane,alebo prekladane (to su tie skratky i a p ze?). ked som prepol zo 120 na 60, tak som videl akurat iba preblikavat obraz na televizore. dokonca som ani nepostrehol rozdiel v rozliseni medzi hladacikom A7II a A7R3.
ja som ale hobby nadsenec, aj ten moj 3,6MPx hladacik by mohol mat vacsie rozlisenie, ze by bol este jemnejsi ked uz tak (vidno digitalne hrany), zvacsenie 0,78x je fajn, nemusim az tak velmi oci namahat aby obsiahli celu scenu.
zvacsenie olympusu 0,83x by som si ale rad pozrel.

inak mna zarazila hmotnost 1kg novych Pana. viem, ide aj o ergonomiu s vacsimi sklami, ale aj tak. a tie nove skla posobia veru tiez velke.
ceny tych skiel som tu v clanku nevidel.
i=interlaced (prekladane)
p=progressive (neprekladane)
 
close
2019-02-02 09:12:49
príspevok od: digihelion
Cena objektivov je tak trochu z ineho vesmiru...
Tak dalo sa predpokladat ze profi skla bude robit leica ktora nie je zrovna synonymom nizkej ceny, ale ako je aj spomenute nizsie pravdepodone o objektivy pre masy bude zastresovat Sigma cize aj klasicku 50mm 1.8 atd
 
jan21
2019-02-02 13:20:03
príspevok od: fatality
a takto vyzera bezzrkadlovka od vyrobcu,ktory nevyraba zrkadlovky
Hej...ale aj ludove aps-c zvlada viac ako... 6 obr/s s kontinuálnym ostrením!
A oly M1X zvlada 18 obr/s.
Toto bude na módu v ateliéri, krajiny a podobne menej akčné ale s potrebou vysoko kvalitného veľkého výstupu (kde sa aj investicie skoro vrátia)
 
fatality
2019-02-02 14:00:52
príspevok od: jan21
Hej...ale aj ludove aps-c zvlada viac ako... 6 obr/s s kontinuálnym ostrením!
A oly M1X zvlada 18 obr/s.
Toto bude na módu v ateliéri, krajiny a podobne menej akčné ale s potrebou vysoko kvalitného veľkého výstupu (kde sa aj investicie skoro vrátia)
to bol len taky vykrik nad tabulkou parametrov
hej,tie afc fps su trochu nizsie,na druhu stranu,sportova/wl masina to asi nema byt..
a bodaj by fotaky velkych hracov boli len takto okliestene.. ..
ale btw.fotky z tych predprodukcnych kusov sa mi zatial velmi nepacia..
 
lennyl
2019-02-02 14:42:02
príspevok od: fatality
to bol len taky vykrik nad tabulkou parametrov
hej,tie afc fps su trochu nizsie,na druhu stranu,sportova/wl masina to asi nema byt..
a bodaj by fotaky velkych hracov boli len takto okliestene.. ..
ale btw.fotky z tych predprodukcnych kusov sa mi zatial velmi nepacia..
co sa ti nepaci na tych predprodukcnych samploch? pozeral som z toho odkazu iba JPGy, pride mi dost vyrazna cervena farba, silny kontrast (utopene tiene) a zrejme prehnane doostrovania (pre dojem super ostrych fotiek). bohvie ako mali nastaveny profil pre ten JPG vo fotaku (ani ta pletovka mi neprisla uplne idealna).
uvidime ked to bude s final firmware a s podporou RAWu v LR napr.

@all: neviem preco vsetci saleju za 1.000fps fotenim. sam si nastavujem max.rychlost iba obcas (podla fotakov som to mal 8 az 10fps), uplne staci aj na akciu medium nastavenie, skor by sa mali ludia zamysliet kedy stlacit spust (predvidat) pre zaujimave zachytenie okamziku/vyrazu. osobne nemam chut premazavat desiatky rovnakych zaberov v pocitaci.
 
fatality
2019-02-02 15:21:40
príspevok od: lennyl
co sa ti nepaci na tych predprodukcnych samploch? pozeral som z toho odkazu iba JPGy, pride mi dost vyrazna cervena farba, silny kontrast (utopene tiene) a zrejme prehnane doostrovania (pre dojem super ostrych fotiek). bohvie ako mali nastaveny profil pre ten JPG vo fotaku (ani ta pletovka mi neprisla uplne idealna).
uvidime ked to bude s final firmware a s podporou RAWu v LR napr.

@all: neviem preco vsetci saleju za 1.000fps fotenim. sam si nastavujem max.rychlost iba obcas (podla fotakov som to mal 8 az 10fps), uplne staci aj na akciu medium nastavenie, skor by sa mali ludia zamysliet kedy stlacit spust (predvidat) pre zaujimave zachytenie okamziku/vyrazu. osobne nemam chut premazavat desiatky rovnakych zaberov v pocitaci.
farby..+chybal mi tam taky ten (magic vampov ff wow efekt,aky maju niektore ff galerie(ale to je len pocit)..+pisal som zatial..rawy,novy fw,ine skla mozu spravit hodne..
s tym fps suhlasim,na druhu stranu su to masiny aj pre inych,nez len nas amaterov a 24mpix verzia mohla byt trochu rychlejsia..tej 47mpix nieje co vytknut..
a je super,ze je tu konkurencia,pre nas zkaznikov to je len a len dobre.. ..
 
lennyl
2019-02-02 18:01:02
príspevok od: fatality
farby..+chybal mi tam taky ten (magic vampov ff wow efekt,aky maju niektore ff galerie(ale to je len pocit)..+pisal som zatial..rawy,novy fw,ine skla mozu spravit hodne..
s tym fps suhlasim,na druhu stranu su to masiny aj pre inych,nez len nas amaterov a 24mpix verzia mohla byt trochu rychlejsia..tej 47mpix nieje co vytknut..
a je super,ze je tu konkurencia,pre nas zkaznikov to je len a len dobre.. ..
presne, konkurencia je to, co tlaci vyvoj a nasledne aj ceny nizsie. jasne, ten kto foti profi a chce fps, proste pojde tam, kde mu to vyrobca da (24mpx by zvladlo isto viac ako pises).
...sample, aj mne sa obcas podari pekny look fotky, ked trafim tu "spravnu" vzdialenost pri foteni. dobre to bolo vidno napr. pri FA Limited Pentax sklach. ale ten wau efekt zalezi aj od typu svetla na fotke, doplnene rozostrenim pozadia za a pred motivom.
kazdopadne sample z test serverov (toboz tie oficialne od vyrobcu) som malo kedy videl s tym efektom. a este ked to fotili so setakom f4 a este aj tu 50tku clonili.

ja nie som cielovka pre nove Pana, ale aspon ta "moja" znacka ma motivaciu. a CaNikon jakbysmed
 
fatality
2019-02-02 19:31:09
príspevok od: lennyl
presne, konkurencia je to, co tlaci vyvoj a nasledne aj ceny nizsie. jasne, ten kto foti profi a chce fps, proste pojde tam, kde mu to vyrobca da (24mpx by zvladlo isto viac ako pises).
...sample, aj mne sa obcas podari pekny look fotky, ked trafim tu "spravnu" vzdialenost pri foteni. dobre to bolo vidno napr. pri FA Limited Pentax sklach. ale ten wau efekt zalezi aj od typu svetla na fotke, doplnene rozostrenim pozadia za a pred motivom.
kazdopadne sample z test serverov (toboz tie oficialne od vyrobcu) som malo kedy videl s tym efektom. a este ked to fotili so setakom f4 a este aj tu 50tku clonili.

ja nie som cielovka pre nove Pana, ale aspon ta "moja" znacka ma motivaciu. a CaNikon jakbysmed
jj..suhlasim..
a uvidime ako budu vyzerat fotky od Fotografov.. ..
 
jan21
2019-02-03 10:54:48
príspevok od: lennyl
co sa ti nepaci na tych predprodukcnych samploch? pozeral som z toho odkazu iba JPGy, pride mi dost vyrazna cervena farba, silny kontrast (utopene tiene) a zrejme prehnane doostrovania (pre dojem super ostrych fotiek). bohvie ako mali nastaveny profil pre ten JPG vo fotaku (ani ta pletovka mi neprisla uplne idealna).
uvidime ked to bude s final firmware a s podporou RAWu v LR napr.

@all: neviem preco vsetci saleju za 1.000fps fotenim. sam si nastavujem max.rychlost iba obcas (podla fotakov som to mal 8 az 10fps), uplne staci aj na akciu medium nastavenie, skor by sa mali ludia zamysliet kedy stlacit spust (predvidat) pre zaujimave zachytenie okamziku/vyrazu. osobne nemam chut premazavat desiatky rovnakych zaberov v pocitaci.
Nejde o xxx obr/s. aby si male veľa obrázkov a z mnohých vyberal ( aj ked niekedy je lepšie vybrať z viacerých), ide o to ze ked stlačíš spúšt - tak ti musi aj skoro zaostiť a to tie ktore maju viac obr/s ...zaostria vmžiku
 
JohnNewton
2019-02-04 20:05:15
Prvá snímka je s DFD dostatočne rýchla v AFC móde, ale ďalšie je už lotéria. Ak rád fotíš šport(podľa galérie súdiac) musíš loviť v iných vodách. Sony je v tom určite lepšie.
 
Rofo
2019-02-05 02:17:30
Pride hospodarska kriza a Panasonic sa na toto vyserie, pretoze mu tento novy FF bajonet bude generovat stratu Je to ukazka prestize znacky v oblasti foto, v najvyssom hospodarksom raste. Ale kludne predajte Canon, Nikon fotovybavy a kupte si toto... je to len moj nazor
 
JohnNewton
2019-02-05 08:01:36
príspevok od: Rofo
Pride hospodarska kriza a Panasonic sa na toto vyserie, pretoze mu tento novy FF bajonet bude generovat stratu Je to ukazka prestize znacky v oblasti foto, v najvyssom hospodarksom raste. Ale kludne predajte Canon, Nikon fotovybavy a kupte si toto... je to len moj nazor
No to by už Leica musela byť dávnom pod drnom
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované