Hore

Photokina 2018 - Panasonic

Panasonic predstavil svoje novinky a oznamil vstup do odvetvia fullframe fotoaparátov.

Panasonic pripravuje svoje prvé plnoformátové bezzrkadlovky

Bezzrkadlovky Panasonic sú prvé na svete s podporou videozáznamu 4K 60p/50p a bajonetom Leica L

Ósaka, Japonsko – Prvýkrát v histórii predstavuje spoločnosť Panasonic Corporation dvojicu systémových kompaktov, čiže bezzrkadloviek, v plnoformátovom (tzv. fullframe) prevedení, teda so snímačom veľkosti 35 mm filmového políčka. Ide o modely LUMIX S1R a S1. Ako prvé na svete*1 dokážu nahrávať videozáznamy v rozlíšení 4K vo frekvencii 60p / 50p. Do ich výbavy patrí tiež systém obrazovej stabilizácie Dual I.S. Modely radu LUMIX S sa dostanú na trh začiatkom roka 2019.

Už sto rokov sa Panasonic snaží zlepšovať životy svojich zákazníkov na celom svete a vyrábať pre nich to, čo potrebujú. Týka sa to aj sveta digitálnej fotografie, do ktorého firma vniesla čerstvý vietor v roku 2008 s modelom LUMIX G1. Vtedy išlo o prvý digitálny systémový kompakt (tzv. bezzrkadlovku) s výmennými objektívmi na trhu.*2 Uplynulo desať rokov a Panasonic je v tomto odbore stále svetovým lídrom - na konte má napríklad prvý model *3 s možnosťou natáčať videozáznamy v rozlíšení 4K, prípadne duálny stabilizačný systém Dual I.S. umožňujúci účinne kombinovať stabilizáciu vo fotoaparáte aj v objektíve.

Trend posledných rokov velí zdieľať fotografie a videozáznamy čo najrýchlejšie na sociálnych sieťach. Predtým ľudia buď fotografovali, alebo natáčali, čo už však neplatí a dnes si väčšina zákazníkov chce užívať oboje. Na tento účel je potrebná nová kategória prístrojov - hybridné modely produkujúce snímky aj video v špičkovej kvalite.

A práve preto Panasonic vytvoril nový rad digitálnych systémových kompaktov s výmennými objektívmi, ktorým sa čoraz častejšie hovorí bezzrkadlovky. Tie v oboch oblastiach odvádzajú vynikajúcu prácu. Nové modely sa onedlho dostanú na trh ako rad LUMIX S. Písmeno v názve symbolizuje práve túto "špeciálnu pridanú hodnotu". Medzi ich prednosti bude patriť jednoduché intuitívne ovládanie a tiež robustné prevedenie, ktoré by malo osloviť aj profesionálov. Zároveň sú doslova nabité najmodernejšími technológiami, na ktorých Panasonic pracuje najmä posledných desať rokov, od predstavenia prvej bezzrkadlovky - či už ide o snímač, spracovanie obrazu alebo optiku. Výsledkom je vynikajúci výkon pri fotografovaní aj natáčaní.

Najdôležitejšie vlastnosti a funkcie nových modelov LUMIX S1R a S1:

  1. Vysoké rozlíšenie a bohaté tvorivé možnosti vďaka novo vyvinutému plnoformátovému snímaču a obrazovému procesoru. (Rozlíšenie: S1R cca 47 megapixelov, S1 24 megapixelov)
  2. Ako prvé systémové kompakty na svete umožňujú nové Lumixy natáčať video v rozlíšení 4K frekvenciou 60p / 50p.
  3. Ako prvé plnoformátové fotoaparáty na svete* 1 sú vybavené systémom duálnej stabilizácie obrazu (v tele i v objektíve), čo výrazne uľahčuje fotografovanie z ruky v situáciách, kedy býval potrebný statív.
  4. Prvýkrát sa u značky Panasonic stretávame s dvoma slotmi na pamäťové karty (XQD a SD). Displej na zadnej strane sa vyklápa v troch osiach, čo ocenia začiatočníci aj profesionáli.
  5. Vďaka bajonetu Leica L možno využívať kompatibilné výmenné objektívy značiek* 4 Leica a Sigma.


Panasonic okrem toho plánuje rozšíriť rad výmenných objektívov pre modely LUMIX S. V roku 2020 ich chystá na trh viac ako desať, napríklad pevné sklo 50 mm F1,4, štandardný zoom 24-105 mm alebo zoomový teleobjektív 70-200 mm.

Ďalší nový objektív chystá Panasonic pre systémové kompakty radu LUMIX G. Ide o model LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm f1,7, teda prvé zoomové sklo na svete*5 s konštantnou svetelnosťou f1,7 v celom rozsahu ohniskovej vzdialenosti. Zároveň firma spúšťa špeciálne služby pre profesionálnych fotografov. V Japonsku už fungujú od apríla, v Európe a v Spojených štátoch budú k dispozícii ešte v tomto fiškálnom roku (do konca marca 2019).

Digitálne systémové kompakty LUMIX GH5, G9 a GH5S, na ktorých firma pracuje nepretržite od roku 2017, si medzi profesionálmi aj pokročilými amatérmi na celom svete vybudovali skvelú povesť vďaka kvalite fotografií i technickým parametrom. Ide o vynikajúci nástroj na zachytenie krásy a rozmanitosti každodenného života. Medzi ich najväčšie prednosti patrí možnosť natáčať prvýkrát na svete* 6 video v rozlíšení 4K rýchlosťou 60p / 50p alebo najrýchlejšie automatické ostrenie na súčasnom trhu*7 pomocou technológie DFD (Depth From Defocus), vyvinuté priamo vo firme Panasonic. Aj naďalej bude Panasonic vďaka jedinečným modelom LUMIX G s malými rozmermi a vysokým rozlíšením plniť priania svojich tradičných užívateľov. S novým plnoformátovým radom LUMIX S však mieri aj medzi profesionálov. Aj naďalej tak bude Panasonic so svojimi fotoaparátmi Lumix zásadne ovplyvňovať svet fotografovania a natáčania videa.

Prototypy nových fotoaparátov a objektívov sú k videniu na veľtrhu Photokina 2018.* 8

Poznámky:

*1. Ide o prvú možnosť natáčania videozáznamov v rozlíšení 4K rýchlosťou 60p / 50p u plnoformátovej bezzrkadlovky. Prvenstvo duálneho stabilizačného systému sa týka aj plnoformátovej bezzrkadlovky. Platí k 25. septembru 2018 podľa údajov spoločnosti Panasonic.
*2. Platí pre digitálne systémové kompakty k 12. septembru 2018 podľa údajov spoločnosti Panasonic.
*3. Systémové kompakty GH4 s možnosťou natáčania videozáznamov v 4K (k 7. februáru 2014) a GX8 s duálnym stabilizátorom (k 16. júlu 2015), podľa údajov spoločnosti Panasonic.
*4. "L-Mount Alliance: strategické partnerstvo spoločností Leica Camera, Panasonic a SIGMA" (vyhlásené 25. septembra 2018 v Nemecku).
*5. Platí pre výmenné objektívy v kombinácii s digitálnym systémovým kompaktom k 25. septembru 2018 podľa údajov spoločnosti Panasonic.
*6. Ako digitálny systémový kompakt. Platí k 4. januáru 2017 podľa údajov spoločnosti Panasonic.
*7. Platí pre digitálne systémové kompakty k 8. novembru 2017 podľa údajov spoločnosti Panasonic.
*8. Photokina je popredný svetový veľtrh fotografického a obrazového priemyslu, koná sa 26. - 29. septembra 2018 na Koelnmesse v Kolíne nad Rýnom.

• Leica je registrovaná ochranná známka spoločnosti Leica Microsystems IR GmbH.
• SUMMILUX je registrovaná ochranná známka spoločnosti Leica Camera AG.

Panasonic pripravuje nový model LEICA DG 10-25 mm* f1,7, úplne prvý širokouhlý objektív so svetelnosťou f1,7 pre štandard Micro 4/3


* ekvivalent 35 mm filmu: 20-50 mm, k 25. septembru 2018

Spoločnosť Panasonic Corporation ako prvá na svete** vyvíja širokouhlý výmenný zoomový objektív so svetelnosťou f1,7 a ohniskom 10-25 mm (v prepočte na kinofilm 35 mm predstavuje ohnisková vzdialenosť 20-50 mm). Model LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm f1,7 naplno využíva výhody štandardu Micro 4/3, ktoré spočívajú hlavne v relatívne malých rozmeroch napriek veľkej svetelnosti objektívu.

Ako prvý výmenný objektív na svete má svetelnosť f1,7 v celom rozsahu zoomu - od širokého ohniska až po štandardný uhol záberu. Okrem fotografovania sa objektív s clonovým prstencom výborne hodí aj na natáčanie videozáznamov. Potenciálni záujemcovia sa teda môžu tešiť na špičkový hybridný model do  každej situácie.

Objektívy LEICA DG spĺňajú prísne požiadavky na kvalitu, akú od tejto legendárnej značky fotografický svet očakáva. Nový model LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm f1,7 podáva skvelý výkon za všetkých okolností, nech už použijete akúkoľvek ohniskovú vzdialenosť.

Spoločnosť Panasonic bude aj naďalej rozširovať svoj rad fotoaparátov a objektívov pre systém Micro 4/3.

 * ekvivalent 35 mm filmu: 20-50 mm
** k 25. septembru 2018


• Presné technické špecifikácie, dátum uvedenia na trh a cenu doteraz spoločnosť nezverejnila.
• Leica je registrovaná ochranná známka spoločnosti Leica Microsystems IR GmbH.
• SUMMILUX je registrovaná ochranná známka spoločnosti Leica Camera.

L-Mount Alliance: strategické partnerstvo spoločností Leica Camera, Panasonic a Sigma

Na tlačovej konferencii pred začatím veľtrhu Photokina 2018 oznámili zástupcovia firiem Leica Camera AG, Panasonic a Sigma, že uzatvárajú strategické partnerstvo. Nové združenie nazvané L-Mount Alliance umožňuje zúčastneným spoločnostiam jedinečný spôsob spolupráce, ktorý iste ocenia zákazníci všetkých troch partnerov. Panasonic aj Sigma budú môcť využívať všetky výhody renomovaného systému Leica L a vyrábať preň fotoaparáty aj objektívy. Prednosti tohto systému sa tak predstavia oveľa širšiemu okruhu užívateľov než doteraz.

Systémové kompakty (tzv. bezzrkadlovky) s výmennými objektívmi aj ďalšími komponentmi sú vhodné do každej situácie, každý si môže systém upraviť podľa svojich potrieb a vkusu. Strategické partnerstvo firiem Leica, Panasonic a Sigma ponúkne používateľom podstatne väčší výber fotoaparátov aj objektívov, bez toho aby sa museli obmedzovať na jedinú značku. Všetky tri spoločnosti totiž budú používať rovnaký bajonet.

Andreas Kaufmann, predseda dozornej rady spoločnosti Leica Camera AG a hlavný akcionár, to komentoval slovami: „Pre fotografov je veľa dôležité, že si môžu vybrať z bohatej ponuky objektívov. Dvojnásobne to platí v segmente systémových kompaktov, ktorý v poslednej dobe rýchlo rastie a užívatelia potrebujú veľa rôznych skiel pre najrôznejšie fotografické situácie. Práve preto sme sa rozhodli pre spoluprácu. Naše dlhoročné partnerstvo so spoločnosťou Panasonic stojí na vzájomnej dôvere, o erudícii tejto firmy v oblasti elektroniky nie je najmenších pochýb. Tiež Sigma patrí k svetovej špičke, najmä v oblasti optiky a výroby objektívov a jej produkty sa výborne dopĺňajú s našou vlastnou radou pre bajonet L. Spoločne s partnermi si dokážeme vzájomne pomôcť k lepšiemu postaveniu všetkých našich produktov. "

Výkonný riaditeľ Panasonic Corporation, Tetsuro Homma dodal: "Panasonic je už nejakú dobu priekopníkom nových a prevratných technológií vo fotografickom svete. Prinášame zmeny, ktorých cieľom je zjednodušiť a spríjemniť život používateľom. Vďaka dlhoročnému partnerstvu so spoločnosťou Leica sa zrodil celý rad vynikajúcich fotoaparátov, v ktorých sa snúbi špičková optika značky Leica s našou digitálnou technológiou. Úspešná spolupráca umožňuje vzniknúť výborným produktom a my sa tešíme, že to potvrdí aj nové združenie L-Mount Alliance, na ktorom sa spoločne s nami a LEICA podieľa aj Sigma. Všetci traja partneri zažívajú v poslednej dobe veľké úspechy a v budúcnosti chceme výrazne zmeniť celý fotografický priemysel. Vždy sme doň vnášali inovácie a novinky, ktoré spĺňali aj prísne profesionálne kritériá. Spolupráca s LEICA a Sigmou nám určite pomôže v obchodnej činnosti, ale hlavné výhody z nej budú mať zákazníci. "

Svoje vyhlásenie pripojil aj generálny riaditeľ Sigmy Kazuto Yamaki: „Keď vznikli digitálne fotoaparáty a následne bezzrkadlovky, zmenili sa aj požiadavky a potreby užívateľov. Dnes majú fotografi k dispozícii nevídané možnosti, ale dokonalý, univerzálne použiteľný systém stále neexistuje. Cieľom tohto združenia je naplno preskúmať možnosti bezzrkadloviek s ich menšími rozmermi, preto sa k nemu pripájame aj my. Vďaka partnerstvu dokážeme ponúknuť našu techniku väčšiemu množstvu užívateľov. Leica patrí k fotografickej svetovej špičke už dlhšie ako sto rokov, Panasonic je jedným z najväčších a najlepších výrobcov moderných technológií na svete. Keď sa tieto dve firmy spoja s výbornými produktmi Sigma, vznikne mimoriadne kvalitný a atraktívny systém. "

O systéme L-Mount

Systém L-Mount čiže bajonet L vyvinula Leica s cieľom poskytnúť užívateľom robustný, flexibilný a precízny bajonetový systém, ktorý by aj v budúcnosti obstál v ťažkých podmienkach a vyhovel aj najnáročnejším požiadavkám. Prvýkrát ho firma predstavila v roku 2014 v modeli Leica T. Odvtedy ho neustále vylepšuje, teraz aj v spolupráci s ďalšími partnermi.

Bajonet s priemerom 51,6 mm je určený pre plnoformátové fotoaparáty aj pre modely so snímačom veľkosti APS-C. Vďaka špeciálnej konštrukcii je možné znížiť vzdialenosť medzi objektívom a snímačom na iba 20 mm, čo umožňuje výrazne zmenšiť rozmery celej sady (hodí sa to predovšetkým u širokouhlých objektívov). Kvôli odolnosti a trvanlivosti je bajonet vyrobený z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, takže spoľahlivo vydrží dlhé roky intenzívneho používania. Štyri lamely sú zárukou bezpečného a precízneho uchytenia objektívu na fotoaparát. Štandardný segment s elektronickými kontaktmi umožňuje jednoduchý prenos signálu medzi fotoaparátom a objektívom, čo okrem iného znamená aj možné budúce aktualizácie firmvéru v objektíve a tým pádom aj ďalšie vylepšenia jeho výkonu.

V súčasnej dobe sa bajonet L používa v plnoformátových fotoaparátoch radu Leica SL a v modeloch Leica CL, TL2 a TL so snímačom APS-C. Všetky objektívy určené pre tieto modely na nich možno použiť bez akýchkoľvek adaptérov alebo redukcií, čo je ďalšia výhoda tohto systému. V blízkej budúcnosti to bude platiť nielen pre značku Leica, ale aj pre Panasonic a Sigmu.

Panasonic a fotoagentúra Getty Images spoločne podporia sériu fotožurnalistických projektov

Systémové kompakty LUMIX – obľúbená značka fotoreportérov z celého sveta.

Spoločnosť Panasonic Corporation s radosťou oznamuje, že uzavrela partnerstvo s renomovanou fotografickou agentúrou Getty Images. Cieľom spolupráce je podporiť fotožurnalistické projekty, ktoré vznikli výhradne s fotoaparátmi radu Panasonic LUMIX. Program s názvom Getty Images x LUMIX pobeží do marca 2019. Špičkoví fotografi zastúpení agentúrou budú mať príležitosť realizovať projekt podľa chuti pomocou našich ľahkých a odolných modelov. Celá akcia je súčasťou dlhodobej stratégie spoločnosti Panasonic, ktorá prostredníctvom fotoaparátov LUMIX podporuje to najlepšie z fotografickej kultúry.

Doteraz v rámci programu vznikli okrem iného tieto vynikajúce projekty:

V rámci programu Getty Images x LUMIX sa v súčasnosti plánuje minimálne 12*1 ďalších projektov. Ku všetkým fotografiám možno po kliknutí na odkaz projekte získať licenčné oprávnenie *2.

Špičkový fotografický systém Panasonic LUMIX je vhodný pre fotožurnalistiku najmä vďaka vynikajúcim technickým špecifikáciám a malému, ľahkému prevedeniu pre foto aj video. Odolný systém tiel aj objektívov s bohatou funkčnou výbavou využíva najmodernejšie technológie a je zárukou výborných výsledkov za každých okolností. Výrobcovia ho neustále vylepšujú a zdokonaľujú, aby sa definitívne stal prvou voľbou profesionálov.

Webové stránky projektu Getty Images x LUMIX 

Poznámky pre novináře

*1 Plán sa môže bez predchádzajúceho ohlásenia zmeniť.
*2 Je nutná registrácia a súhlas s obchodnými podmienkami agentúry Getty Images.

Panasonic predstavuje zákaznícku podporu LUMIX PRO

  • Jedinečný systém globálnej podpory pre kreatívnych fotografov
  • Ponuka servisných služieb v rôznych krajinách pre zákazníkov vyšších kategórií
  • Už teraz sa môžete registrovať a získať celý rad výhod


Spoločnosť Panasonic predstavuje službu LUMIX PRO určenú pre profesionálnych zákazníkov systému LUMIX. Ide o dynamický servisný balík, ktorý sa v budúcnosti bude meniť podľa potrieb zákazníkov. Dnes Panasonic predstavuje rozsiahly systém zákazníckej podpory a následných služieb pre profesionálnych fotografov a filmárov.

Zákazníci spoločnosti Panasonic potrebujú niečo viac, než len prístroje pre každý deň. Teraz Panasonic ponúka istotu, že jeho zákazníci nebudú ponechaní v núdzi nikde na svete a budú môcť pracovať a pokračovať vo svojej tvorbe. K tomu slúži balík servisných služieb a celosvetová podpora.

LUMIX PRO je rozšírením programu Lumix Professional Services, ktorý už funguje v Japonsku. Teraz sa majitelia modelov GH4, GH5, GH5s a G9 budú môcť registrovať aj v Spojených štátoch, Nemecku, Veľkej Británii, Francúzsku, Taliansku a Španielsku.

Opravy na celom svete

Služba LUMIX PRO vznikla pre užívateľov, konkrétne pre fotografov a filmárov všetkého druhu.

Program je vďaka svojej štruktúre dostupný pre najrôznejších zákazníkov na celom svete. Počíta sa s tým, že potreby používateľov sa budú časom meniť a spoločne s vývojom situácie sa budú meniť aj nastavenia služieb LUMIX PRO.

K dispozícii bude celý rad servisných služieb doma aj v zahraničí, okrem iného základná aj pokročilá údržba - čistenie snímača, elektronického  hľadáčiku alebo tela, prípadne kalibrácia objektívu. Užívatelia budú mať nárok na expresné služby, prípadne, ak ani to nebude stačiť, na zapožičanie náhradnej výbavy. Členstvo v programe bude možné zakúpiť online.

Služby na mieru

LUMIX PRO ponúkne však viac ako len zákaznícku podporu. Tento "fotografický klub" spolupracuje s celým radom dôležitých partnerov vo fotografickom ekosystéme a vďaka tomu môže členom ponúkať najrôznejšie výhody.

Balíček tvorený zákazníckou podporou a ďalšími službami je veľmi diverzifikovaný, každý fotograf si v ňom môže nájsť svoje podľa individuálnych potrieb. Zákazníci tráviaci veľa času na cestách určite ocenia, ak budú aj v cudzine môcť využívať servisné služby, na aké sú zvyknutí doma.

V európskych krajinách sa registrácia spúšťa dnes, skúšobná doba je zadarmo. Panasonic bude služby LUMIX PRO naďalej rozširovať, až z nich vznikne skutočne globálny program pre fotografov všetkého druhu.

Aktualizácia firmwaru pre modely DC-GH5, DC-GH5S, DC-G9 a DC-GX9

Vylepšený výkon aj ovládanie

Spoločnosť Panasonic ponúka programy pre aktualizáciu firmvéru pre modely DC-GH5 (Firmware verzia 2.4), DC-GH5S (Firmware verzia 1.2), DC-G9 (Firmware verzia 1.2) a DC-GX9 (Firmware verzia 1.2). Cieľom je vylepšený výkon, ešte rýchlejšie ostrenie a jednoduchšie ovládanie prístroja.

Nový firmvér prináša nasledujúce zmeny:

LUMIX DC-GH5 Firmware Ver.2.4

1. Vylepšené automatické ostrenie

2. Vylepšené natáčanie videozáznamov

LUMIX DC-GH5S Firmware Ver.1.2

1. Vylepšené automatické ostrenie

2. Lepšia stabilita pri prehrávaní cez HDMI výstup

3. Vylepšené natáčanie videozáznamov

4. Vylepšený výkon v určitých svetelných podmienkach (napr. v žiarovkovom svetle)

LUMIX DC-G9 Firmware Ver.1.2

1. Vylepšené automatické ostrenie

2. Vylepšený výkon v určitých svetelných podmienkach (napr. v žiarovkovom svetle)

LUMIX DC-GX9 Firmware Ver.1.2

1. Vylepšený výkon v určitých v určitých svetelných podmienkach (napr. v žiarovkovom svetle)

Podrobné informácie o aktualizácii firmvéru pre modely DC-GH5 / GH5S / G9 sú k dispozícii na nasledujúcich webových stránkach. Aktualizovaný firmware bude na stiahnutie zo stránok globálnej zákazníckej podpory LUMIX koncom októbra 2018.

LUMIX DC-GH5 Firmware Ver.2.4
http://www.panasonic.com/global/consumer/lumix/gh5_firmware.html

LUMIX DC-GH5S Firmware Ver.1.2
http://www.panasonic.com/global/consumer/lumix/gh5s_firmware.html

LUMIX DC-G9 Firmware Ver.1.2
http://www.panasonic.com/global/consumer/lumix/g9_firmware.html

LUMIX Global Customer Support
http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/dsc/download/index.html

• Technické špecifikácie sa môžu bez ohlásenia meniť.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
pa10
2018-09-26 10:26:47
takze suskandy su konecne oficialne, konecne je aj vidiet ako to vyzera a velmi sa mi to paci. navyse klobuk dole, ze sa im podarilo stmelit alianciu panasonic + leica + sigma, ak im to vydrzi tak cakam velmi zaujimave veci
 
blahoslav J B Art
2018-09-26 10:50:44
mna potesila informacia, ze Panasonic bude paralelne pracovat na FF aj MFT systeme, kedze som v minulom mesiaci kupil 3 nove objektivy Olympus a Laowa
 
Johnnny
2018-09-26 11:01:25
príspevok od: blahoslav J B Art
mna potesila informacia, ze Panasonic bude paralelne pracovat na FF aj MFT systeme, kedze som v minulom mesiaci kupil 3 nove objektivy Olympus a Laowa
Aj ten novy 10-17 f1.7 vyzera ako brutalne sklo
 
Johnnny
2018-09-26 11:14:56
príspevok od: josseee
Tak Olympus je jasny. Pojde alebo do FF vyrabat focihlu, alebo do kytek
 
blahoslav J B Art
2018-09-26 11:18:42
príspevok od: Johnnny
Aj ten novy 10-17 f1.7 vyzera ako brutalne sklo
som zvedavy na vystup ... a cenu
 
Johnnny
2018-09-26 11:21:42
príspevok od: blahoslav J B Art
som zvedavy na vystup ... a cenu
Vystup bude asi fajn, cena podla mna takych 2k.
 
JohnNewton
2018-09-26 12:50:30
príspevok od: josseee
A Sigma je kde, či bola hore bez ?
 
josseee
2018-09-26 12:59:46
príspevok od: JohnNewton
A Sigma je kde, či bola hore bez ?
Sigma je vtierka co akorat zas primontuje nejaku ruru na jej DSLR objektivy...ide skor o ten L mount
 
roka222
2018-09-26 14:01:36
príspevok od: JohnNewton
A Sigma je kde, či bola hore bez ?
https://www.dpreview.com/news/4798649806/sigma-to-take-foveon-full-frame-and-move-to-l-mount
 
JohnNewton
2018-09-26 14:51:02
príspevok od: roka222
https://www.dpreview.com/news/4798649806/sigma-to-take-foveon-full-frame-and-move-to-l-mount
Ja som to písal pre to, že aj s Panasonicom sa dohodli na objektívoch na FF.
 
marcus_labeo
2018-09-26 15:07:58
príspevok od: josseee
Sigma je vtierka co akorat zas primontuje nejaku ruru na jej DSLR objektivy...ide skor o ten L mount
To by mohli robiť aj bez vstupu do toho partnerstva (ostatne to robia už teraz pre Sony). Takže je najpravdepodobnejšie, že to budú od počiatku mirorrless sklá. A ono je dramatický rozdiel, či robí Sigma DSLR sklá alebo sklá pre mirrorless; porovnaj najnovšie pevné sklá pre DSLR ako je 40mm/1,4: 1200g (!) a 56mm/1,4 pre mirrorless: 270g. Jasné, prvé je FF a druhé APSC, ale i tak vcelku rozdiel, že?
 
josseee
2018-09-26 15:27:47
príspevok od: marcus_labeo
To by mohli robiť aj bez vstupu do toho partnerstva (ostatne to robia už teraz pre Sony). Takže je najpravdepodobnejšie, že to budú od počiatku mirorrless sklá. A ono je dramatický rozdiel, či robí Sigma DSLR sklá alebo sklá pre mirrorless; porovnaj najnovšie pevné sklá pre DSLR ako je 40mm/1,4: 1200g (!) a 56mm/1,4 pre mirrorless: 270g. Jasné, prvé je FF a druhé APSC, ale i tak vcelku rozdiel, že?
ale ved ano, jasne ze spravia nieco adekvatne ja len narazam na to ako sa zachovali k FE mountu...do pekla s celou sigmou a ich rurami, mna nasrali a ani do meme obrazka si u mna nezasluzia
 
z80
2018-09-26 15:28:38
príspevok od: Johnnny
Tak Olympus je jasny. Pojde alebo do FF vyrabat focihlu, alebo do kytek
Otazne je, ci sa Olympus prida k Panasonicu alebo pojde radsej so Sony a vyda FF fotak s E-mountom. Sony a Olympus maju dost prepojene vlastnictvo, bolo by to logicke rozhodnutie.
 
aesace
2018-09-26 16:08:20
Tak to vyzera,ze kym na jednej strane Canikon vyrobil dalsie nove bajonety, konkurencia sa spaja do existujucich..Tak to este bude mela
Ale inak celkom sa ten panasonic naozaj cini, ci uz s tym FF , novymi objektivmi pre M43 alebo aj sluzbami..Ci uz sa niekto bude hnevat alebo nie, ale prave oni mne pridu ako lidri v tomto segmente skor nez ta mainstreamova dvojica, ktora sa doposial len drzi svojho podielu na trhu a mena a nic naviac neposkytuje, skor len dotahuje.
 
Realogic
2018-09-27 01:50:00
neskutočné ako tá foto technika napreduje.
ešte nedávno som sa rozplýval nad 2MP zoom kompaktom a dnes tu máme 102MP IBIS 4K stredoformát . . .
 
Jastojan
2018-09-27 11:48:18
príspevok od: aesace
Tak to vyzera,ze kym na jednej strane Canikon vyrobil dalsie nove bajonety, konkurencia sa spaja do existujucich..Tak to este bude mela
Ale inak celkom sa ten panasonic naozaj cini, ci uz s tym FF , novymi objektivmi pre M43 alebo aj sluzbami..Ci uz sa niekto bude hnevat alebo nie, ale prave oni mne pridu ako lidri v tomto segmente skor nez ta mainstreamova dvojica, ktora sa doposial len drzi svojho podielu na trhu a mena a nic naviac neposkytuje, skor len dotahuje.
Minusko malo byt plusko... missclick na mobile. Suhlas s napisanym Navyse sa mi zda Panasonic u nas trochu podceneny - co sa tyka M43 tiel a ich celkovej oblubenosti u nas. Pocitam, ze tie FF tela este karty zamiesaju. Fakt som zvedavy na vyvoj - skla, vykon a pod..
 
Johnnny
2018-09-27 13:39:21
príspevok od: Jastojan
Minusko malo byt plusko... missclick na mobile. Suhlas s napisanym Navyse sa mi zda Panasonic u nas trochu podceneny - co sa tyka M43 tiel a ich celkovej oblubenosti u nas. Pocitam, ze tie FF tela este karty zamiesaju. Fakt som zvedavy na vyvoj - skla, vykon a pod..
Olympus ma u nas velmi biedny az ziadny marketing. Keby sa do toho obuli ako Olympus, su dnes zrejme inde.
 
blahoslav J B Art
2018-09-27 14:56:49
príspevok od: Johnnny
Olympus ma u nas velmi biedny az ziadny marketing. Keby sa do toho obuli ako Olympus, su dnes zrejme inde.
asi v minuse, ako Olympus
 
Johnnny
2018-09-28 06:05:38
príspevok od: blahoslav J B Art
asi v minuse, ako Olympus
A kurnik. Chcel som napisat, ze Panasonic ma biedny marketing
 
kwido
2018-09-28 07:54:37
Maly trh - asi maju dobre zratane ci sa im tu oplati vrazat peniaze do marketingu.
 
roka222
2018-09-28 17:25:53
príspevok od: Johnnny
A kurnik. Chcel som napisat, ze Panasonic ma biedny marketing
Zaregistruj sa a dotaneš info :

https://campaigns.panasonic.eu/lumix_fullframe_s-series?lang=cz_CZ
 
musicman
2018-09-28 20:26:55
neviete, chysta sa aj nastupca csc bestselleru GX80 ,model GX90? prip selfie model GX900? zatial z GX rady predstavili len GX9 a potom ticho, nic v oblasti 4/3 panas nepripravuje?..
 
blahoslav J B Art
2018-09-28 22:47:35
príspevok od: musicman
neviete, chysta sa aj nastupca csc bestselleru GX80 ,model GX90? prip selfie model GX900? zatial z GX rady predstavili len GX9 a potom ticho, nic v oblasti 4/3 panas nepripravuje?..
a ja blbec som kupil Panaka GX80 pred polrokom, mal som radsej pockat ako ty na novsi model s lepsimi parametrami ... lebo cakat sa vzdy oplati
 
slavik74
2018-09-29 17:51:30
Za nastupcu GX80 sa povazuje GX9. Nasvedcuje tomu oznacovanie v Japonsku, GX80 je vedeny ako GX7 Mark II a GX9 je vedeny jako GX7 Mark III. Ono GX9 je vlastne mix GX80 a GX8.
GX800 je pokracovatel rady GF, nastupcu zatial nema.
Rada GM zanikla.
 
fatality
2018-09-29 19:56:22
príspevok od: slavik74
Za nastupcu GX80 sa povazuje GX9. Nasvedcuje tomu oznacovanie v Japonsku, GX80 je vedeny ako GX7 Mark II a GX9 je vedeny jako GX7 Mark III. Ono GX9 je vlastne mix GX80 a GX8.
GX800 je pokracovatel rady GF, nastupcu zatial nema.
Rada GM zanikla.
stancokovi je to aj tak jedno..on len njuuura.. ..
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia