Hore

Parkfoto Piešťany so zápisom do Slovenskej knihy rekordov

Už po trinásty krát mestský park v Piešťanoch zaplnili stovky fotografií amatérskych i profesionálnych fotografov. V sobotu 22. septembra na sieťach viseli snímky umelcov z Piešťan i okolia, ktoré zachytávali najrôznejšie témy.

Organizátori tento ročník rozšírili priestor na vystavovanie fotografií, ktorý bol ukončený kolekciou fotografií členov fotoklubu z rôznych kútov sveta pri fontáne.

13. ročníka sa zúčastnilo 90 vystavujúcich, s rekordným počtom 1275 fotografií , čo je zároveň ustanovujúci rekord zapísaný v Slovenskej knihe rekordov.

Aj napriek vysokému počtu vystavených fotografií  sa neznížila úroveň prezentovaných prác.  Toto potvrdila aj odborná porota, ktorá vo viacerých prípadoch mala ťažké rozhodovanie, pretože mohla udeliť len tri ceny v každej kategórii.

Výsledky:

Cena vyhlásená odbornou porotou:

  1. Matej Krajčír
  2. Emil Štefanka
  3. Andrej Hrušovský

Najviac štipcov na svojich fotografiách získali:

  1. Eduard Čupka
  2. Štefan Kučkovský
  3. Matej Ondreička

Víťazi v kategórii detí:

  1. Monika Švelková
  2. Katarína Špániková
  3. Viktória Dimitrovová

Cenu Victoria Regia za najlepšiu fotografiu kvetín vybrala odborná porota Eva Stručková – riaditeľka SOŠ Záhradnickej a Dagmar Ondková Kurátorka Magna Gallery.  Porota vyhlásila dvoch víťazov:

-          František Debre

-          Eduard Čupka

Vzhľadom na prvotnú nepriazeň počasia sa podľa organizátorov celé podujatie vydarilo a budú sa usilovať o zachovanie úrovne aj v ďalších ročníkoch.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia